Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2015 o 18:42, Paoro napisał:

Moim zdaniem należy odsunąć tzn. grupę trzymającą władzę, gram.pl musi byc znów przyjazne dla forumowiczów.

Kogo dokładnie masz tutaj na myśli?

Dnia 03.01.2015 o 18:42, Paoro napisał:

Zastanawiam się też nad nową formą statusów, bo te stare powinny zostać
zastąpione.

Według mnie jak na razie priorytetem są Gramsajty 2.0. Owszem, rangi są komunistyczne i można mieć do tego zastrzeżenia, jednak sam póki co postawiłbym na rozwój serwisu - w pełnym znaczeniu tego słowa. Dopiero później, po debiucie odświeżonych GS''ów, można by myśleć o takim ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gramsajty 2.0 pół-oficjalnie "umarły" [czytaj - pomysł modernizacji został olany].

Co do grupy trzymającej rzekomo władzę - jak wam powie o kogo chodzi zaraz go zbanuja i zniknie z portalu :)
Każda szanująca się grupa trzymająca władzę usuwa opozycję bez litości ! [lol]

Osobiście nie widzę już od jakiegoś czasu sensu użerania się z dyskusją na temat zmian. Cała administracja zlewa temat z góry na dół od dawna, można się było do pewnego czasu łudzić, ze coś się w tym względzie ruszy - ale każdemu cierpliwość się kończy. Zamiast coś robić w kwestii rozwoju serwisu lepiej jest iść na wojnę z adblockiem, bo istotna i ważna to rzecz [btw reklama przebijająca się przez ADB+ to kwestia 15s z dodaniem odpowiedniego filtru - więc generalnie "gratulacje" dla redakcji za kreatywne próby].

Osobiście spasowałem, jestem tu dla starych znajomych i dyskusji chociażby w temacie kina/filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 20:15, Pietro87 napisał:

Gramsajty 2.0 pół-oficjalnie "umarły" [czytaj - pomysł modernizacji został olany].


Źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 18:51, Prince_Miki napisał:

> (...) rangi są komunistyczne
i można mieć do tego zastrzeżenia (...)


Może jestem czepialski, ale kogo tak naprawdę obchodzi to, że rangi mają jakieś tam nawiązania do czasów poprzedniego ustroju? Nie zauważyłem nikogo, komu politycznie by to przeszkadzało. A tak to przynajmniej jest jakieś urozmaicenie od wszystkich oklepanych tytułów typu "Starszy użytkownik" itp. itd. To tylko kosmetyka, o czym zresztą sam wspomniałeś. A tak wgl to w perspektywie własnego tytułu rangi na forum chyba powinny być Ci obojętne, c''nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 20:23, rob006 napisał:

Źródło?


Fakt, że od miesięcy się w tym względzie NIC nie rusza ?
No i wpisy w temacie z moderatorami które też ruszały ten temat - ale nie chce mi się tego teraz przekopywać.

Btw Testowe GSy 2.0 też chyba zostały zawieszone w próżni, bo nic na nich nie funkcjonuje od ich startu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 20:27, JR_N7 napisał:

Może jestem czepialski, ale kogo tak naprawdę obchodzi to, że rangi mają jakieś tam nawiązania
do czasów poprzedniego ustroju?

Już nieraz były narzekania na to, nie pamiętam dokładnie gdzie, ale były. Mi to tak naprawdę wisi, bo uważam, że - jak pisałem wcześniej - lepiej postawić na faktyczny rozwój gram.pl.

@Pietro87: Zaraz spytam jednego z gramowych techników, co się dzieje z nowymi GS'ami, bo mnie też to intryguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie zostały zawieszone i dopóki nikt nie napisze z ekipy, że zostały zawieszone lub też zlikwidowane takich informacji nikt nie podawał publicznie.

Tak więc proszę - nie wprowadzajcie innych w błąd, że coś zostało anulowane. Domysły to domysły, dopóki nic nikt oficjalnie nie ogłosi nie podawajcie informacji nieprawdziwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny się założyć, że jak nie zdechną oficjalnie to będą tak wisieć w limbo jak swego czasu statystyki aż potem całkiem się rozpłyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dopóki nikt nic nie ogłosi nie pisz, że "Gramsajty 2.0 pół-oficjalnie "umarły"". Wiesz coś więcej na ten temat niż ekipa gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem umarło oficjalnie :)
Napisałem pół-oficjalnie bo uznałem, że większość zrozumie akcent humorystyczny - widać błędnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 20:40, Prince_Miki napisał:

>
Już nieraz były narzekania na to, nie pamiętam dokładnie gdzie, ale były. Mi to tak naprawdę
wisi, bo uważam, że - jak pisałem wcześniej - lepiej postawić na faktyczny rozwój gram.pl.


Jak Ci to wisi, to po co wgl zaczynać temat? :) Czepianie się rang jest, moim zdaniem, płytkie i bezsensowne. Jest miliard innych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może też oficjalnie zapomniałeś o tym, że wiele osób potem wybiórczo zapamiętuje niektóre słowa wypowiedziane przez użytkowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JR, czytaj uważnie posty. Kolega Paoro napisał, że fajnie by było, żeby zmienić rangi na nowe, a ja mu odpisałem, iż lepiej zająć się ważniejszymi sprawami - istotniejszymi dla rozwoju serwisu. Taką sprawą są chociażby nowe Gramsajty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To straszne. Czyli każdy z nas ma się teraz przejmować setkami userów którzy "o la boga" mogą coś źle przeczytać...
Od tego to chyba jednak jest system edukacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 20:40, Prince_Miki napisał:

@Pietro87: Zaraz spytam jednego z gramowych techników, co się dzieje z nowymi
GS''ami, bo mnie też to intryguje.

Czy mógłbyś od razu spytać prezesa Action S.A. dlaczego po przejęciu przez niego gram.pl portal podupadł?
Zgubiłem numer do niego, a wiem że ty będziesz miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2015 o 20:32, Pietro87 napisał:

Fakt, że od miesięcy się w tym względzie NIC nie rusza ?

Tworzenie nowych GSów może trwać rok albo dłużej, to że ty nie widzisz efektów prac, nie znaczy że ich nie ma.
Wierz też lub nie, ale skrót myślowy w którym "pół-oficjalnie" oznacza "wydaje mi się" nie jest wcale oczywisty. Pół-oficjalne wiadomości to zwykle przecieki z wiarygodnych źródeł i nie ma to nic wspólnego z własnymi domysłami, warto więc przemyśleć rzucanie takich "żartów", bo tworzysz tylko wyssane z palca plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że były na to swojego czasu narzekania, chciałbym się o coś spytać. Otóż czy są plany zrobienia mobilnej wersji dla fullscreenowych reklam na gramie? Chodzi mi głównie o to, że sporo Gramowiczów wchodzi na gram.pl z poziomu smartfonu (ja również) i kiedy pojawia się reklama i chcemy ją zamknąć, to trafienie w przycisk "Pomiń reklamę klikając w ten link" bez przybliżenia graniczy niemal z cudem, a co za tym idzie - praktycznie za każdym razem, gdy chcę pominąć reklamę i przejść załóżmy na forum, to zwykle bez kilkukrotnego zoom''u się nie obędzie. Wiem, że póki co priorytetem jest nowy regulamin, jednakże warto by było to przemyśleć, bo cała sytuacja naprawdę potrafi wnerwić. Link poniżej prowadzi do mojego screena, na którym wszystko widać.

http://imgc.gram.pl/2014_50_20141213001153.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 13:37, Kaerobani napisał:

A gdyby tak umożliwić w nowych gramsajtach zapisanie np. trzech różnych wersji layoutu?
Co o tym myślicie?


Z poziomu tej bardziej zaawansowanej edycji będzie to raczej możliwe, ale zapewne nie poprzez jakiś specjalny mechanizm bezpośrednio na gramsajcie, tylko we własnym zakresie użytkownika [mam tutaj na myśli css i inne takie bajerki, bo w ich wypadku można sobie taki kod zapisać samodzielnie i potem po prostu wymieniać... o ile nie będzie to rozłożone na kilka etapów - wtedy byłby to trochę bardziej skomplikowany proces].
Co do tej prostszej edycji - gdy już postawiony na nogi zostanie nowy, sprawny i oferujący wszystkie zaplanowane funkcjonalności system edycji szaty graficznej, to będzie można pomyśleć nad rozwijaniem jego możliwości i wprowadzeniem chociażby jakiejś biblioteczki layoutów, które by się zmieniało jednym kliknięciem.

Zresztą czemu tylko trzy? Toć już na obecnych GSach można [w pewnym sensie] mieć max dwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować