Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: Ghosts - recenzja

72 postów w tym temacie

Jak widać na załączonym obrazku - tak. Powiem szczerze, że ogladałem już pierwszych kilka minut nowego CoDa i wiedziałem, że coś mi to przypomina. A tutaj taka zagrywka... I powiem szczerze, że w tym momencie tak naprawdę kończy się moja przygoda z tą serią definitywnie. Jeszcze miałem taką małą nadzieję, że Ghosts będzie naprawdę dobrą grą... Ale chyba tak niestety nie będzie.

I tak naprawdę chciałbym, aby podobnie jak postąpiono z najnowszym Batmanem postąpiono także z kolejnym CoDem jeżeli nie nastąpią większe zmiany. A nawet chciałbym, aby posypały się jeszcze niższe oceny. Problem jest niestety taki, że nawet jak następna część będzie taka sama to i tak ktoś tą grę kupi wcześniej... Potem dopiero przyjdzie refleksja na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, ludzie ludzie... W tematach CoDa wieczna wojna między fanami i ludźmi, którzy uważają, że każda nowa odsłona serii powinna być nowym Battlefieldem.
Sam osobiście jestem fanem serii, lecz poczekam, aż wersja na Xpudło trochę stanieje i będę mógł sprawdzić, jakie tam ewolucje wprowadzili na tę poczciwą konsolę. No ale do rzeczy:

CoD NIGDY nie celował w wielką, czasami powolną rozgrywkę. To taki współczesny... może CS? Nie wiem, ale w codach chodzi właśnie o dynamikę. Taki BF2 miał mapy dobrze 3x większe od pierwszego MW, który przecież był rewolucją w serii i projektanci spokojnie mogli stworzyć wtedy co im się żywnie podoba (co z resztą właśnie zrobili). Wyszło im to świetnie, wtedy wiało świeżością i na kilka lat zdominowali rynek shooterów, za co należały im się brawa. Nic więc dziwnego, że niewiele zmieniają, ale od siebie życzę im nowego silnika, bo jednak ten stary już nie obsłuży konkretnych zniszczeń itp. Osobiście nie wymagam sypania się każdego budynku przede mną, ale jakieś oparcia krzeseł, krawędzie murków mogłyby zacząć się rozwalać ; )

Co do wymagań, to proponuję czytać wymagania minimalne przed zakupem. Niektórzy zachowują się jak zgraja dzieciaków i myślą, że wszystko im się należy. Sam z resztą pamiętam swój zawód, jak jakieś kilka lat temu kupiłem Juiced, czy jak to tam się nazywały te wyścigi samochodowe i nie działało, bo wyskakiwały komunikaty o braku obsługi czegoś w karcie graficznej. Owszem, byłem zawiedziony, ale nauczyło mnie to czytać dokładnie co tam naskrobali małym tekstem na opakowaniach.
Wymagania wiekowe tego CoDa, to o ile się nie mylę 16+, a ludzie w tym wieku powinni już mieć nieco pod kopułą i myśleć, na co się wydaje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieci, 8gb(nie mówiąc już o 16gb) ramu, to może się przydać jak ktoś zajmuje się projektowanie na poważnie. Wiecie Revit, Robot, Autocad i inne bajki. BF3 bije oprawą na głowę tego CoDa, a zasysa w porywach 1~1.2 GB ramu...

A dzisiaj jak zobaczyłem cenę na Steamie - 60€ (SZEŚĆDZIESIĄT Euro, Juro, Ojro), to myślałem, że rąbnę łbem o monitor ze śmiechu.

Jest to nieprawdopodobne dla mnie, że ta gra sprzedała się w dniu premiery lepiej niż GTA V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak może istnieć porównanie CoDa do Bfa. Sam grałem tylko w bad company 2 i we wszystkie cody i nie widzę porównania. CoD2 i MW1 mogą co najwyżej być porównane, reszta do samego BC2 nie ma polotu. Nic się w Codzie kupy nie trzyma i w to grać nawet to zero przyjemności (multi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2013 o 00:57, xystof napisał:

Jest to nieprawdopodobne dla mnie, że ta gra sprzedała się w dniu premiery lepiej niż
GTA V.

Nie sprzedała się. Co więcej, wyniki są póki co gorsze od sprzedaży Black Ops 2.
To dziennikarze walnęli gafę kiedy nie przyjrzeli się informacji że Activison rozesłało DO SKLEPÓW kopie o wartości miliarda dolarów- w skrócie, niesprzedanych jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jako fana COD-ów świetna gra. Przy każdym nowy Call of Duty oczekuje że to będzie Call of Duty i tak jest tym razem. Mało tego w samej mechanice jest dużo nowości:ślizg, konkretne bujanie celownika, wychylanie za osłon itd., małe zmiany w większości podpatrzone w BF-wie ale cieszą i sprawiają że rozgrywka jest ciekawsza. I jest też ładna, na PC w wysokich ustawieniach wygląda świetnie (jak na COD-a oczywiście). Kampania daje radę, chociaż brakuje charyzmatycznych postaci. No a rozgryzanie gardeł pieskiem to mistrzostwo świata. Multi nie trzeba komentować klasa sama w sobie, zwłaszcza mapy zmieniające otoczenie w trakcie meczu . Dla mnie fana serii 9,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabierałem się zawsze za COD''a za kampanię , bo multi wolę w BF3/BF4 , w MW - super , MW2 super , MW3 super , COD BO - super , BO2 - nawet , ale w tyb callu to porażka niestety... o ile w tamte scenariusze mogłem się wgłębić i pograć w jeden dzień od początku do końca , to od instalacji GHOSTA na moim PC minęło już trochę czasu , pograłem , zostawiłem i jakoś nie chce mi się wracać - chyba przez to że namiętnie pogrywam w AC BF... nowy CALL jest nudny , brzydki i nie zachęca do gry , ale to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować