Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Might and Magic: Duel of Champions zadebiutowało na Steam

14 postów w tym temacie

Duel jest naprawdę świetną karcianką. Mega wciągająca, wspaniałe rozwinięcie uniwersum Might and Magic, frakcje są w bardzo fajny sposób zróżnicowane i prezentują sobą zupełnie odmienny, indywidualny styl gry. Oczywiście można by się doczepić że mogły by być jakieś efekty graficzne czarów, czy też do faktu, że bardzo słabo jest rozwinięta kampania, gra z komputerem i treningi. Tak samo fakt, że jest to karcianka kolekcjonerska (czyli kupujesz pakiet ale nie wiesz jakie karty dokładnie dostaniesz, tylko wiesz z jakiego dodatku), powodować może mocną frustrację, zę kupujesz po raz nie wiadomo który dany rodzaj pakietu a nadal nie ma tej karty na którą się czeka. Niemniej jednak gra jest bardzo bardzo wciągająca, walka jest bardzo miodna no i .... to nadal herosy przecież :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- już od jakiegoś czasu byłem świadom, że Ubi wydało swoją karciankę... A teraz tylko mowa o tym całym Hearstone od Blizza. Jest ktoś tutaj gotów do porównania tych tytułów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja. Twór Blizza to popierdółka i daleko jej do DoC.

Co do DoCa, nawet świetny, ale ja obecnie od dłuższego czasu tylko codziennie się loguję w celu uzyskania bonusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha aha ahaha ahaha DoC świetny? strasznie nie zbalansowany, pełno botów, brak jakiegokolwiek matchmakingu w tournamentach i połowa potyczek trwa zdecydowanie za długo. nie wspominając o tym że ilość kart w decku prócz minimalnej liczby jest zależna praktycznie od gracza

w HS w decku masz 30kart w decku, zbalansowanie, o niebo lepszą oprawę audio wizualną, szybkie potyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 14:40, Panopticon napisał:

strasznie nie zbalansowany,

No tak, w przeciwieństwie do ''zbalansowanego'' HSa

Dnia 08.11.2013 o 14:40, Panopticon napisał:

brak jakiegokolwiek matchmakingu

Dla odmiany w HS mozna do najwyższego tieru (medalu) wskoczyć w jakieś 30 meczy trzaskając dowolną op talią ^_^

Dnia 08.11.2013 o 14:40, Panopticon napisał:

w tournamentach

Hm, przynajmniej SĄ tournamenty

Dnia 08.11.2013 o 14:40, Panopticon napisał:

i połowa potyczek trwa zdecydowanie za długo.

Wynika to z innej mechaniki, tbh 70% meczy w HS też trwa za długo bo ludzie zastanawiają się nad ruchem jakby było nad czym - jak na tak ubogą mechanikę tury powinny być skrócone o połowę

Dnia 08.11.2013 o 14:40, Panopticon napisał:

ilość kart w decku prócz minimalnej liczby jest zależna praktycznie od gracza

Jak, dla przykładu, w MtG

>o niebo lepszą oprawę audio wizualną,
Bo oprawa audio wizualna jest najważniejszym elementem gry

HS jest prostszy, jest szybszy, ma mniej możliwości i brak sensownego trybu gry (ze względu na system awansów w meczach rankingowych i losowość aren, które po jakimś czasie nudzą), DoC jest znacznie bardziej rozbudowany (samo pole gry, nie wspominając o różnych bohaterach wewnątrz frakcji i różnych szkołach magii, wystarczy powiedzieć o rodzajach potworów, bo HS nawet tego nie ma), przez to trudniejszy i bardziej wymagający niż Hearthstone.
I obie gry są dobre, ale do porównywania się nie nadają, tbh HS w porównaniu z każdą inną karcianką przegra prostotą. Co nie zmienia faktu, że jest przyjemną, casualową gierką do włączenia na 1-2 meczyki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo i HS nie miał być czymś takim jak M:TG Online. Swoją drogą bardzo brakuje mi w takich grach zasad rodem z Magiców :/

Co do samego debiutu na Steam to tak w sumie... wolałbym aby pojawił się na Steamie Ghost Recon Online. Ale to i też dobre jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiedziałem o tej grze... zaraz sobie ściągnę bo już chyba nigdy nie zdobędę klucza do bety Hearthstone :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HAh jak widzę niektórych profesorów, którzy wypowiadają się na temat tego, która karcianka jest lepsza, to śmiać mi się chce.

DoC ma duży potencjał (którym jest universum M&M) ale ubisoft strasznie kaleczy tą grę.
Grałem, oglądałem streamy i wiem że nie trudno żeby cie wywaliło z serwera co kończy się przegraną, Klient potrafi się niesamowicie zacinać i jest sporo bugów.

W Hearthstona zacząłem grać niedawno, wcześniej oglądałem streamy i jedyny błąd (graficzny) jaki się w oczy to gdy grafika odwróconej karty zostawała na stole(przypominam, że jest to beta NIEMAL zamknięta). Sama gra będzie miała o niebo lepszy start niż DoC bo Blizzard widocznie się przykłada do tego.
Nie jest głupsza, prostsza czy łatwiejsza tylko PRZYJAŹNIEJSZA dla nowych graczy.

PS: Ubisoft przegra z kretesem bo jest totalnie nieprzygotowany na walkę z HS-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@FirenEx

Sporo bugów ? Klient się zacina ? Wywala z serwera ? Może czas zmienić komputer ? Osobiście rzadko mam z tą grą problemy.

Jeśli godzi o Hearthstone to tak zdecydowanie wygra pod względem ilości graczy z DoC. Przede wszystkim dlatego, że HS jest prostą grą skierowana do casuali, natomiast DoC daje większe pole do manewru jeśli chodzi o kreowanie decka i strategii. HS ma również znaczek Blizzard przy nazwie, czego rezultatem jest olbrzymi Hype. DoC nie ma wielu graczy, ale Ci którzy grają są zgodni - HS to krok w tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 16:46, FirenEx napisał:

W Hearthstona zacząłem grać niedawno, wcześniej oglądałem streamy i jedyny błąd (graficzny)
jaki się w oczy to gdy grafika odwróconej karty zostawała na stole.

Przesuwanie się kart po stole między atakami (złe wyświetlanie), nakładanie się kart w ręce z tych bardziej upierdliwych a dość częstych. Z rzadszych zwiecha gry przy starcie (nie pojawia się po prostu startowa reka). Pomijając takie kfiatki jak brak możliwości edycji talii ze zmienioną nazwą, na szczęście poprawione dość szybko.

Dnia 08.11.2013 o 16:46, FirenEx napisał:

Blizzard widocznie się przykłada do tego.

Bo niektórym wystarczy że to Blizzard, a do tego jeszcze sztuczny hype z limitowaniem dostępu.

Dnia 08.11.2013 o 16:46, FirenEx napisał:

Nie jest głupsza, prostsza czy łatwiejsza tylko PRZYJAŹNIEJSZA dla nowych graczy.

Jest przyjaźniejsza i jednocześnie jest prostsza. Najzwyczajniej w świecie jest mniej kart, mniej ich rodzajów (po prostu miniony vs melee/shooter/flyer/magic w różnych kombinacjach), 1 surowiec (mana) zamiast 3 (might, magic, destiny), jedna kategorii spelli (po prostu są) zamiast, eee, siedmiu szkół magii? do tego w DoCu dochodzą Fortunes i Events, a wewnątrz każdej frakcji są różni bohaterowie, plansza jest podzielona na rzędy i ustawianie jednostek bywa bardziej skomplikowane niż ''daj stealtha na środek to nie poleci cone of cold/explo shot'', z tego co przychodzi mi jeszcze do głowy to brak cmentarza chociażby.

Dnia 08.11.2013 o 16:46, FirenEx napisał:

PS: Ubisoft przegra z kretesem bo jest totalnie nieprzygotowany na walkę z HS-em.

Nie musi, bo obie gry mają zupełnie inny target i jeśli ktoś się spełnia w DoCu nawet nie spojrzy na uproszczoną rozgrywkę w Hearthstone. Z drugiej strony dla kogoś, komu się nie chce poświęcać czasu i zagłębiać w mechanikę DoCa z chęcią sięgnie po Hearthstone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adjatha

Nie ma to jak porównywać, rzucać z rękawa błedami i sączyć jad na grę, która jest w ZAMKNIĘTEJ BECIE. Good one :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 18:53, leszeq napisał:

Nie ma to jak porównywać, rzucać z rękawa błedami i sączyć jad na grę, która jest w ZAMKNIĘTEJ
BECIE. Good one :]


Sączę jad na grę, w którą generalnie od paru tygodni gram codziennie. Good one.
:>

No chyba, że zwrócenie uwagi na bugi (beta? sorry, jedyną odpowiedzią na błędne wyświetlanie minionów było ''grać wolniej'', takie naprawianie bugów - bo dla mnie to jest bug - mam gdzieś).

A porównanie? Tu nie ma co porównywać, hearthstone nie stara się być grą skomplikowaną i to raczej nie zależy od bety. Zresztą, nie musi, bo oba tytuły mają inny target, na co zwróciłem uwagę.
Ale ok, może to i sączenie jadu, chociaż za moich czasów to się nazywało różnicą w opiniach, czy coś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować