Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed IV: Black Flag - recenzja

75 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2013 o 03:24, KeyserSoze napisał:

ej, ja dałem 3/5 i... ludzie chcieli mnie zamordować za powiedzenie prawdy, z którą parę
miesięcy później wszyscy się zgodzili (a nikt nie przeprosił za bluzgi)

i tak trochę za wysoka, ale wielkie brawa za odwagę.

Dnia 01.11.2013 o 03:24, KeyserSoze napisał:

recenzja jak recenzja, wtrącał się Lucasowi w gary nie będę, bo nie grałem w AC4, ale
najlepszą grą o piratach nadal jest Sid Meier''s Pirates! i twierdzenie inaczej to łżesz
i potwarz karalna przeciąganiem pod kilem :P

preach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > czyli gram.pl nadal nie rozumie, że 7 również jest dobrą oceną?
> Co jest takiego złego w tej grze, że ma dostać 7?
>
> @Ontop jak szanty są dobre. To trzeba będzie spróbować!

1. Kiepski system walk "lądowych"
2. fatalna sztuczna inteligencja przeciwników
3. naiwna nie trzymająca się kupy fabuła
4. pełno bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 03:24, KeyserSoze napisał:

ej, ja dałem 3/5 i... ludzie chcieli mnie zamordować za powiedzenie prawdy, z którą parę
miesięcy później wszyscy się zgodzili (a nikt nie przeprosił za bluzgi)

Wielu wciąż ma z tym problem i nie da się z nimi normalnie rozmawiać na temat D3, gdzie taki o Torchlight 2 jest po prostu lepszy.

Dnia 01.11.2013 o 03:24, KeyserSoze napisał:

recenzja jak recenzja, wtrącał się Lucasowi w gary nie będę, bo nie grałem w AC4, ale
najlepszą grą o piratach nadal jest Sid Meier''s Pirates! i twierdzenie inaczej to łżesz
i potwarz karalna przeciąganiem pod kilem :P

Arrrrr to that!

@saborcat-14

Pewnie, że recki czyta się dla tekstu. Problem w tym, że na gramie ostatnimi czasy w ciemno można strzelić, że dana duża premiera będzie recenzowana przez Lucasa lub Myszę. Nic do nich osobiście nie mam, bo podcastu przyjemnie się słucha, ale jeśli chodzi o recki to brak im już świeżości i coraz częściej przyłapuję się na tym, że tekst przewijam. I wiem, że niestety nie tylko ja tak uważam, ale znajdą się i inni. Dodatkowo, swego czasu gram.pl walczyli z tą okropną skalą 7-10, ale już dawno nie widziałem żeby głośny tytuł dostał mniej jak 8 - to się tyczy branży w ogóle, a nie tylko gramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 02:23, Robertcik1 napisał:

gra naprawdę przeciętna.

Co już jest stronnicze.

Dnia 01.11.2013 o 02:23, Robertcik1 napisał:

nie chcę się tu wdawać w wielką dyskusję

którą już zaczynasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 10:52, Zgreed66 napisał:

Co już jest stronnicze.

nie przeczę, że mnóstwo ludzi się na pewno podobała. nie przeczę, że miała mnóstwo świetnych pomysłów (genialny system umiejętności i brak możliwości popsucia do reszty postaci choćby). nie twierdzę, że to była zła gra, bo nie była. ale nie była w żaden sposób tak dobra, jak większość recenzji chciała, żebym wierzył. to po prostu nie była gra na 8-10. to było solidne 7, 6+. co nadal jest stosunkowo wysoką oceną.
i tylko o to mi chodzi. że recenzenci i większość odbiorców przestali rozumieć, że środkiem tej skali jest 5, nie 7. ten sam problem widzę na filmwebie, gdzie moi znajomi wszystkiemu jak leci wystawiają oceny 7-10, a kiedy ja daję czemuś czwórkę, wszyscy mi się dziwią.
i nie grałem jeszcze a w AC4, więc nie będę tej gry oceniać. ale jak dobra by nie była, nie wierzę jeszcze, że zasługuje na 9,6/10. taka ocena jest zarezerwowana dla arcydzieł pokroju Planescape:

Dnia 01.11.2013 o 10:52, Zgreed66 napisał:

którą już zaczynasz.

czepiasz się dla samego czepiania. po prostu wyraziłem jedną opinię, która od dawna mi się już po głowie krząta. ale masz rację, koniec rozmowy, bo nijak to się ma do samego artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 03:24, KeyserSoze napisał:

najlepszą grą o piratach nadal jest Sid Meier''s Pirates! i twierdzenie inaczej to łżesz
i potwarz karalna przeciąganiem pod kilem :P


Od kiedy Piraci są grą akcji? Jeżeli komuś tutaj należy się kara, to osobom, które nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem krótkiego równoważnika zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 08:32, Ichibanboshi-kun napisał:

dawno nie widziałem żeby głośny
tytuł dostał mniej jak 8 - to się tyczy branży w ogóle, a nie tylko gramu.


http://www.gram.pl/artykul/2013/10/25/batman-arkham-origins-recenzja.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2013/09/10/total-war-rome-ii-recenzja.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2013/08/14/saints-row-4-recenzja.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2013/07/29/shadowrun-returns-recenzja.shtml

Wszystko to jedne z ostatnich tekstów obu wspomnianych panów. Oceny sporo niższe od branżowych trendów, teksty wyraźnie podkreślają mocne, jak i słabe strony recenzowanych tytułów. Co jak co, ale do Myszy nie mam najmniejszych zastrzeżeń i na chwilę obecną jest moim ulubionym tekściarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choćby gra dostała 4 to i tak bym zagrał, jedna z niewielu gier która mi się podoba mimo tego że jest tasiemcem. Trójka mi się podobała, a 4 się zapowiada jeszcze lepeij, lubię gry o piratach, statkach ;). Byle do 22 listopada :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 01:00, Valmar napisał:

Ta gra miałaby większy potencjał, gdyby nie siłowe wsadzanie marki AC.

Zgadzam się. Strasznie mnie irytuje w AC ten futurystyczny interfejs, rozumiem, że jest to uzasadnione fabularnie, ale ciężko mi się wczuć w historyczny klimat przy czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 08:32, Ichibanboshi-kun napisał:

Wielu wciąż ma z tym problem i nie da się z nimi normalnie rozmawiać na temat D3, gdzie
taki o Torchlight 2 jest po prostu lepszy.

Diablo 3 przynajmniej skończyłem a w T2 było takie nudne że odpuściłem po pierwszym akcie.

Co do AC4 mam pytanie do tych co grali jest tak samo nudny jak BH czy revelations ?

@KeyserSoze
I nie ma powodów nikt by przepraszać bo twoja recenzja była nieobiektywna i nie oddawała pełnego obrazu gry, a ocena moim zdaniem była za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Pewnie, że recki czyta się dla tekstu. Problem w tym, że na gramie ostatnimi czasy w
> ciemno można strzelić, że dana duża premiera będzie recenzowana przez Lucasa lub Myszę.
> Nic do nich osobiście nie mam, bo podcastu przyjemnie się słucha, ale jeśli chodzi o
> recki to brak im już świeżości i coraz częściej przyłapuję się na tym, że tekst przewijam.
> I wiem, że niestety nie tylko ja tak uważam, ale znajdą się i inni. Dodatkowo, swego
> czasu gram.pl walczyli z tą okropną skalą 7-10, ale już dawno nie widziałem żeby głośny
> tytuł dostał mniej jak 8 - to się tyczy branży w ogóle, a nie tylko gramu.

Batman 7/10, Beyond 7/10, Diablo 3 konsolowe 6.9/10, Rome 2 6.4/10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2013 o 11:03, LESZ3u napisał:

Od kiedy Piraci są grą akcji? Jeżeli komuś tutaj należy się kara, to osobom, które nie
potrafią przeczytać ze zrozumieniem krótkiego równoważnika zdania.


O, a czym są, jak nie grą akcji? Strategią? Symulatorem? Grą logiczną? Oczywiście, że są grą akcji, a to że się nie biega i nie strzela nie ma znaczenia - gra jest zręcznościowa tak samo jak Assassin''s Creed. Nawet walka wręcz jest taka sama, zawsze jeden przeciwnik na raz i tylko czekasz aż zaatakuje, żeby go skontrować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dokładnie określić gatunek, ale z pewnością nie jest to czysta zręcznościówka. To doskonały koktajl, w którym niełatwo wyczuć proporcje składników. Myślę, że Lucas świadomie dodał to słowo do swojej wypowiedzi, bo chyba nikt nie chciałby się spierać co do Wielkości i Wspaniałości Piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 11:11, LESZ3u napisał:

Wszystko to jedne z ostatnich tekstów obu wspomnianych panów. Oceny sporo niższe od branżowych
trendów, teksty wyraźnie podkreślają mocne, jak i słabe strony recenzowanych tytułów.
Co jak co, ale do Myszy nie mam najmniejszych zastrzeżeń i na chwilę obecną jest moim
ulubionym tekściarzem.


Jak napisałem, nie chodzi mi tylko o recenzentów gramu, tylko ogólny trend branży. Co do Myszy i Lucasa to do nich odnosze się tylko pisząc o tym, że ich recki nie bawią jak dawniej.

[edit]Serio? Teraz każdy będzie wyciągał po kolei jakieś tytuły? Tym bardziej że Beyond, batman i rome 2 wszędzie dostawały takie oceny jak tutaj, to tak na marginesie. Powtarzam, nie atakowałem, jeszcze raz, NIE atakowałem gramu, a ogólny trend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby gra składana na kolanie w 9 miesięcy przez parenaście studiów zasługiwała na ocenę powyżej 8. Nie ma co się z tym spierać. Fajna jest seria AC, ale jakby zmniejszyli częstotliwość wypuszczanie kolejnego "Zabójcy", mogliby chociaż bardziej popracować nad fabułą (głównie długością i zwrotach akcji), silnikiem i oczywiście mózgami NPC''tów, które niemiłosiernie mnie wkurzają od czasów Revelation (Można poczuć się przez to jak w Snajper Elite V2, gdzie każdy Niemiec wie gdzie jesteś po jednym głośniejszym strzale). Klimat ciekawy, więcej mapki do eksploracji, lecz pytam się na "cholewę" po co dodali tej grze znaczek AC? Serio było to tak konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2013 o 20:59, UnEsCo napisał:

Wątpię, aby gra składana na kolanie w 9 miesięcy przez parenaście studiów zasługiwała
na ocenę powyżej 8.

Wyjdź, każda gra z serii AC jest tworzona co najmniej kilka lat. To, że wychodzą co rok świadczy tylko o tym, jak dobrze Ubisoft potrafi rozdzielić prace między swoje studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm jedyne co mnie kusi, by kupić tą grę to pirackie klimaty. W tej części coś chyba za mało asasyna w asasynie. I dziwie się, że teraz po tej części nie wpadli na to, by zrobić zupełnie nową serię w pirackich klimatach. Przynajmniej jakaś odmiana by była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu dni śledzę recenzje AC4 i reakcje są naprawdę różne. Jednak tekst powyzej jak i cytowana recenzja z eurogamera przekonały mnie ostatecznie co do zakupu którego w ogóle nie planowałem. Dla mnie seria AC skończyła się na 2 cześci, potem..potem było różnie. I choć zdawało się że jest lepiej i jest coś nowego niż w 2, to jednak czlowiek tęsknił za tymi emocjami które były w 2, za tą fabułą i po prostu za starym, tfu, młodym Eziem!

zdanie które praktycznie najlepiej podsumuje to czy 4 jest dobra czy nie, cytując za eurogamerem

"Barwna postać Edwarda sprawia, że już nie zatęsknimy za Ezio, co stanowi najlepszą rekomendację dla Assassin''s Creed 4: Black Flag."

Wystarczające! :-) <śpiewając szanty wklepuje zamówienie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować