Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA: Next-genowa FIFA to najlepsza FIFA jaką zrobiliśmy

28 postów w tym temacie

> Patrząc na wyniki sprzedaży GTA 4 - 7 mln sztuk sprzedanych na X360, 7 mln na PS3 i 700
> tys. na PC... no niestety, ale taka jest rzeczywistość.
No bo nikt nie wiedział, że czwórka wyjdzie na pc, więc przerzucili się na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 20:54, Sir_Raphael napisał:

No bo nikt nie wiedział, że czwórka wyjdzie na pc, więc przerzucili się na konsole.

Ta, tak wtedy nie wiedzieli o czwórce, jak teraz o piątce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ta, tak wtedy nie wiedzieli o czwórce, jak teraz o piątce.
Tylko odpalając na PC będę miał większy ruch samochodów, więcej przechodniów lepsza grafika niż na tych pseudo maszynach do grania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy z Was powinni się zastanowić nad sensem swoich wypowiedzi. To, że Steam upublicznia całkiem fajne statystyki nie oznacza, że:
a) Potraficie je dorze interpretować,
b) potwierdzają Wasze tezy.

Idę o zakład, że przeciętny dzić PC (core i3 albo Phenom x4, 8 GB ramu i coś pokroju R4850 czy innego GTX 480) da sobie radę z nowym silnikiem EA.

Jeśli ktoś jest ciekawy dlaczego tak jest to zapraszam na mój gramsite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niektórzy z Was powinni się zastanowić nad sensem swoich wypowiedzi. To, że Steam
> upublicznia całkiem fajne statystyki nie oznacza, że:
> a) Potraficie je dorze interpretować,
> b) potwierdzają Wasze tezy.
>
> Idę o zakład, że przeciętny dzić PC (core i3 albo Phenom x4, 8 GB ramu i coś pokroju
> R4850 czy innego GTX 480) da sobie radę z nowym silnikiem EA.
>
> Jeśli ktoś jest ciekawy dlaczego tak jest to zapraszam na mój gramsite.

Myślę, że na pewno. Ale zobacz jaki procent graczy ma zintegrowane karty graficzne? Ok 10%! Podejrzewam, że dzięki Originowi EA ma dokładne dane odnośnie konfiguracji na jakich grają ludzie w daną grę. Podejrzewam, że target Fify jest inny niż FPSów i grają w nią nie tylko gracze, ale i fani piłki nożnej nie posiadający "średnich PCtów sprzed 3 lat". Dla EA ważna jest kasa, dlatego wolą posłuchać narzekań graczy, ale nie stracić użytkowników, których konfiguracja się nie łapie.

I jeszcze jedno. Dragoniasek napisał: "większość współczesnych pecetów jest za słaba na Ignite Engine" w cudzysłowiu sugerując, że jest to stanowisko EA. Tymczasem powiedzieli jednak zupełnie coś innego - wielu graczy nie posiada odpowiednich komputerów, do odpalenia gry na Ignite. Jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 04:09, zdenek117 napisał:

> Niektórzy z Was powinni się zastanowić nad sensem swoich wypowiedzi. To, że Steam

> upublicznia całkiem fajne statystyki nie oznacza, że:
> a) Potraficie je dorze interpretować,
> b) potwierdzają Wasze tezy.
>
> Idę o zakład, że przeciętny dzić PC (core i3 albo Phenom x4, 8 GB ramu i coś pokroju

> R4850 czy innego GTX 480) da sobie radę z nowym silnikiem EA.
>
> Jeśli ktoś jest ciekawy dlaczego tak jest to zapraszam na mój gramsite.


Myślę, że na pewno. Ale zobacz jaki procent graczy ma zintegrowane karty graficzne? Ok
10%! Podejrzewam, że dzięki Originowi EA ma dokładne dane odnośnie konfiguracji na jakich
grają ludzie w daną grę. Podejrzewam, że target Fify jest inny niż FPSów i grają w nią
nie tylko gracze, ale i fani piłki nożnej nie posiadający "średnich PCtów sprzed 3 lat".
Dla EA ważna jest kasa, dlatego wolą posłuchać narzekań graczy, ale nie stracić użytkowników,
których konfiguracja się nie łapie.

I jeszcze jedno. Dragoniasek napisał: "większość współczesnych pecetów jest za słaba
na Ignite Engine" w cudzysłowiu sugerując, że jest to stanowisko EA. Tymczasem powiedzieli
jednak zupełnie coś innego - wielu graczy nie posiada odpowiednich komputerów, do odpalenia
gry na Ignite. Jest różnica?


Nie chcę się powtarzać. Jak pisałem, szerzej wyjaśniam swoje stanowisko na gramsajcie. Napiszę tylko tyle: kasa, optymalizacja, konfiguracja ustawień gry na PC, zwyczajowo niskie wymagania kolejnych gier z serii FIFA. Jestem pewien, że EA stać na dobrą optymalizację i potrafią to zrobić. Natomiast wiem też, że wymaga to nakładów finansowych i czasowych. Po co, skoro M$ i SONY płacą całkiem sporo za wersje next-genowe, przecież coś musi napędzać sprzedaż ich nowych zabawek? Pamiętacie fale hejtu na M$, która pojawiła się po konferencji na której zaprezentowano X0?

Dlatego ludzie, którzy podają statystki Steam i powtarzają bełkot przedstawicieli EA zwyczajnie "nie mówią jak jest". Tu nie chodzi o sprzęt pecetowców, ale o kwestie typowo finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować