Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: Ghosts - recenzja

72 postów w tym temacie

Ciężko nazwać grafikę w ghost pół next genem bo co niektórzy recenzenci na zachodzi od razu palnęli z bomby że graficznie miejscami wygląda sporo gorzej niż BO 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2013 o 13:28, TobiAlex napisał:

Nie, nie ma, ma 8GB. Elektromarketu? Kto kompa do grania kupuje w marketach O.o. Lapki?


Ludzie kupują, a czemu, to nie wiem. Często słyszy się, że z braku miejsca i potrzeby mobilności.

Dnia 05.11.2013 o 13:28, TobiAlex napisał:

Piszesz, że masz
4GB i nie narzekasz. No jak, Ghosta już nie uruchomisz, więc zaraz będziesz biegał po
forach i płakał.


Co ja biedny teraz zrobię, pewnie dalej będę musiał męczyć się w RO2. ;)

Dnia 05.11.2013 o 13:28, TobiAlex napisał:

A ile te 2GB kosztuje? Tyle co jeden wypad do McDonalda?


Tam gdzie ja mieszkam jednak trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 12:12, Darkstar181 napisał:

Balonik pękł.

Eurogamer - 7/10
Joystiq - 3.5/5

(...)
A od kiedy to ta seria liczy sukces w ocenach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tam gdzie ja mieszkam jednak trochę więcej.

Fakt. Całkiem niedawno pewne konkretne kości o pojemności 8GB można było wyrwać za 140 złotych, dziś te same kości, w tym samym sklepie stoją już po 310.
Z kolei za 16GB Ram 1600, cl9 wołano niewiele ponad 250, dziś to minimum 550 złotych, a taka cena to rzadkość. Znacznie popularniejszy jest wariant sześćset złotych plus, a i takich z siedemset plus nie brakuje. Krótko, pamięci są aktualnie drogie i z dnia na dzień coraz droższe. Obecnie zakup ramu zwyczajnie nie ma sensu.

Oficjalnym powodem takiego stanu rzeczy jest pożar w jakiejś tam fabryce zajmującej się produkcją kostek. Dziwnym trafem owy niefortunny wypadek i wzrost cen zbiegły się w czasie z premierą nowych konsol i wzrostem wymagań w przypadku blaszaków. Wzrostem, jak pokazuje przykład CoD''a sztucznym, wymuszonym i bezzasadnym, ale jednak wzrostem. Może to tylko przypadek, a może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"fabuła miałka nawet jak na standardy CoD"
A CoD miał słabą fabułę? Patrzmy na serię modern warfare, fabuła była, nierzadko się wzruszałem, i naprawdę do żadnych innych postaci nie przywiązałem się tak jak do Soap''a, nieśmiertelnego Gaza, nawet Roach''a polubiłem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma i sam uważam, że 8 to za wysoka ocena w 10-stopniowej skali dla tasiemca typu CoD. Co do tekstów typu "grałeś?" to chyba najbardziej niedorzeczny argument jaki można wyciągnąć. Po to czytamy wasze recenzje i oglądamy filmy na youtubie, żeby wyrobić sobie jakieś zdanie na temat produktu. Kupować w ciemno to może ktoś bogaty dla kogo wydanie ponad 100zł nie jest żadnym wydatkiem, albo fan jakieś serii. Można też ściągnąć "demo" oficjale bądź nie, które pomoże w podjęciu decyzji o zakupie i rozwieje wszystkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 16:35, likeaJohnny napisał:

A CoD miał słabą fabułę? Patrzmy na serię modern warfare, fabuła była, nierzadko się
wzruszałem, i naprawdę do żadnych innych postaci nie przywiązałem się tak jak do Soap''a,
nieśmiertelnego Gaza, nawet Roach''a polubiłem!


Chyba kpisz. :P Fabuła mniej więcej od MW2 zrobiła się tak idiotycznie absurdalna że jedyne co to mogła wywoływać uśmiech politowania.

Z ciekawości obejrzałem sobie zakończenie CoD: Ghost... i cóż, zupełnie jakbym to zakończenie już widział z 3 czy 4 raz. :D Obowiązkowo:

Spoiler

slow motion, desperackie rozwalanie głównego złego z pistoletu i główny bohater ocierający się o śmierć

. Scenarzyści z IW chyba naprawdę nie mają wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 16:40, Dadziol20 napisał:

Po to czytamy wasze recenzje i oglądamy filmy na youtubie, żeby wyrobić
sobie jakieś zdanie na temat produktu.


Jasne, taki jest cel recenzji, ale powiedz mi, na jakiej podstawie osoba, która nie miała styczności z grą może dyktować oceny, jakie powinny być wystawiane? Ja tutaj nie bronię CoDa, tylko przedstawiam ogólny trend. Wystawiane oceny są subiektywne, niedorzeczne jest narzucanie autorowi, że powinien dać 5 a nie 8, bo "tak powinno być".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem zamierzasz oceniać grę nie zagrawszy w nią? :D Cięzko to nawet skomentować...
O ile można decydować czy grę w ogóle kupić na podstawie recenzji i gameplayów, to oceniać ją?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 16:52, pawbuk napisał:

Czyli jak rozumiem zamierzasz oceniać grę nie zagrawszy w nią? :D Cięzko to nawet skomentować...

O ile można decydować czy grę w ogóle kupić na podstawie recenzji i gameplayów, to oceniać
ją?!


Czemu nie? Osoba, która ma doświadczenie z serią CoD wie z czym ma do czynienia. Człowiek to istota myśląca, która potrafi analizować dane i wyciągać wnioski. Wiadomo, że bezpośredni kontakt jest najlepszy, ale tutaj dochodzimy do bariery jaką jest potrzeba uiszczenia opłaty, bądź piractwa. Każdy ma prawo ocenić coś na podstawie dostępnych danych. To czy ta ocena będzie miarodajna czy nie to inna para kaloszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"przy czym zawsze co najmniej po jednym przeznaczyć trzeba było na broń podstawową, podręczną i perk."

Nie. Nie trzeba wybierać żadnej broni (dostajesz wtedy nóż balistyczy). Wybranie perków też jest nieobligatoryjne (patrz kamuflaże broni 150kils without perks).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"And don''t get me wrong, it''s as reliable as it''s always been -- if all you''ve ever really wanted is the same Call of Duty every single year, then you''re going to love this, because it''s as Call of Duty as Call of Duty gets." - Destructoid 5/10

Nuff said. Dla fanów, reszta może z czystym sumieniem odpuścić sobie kolejną część tej telenoweli ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko nazwać grafikę w ghost pół next genem bo co niektórzy recenzenci na zachodzi od
> razu palnęli z bomby że graficznie miejscami wygląda sporo gorzej niż BO 2.

To prawda, ale jestem pewny, ze mieli na myśli wersje na X360 i PS3 - one rzeczywiście wyglądają gorzej niż BO2, Wydaje mi się, że jest to spowodowane powiększeniem map. Obecna generacja ma jeszcze jeden problem, a mianowicie ograniczenie multi do 12 graczy. Te dwie rzeczy w połączeniu powodują, że mapy wydają się wręcz zbyt duże, o czym już pisano wyżej.

Recenzja dotyczy jednak wersji na PS4, a ta wygląda naprawdę dużo, dużo lepiej niż BO2 pod każdym względem, chociaż nie brakuje momentów, gdzie śilnik nie daje rady - jak w przypadku generowania roślinności, która wygląda bardzo mizernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szału nie ma i sam uważam, że 8 to za wysoka ocena w 10-stopniowej skali dla tasiemca
> typu CoD. Co do tekstów typu "grałeś?" to chyba najbardziej niedorzeczny argument jaki
> można wyciągnąć. Po to czytamy wasze recenzje i oglądamy filmy na youtubie

Dawno większych bzdur nie czytałem. Nie masz swojego gustu, że nie potrafisz sam ocenić, tylko się sugerujesz filmikami na YT? A jak będziesz kiedyś kupował samochód, to pójdziesz do salonu i poprosisz o jazdę testową, czy wejdziesz na YT i sprawdzisz jak się nim driftuje? Zupy też nie smakujesz przed zjedzeniem, tylko wchodzisz na portal o gotowaniu i czytasz czy może być dobra, czy nie? Wypowiadanie się o ocenie PRODUKTU nie ma sensu jak się go nie spróbowało, a to że PRODUKT jest podobny do poprzedniego w żadnym wypadku nie powinno wpływać na jego ocenę. No bo dla przykładu, iPhone 4 miał ocenę 9/10, to iPhone 5, który nie różnił się niczym oprócz kilku dodatkowych funkcji miałby dodstać 4/10? A co, nie dzwonił, był z platiku, albo bateria wybuchała? Każda recenzja dotyczy konkretnego PRODUKTU i jego cech użytkowych - w przypadku gry grafiki, oprawy audio, złożoności fabuły itd. itp.

A tak btw., głupio że nie ma scorestreaków. Próżno będzie szukać wygranych w randomowych meczach typu domination czy capture the flag (gdzie normalnie każdy biega i szuka fragów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2013 o 17:58, maniekgdynia napisał:

A co, nie dzwonił, był z platiku, albo bateria wybuchała? Każda recenzja dotyczy konkretnego
PRODUKTU i jego cech użytkowych - w przypadku gry grafiki, oprawy audio, złożoności fabuły
itd. itp.


Porównanie do zupy czy samochodu jest śmieszne. Samochód to "trochę" większa inwestycja niż gra czy garnek zupy. Mimo wszystko opinie użytkowników też potrafią się przydać przy wyborze odpowiednego samochodu do naszych preferencji. Oczywiście, że bez jazdy testowej nikt rozumny nie kupi auta za kilka/kilkadziesiąt tyś złotych. Z zupą też jest problem wiesz? bo jednak tu podstawą są doznania danej jednostki przy konsumpcji i każdy z nas inaczej może je odczuwać.
Z grami jest o tyle śmiesznie, że można ocenić grafikę, dźwięk, złożoność fabuły itd. bez jej zakupu. Wystarczy tylko wejść na youtuba i zapuścić sobie nawet cały maraton z kampanii. Fakt, że brakuje tu ważnego czynnika jakim są nasze doznania z zamiplementowanej mechaniki. No ale w serii, o której tutaj dyskutujemy głebokich zmian w tej materii nie było od bardzo dawna.
Powtarzam, że każdy ma prawo wystawić opinię na temat jakiegoś produktu na podstawie zebranych informacji i doświadczenia. To czy będzie ocena miarodajna czy nie to inna para kaloszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakby to powiedzieć strzał samobójczy by COD był tak niedopracowany na PC, czas pokaże co z tego będzie... na razie gry nie kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, miał być super Next-gen a znowu serwują nam to samo, tylko z okropną optymalizacją... ale ciągle gra zbiera ósemeczki więc nic nie zmienią, bo po co? :)

Polecam oglądnąć podejście Total Biscuita do tego chłamu, prosto z mostu i na temat.

(CoD: Ghosts to taki growy odpowiednik Człowieka ze Stali, czyli totalnie nic nie wnosi, w sumie nawet wynosi (nasz mózg przede wszystkim))

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować