Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dekapitacje i fontanny krwi w Total War: Rome II wyceniono na dwa i pół euro

24 postów w tym temacie

Nie dość ze gra w dniu premiery jak i miesiąc po niej była niemalże niegrywalna, to na dodatek każą sobie płacić za pierdółkę, która i tak powinna być już w grze?.Powinni zmienić swojego pr''owca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu bym spekulował że bardziej chodziło o kryterium wiekowe. Gdyby to dali w pełnej wersji ryzykowaliby, że w dziwnych krajach jak Niemcy czy Australia nie dostana klasyfikacji wiekowej i nie będą mogli tam wydać gry. W ten sposób zawsze gra jest ok, problemem jest tylko DLC, ale dodatki osobnych klasyfikacji nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 13:23, Speed565 napisał:

Tu bym spekulował że bardziej chodziło o kryterium wiekowe.


Bezpłatne "dlc" z krwią i po problemie. Zrobione tak jak choćby tekstury w Sleeping Dogs/Skyrim, czyli wymagające własnoręcznego potwierdzenia instalacji. Ale nie - kasa musi się zgadzać a ludzi trzeba doić ile się da. Już przy Shogunie 2 krew pobiła "zbroje dla konia", ale jak widać CA idzie w to dalej. Naprawili chociaż grę, że wciskają takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek ten kupię na pewno. Bloodpack do Shoguna 2 był świetny i bardzo uatrakcyjnił oglądanie powtórek :)

Jednakże z wiekszym utęsknieniem czekam na patche i duży dodatek w stylu Rise/Fall of the Samurai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z miejsca przypomniał mi się już legendarny przykład pierwszego, prawdziwie bezużytecznego DLC w historii gier wideo - zbroja dla konia z Obliviona. Człowiek zaczął już podejrzewać, że deweloperzy i wydawcy wyrośli już z takich pomysłów na wyciąganie pieniędzy od graczy, a tu taka niespodzianka! Osobiście uważam, że coś takiego powinno być dawno dostępne jako opcja w menu albo jako darmowy dodatek, do ściągnięcia dla każdego komu nie przeszkadza widok krwi towarzyszącej okrutnej bitwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przy drugim Shogunie to była kpina... ale teraz to już przesada. Poczekam sobie z zakupem na jakieś wydanie zbiorcze z tymi wszystkimi DLC (których pewnie będzie dużo) a przy okazji będe miał grę połataną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, są dwa rodzaje DLC: rzeczywiste dodatki, które twórcy opracowują po premierze (kompletnej!) gry, mające uatrakcyjnić jej formułę i takie, które są chamskim wyciąganiem kasy za tryb/opcje/elementy gry, które powinny znaleźć się w podstawowym wydaniu. Tu mamy do czynienia z tym drugim typem. Gry na pewno nie kupię w takiej formie, i jak jestem przeciwny piractwu, tak teraz chętnie ściągnałbym ją z torrentów (żeby pokazać twórcom, że jeśli chcą chamsko wyciągnąć ode mnie kasę, zobaczą figę z makiem - a ja nic nie stracę bo i tak zagram, i to w pełną wersję).
Choć po informacjach o tym jak gra działa przestało mnie ciągnąć do tego Rome. Poczekam na wydanie zbiorcze, poprawione i z wszystkimi DLC. Jeśli za rok - dwa będę chciał zagrać, znaczy że gra jest warta moich pieniędzy. Bo na tę chwilę i przy takich zagraniach twórców/wydawcy - nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie zapłaciłem za żadne DLC, nie używam tego, nie potrzebuję, nie daję się okradać. Większość tego co jest w tych ''dodatkach'' powinno być w grze już od dnia premiery. Rozumiem DLC jak te do GTAIV (Chociaż w tym przypadku czekałem na GOTY, czy tam EFLC, pojedynczo to kupować to też męka), tam wiadomo za co się płaci, nowe historie, nowy sprzęt, masa zabawy, a tutaj? 2,5 euro za to że w grze będzie krew? Ktoś chyba na głowę upadł, albo sam jest ofiarą dekapitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wydali niepołatanego bubla, potem były wałki z dodatkowymi nacjami teraz to, miałem kupić jak wyjdzie jakaś GOTY albo coś w tym stylu, ale teraz za chiny nie dotkne nawet jak będzie przecena na steam, wnerwili mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ochotę kupić sobie właśnie ten dodatek do Shougna... ale sobie odpuściłem. Bo jakoś mi nie przeszkadza to, że nie latają głowy pod stopami moich żołnierzy, a dodatkowo jakoś mnie aż tak to nie rajcuje. W ogóle tak jak sobie obejrzałem to nie zrobiło to na mnie aż takiego wrażenia.

Dlatego sobie odpuściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby nie majątek, ale za podobną cenę kupiłem bundle od EA i Deep Silver, w których mam tyle gier, że starczy mi ich na rok (jak nie więcej). Zresztą płatne DLC z opcją, którą powinno się przełączać w ustawieniach to najzwyklejszy w świecie skok na kasę. Co dalej, DLC z teksturami Ultra? Trzeba mieć niezły tupet, żeby wydawać niedopracowaną i zabugowaną grę, a dwa miesiące później kazać sobie płacić za taki szmelc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 16:32, Gumisiek2 napisał:

Niby nie majątek, ale za podobną cenę kupiłem bundle od EA i Deep Silver, w których mam
tyle gier, że starczy mi ich na rok (jak nie więcej).

Dokładnie tak, za te 2,50 euro można zgarnąć niezłego Bundla albo jakąś grę na steamie w promocji (za tyle lub mniej kupiłem FTL, Mirror''s Edge czy Trine).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawca tłumaczy się że animacje nie mogły być wydane na równo z grą bo musieli by zmienić kategorię wiekową przez co zawężył by się im krąg nabywców.

A DLC jest płatne z tego powodu że skoro animacje nie mogły się znaleźć wcześniej, to nie zostały uwzględnione w budżecie, więc trzeba wysłupić dodatkową kasę na animatorów i grafików.

Inna sprawa że jakoś Crytek albo Bethesda mogły wydać zestawy nowych tekstur, animacji i narzędzi za darmola parę miesięcy po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować