Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed IV: Black Flag - recenzja

75 postów w tym temacie

Dlaczego w recenzjach nie pisze się już o grafice i sprawach technicznych ? Żadnego porównania do poprzedniej części, nic o płynności, brak porównania PS3 i X360. Gra wychodzi na 5 (6 ? WiiU) platfrom, dwie generacje, chciało by się przeczytać coś o różnicach pomiędzy nimi. A jeżeli nie graliście w inne wersje to przynajmniej napiszcie o niej coś więcej niż to że postacie wyglądają ładnie...

Naprawdę czy tylko ja pamiętam czasy kiedy w recenzjach był akapit o sprawach technicznych i używano tam bardziej dokładnych pojęć niż "ładnie" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 23:38, Robertcik1 napisał:

czyli gram.pl nadal nie rozumie, że 7 również jest dobrą oceną?

Co jest takiego złego w tej grze, że ma dostać 7?

@Ontop jak szanty są dobre. To trzeba będzie spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 23:38, Robertcik1 napisał:

czyli gram.pl nadal nie rozumie, że 7 również jest dobrą oceną? teraz każda gra musi
dostać powyżej 9,5, inaczej nie jest warta uwagi, prawda?


Jeśli gra zasługuje na 9,6, to dlaczego ma dostać 7? :D
Ja drugiej części tej serii bez wahania bym wystawił 10/10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 23:40, Zgreed66 napisał:

> czyli gram.pl nadal nie rozumie, że 7 również jest dobrą oceną?
Co jest takiego złego w tej grze, że ma dostać 7?

Ma AC w tytule ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że jestem wielkim fanem serii to jestem sceptycznie nastawiony do tej części, podobnie było z 3. Teraz 4 za bardzo mi nie pasuje, ponieważ nie przepadam za takimi klimatami, a po drugie, strasznie na siłę wprowadzają to sterowanie statkiem, to nie jest Pirate''s Creed, a Assassyn''s Creed, chciałbym przypomnieć. Również sceptycznie podchodzę do optymalizacji na PC, bo przypuszczam, że optymalizacja będzie tak samo skopana, jak w trzeciej części, czyli gra stanie się jednoznacznie agrywalna. Ogólnie, strasznie mi się już to wszystko przejadło i już mnie nie cieszy sterowanie Assassynem w kapturze, no chyba, że akcja będzie umiejscowiona w jakimś ciekawym miejscu, w ciekawych czasach, w czasach zbliżonych do np. 2 części? Byleby, jak najmniej broni palnej i innych tego typu bajerów. No cóż, takie jest moje zdanie i upodobania, zapewne inni będą się cieszyć z faktu, że będą mieli okazję w końcu zagrać w jakąś dobrą grę o piratach i w zupełności pasuje im miejsce akcji, oraz czas akcji wydarzeń. Pozdrawiam, buziaczki. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A co mnie obchodzi Angry Joe??? Kolejny celebryta z youtube...
To że zazwyczaj trafnie ocenia gry ? i bywa czasem bardziej krytyczny niż wielkie growe portale.

Ale ostatecznie każdy kieruje się opinią tego kogo uważa za rzetelne źródło. Problem w tym że najważniejsza osoba czyli ja(ty) nie może w pełni ocenić gry przed zakupem bo w nią nie grało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karaiby, Złota Era Piratów, bitwy morskie, piękne plenery plus Templariusze i Asasyni - to się nie mogło nie udać. Jeśli ktoś liczył na upadek serii Assassin''s Creed, to się zawiedzie....
Sam wstęp pokazuje, że to recka pisana przez lekko mówiąc - fana. Po co się maskować? Daj pan 10/10 i tyle.
Ta gra miałaby większy potencjał, gdyby nie siłowe wsadzanie marki AC. Tak ciężko zrobić coś nowego? Od lat brakuje czegoś porządnego o piratach. Porządnego, więc nie wspominam tych wynalazków z Karaibów. Jak tak dalej pójdzie doczekamy się AC w feudalnej Japonii, starożytnym Egipcie i na Marsie 25 wieku. Ofc główny bohater będzie asasynem w kapturku.
Recenzja na poly znacznie bardziej rozsądna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odgrzewany parokrotnie w mikrofali kotlet dostaje 9.6, włącza mi się czerwona lampka. Wiem,że coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli odgrzewany parokrotnie w mikrofali kotlet dostaje 9.6, włącza mi się czerwona lampka.
> Wiem,że coś się dzieje.

Zagraj najpierw dopiero się wypowiadaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 01:06, Essau napisał:

Jeśli odgrzewany parokrotnie w mikrofali kotlet dostaje 9.6, włącza mi się czerwona lampka.
Wiem,że coś się dzieje.

Np. to nie jest odgrzewany kotlet lub nie ma nic złego w mistrzowskim odgrzewaniu kotletów i/lub gra mogła się komuś spodobać, tak jak poprzednie części? :o

Poza tym pewnie nie grałeś w żadnego AC poza pierwszym i ew. drugim, bo reszta to odgrzewane kotlety ;) Seria TES też skończyła się na trzeciej części, bo przecież Oblivion i Skyrim są w zasadzie takie same jak Morrowind, też mamy widok z pierwszej lub trzeciej osoby i naparzamy się magią, mieczami i łukami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli odgrzewany parokrotnie w mikrofali kotlet dostaje 9.6, włącza mi się czerwona lampka.
> Wiem,że coś się dzieje.
Bo niby "odgrzewany kotlet" nie może być dobra grą ? Idąc taki tokiem rozumowania każdy nowy BF, CoD, Fifa, NFS, GTA i wiele innych z miejsca powinny dostać ocenę 5- lub mniejszą.

Osobiście za serią AC nie przepadam ale w tą część na pewno zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 23:51, pawbuk napisał:

Jeśli gra zasługuje na 9,6, to dlaczego ma dostać 7? :D
Ja drugiej części tej serii bez wahania bym wystawił 10/10 ;)

nie chodziło mi konkretnie o tę grę, ale naprawdę ostatnimi czasy w większości mediów growych skala ocen to "1-4, 8-10". tylko o to. ciężko ostatnio wierzyć ocenom. recenzje pomagają, ale i tak są coraz bardziej stronnicze, co jest smutną prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 01:22, Robertcik1 napisał:

growych skala ocen to "1-4, 8-10". tylko o to. ciężko ostatnio wierzyć ocenom. recenzje
pomagają, ale i tak są coraz bardziej stronnicze, co jest smutną prawdą.

Recenzje z definicji są stronnicze. Ktoś ci opisuje swoje wrażenia z gry. Jak to ma być obiektywne? Obiektywny to może być opis silnika, nie wrażeń z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy aż tak ważne są dla was te liczby ?. Dla mnie recenzja to przede wszystkim tekst oraz czasem spis plusów/minusów a to czy obok jest cyfra 4, 7 czy też -1 nie robi mi różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 01:25, Mercuror napisał:

Recenzje z definicji są stronnicze. Ktoś ci opisuje swoje wrażenia z gry. Jak to ma być
obiektywne? Obiektywny to może być opis silnika, nie wrażeń z gry.

jest różnica między subiektywnością, a stronniczością. dość duża. pierwszy przykład z głowy - Diablo III. megawysokie oceny praktycznie wszędzie, gra naprawdę przeciętna. nie chcę się tu wdawać w wielką dyskusję, po prostu chciałem zauważyć smutny fakt, który od dawna mi już przeszkadza. nie tylko mi, zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> jest różnica między subiektywnością, a stronniczością. dość duża. pierwszy przykład z
> głowy - Diablo III. megawysokie oceny praktycznie wszędzie, gra naprawdę przeciętna.

ej, ja dałem 3/5 i... ludzie chcieli mnie zamordować za powiedzenie prawdy, z którą parę miesięcy później wszyscy się zgodzili (a nikt nie przeprosił za bluzgi)

recenzja jak recenzja, wtrącał się Lucasowi w gary nie będę, bo nie grałem w AC4, ale najlepszą grą o piratach nadal jest Sid Meier''s Pirates! i twierdzenie inaczej to łżesz i potwarz karalna przeciąganiem pod kilem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować