Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Miliard dolarów pierwszego dnia! Niebywały wynik Call of Duty: Ghosts

66 postów w tym temacie

Swoja droga, gdy rockstar chwalil sie co chwila statystykami to wszyscy podskakiwali z radosci. Jesli chodzi o CoD-a, tak wiem dane sa troche oszukane, ale dalej robia wrazenie i gra sie napewno dobrze sprzeda, mamy hejt w hurtowych ilosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2013 o 23:19, Fatal-X napisał:

Smutne że ludzie tak masowo grają w te beznadziejne modern strzelanki.


Jeszcze tylko tego brakuje, aby jedni dyktowali drugim w co mają grać bo jest "dobre" a w co nie bo jest "złe".

A tak w ogóle co to za jęki? Ktoś wam z portfela kasę wyciągnął? Ktoś naciągnął? Krzywdę zrobił? Straszne, ludzie wydają swoje ciężko zarobione pieniądze na gry w które chcą pograć. I jeśli mają chęć wydać po raz kolejny swoje pieniądze na dany produkt, to niech to robią i nic wam do tego. Zapewne większość forumowych znaffcóf i specjalfistóf wydaje swoje zarobione pieniądze/kieszonkowe na hobby, które inni mogliby obśmiać, ale w sieci tacy twardzi "hardkore plejerzy prawdziwi gracze".

Tego CoDa standardowo w przypadku koszmarków od IW omijam, ale kolejnego od artystów z Treyarch oczywiście kupię. Sukcesu gratuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę czytać ze zrozumieniem, nigdzie nikomu nie rozkazuję.

Powiem tak, ciągłe sukcesy tych wszystkich generic modern shooterów pokazują twórcom gier jak bardzo opłacalne jest robienie czegoś odtwórczego, odcinanie kuponów. A to szkodzi grom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2013 o 23:27, aope napisał:

> Smutne że ludzie tak masowo grają w te beznadziejne modern strzelanki

Jeszcze tylko tego brakuje, aby jedni dyktowali drugim w co mają grać bo jest "dobre"
a w co nie bo jest "złe"...


A teraz, twój post z wczoraj:

Dnia 06.11.2013 o 23:27, aope napisał:

To jest cholernie smutna wiadomość. Sprzedali 800k egzemplarzy zabłędzonego, fatalnego technicznie,
często wręcz niegrywalnego bubla, który swój hype zbudował na nieprawdziwych materiałach promocyjnych. > Smutne to do kwadratu choćby z racji przynależności gatunkowej - wymagająca strategia, dużo taktyki,
trzeba ruszyć głową. Wydawać by się więc mogło, że i odbiorca bardziej wymagajacy. Nic z tych rzeczy -
leciał do sklepu nawet po przeczytaniu o stanie technicznym produkcji i przyjęciu na klatę jak go okłamywano > materiałami promocyjnymi. Wnioski nasuwają mi się dwa. Pierwszy - ludzie tak bardzo pożądają gier z tego
gatunku, że są w stanie wydać kupę kasy na niegrywalny przypalony bugfest, który z jakimikolwiek normami > jakości nie ma nic wspólnego. Drugi - szkoda mi komputerów, tak szczerze. Community tak zepsuło ten rynek, > że niegdyś opływający w ekskluzywne strategie pecet przypomina obecnie bardziej indieport inkubator...



Czyli, jak TY nie lubisz gry, to jest smutne, że ludzie lecą i kupują. Jak ty nie masz nic do gry to "Co to za jęki... nikt wam z portfela kasy nie wyciąga"

Zeeeeero hipokryzji...
Tak, zaraz wyleci tekst, że Rome to niedopracowany bubel i psuje rynek...
Nowy CoD to kotlet odgrzany poraz nasty, z bezczelnie skopiowanymi animacjami, który psuje swój rynek tak jak Rome 2 strategiczny. Tyle, że do Rome wyjdą patche i mody, CoD pozostaniem bublem do wyjścia następnej, oby porządnej, produkcji od Treyarch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Zeeeeero hipokryzji...
> Tak, zaraz wyleci tekst, że Rome to niedopracowany bubel i psuje rynek...
> Nowy CoD to kotlet odgrzany poraz nasty, z bezczelnie skopiowanymi animacjami, który
> psuje swój rynek tak jak Rome 2 strategiczny. Tyle, że do Rome wyjdą patche i mody, CoD
> pozostaniem bublem do wyjścia następnej, oby porządnej, produkcji od Treyarch.

Szkoda, że potrafiłeś jego posta przeczytać ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 01:19, Geeko napisał:

A teraz, twój post z wczoraj:


Czekałem az jakiś który nie potrafi czytac ze zrozumieniem wrzuci taki tekst :> Przeczytaj jeszcze raz, powoli. Jeśli Twój mózg wciąż nie ogarnie - daj znać, wytłumaczę, może nawet to rozrysuje. Aby Ci nieco pomóc - uwaga - PROTIP jeden - wypowiedzi są na dwa zupełnie różne od siebie tematy. Protip dwa - komentarze pod każdym wpisie o CoD.

Dnia 07.11.2013 o 01:19, Geeko napisał:

Zeeeeero hipokryzji...


Nie ma u mnie hipokryzji. Jest za to brak myślenia przy czytaniu u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 00:03, Fatal-X napisał:

Powiem tak, ciągłe sukcesy tych wszystkich generic modern shooterów pokazują twórcom
gier jak bardzo opłacalne jest robienie czegoś odtwórczego, odcinanie kuponów. A to szkodzi
grom.

Najwidoczniej nie szkodzi, skoro ludzie masowo je kupują, grają i mają z tego frajdę. A od tego są gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 12:31, Citkowsky napisał:

Hmm, chciałem wejść na gram.pl a tu jakiś news jak z onetu? Hmm, chyba pomyliłem serwisy.

Na wielu innych polskich, jak i zagranicznych serwisach piszą to samo.
Upadek dziennikarstwa. Wiedzą że to mylący nagłówek ( a jak nie to żal mi ich), ale przyciąga uwagę audiencji, więc czemu nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 12:37, Mercuror napisał:

Najwidoczniej nie szkodzi, skoro ludzie masowo je kupują, grają i mają z tego frajdę.
A od tego są gry.

Panie, co Pan z takimi herezjami.

W grach liczą się tylko silnik i innowacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 12:15, aope napisał:

Nie ma u mnie hipokryzji. Jest za to brak myślenia przy czytaniu u Ciebie.

Więc proszę, rozrysuj. Jakim sposobem, to, że ktoś kupuje Rome Total War na PC jest smutne i trzeba nad tym ubolewać, ale to, że miliony lecą po tą samą grę, sprzedawaną po raz enty, to już luzik i nie mamy prawa się tego czepiać.
Henrar
Nie uważam, że liczą się tylko i wyłącznie innowacje, ale, gdyby każda firma miała takie podejście jak panowie od nowego CoDa, dzisiaj mielibyśmy nadal FPSy ala Doom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Chciał bym zaprosić do oglądnięcia serii z tej gry na moim kanale: [m]
Jeżeli chcecie poznać całą gre od początku do końca i przy okazji trochę się pośmiać to mój kanał jest właśnie dla Was. Serdecznie zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 13:09, Geeko napisał:

Nie uważam, że liczą się tylko i wyłącznie innowacje, ale, gdyby każda firma miała takie
podejście jak panowie od nowego CoDa, dzisiaj mielibyśmy nadal FPSy ala Doom.


Zamiast tego mamy FPSy ala CoD. Chyba rzeczywiście należało pozostać przy Doom, to przynajmniej świetna gra była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 13:09, Geeko napisał:

Więc proszę, rozrysuj. Jakim sposobem, to, że ktoś kupuje Rome Total War na PC jest smutne


Smutne, ponieważ na platformie, która opływała w strategie nie ma obecnie dla TW realnej konkurencji. Jendocześnie można wydać grę, której kampania reklamowa jest oparta na nieprawdziwych materiałach "z gry"a sam produkt jest technicznym bublem, który grywalny będzie zapewne najwczesniej rok po premierze. Z tego powodu nie ma się co cieszyć z tych 800k - nawet pomimo wiedzy o tym całym technicznym bałaganie klienci lecieli na złamanie karku. Ponieważ to jedyna taka gra na rynku. To jest smutne i taki był wydźwięk. Rozumiesz więc już pierwszy protip czy jeszcze nie? To teraz masz wyjasnienie drugiego, którego też nie rozumiesz. Nigdzie tam nie napisałem, że kto kupuje TW to debil, dziecko, psuje rynek, modern szutery wspiera co złe są, co roku to samo, musi byc głupi aby co roku kupowac to samo, nie lubi innowacji, bo silnik. A takie komentarze - z mniejszym lub większym natężeniem - są pod każdym tekstem o CoD. I teraz uważaj - właśnie odnośnie tego był mój komentarz pod tym tekstem. Kapisz?

Dnia 07.11.2013 o 13:09, Geeko napisał:

i trzeba nad tym ubolewać, ale to, że miliony lecą po tą samą grę, sprzedawaną po raz
enty, to już luzik i nie mamy prawa się tego czepiać.


A Ty wciąż 01. I żeby nie było - kocham strategie na PC. Chciałbym pograc w jakiegoś dobrego rtsa. Możesz polecic coś z 2012/13 roku? Ale przynajmniej z 2, abym miał wybór. TW się nie liczy, bo to specyficzna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 13:33, aope napisał:

>

Ok, to trochę zmienia postać rzeczy. Natomiast co do RTSów. Właśnie, kiedyś było ich wiele... zbyt wiele. Pamiętam lata (nie tak dawno temu) gdzie dobre 50% zapowiedzi/recenzji to były RTSy. Nic dziwnego, że rynek się nimi wreszcie przesycił. Żeby nie było, jeżeli ktoś czerpie przyjemność z kolejnego CoDa, to ja nie mam nic przeciwko, tak samo nie mam nic do faktu, że sprzedaje się tak dobrze. Ale nie mam też nic przeciwko sprzedaży Rome, bo bugi i niedociągnięcia to, niestety, pewna norma w przypadku tych developerów. Na takiej samej zasadzie operuje zresztą Obsidian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 13:33, aope napisał:

Smutne, ponieważ na platformie, która opływała w strategie nie ma obecnie dla TW realnej
konkurencji.


Nigdy jej nie było. TW to seria jedyna w swoim rodzaju, która nie doczekała się wielu naśladowców (np.King Arthur zapożyczył jedynie kilka elementów).
Jako miłośnik strategii winieneś natomiast cieszyć się z sukcesu Europa Universalis IV (najlepiej dopracowana gra z serii i jednocześnie najlepiej sprzedający się tytuł w historii Paradoxu). Los gatunku gier strategicznych nie od samego TW zależy.

Dnia 07.11.2013 o 13:33, aope napisał:

Jendocześnie można wydać grę, której kampania reklamowa jest oparta na nieprawdziwych materiałach "z gry"


Niestety, w dzisiejszych czasach to norma, przykłady można mnożyć (i nie tylko o "bullshoty" w przypadku tytułów konsolpwych tu chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 13:43, Geeko napisał:

Natomiast co do RTSów. Właśnie, kiedyś było ich
wiele... zbyt wiele. Pamiętam lata (nie tak dawno temu) gdzie dobre 50% zapowiedzi/recenzji
to były RTSy. Nic dziwnego, że rynek się nimi wreszcie przesycił.


Przesycił a szkoda, bo osobiście dobrego rtsa z chęcia bym łyknął. Nawet rok w rok. Jeden Starcraft na kilka lat mnie nie robi. CoH fajny jest, ale to nie do końca *ten typ* rtsa, w którego bym pograł dzisiaj. Nowe KKND. Grałbym. Coś w tym stylu - grałym. Czy moge? Nie moge, bo nie ma :(

Dnia 07.11.2013 o 13:43, Geeko napisał:

bugi i niedociągnięcia to, niestety, pewna norma w przypadku tych developerów.


Oj nie nie. Normą to powinny być dopracowane produkcje, w których *coś* nie zostało wyłapane i jest poprawiane. Przez *coś* nie mam na myśli połowy gry :]

Dnia 07.11.2013 o 13:43, Geeko napisał:

Na takiej samej zasadzie operuje zresztą Obsidian.


Nie do końca. Mocno sie poprawili ostatnimi czasy.

Principes - yep, nisza ma się dobrze w stosunku inwestycja/zwrot. Ale to wciąż nisza, dla bardzo specyficznej grupy klientów. Niestety dobrego rtsa tam nie znajdę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować