Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo 3 rozeszło się w liczbie 14 milionów sztuk

27 postów w tym temacie

Ciekawy jestem, czy dodatek będzie też na PS3? Jeśli nie, to Blizzard ładnie sobie z nas zażartował. Poza tym wynik ok, marka robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy 14mln na 3 platformach to przyzwoity wynik? Należy chyba pamiętać, że D2 + LoD ukazały się TYLKO na PC, a wynik o 3mln jednak lepszy, więc... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako odwieczny PC-towiec z ręka na sercu stwierdzam, że jeśli Diablo III to tylko i wyłącznie na konsoli. Wersja PC leży odłogiem a wraz z małżonką ostro ciśniemy w tą grę na Xbox 360. Zapis z naszej ostatniej rozgrywki: [m] Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 07:41, Pajonk78 napisał:

Czy 14mln na 3 platformach to przyzwoity wynik? Należy chyba pamiętać, że D2 + LoD ukazały
się TYLKO na PC, a wynik o 3mln jednak lepszy, więc... ;)


A teraz zastanów się przez ile lat D2 + LoD pracowało na te 17 milionów. Dla przypomnienia D2 miało premierę w 2000 roku. D3 przez 1,5 roku zrobiło wynik tylko o 3 mln gorszy, więc... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d3 polecialo na sławie d2 i tyle....na dodatek połaszą sie jedynie tylko fani marki bo wrażeniach z podstawki były nie za ciekawe...co do d3 na konsolach to na te chwilę prawie wszyscy latają z kilkoma milionami dpsu i maja wszystko na hita, dupowanie, i tworzenie itemow w edytorach jest na porządku dziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> d3 polecialo na sławie d2 i tyle....na dodatek połaszą sie jedynie tylko fani marki
> bo wrażeniach z podstawki były nie za ciekawe...co do d3 na konsolach to na te chwilę
> prawie wszyscy latają z kilkoma milionami dpsu i maja wszystko na hita, dupowanie, i
> tworzenie itemow w edytorach jest na porządku dziennym.

Pokaż mi sequel, który nie poleciał na sławie poprzedniej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 07:41, Pajonk78 napisał:

Czy 14mln na 3 platformach to przyzwoity wynik? Należy chyba pamiętać, że D2 + LoD ukazały
się TYLKO na PC, a wynik o 3mln jednak lepszy, więc... ;)

Biorąc pod uwagę że te 17 milionów d2 to wynik sprzedaży po 13 latach i to że diablo 3 w wersji na PC nadal nie miało premiery na jednym największym rynku PCtowych czyli w chinach kontynentalnych to bardzo dobry wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czego na stan 4 kwartału 2012 roku, na PC sprzedaż wyniosła 12 mln (wersji konsolowych wtedy nie było..). Wiec na konsolki tylko 2 mln...słabiutko, słabiutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 08:56, legoras napisał:

Z czego na stan 4 kwartału 2012 roku, na PC sprzedaż wyniosła 12 mln (wersji konsolowych
wtedy nie było..). Wiec na konsolki tylko 2 mln...słabiutko, słabiutko.


Nawet mniej. Szacuje się, że w tym roku wersja PC "dolożyla" jeszcze co najmniej milion kopii do tych 12 milionów. Więc sumaryczna sprzedaż na PS3 i Xbox''ie 360 ksztaltowalaby się na poziomie ok. miliona kopii. Naprawdę biednie jak na tak glośny tytul i jednocześnie bardzo dobrze przygotowany port :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszym problemem diablo 3 było defacto dzwine podejście do betatestów. kilka pierwszych poziomów nie pozwoliło odpowiednio zbalansować inferno(głównie przedmiotów). Teraz gra cierpi na opini ludzi którzy grali te kilka pierwszych dni/miesięcy.

Poprawiono większość błędów dodano sporo nowego contentu, chociarz muszę przyznać że powolne wdrażanie nowego systemu loot 2.0 praktycznie już gotowego(jest praktycznie obecny na konsolach) troszke mnbie irytuje:)

Dla wszystkich którzy odłożyli diablo 3 na półke zaraz po premierze proponuje wrócić i sprawdzić jak się teraz gra możliwe że sporo was zostanie na dłuże j:) ( jak 3 kumpli z którymi teraz pocinam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najwiekszym problemem diablo 3 było defacto dzwine podejście do betatestów. kilka pierwszych
> poziomów nie pozwoliło odpowiednio zbalansować inferno(głównie przedmiotów). Teraz gra
> cierpi na opini ludzi którzy grali te kilka pierwszych dni/miesięcy.

Dokładnie. Zgadzam się z Tobą w 100%.
>
> Dla wszystkich którzy odłożyli diablo 3 na półke zaraz po premierze proponuje wrócić
> i sprawdzić jak się teraz gra możliwe że sporo was zostanie na dłuże j:) ( jak 3 kumpli
> z którymi teraz pocinam).

Także polecam odświeżyć sobie Diablo III, bo teraz jest to dużo lepsza gra, a jestem pewien, że po ukazaniu się dodatku będzie to wreszcie wyglądało tak jak powinno wyglądać w dniu premiery. Warto również przypomnieć tym, którzy nie wiedzą, że Diablo II po premierze i przed ukazaniem się dodatku też było tylko dobre. Dopiero Pan Zniszczenia uczynił z drugiego diabełka grę legendarną więc poczekajmy na Reaper of Souls :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 08:14, Phobos_s napisał:

Dla przypomnienia D2 miało premierę w 2000 roku.

Z drugiej strony jaki był rynek w tym 2000 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 11:53, Zgreed66 napisał:

> Dla przypomnienia D2 miało premierę w 2000 roku.
Z drugiej strony jaki był rynek w tym 2000 roku.


no tak tyle że gra byla dostępna w sklepach przez wiele wiele lat tak samo jak starcraft. rok dwa lata przed premierą diablo 3 diablo 2 wciąż kosztowalo okolo 50 złotych i schodziło jak świeże bułeczki:)(sam kupiłem drugą kopię bo stare płyty odmówiły posłuszeństwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 12:05, Xeoo napisał:

no tak tyle że gra byla dostępna w sklepach przez wiele wiele lat tak samo jak starcraft.

Tylko, ze wtedy to jest nadal gra sprzed x lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładny wynik, Blizzard ma co świętować. Wersja na komputery (PC i maki) zmasakrowała pod względem sprzedaży edycje konsolowe, ale tutaj akurat zero zdziwienia - port miał ponad roczną obsuwę (kto miał kupić, kupił na blaszaki), a do tego we wrześniu na konsolach debiutowało GTA V, a nie ma się co oszukiwać - Blizzard wśród graczy konsolowych nie cieszy się takim poważaniem jak R*, a samo Diablo 3 zwyczajnie nie ma startu do GTA V. Wybór pomiędzy "portem średniaka z PC" (technicznie port jest bez zarzutu co się Blizzowi chwali), a diamentem od R* był z góry do przewidzenia :)

Niemniej - pogratulować wypada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie gralem w D1 i D2 za to D3 bardzo mi sie podoba, styl gry, rozgrywka, klimat itp. Takze podoba mi sie ten system lootu jaki jest (ogladajac streama w wersji na ps3 koles na 60(5) mial juz caly legendar gear grajac na wysokim mp, co mi sie nie podoba, nie ma wyzwania) . Nie gram z AH, nie gram w multi z innymi (narazie), powoli moja postac nabiera jakiejs wartosci co bardzo mi sie podoba :) Ale rozumiem ze niektorym moze sie cos nie podobac. Nie moge sie doczekac nowego dodatku, na ss wyglada on bardzo klimatycznie. Mam nadzieje ze po nowych dodatkach do D3 beda zadowoleni wszyscy, starzy wyjadacze glownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 13:41, JedrekRulez napisał:

Mam nadzieje ze po nowych dodatkach do D3 beda zadowoleni wszyscy, starzy wyjadacze glownie
:)


Na to raczej nie licz:) Duża grupa wyjadaczy nie bedzie zadowolona póki diablo 3 nie stanie się dokładną kalką diablo 2 z nową fabułą^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować