Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2013 o 17:55, Ostrowiak napisał:

Samo wprowadzenie platformy Gramsajtów 2.0 to musi być hitchcockowskie trzęsienie ziemi,
dalsze łatanie bugów rozłoży się w czasie w sposób dosyć naturalny.

Chodzi mi o to, żeby na początku był oficjalny czas (chociaż 2 tygodnie) na zgłaszanie odpowiednich problemów czy propozycji drobnych poprawek co do nowych Gramsajtów (tak jak to było przy sklepie). Bo jeśli go nie będzie i dadzą nam je na zasadzie "macie i się cieszcie", to może się okazać tak, że zgłaszanie problemów jakie się z nową platformą pojawią (a takie będą na pewno, zawsze pewne kwestie wychodzą dopiero w praniu, nie ważne jak się informatycy gramowi przyłożą do zadania) znów będzie jak grochem o ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział inaczej - jeżeli rzuci się coś na żywca, tak jak to ma być i powie "prosimy od feedback" to będzie zalew wiadomości. Coś takiego, jak było to przy okazji otwarcia nowego gramowego sklepu - pojawiła się tona komentarzy, ale tak naprawdę mało z tego będzie wyłapane. Dlatego ja jestem za tym, aby powoli pokazać "możecie się bawić w nowych GSach", a potem zebrać tak jak teraz wszystkie informacje w jeden, duży feedback. O tym będę musiał pamiętać jak będzie już taka możliwość, aby nie było większego bałaganu i każdy mógł się wypowiedzieć, coś podpowiedzieć... lub też trochę pomarudzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby co do do listy dziwactw z kolorami dodam jeszcze to że słowo "spoiler" oraz nawiasy kwadratowe z cytatów w poście moderatora też zmieniają kolor na niebieski (dzieje się tak na obu skinach) a patrząc po postach konsulów chyba nie powinny.

20131119024306

20131119024314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecny błąd na stronie jest taki:

msxml3.dll error ''800c0005''

The system cannot locate the resource specified.

/forum_add_common.asp, line 686


Co prawda nie jest to błąd krytyczny - wystarczy po prostu zamknąć zbugowane okienko edycji posta i odświeżyć stronę. To nie jest jednak problem wyłącznie forum, bo na stronie głównej też występuje przy pisaniu komentarzy.

Bawi mnie natomiast tutejszy sklep. Komentarze Ostrowiaka odnośnie bycia klientem tej strony są bez sensu, bo kto by tu chciał kupować, gdy gram.pl ma renomę sklepu z wysokimi cenami i tragiczną, a właściwie to nieistniejącą obsługą klienta i przepadającymi paczkami? Sami sobie kopią grób, a zaufanie traci się w mgnieniu oka. Nie moja to sprawa, bo ja sobie znajdę jakiś inny, lepszy sklep traktujący klienta jak pana i chlebodawcę, a nie łosia.

Osobna rzecz, że sugerowanie skorzystania z formularza kontaktowego, gdy maile i telefony nie pomogły jest kuriozalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 11:32, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Sytuacja jest taka, że właśnie odpalamy nowy sklep, a problem występuje tylko na starym,
który będzie najprawdopodobniej jeszcze działał tylko do końca tygodnia. Problem wywołały
zmiany w kategoriach produktów, ich dostosowanie do nowych standardów. Nie da się tego
łatwo naprawić, w sumie to nie jest nawet błąd - zmiany wprowadzono intencjonalnie, choć
ekipa nie przewidziała takich skutków. Niestety najprawdopodobniej nie zostanie to naprawione
- dzięki za cynk, niestety poświęcanie na to czasu teraz nie ma większego sensu.


To w takim razie w jaki sposób mam przeglądać gry? Zawsze sobie wchodziłem przejrzeć sklep, żeby sprawdzić czy coś mnie zainteresuje. Chciałbym przejrzeć Gry PC>>RPG. Nie muszą być segregowane od A-Z, byle by się wszystkie gry z tego gatunku wyświetliły. Jak mogę to uczynić? O ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 19:51, Wicon napisał:

To w takim razie w jaki sposób mam przeglądać gry? Zawsze sobie wchodziłem przejrzeć
sklep, żeby sprawdzić czy coś mnie zainteresuje. Chciałbym przejrzeć Gry PC>>RPG.
Nie muszą być segregowane od A-Z, byle by się wszystkie gry z tego gatunku wyświetliły.
Jak mogę to uczynić? O ile się da.

W nowym sklepie? Klikasz na "Gry PC", i pokazują się polecane i kategorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy jeszcze taki postulat, żeby stworzyć podstrony dla każdego redaktora, na których byłyby wypisane (wiadomo - obrazek, fragment tekstu, link - tak jak jest w spisie recenzji, newsów i wszelkich artykułów) wszystkie teksty danego autora. Chyba, że jest już coś takiego, ale jeśli tak to prosiłbym o link bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 19:51, Wicon napisał:

To w takim razie w jaki sposób mam przeglądać gry? Zawsze sobie wchodziłem przejrzeć
sklep, żeby sprawdzić czy coś mnie zainteresuje. Chciałbym przejrzeć Gry PC>>RPG.
Nie muszą być segregowane od A-Z, byle by się wszystkie gry z tego gatunku wyświetliły.
Jak mogę to uczynić? O ile się da.


http://sklep.gram.pl/pc/rpg/

Chodzi o taki widok? Nie zapominaj, że w nawigacji obowiązuje też dwuklik :)

Co do kolejnych zmian - niestety się przeciągają. Może na początku przyszłego tygodnia będę się mógł czymś podzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli działałoby to jak tag danego autora to też jestem za tym :) Może także byłaby możliwość, aby koło newsów pojawiały się avatary - łatwiej wtedy namierzyć daną osobę na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dopiszmy do listy.

- Serwis (ten dział chyba najlepiej pasuje)
ManweKallahan
- Stworzenie możliwości przeglądania wszystkich artykułów/newsów/recenzji jednego autora jako listy z linkami, np. w formie podstrony jaką każdy redaktor by otrzymał (wejście na nią najlepiej poprzez kliknięcie w imię i nazwisko pod tytułem newsa); ewentualnie niech redaktorzy dodają do newsów swój nick jako tag, ale w takim wypadku starsze wiadomości nie byłyby tak otagowane

@Muradin
Jeśli chodzi Ci o patrzenie z poziomu newsa, to teraz po tym co napisałeś sprawdziłem i zauważyłem dziwną sytuację. Zaix, Lucas, pepsi mają ustawione na forum avatary i są one wyświetlane obok nazwiska autora, ale np. ww3pl też ma ustawiony avatar, a obok nazwiska pod tytułem newsa jest pokazany domyślny avatar. A z kolei KeyserSoze (Sławek Serafin) nie ma avatara na forum, a przy nicku nie pojawia się nic.
http://www.gram.pl/artykul/2013/11/12/deus-ex-human-revolution-directors-cut-recenzja.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2013/10/31/assassins-creed-iv-black-flag.shtml
http://www.gram.pl/news/2013/11/21/trailer-dlc-zaawansowane-eksperymenty-do-beyond-dwie-dusze.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2013/11/20/goodbye-deponia-recenzja.shtml
A jeśli chodzi Ci o poziom forum, to trochę wydłużałoby obszar tego posta, bo tam jest też zawsze ikonka pada, chyba, żeby ją dać gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 10:53, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

http://sklep.gram.pl/pc/rpg/

Chodzi o taki widok? Nie zapominaj, że w nawigacji obowiązuje też dwuklik :)

Co do kolejnych zmian - niestety się przeciągają. Może na początku przyszłego tygodnia
będę się mógł czymś podzielić.


No i teraz ładnie działa. Czyli sklep został zaktualizowany już do nowej wersji? A zatem poniekąd powinienem przeprosić, bo z pana poprzedniej wypowiedzi wywnioskowałem, że to nigdy nie będzie działać. Tak więc przepraszam no i dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu stara gwardia gramowa ma avatary, nowa nie. Po prostu nie zostało to zaktualizowane. Natomiast jeżeli chodzi o poziom forum to nawet nie chodzi mi o to, żeby to tak aktualizować. Po prostu - avek z forum i avek w tekście, nawet pod innym nickiem jak u Sławka Serafina od razu by pokazywał - a to ten napisał ten tekst, więc z nim o nim rozmawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 23:17, Wicon napisał:

No i teraz ładnie działa. Czyli sklep został zaktualizowany już do nowej wersji? A zatem
poniekąd powinienem przeprosić, bo z pana poprzedniej wypowiedzi wywnioskowałem, że to
nigdy nie będzie działać. Tak więc przepraszam no i dzięki za info.


Napisałem, że to nie zostanie naprawione _na starym sklepie_ :)

Nowy jak najbardziej będzie wspierany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sugestia: Modzi powinni mieć obowiązek umieszczania informacji kiedy, kogo i za co ostrzegli/zbanowali w widocznym miejscu. Taka banlista w zakładce z moderatorami. Na forum które dawniej miałem okazję moderować taki element był i spełniał swoją rolę należycie.

Za podpowiedź bym tą sugestię tu wrzucił dziękuję Plagasulowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

luzac - z całym szacunkiem na tyle ile się ''znamy'' z forum ale ... do czego to niby miałoby służyć? Myślisz że ktoś by w ten sposób patrzył na to tak że: ''ooo modek ''x'' wlepił x nagród takich a ''y'' dostał bana za to ''z'' więc muszę być bardziej ... powściągliwy jeśli chodzi o mój język na forum bo mnie czeka to samo''? No bo wiesz ... może i fajnie by wyglądało to od strony modków [ statystyki czarno na białym ] ale generalnie jako ogólny pomysł to nie wiem czemu by miało to służyć ...

Ludzie by zaczęli w ''Modkach'' to komentować, kto co zrobił, kto czego nie zrobił, byłoby komentowanie, kwestionowanie wszelkich nagród, przepychanki słowne. To już nie ten czas w sieci żeby ludzie aż tak bardzo uważali na to jak i co piszą oraz do kogo. No chyba że ten pomysł ma jakieś inne dno ale ja go nie widzę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 20:32, Tyler_D napisał:

luzac - z całym szacunkiem na tyle ile się ''znamy'' z forum ale ... do czego to niby
miałoby służyć? Myślisz że ktoś by w ten sposób patrzył na to tak że: ''ooo modek
''x'' wlepił x nagród takich a ''y'' dostał bana za to ''z'' więc muszę być bardziej
... powściągliwy jeśli chodzi o mój język na forum bo mnie czeka to samo''
? No bo
wiesz ... może i fajnie by wyglądało to od strony modków [ statystyki czarno na białym
] ale generalnie jako ogólny pomysł to nie wiem czemu by miało to służyć ...

Ludzie by zaczęli w ''Modkach'' to komentować, kto co zrobił, kto czego nie zrobił, byłoby
komentowanie, kwestionowanie wszelkich nagród, przepychanki słowne. To już nie ten czas
w sieci żeby ludzie aż tak bardzo uważali na to jak i co piszą oraz do kogo. No chyba
że ten pomysł ma jakieś inne dno ale ja go nie widzę ...



Hmm.
Cytując klasyka:

(temat postów-kar i pośrednio ich jawności)

Dnia 26.11.2013 o 20:32, Tyler_D napisał:

Cóż ... nie powiem, żebym udzielał się na wielu forach - tak kiedyś jak i obecnie ale
tam gdzie bywałem zawsze klepało się ''nagrody'' w formie postów i nikt na to nie narzekał.
Nawet tutaj a samo forum ma tutaj co najmniej 7 lat bo tyle ja tutaj siedzę ... I po
drugie takie posty ''uczą'' innych - zwłaszcza nowych userów za co i dlaczego oberwali
inni.


:DD

Generalnie idea banlisty byłaby podobna do Twojej argumentacji za tym, że posty-kary nie przeszkadzają (bo edukuje to nowych), ale...

No właśnie. Ja też nie uważam, że ban lista to jest to, czego nam potrzeba. Moje doświadczenia z tego typu statystykami mówią, że są one jedynie ciekawostką i tematem spekulacji, ale niczego tak naprawdę użyszkodnikom nie dają. Osobiście- ja również nie widzę w tym sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu doczepić do statystyk listę wykroczeń... no już ludzie nie róbmy z gramu wokandy ;]

Takie sprawy powinny być wyjaśniane pomiędzy moderatorami, a danymi Gramowiczami. Oczywiście można podyskutować nad słusznością kary czy jej surowością na forum, ale bez sensu jest to żeby od razu wywieszać banlistę, gdzie będzie - w tym miesiącu kary otrzymali... blah blah... miłego dnia życzy gramowa komenda policji...

Tak czy inaczej - każdy kto coś naskrobie dostaje od razu wyrok i krótkie wyjaśnienie. Jeżeli chce bliższych wyjaśnień: pisze do danego moderatora i wyjaśnia sytuację. Akurat w przypadku Ostrowiaka to z tego co widziałem - był ostrzegany, że dostanie bana za kolejne żarty w podobnym tonie i się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 10:53, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Co do kolejnych zmian - niestety się przeciągają. Może na początku przyszłego tygodnia
będę się mógł czymś podzielić.

I jak? Można już coś odhaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować