Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 4 rozebrane na filmie

36 postów w tym temacie

Taki unboxing to ja rozumiem :).

Nie zgłębiałem się w konstrukcje poprzedniej konsoli, ale ta wydaj się prosta i przemyślana. Teraz oby tylko nie grzała jak wściekła i będę zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 18:09, Jbl napisał:

Taki unboxing to ja rozumiem :).

Nie zgłębiałem się w konstrukcje poprzedniej konsoli, ale ta wydaj się prosta i przemyślana.
Teraz oby tylko nie grzała jak wściekła i będę zadowolony.

Pierwsze, co pomyślałem to to, że konsola została dobrze zaprojektowana, bo przynajmniej łatwo będzie dzieciom z Foxconnu ją składać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny filmik, z tego co skumałem on mówi że można każdy hdd włożyć tam, a plotki w tym chyba na gramie mówiły że nie będzie można.

Kurde gdyby napęd optyczny jak i chłodzenie takie duże nie było to taką potęgę można w małej kostce zamknąć ;)

PS. Nadal jakiś debile daje tylko 2 usb ;/ to największa wada konsoli jak i ps3 slim i nowszych ;/ dobrze chociaż że kamera ma swoje wejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 18:37, Kafar napisał:

Kurde gdyby napęd optyczny jak i chłodzenie takie duże nie było to taką potęgę można
w małej kostce zamknąć ;)


Ciekaw jaka duża będzie wersja slim :P

Lub jak mała:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 18:47, Drazok napisał:

Ciekawe czy dokładają do każdej konsoli ...

Tak - jakieś 60$, jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy dokładają do każdej konsoli ...

Pamięć koło 4oozł. strzelam DDR3 8 GB chodzą po 300 zł.
Dysk HDD 500gb 200zł. Szkoda ,że nie SSD.
Płyta ze 400 zł.
Napęd ze 200zł.
Grafika coś koło 600zł.
Procek stawiam, że 800zł.( Core i5 4670k 4 rdzenie 3.4ghz ) PS4 8 rdzeni 1.8 ghz
Obudowa + pad 400zł.
Oczywiście strzelam , ale podałem ceny podzespołów komputerowych mniej więcej pasujące do tej z konsoli.Ceny są sklepowe, ale pamiętajmy ,że tworząc jakiś układ graficzny dla np. dla 100 milionów odbiorców koszt jego produkcji będzie dużo mniejszy niż dla 100 tysięcy.Dochodzą też umowy z dostawcami sprzętu w stylu kupimy tyle i tyle ,ale tanio.
Tak, że kolego ciężko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 19:14, Dariusvictour napisał:

Nie znam umów Sony z dostawcami podzespołów.Sorry!

... poza tym, liczysz też ceny w złotówkach.

Zedytowałem poprzedniego posta i dodałem dobry link, tak w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę cena jaką ponosi producent jest dużo niższa.
Ceny, które podałeś dotyczą cen sklepowych z marżami, podatkami itp.
Sony kupuje/produkuje komponenty dużo taniej dlatego konsola za 1800zł będzie miała znacznie większą moc niż PC za tą samą cenę, sam napęd BD do PC to już znaczna część tej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byleby tylko była mniej awaryjna, żeby nie trzeba było się dobierać do tego środka.
Pewnie nie będzie. Dostęp do napędu wygląda dość podobnie jak w PS3... przynajmniej wiemy, czego możemy się spodziewać przy wymianie padniętego napędu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak naprawdę cena jaką ponosi producent jest dużo niższa.
> Ceny, które podałeś dotyczą cen sklepowych z marżami, podatkami itp.
> Sony kupuje/produkuje komponenty dużo taniej dlatego konsola za 1800zł będzie miała znacznie
> większą moc niż PC za tą samą cenę, sam napęd BD do PC to już znaczna część tej kwoty.

Jeśli o napędzie mówisz/piszesz to 2 lata temu kupiłem nagrywarkę BD LG za 350zł do desktopa (10 płyt dostałem gratis + jedną BD-RW :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=514688
> Porównywanie gotowego GPU i CPU do specjalnie zaprojektowanego APU to dosyć duża pomyłka.
Koszt pamięci i zestawu procesor/grafika podobny? Niemożliwe. Ale w końcu to wszystko jest wczepione w płytę i koszt całości rzeczywiście będzie dużo mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 20:06, Dariusvictour napisał:

Koszt pamięci i zestawu procesor/grafika podobny? Niemożliwe.

Bardzo możliwe. Kości GDDR5 o tej pojemności zaczęły być produkowane w tym roku. GDDR5 jest drogie. Dlatego PS4 w oryginale startowało z 2GB, potem dostali 4, w lutym zmieniono na 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować