Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard: Obecnie brak planów w kwestii zmiany World of Warcraft na grę free-to-play

43 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Starter edition, który już teraz umożliwia bezpłatną grę aż do osiągnięcia 20 poziomu doświadczenia, dalej będzie jedynym doświadczeniem free-to-play, jakie zagwarantuje każdemu Blizzard.

Przeczytaj cały tekst "Blizzard: Obecnie brak planów w kwestii zmiany World of Warcraft na grę free-to-play" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolejny dodatek przyciągnie mniejszą niż zakładano liczbę graczy, do tego nie zatrzyma ich na długo mogą dość szybko zrewidować ten plan. Stawiam jednak na to, że opcjonalna zmiana modelu płatności to kwestia lat nie miesięcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli kolejny dodatek przyciągnie mniejszą niż zakładano liczbę graczy, do tego nie zatrzyma
> ich na długo mogą dość szybko zrewidować ten plan. Stawiam jednak na to, że opcjonalna
> zmiana modelu płatności to kwestia lat nie miesięcy ;)

Obecnie płaci 7.7 mln ludzi. Nawet jak będzie tylko 1 mln to nadal będzie to dużo. Mało tego, nadal będzie to więcej niż w innych mmo (chyba obecnie tylko FFXIV ma 1.5 mln, no ale niedawno była premiera, inne gry jak mają 300 tys. grających to jest dobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to ktoś tagu pogrubienia nie zamknął, bo mam wszystkie litery pogrubione gdy jestem pod adresem tego newsa (nawet w komentarzach i polecanych newsach po prawej stronie) - na stronie głównej już tego nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 16:52, Paweuu napisał:

o ile się nie mylę to ktoś tagu pogrubienia nie zamknął, bo mam wszystkie litery pogrubione
gdy jestem pod adresem tego newsa (nawet w komentarzach i polecanych newsach po prawej
stronie) - na stronie głównej już tego nie ma :P

True! Thanks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wiadome- przecież negatywnie ($$$ z abonamentu) wpłynęłaby informacja o przechodzeniu na F2P, którego na dodatek wielu oczekuje. Spokojnie, Shinigami dobrze prawi- przed nami dodatek, który na pewno ożywi liczbę "mieszkańców"...

Do WoW F2P jeszcze daleka droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przestańcie tak narzekać na Dzieciaki/ów w F2P mmo i szpanować, że sami opłacacie abonament. Jeśli już ktoś wydaje na niego kasę to dzieci które nie mają co zrobić z kasą rodziców a nie ludzie którzy z trudem zarabiają pieniądze i mają wiele ważniejszych potrzeb. Ostatnim mmo w jakie grałem był Neverwinter (F2P) i poza kilkoma gim... młodymi polskimi graczami spotykałem samych konkretnych i miłych graczy. Zmieńcie przekonania o (niby) darmowych produkcjach bo póki co wszyscy postrzegają je przez pryzmat Metina, skierowanego własnie do młodzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem fenomenu tej gry przy okazji różnych dodatków dostaję po 10 dni darmowej gry i nigdy mnie to nie przyciągnęło dłużej niż na parę godzin. A już na pewno nie na tyle, żeby tyle kasy wydawać na abonament. Spadnie do 4m liczba graczy to pewnie zmienią zdanie, w końcu w przyszłym roku stuknie 10 lat, a sama gra wygląda już okropnie od strony graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem fenomenu tej gry przy okazji różnych dodatków dostaję po 10 dni darmowej
> gry i nigdy mnie to nie przyciągnęło dłużej niż na parę godzin. A już na pewno nie na
> tyle, żeby tyle kasy wydawać na abonament. Spadnie do 4m liczba graczy to pewnie zmienią
> zdanie, w końcu w przyszłym roku stuknie 10 lat, a sama gra wygląda już okropnie od strony
> graficznej.

Graficznie okropnie? Przede wszystkim to taki styl, styl, który nigdy się nie zestarzeje. Po drugie, wraz z najnowszym dodatkiem dużo rzeczy zostanie odświeżonych m.in. modele postaci, animacje itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 18:36, Boguslav4 napisał:

Gra wraca do edycji starter po skończeniu się abonamentu?

Jeśli dobrze pamiętam, to nie, bo wtedy wyskakuje Ci po prostu komunikat o wyczerpaniu abonamentu i braku możliwości grania.

Co do tego, co powiedział Tobi - rzadko to robię, ale przyznaję mu stuprocentową rację. Tak jak dobrze mi się dzisiaj patrzy na vanilla WoW, tak samo nie mam problemów z graniem w WarCraft 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie zauważył (a widocznie tak jest), to zmiany w grafice były w każdym dodatku. WoW nie wygląda już tak, jak w 2004 czy 2005. Na kompach z tamtego czasu zresztą dzisiaj by się nawet nie uruchomił, a co dopiero o grywalności mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard wraz z wprowadzeniem sklepu, które asortyment będzie pewnie sukcesywnie powiększany, niewątpliwie tworzy podwaliny pod inny model płatności - lub tak jak ma to miejsce teraz szuka dodatkowego źródła zarobku, które ''załata'' dziurę pozostawioną przez spadającą liczbę aktywnych kont.

Graficznie WoW nigdy nie był zbyt atrakcyjny, jednak większość gier MMO musi zostać zoptymalizowana pod możliwe najsłabszy sprzęt, w końcu nikt nie będzie wygórowanymi wymaganiami ograniczał liczby potencjalnych graczy.

Wystarczy spojrzeć na WildStar - podobieństwo aż razi, a gra jeszcze nie wyszła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 18:56, Arcling napisał:

Jakbyś nie zauważył (a widocznie tak jest), to zmiany w grafice były w każdym dodatku.
WoW nie wygląda już tak, jak w 2004 czy 2005. Na kompach z tamtego czasu zresztą dzisiaj
by się nawet nie uruchomił, a co dopiero o grywalności mówić.


Momi zmian nadal wygląda okropnie. Mi jednak totalnie nie podchodzi gameplay, co kto lubi jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować