Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Potwierdzone - Call of Duty: Ghosts natywnie w 720p na Xbox One i 1080p na PlayStation 4

28 postów w tym temacie

"Ciekawe co potem... będą w 480p?" Później zejdzie się z detalami i obniży FPS z 60 do 30. PC''ty graficznie staną w miejscu dzięki czemu będą mogły przejść na standard 4K. Oczywiście nikt nie powie że to dzięki temu że engine będzie robiony pod konsole tylko z powodu "mocy" PC. Wyobraź sobie jak by gry wyglądały gdyby na PC dalej gralibyśmy w 1280x720 z upscalem do 1080p. Przy zaoszczędzonej mocy gry na PC byłyby w innej galaktyce. Ale gier AAA dzisiaj się nie robi specjalnie dla PC tylko pod konsole bo się oczekuje zysku a nie strat (Crysis). GTX 680 z swoimi 3 TFLOPS jest tylko 15 razy mocniejszy od PS3 a 8800 GTX był tylko 2,5 raza mocniejszy. I co? Gry na PC są 15 razy ładniejsze? Kwestia adaptacji. Wiem że przejście z PC na konsole może być szokiem ale jest to możliwe dzięki exclusivom które wyglądają rewelacyjnie np. Uncharted, i ktoś kto gra tylko na PC może być w lekkim szoku że taki szrot może pociągnąć taką grafikę. Po przyzwyczajeniu do poszarpanych krawędzi zaczyna nam zwisać czy gramy w HD czy FUL HD jeśli gra jest dobra to zaczyna liczyć się sama w sobie. Nie odpalamy benchmarków, nie podkręcamy karty by podnieść detale itp. itd. Dostajemy to co od początku było możliwe do uzyskania przez twórców. Wczoraj odkryłem piękno I Am Alive który po pierwszym odpaleniu wyglądał koszmarnie i nie mogłem zdzierżyć jak ta gra wygląda, ale było to chwilę po przesiadce z PC. Dzisiaj patrzę na wszystko z innej perspektywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe co potem będzie się działo, skoro już teraz x1 nie daje rady CoDowi - grze, o
> grafice z 2007r.
> Może gry na x1 będą w 480p? :d

Dokładnie, to co się dzieje w kwestii konsol to jakaś farsa.
Byłem zainteresowany PS4 ale jak mam na nowej generacji grać w 720p gdzie w poprzedniej miało być 1080p to jakiś absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko rozdzielczość. Najważniejsza jest płynność oraz to, żeby gry nie musiały się co chwila ładować. Nie wiem skąd ta faza na full HD jakby to był jakis wyznacznik. Widziałem ostatnio porównanie Battlefielda 4 w 1080 i 720 i wcale nie widzę różnicy. Gra jest sliczna tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 10:53, Rafalinda_san napisał:

Przecież to tylko rozdzielczość. Najważniejsza jest płynność oraz to, żeby gry nie musiały
się co chwila ładować. Nie wiem skąd ta faza na full HD jakby to był jakis wyznacznik.
Widziałem ostatnio porównanie Battlefielda 4 w 1080 i 720 i wcale nie widzę różnicy.
Gra jest sliczna tak czy siak.


Po prostu swego czasu producenci Tv pompowali dużo kasy w reklamy jaka to rozdzielczość jest super i pokazywali filmiki reklamowe. A to przecież tylko dwa megapiksele....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze 720p to jest śmiech na sali, 1080p powinno być standardem nawet na konsolach, a na kolejną generację standardem będą już telewizory QuadFullHD, może wtedy doczekamy się konsolowych gier w 1080p.
Wolałbym, żebby kosnola była 1000zł droższa, ale żeby oferowała to natywne FullHD.
Poza tym ja i tak wybieram PeCeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> do poszarpanych krawędzi zaczyna nam zwisać czy gramy w HD czy FUL HD jeśli gra jest
> dobra to zaczyna liczyć się sama w sobie.

Zwisać? Człowieku, gdy stoję jakieś 1,5m od jedynie 40" tv fHD to widzę takie piksele, że najchętniej wyrzuciłbym tą konsolę przez okno, ale jeszcze tego nie zrobiłem, bo w Red Dead Redemption, czy w Tekkena nie zagram na PC...
Przy takiej pikselozie kompletnie nie mogę się wczuć w grę, nie wiem jak ludzie mogą grać w RPGi na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 09:39, kris090 napisał:

Byłem zainteresowany PS4 ale jak mam na nowej generacji grać w 720p gdzie w poprzedniej
miało być 1080p to jakiś absurd

Przecież ps4 lata w 1080? lol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 10:53, Rafalinda_san napisał:

Gra jest sliczna tak czy siak.

Zależy od "gęstosci upakowania" pikseli, a przez to wielkości "plamki". Jak masz mały monitor to problemu nie ma. Jak zmieniasz na 40" ekran zaczynają się (mniej lub bardziej) schody (dosłownie i przenośni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 13:26, PowrotBialegoWilka napisał:

Wolałbym, żebby kosnola była 1000zł droższa, ale żeby oferowała to natywne FullHD.

To sobie kupujesz PC. Konsola jest dobrana pod "masowego" usera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 15:45, Bracio napisał:

Ja się pytam gdzie jest Sigu i jego komentarz odnośnie tej sprawy :(.

To tylko plotki, będzie lepiej, bo developerzy nie ogarniają architektury Xbox One, etc, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 18:28, kosa9090 napisał:

co to za czasy, kiedyś liczyła się fabuła i grywalność, a teraz wszyscy chcą tylko ładną
grafikę...


Od zawsze są takie czasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe wysokie wymagania gry na pc, 720p na xbox one oraz 1080p ta ciekawe jakim kosztem pewnie znowu technologiczny gniot od treyarch - bo wieść niesie że oni są odpowiedzialni za tą ulepszoną grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować