Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Drobne błędy w wydaniu pudełkowym Battlefielda 4 na PC i X360 - EA wyjaśnia

49 postów w tym temacie

Naklejanie czegokolwiek na dysk (ktory kreci sie kilka tysiecy razy na minute ), a tym samym powodujac jego nierownomierne wywazenie, moze byc zabojcze nie tylko dla samej plyty, ale i odtwarzacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 21:42, Piotrek_K napisał:

Naklejanie czegokolwiek na dysk (ktory kreci sie kilka tysiecy razy na minute ), a tym
samym powodujac jego nierownomierne wywazenie, moze byc zabojcze nie tylko dla samej
plyty, ale i odtwarzacza.



nie tylko to... naklejanie czegokolwiek na plyte moze spowodowac ze podczas obrotu sila odsrodkowa spowoduje odklejenie sie nakleiki a tym samym moze doprowadzic do uszkodzenia nie tylko plyty ale samego odtwarzacza.... pamitam jak mialem leciutenkie pekniecie na srodkowej czesci dysku... probowalem odratowac dane... niestety sie nie udalo... plyta w odtwrzaczu doslownie eksplodowala...rozerwalo ja na strzepy a pozniej zmielilo na malusienkie kawaleczki.... az dziw mnie bierze ze odtwarzacz jakos przezyl i nic nie uszkodzilo ^^

dlatego lepiej napisac flamastrem cyferke niz cos naklejac i ryzykowac ze rozerwe plyte razem z odtwarzaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i live chat potwierdził moje najgorsze obawy. Mamy tylko Polska wersje..nawet dubbingu.. Do tego nie sa w stanie jednoznacznie odpowiedziec czy w tym wypoadku po zakupie drugiej kopii gry z zagranicy gra bedzie możliwa do zainstalowania w języku innym niż polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 22:46, zibi20 napisał:

> samym powodujac jego nierownomierne wywazenie, moze byc zabojcze nie tylko dla samej
az dziw mnie bierze ze odtwarzacz jakos przezyl i nic nie uszkodzilo ^^

Też miałem płytę pękniętą, ale czytało i mogłem dzięki temu grać (nie ma to jak zabezpieczenia zależne od płyty). To działało. Jednak po kilku latach jak próbowałem ją odświeżyć to też właśnie posypała się w pył, ale napęd tego już nie przeżył. nawet się już otworzyć nie chciał ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 23:21, Xeoo napisał:

No i live chat potwierdził moje najgorsze obawy. Mamy tylko Polska wersje..nawet dubbingu..
Do tego nie sa w stanie jednoznacznie odpowiedziec czy w tym wypoadku po zakupie drugiej
kopii gry z zagranicy gra bedzie możliwa do zainstalowania w języku innym niż polski.


Na 99.9% gra zakupiona w UK bedzie miala wersje angielską, to samo tyczy sie cyfrowej edycji dostepnej w sklepach internetowych pokroju GMG.
Prawie zawsze gry badz ich klucze zakupione w UK sa zupelnie inne od tych polskich.
EA w szczegolnosci uwielbia rozdzielnosc kluczy na konkretne rynki wiec jesli kupisz klucz w brytyjskim sklepie to jezyka polskiego nawet tam nie bedzie, bedzie za to najpewniej hiszpanski, wloski a nawet czasami jest i niemiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na 99.9% gra zakupiona w UK bedzie miala wersje angielską, to samo tyczy sie cyfrowej
> edycji dostepnej w sklepach internetowych pokroju GMG.
> Prawie zawsze gry badz ich klucze zakupione w UK sa zupelnie inne od tych polskich.
> EA w szczegolnosci uwielbia rozdzielnosc kluczy na konkretne rynki wiec jesli kupisz
> klucz w brytyjskim sklepie to jezyka polskiego nawet tam nie bedzie, bedzie za to najpewniej
> hiszpanski, wloski a nawet czasami jest i niemiecki.

Trzeba bedzie wiec zabulić ponownie, no chyba że chociarz w multi da się wybrać okrzyki żołnierzy w ich językach wtedy spoko jakoś przetrwam/oleje kampanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2013 o 23:43, Jarden napisał:

Na 99.9% gra zakupiona w UK bedzie miala wersje angielską, to samo tyczy sie cyfrowej
edycji dostepnej w sklepach internetowych pokroju GMG.
Prawie zawsze gry badz ich klucze zakupione w UK sa zupelnie inne od tych polskich.
EA w szczegolnosci uwielbia rozdzielnosc kluczy na konkretne rynki wiec jesli kupisz
klucz w brytyjskim sklepie to jezyka polskiego nawet tam nie bedzie, bedzie za to najpewniej
hiszpanski, wloski a nawet czasami jest i niemiecki.


Nie rozumiem, wersja na Origin (przynajmniej Digital Deluxe) jest EU, ma języków od cholery, włącznie z angielskim. Dlaczego box ma region locka przechodzi moje pojęcie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Naklejanie czegokolwiek na dysk (ktory kreci sie kilka tysiecy razy na minute ), a tym
> samym powodujac jego nierownomierne wywazenie, moze byc zabojcze nie tylko dla samej
> plyty, ale i odtwarzacza.

Nevermind, chociaż mi jeszcze przez kawałki cieniutkiej folii 1x2 cm nie wysadziło nagrywarki, ale mniejsza z tym. Oto sposób jak rozpoznać poszczególne płytki prosto od EA:

Nośnik 1: 101110303304

Nośnik 2: 101110303305

Nośnik 3: 101110303306

Po tych kodach, a właściwie ich ostatnich cyfrach można rozróżnić kolejność płytek, więc problem z głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 00:14, Sedith napisał:

Nie rozumiem, wersja na Origin (przynajmniej Digital Deluxe) jest EU, ma języków od cholery,
włącznie z angielskim. Dlaczego box ma region locka przechodzi moje pojęcie :|


Tez bym BARDZO chcial to wiedziec, niestety ciagle do tego nie doszedlem.
Dokladnie ta sama sytuacja miala miejsce z SimCity, ja kupilem wersje pudelkowa bo byla o odrobine tansza a kumpel kupil przez Origin, on ma wersje angielska (mimo ze pojawila sie dopiero po premierze, pre-load mogl zrobic tylko po polsku albo rosyjsku, dopiero jak gre odblokowali to mogl zrobic reinstalke angielska) a ja sie udupilem z polska.
Bardzo bym chcial zeby ktos z EA sie wypowiedzial w tej sprawie i nie wciskal glupich wyjasnien ktore nawet 5-latek dalby rade odeprzec:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z EA nie jestem, ale dzisiaj zrobiłam preloada i definitywnie jest to wersja angielska. Mało tego, sprawdziłam foldery instalacyjne, angielski jest jedyną wersją językową, jaką mam ściągniętą. W razie gdyby się okazało, że jakimś cudem jednak nie mam angielskiego, to zawsze jest możliwość zwrotu zakupu na originie już teraz, więc dramatu nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z EA nie jestem, ale dzisiaj zrobiłam preloada i definitywnie jest to wersja angielska.
> Mało tego, sprawdziłam foldery instalacyjne, angielski jest jedyną wersją językową, jaką
> mam ściągniętą.
> W razie gdyby się okazało, że jakimś cudem jednak nie mam angielskiego, to zawsze jest
> możliwość zwrotu zakupu na originie już teraz, więc dramatu nie będzie ;)

ale mowisz o wersji zakupionej przez orygin, a dyskusja tyczy się boxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 01:12, Sedith napisał:

Z EA nie jestem, ale dzisiaj zrobiłam preloada i definitywnie jest to wersja angielska.
Mało tego, sprawdziłam foldery instalacyjne, angielski jest jedyną wersją językową, jaką
mam ściągniętą.
W razie gdyby się okazało, że jakimś cudem jednak nie mam angielskiego, to zawsze jest
możliwość zwrotu zakupu na originie już teraz, więc dramatu nie będzie ;)


Rozumie ze kupilas przez Origin?
Jesli tak to owszem, tam sa chyba wszystkie wersje jezykowe dostepne, jednak z jakiegos niepojetego powodu nie ma tego w przypadku wersji pudelkowych.
Jeszcze rozumialbym gdyby ich gry nie wykorzystywaly zadnej platformy cyfrowej (Origin/Steam itd) i musieliby te wszystkie jezyki na plytach zmiescic.
Czy tak trudno jest dac mozliwosc wyboru jezyka z adnotacja ze jesli wybierzesz inny niz polski to bedziesz musiala pobrac np 5GB danych?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o kase panowie i tylko o to. Kup drożej na origin albo bądź skazany na polsą wersję(zaczynam rozumiećdlaczego tak kiepskie dubinngi u nas robią, poprostu to jest kara za kupno tańszej wersji:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może będzie jak z Crysisem 3, po premierze, że ludzie do internetu wstawiali do ściągnięcia pliki z angielskim dubbingiem i napisami oraz instrukcją jak to zainstalować. Polski dubbing wg mnie ( z tego co widziałem na trailerze) jest słaby, ale chyba raz się przemęczę kampanię po polsku i później przejdę drugi raz po angielsku, a w multi ten dubbing chyba nie ma już takiego gigantycznego znaczenia, więc da się przeżyć, choć te praktyki gdy EA wie lepiej jak chcemy grać są wk&@#*#jące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wielkie za sprzedanie mi wybrakowanej wersji cyfrowej BF4 - Nie mam dostępu do
> języka angielskiego o czym nie było żadnej informacji przed zakupem.

Nie jest wybrakowane , a zmień język origin na Angielski i pobierze ci po angielsku zero problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest wybrakowane , a zmień język origin na Angielski i pobierze ci po angielsku zero
> problemu :)

Mam język angielski i pobrać mogę tylko wersję polską lub rosyjską. Kolega mówi tutaj o cyfrowej wersji sprzedawanej przez gram.

Co do multi no cóż jeśli chociarz tam będe mógł ustawić oryginalne głosy jak we wczesniejszych bfach (rosjanie po rosyjsku amerykanie gadający po angielsku) to jakos przeżyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wylewnie swoich żali w komentarzach nic wam nie pomoże biedni "ingliszmeni" och ! jak mi was żal chlip, chlip. No więc zamiast narzekać ruszcie głowami, są sklepy zagraniczne gdzie zdobędziecie grę albo możecie się też wyprowadzić z kraju ( polecam) aby zdobyć bf4 po angielsku itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> wylewnie swoich żali w komentarzach nic wam nie pomoże biedni "ingliszmeni" och ! jak
> mi was żal chlip, chlip. No więc zamiast narzekać ruszcie głowami, są sklepy zagraniczne
> gdzie zdobędziecie grę albo możecie się też wyprowadzić z kraju ( polecam) aby zdobyć
> bf4 po angielsku itd.
Ależ nikt tu nic nie mowi o tym że to źle że mamy Polską wersję, problem leży w braku wyboru wersji angielskiej jeśli cała europa może ba meksyk który ma gry tańsze niż w Rosji może to dlaczego my czy Rosjanie nie możemy? To jest kwestia tylko i wyłącznie preferencji. Mi Polski dubbing nie odpowiada nie z samego faktu że jest, problem leży w osobach które ten dubbing tworzą. Więc drogi "polish only menie" nie wiem skąd ta zgryźliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować