Zaloguj się, aby obserwować  
deput666

Polska scena Freespace

34 postów w tym temacie

Witam,
Odnawiam stary topic gdyż ostatnio nabrałem ochote zagrać w gre Freespace 2.
Mam wersję z Extra Klasyki noi oczywiście nie pisałbym nic jakby nie było pewnego problemu z ta grą.
Otóż w czasie odpraw przed misja czy tez po misji nie mam żadnego głosu, tzn. Ktoś podczas briefing powinien mówić co i jak w miare jak się pojawiają nowe animacje, a tu dupa. Czy może w polskiej wersji zostało to wycięte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDProjekt nie popisał się lokalizując FS2 nikt odpraw i debriefingów nie czyta. Gra została "uwolniona" przez wydawcę, więc możesz legalnie ściągnąć ją z netu na przykład z tej witryny http://hades-combine.com/web/index.php?ind=downloads&op=section_view&idev=76 lub poszukać torrentów. Jeśli zmieniłeś sprzęt od czasu premiery FS2 ;) to pewnie będziesz zainteresowany FSOpen, który poprawia znacząco grafikę w grze(i nie tylko). Opis instalacji znajdziesz tutaj http://scp.indiegames.us/e107_plugins/custompages/scpinstallation.php. Przyjemnych łowów życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na forum jest temat o mojej ulubionej serii ^^

Co tu dużo mówić obie gierki to najlepsze gry w jakie grałem, wspaniała fabuła, misje, klimat. Nie wiele gier mozę im dorównać.
Najbardziej lubię FS1, przy którym FS2 mimo swej wspaniałości jest często słaby.

A widzieliście to ?
http://www.hard-light.net/wiki/index.php/FreeSpace_Reference_Bible
Biblia FS ^^ na temat części pierwszej. Jest tam parę opisów i przedstawione są wszystkie filmiki, także te które nie znalazły siew grze, aż żal ściska że tak sie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo.,.. Zna ktoś jakiś sposób na odpalenie Freespace (pierwszej części) na Win XP? Jeśli ktoś wie jak to zrobić, błagam, niech mi pomoże ^^ Strasznie chciałbym znowu w to pograć, ale na XP po prostu nie da rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite... jest nawet topic o FreeSpace :) I ostatni post z 2007, hmm... przydałaby się jakaś reedycja w stylu Planescape Torment, by ludziom przypomnieć tę świetną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I Żeby to to jeszcze na Windows Vista działało, to już w ogóle bym się cieszył jak małe dziecko. ^^
Przydałby się jakiś remake albo jeszcze lepiej, sequel. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 15:22, Lampek napisał:

Niesamowite... jest nawet topic o FreeSpace :) I ostatni post z 2007, hmm... przydałaby
się jakaś reedycja w stylu Planescape Torment, by ludziom przypomnieć tę świetną grę.



Póki co na GOG się można w instalki zaopatrzyć :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 15:30, St1m napisał:

I Żeby to to jeszcze na Windows Vista działało, to już w ogóle bym się cieszył jak małe
dziecko. ^^
Przydałby się jakiś remake albo jeszcze lepiej, sequel. ;D


W sumie wszystkie kryteria (dziala pod vista, ma zdecydowanie poprawiona grafike i nowe misje) spelnia "Freespace 2 Source Code Project".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 15:30, St1m napisał:

I Żeby to to jeszcze na Windows Vista działało, to już w ogóle bym się cieszył jak małe
dziecko. ^^
Przydałby się jakiś remake albo jeszcze lepiej, sequel. ;D


Działa na Viście :)
mam patcha, co prawda do XP, ale kumpel prosił, spróbował i mu poszło. Jeśli chcesz, to Ci go prześlę - kontakt masz na GSie. Oczywiście, jeśli mówisz o jedynce. Dwójka spokojnie pójdzie na Viście, a jak nie, to jej mod - czyli wspomniany poniżej Openek.

Co do sequela, to już masz FreeSpace 2 :D A na polskim forum FSa jest dostępne kilka fajnych modów, kilka w produkcji... FreeSpace żyje :) Do tego wychodzą co jakiś czas nowe Openki do dwójki, które przerabiają grafikę tak, by odpowiadała dzisiejszym standardom. Warto :)

Igor8472 -> ale żadna sprzedaż przez internet póki co nie prześcignie dobrej, pudełkowej wersji w sklepie i poligrafii pachnącej świeżością :) Gdybym zobaczyłm FreeSpace 1 czy 2 na półce, to bym się chyba ze wzruszenia popłakał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jaką wersje lub wersje open na dzień dzisiejszy ściągnąć ? Jestem fanem gry, i z miłą chęcią zagrałbym raz jeszcze, może przypomną mi się młodzieńcze lata jak z kuzynem we dwóch graliśmy w jedynke :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2009 o 15:54, nightfaler napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jaką wersje lub wersje open na dzień dzisiejszy ściągnąć ? Jestem
fanem gry, i z miłą chęcią zagrałbym raz jeszcze, może przypomną mi się młodzieńcze lata
jak z kuzynem we dwóch graliśmy w jedynke :D.


Ściągnij najpierw Open 3.6.9, żeby się otrzaskać z wgrywaniem modów i openków, później dograj najnowszy, czyli 3.6.10. W takiej kombinacji nic nie popsujesz przez przypadek. A tak w ogóle, to na polskim forum FreeSpace jest opisane wszystko, znajdują się tam ciekawe linki i tutoriale ;) Innymi słowy: wszystko, co pozwoli Ci cieszyć się FS1 i FS2 w roku pańskim 2009 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje ludzi do multiplayera w Freespace 2 :). Jesli ktos nie ma samej gry, a ma wirtualna kase na gramie, to moze wymienic ja na gry z GoG.com, wiec jak ktos chcialby brać FS2 i popykać to byłbym wdzięczny.

W razie zainteresowania oferta zapraszam na gg : 1739188 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować