Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internetowe bzdury growe na weekend #152

8 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2013 o 15:36, Maniekwariat napisał:

Co w tym śmiesznego, że akcja odbywa się na Facebooku? Przecież to głównie użytkownicy
tego portalu są targetem akcji.

Znaczy się znowu przerzucanie braku odpowiedzialności rodziców i środowiska na internet/gry bo te nie oddadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do akcji - można było ją zrobić znacznie lepiej (bo przekaz jest całkiem fajny), ale oczywiście postawiono na PATRZCIE JAKIE SKRAJNE SCENY, PATRZCIE JAK W CIEMNOŚCIACH KRZYCZĄ DZIECI.

Gdyby pokazano coś nieco bardziej codziennego, dając świadomość, że w pewnych przypadkach nasze życie rzeczywiście potrafi przelecieć nam przed oczami, strzeliłoby mocniej. A tak ludzie siedzą i śmieją się z tego, jakie Sokół ma uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2013 o 18:13, ww3pl napisał:

Co do akcji - można było ją zrobić znacznie lepiej (bo przekaz jest całkiem fajny), ale
oczywiście postawiono na PATRZCIE JAKIE SKRAJNE SCENY, PATRZCIE JAK W CIEMNOŚCIACH KRZYCZĄ
DZIECI.

Gdyby pokazano coś nieco bardziej codziennego, dając świadomość, że w pewnych przypadkach
nasze życie rzeczywiście potrafi przelecieć nam przed oczami, strzeliłoby mocniej. A
tak ludzie siedzą i śmieją się z tego, jakie Sokół ma uszy.

Akcja sama w sobie ma już jeden poważny błąd - wychodzi z założenia, że spora część tego typu ludzi ma lepsze alternatywy w "prawdziwym życiu" i woli siedzieć w domu. Ja osobiście zaproponowałbym akcję "Rodzicu/nauczycielu użyj mózgu" bo jak wspomniałem wcześniej przeważnie rodzice mają gdzieś co robi ich dziecko, o szkole nie wspominając. Internet jest tylko słabą wymówką za brak jakoegokolwiek zainteresowania taką osobą. Ogółem robi się nieco irytujący fakt, że uzależenienia w kwestii gier/internetu traktuje się wybiórczo w porównaniu z alkoholem/prochami (nie muszę wspominać o tym jak w terapiach stara się dojść dlaczego ktoś pije, a w tym drugim "wina internetów")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować