Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft tłumaczy sytuację z DRM i problemami graczy, którzy dostali już Xbox One

19 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Znalazło się parę osób, które dostało konsolę w swoje ręce, więc jak to w Internecie bywa, w Sieci pojawiły się pierwsze wrażenia z korzystania z nowego XOne. Tyle że pierwsze wrażenia kończyły się niemożnością gry bez Internetu i tymczasowymi banami z Xbox Live.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft tłumaczy sytuację z DRM i problemami graczy, którzy dostali już Xbox One" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj tam- przyglądnie się ktoś dokładniej firmie SONY? Bo dochodzą do mnie jakieś dziwne informacje, że SONY podobno pozmieniało jakieś zapisy umów/regulaminów i pokazało środkowy palec tym wszystkim, którzy wielbili ich za brak walki z "używkami/pożyczkami" >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z bliska widze, jak Sony nie zamierza banowac tych, ktorzy zaloguja sie przedpremierowo- i to jest wlasciwie wszystko z nowych rzeczy, to o czym piszesz bylo juz raz przerabiane, ladnych pare lat temu, wyszlo jak wyszlo (i oby tak zostalo :PP);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89407&pid=15
Czytałem całą umowę. Ten fragment był tam, gdzieś na końcu. Też mnie rozbawił. A to że oprogramowanie jest licencjonowane to chyba dotyczy PSN. Steam też tak działa (na szczęście na konsoli SONY do tej pory przynajmniej istniał wybór).
Inne fragmenty, które mi się "podobały", mówiły o tym że to co zamieścisz/stworzysz na SEN nie jest Twoją własnością i nie masz prawa tego wykorzystać komercyjnie (jestem ciekaw jak to się je z ludźmi, którzy chcieliby wykorzystać nagrywanie fragmentów rozgrywki do swoich recenzji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 14:30, KMyL napisał:

Aj tam- przyglądnie się ktoś dokładniej firmie SONY? Bo dochodzą do mnie jakieś dziwne
informacje, że SONY podobno pozmieniało jakieś zapisy umów/regulaminów i pokazało środkowy
palec tym wszystkim, którzy wielbili ich za brak walki z "używkami/pożyczkami" >.>

Zobacz sobie dowolne pudełko od gry na PS3. Co widzisz?
WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU DOMOWEGO:
Użytkowanie niniejszego oprogramowania jest dozwolone wyłącznie na autoryzowanych systemach Playstation 3. Zabrania się nieautoryzowanego udostępniania lub rozpowszechniania produktu.

Ten zapis istnieje od czasu PSXa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kogo to obchodzi. W Polsce i tak przez długie miesiące nikt nie kupi tej konsolki bo się nie będzie dało, a nawet jakby się dało to nikt o zdrowych zmysłach nie kupi sprzętu, który nie dość, że jest słabszy od PS4 to w dodatku jest od niego droższy.
Krążą nawet rumory po świecie, że nowego Xbox''a nie chcę już nawet sam Microsoft - podobno, krótko po premierze nowego Xboxa władcy Microsoftu będą chcieli "wydalić" z firmy dział Xbox''a przekształcając go w samodzielną spółkę, a następnie sprzedać tego nowo powstałego bękarta - póki jest jeszcze jakakolwiek szansa, że znajdą się na niego jacyś chętni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nikt o zdrowych zmysłach nie kupi sprzętu,
> który nie dość, że jest słabszy od PS4 to w dodatku jest od niego droższy.

Wiesz co, gdy już polityka Microsoftu nie jest aż tak rygorystyczna i nieprzyjazna dla gracza jak do niedawna to każdy raczej na konsolę patrzy przez pryzmat gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ms, MS, MS. Kiedy Ty sie w koncu nauczysz mowic prawde albo chociaz udawac, ze nie traktujesz swoich konsumentow jak skonczonych debili.

:D

Koles nie z powodu wlasnego bledu dostaje konsole przed czasem i zamiast wykorzystac go do poprawienia wizerunku, pokazujecie, ze nadal macie graczy tam gdzie wczesniej. Tak trudno byloby?

http://www.cinemablend.com/images/sections/60440/_1384023658.jpg- to dostaje konsument. <brawa>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoc od x godzin to juz tylko ban tymczasowy ^^

Nie oszukujmy sie, MS nie byl na 100% gotowy ze swoim produktem i jest jak jest. Zamiast projektowac konsole do gier bawil sie w lukratywne umowy z dostawcami kompletnie zbednych uslug, kombinujac w miedzyczasie z chorym systemem restrykcji. A tu nagle pierdut i Sony wyskoczylo z ps4, co tu robic?.. ^^

Z reszta: http://xboxoneharddrive.net/wp-content/uploads/2013/06/xbox-one-hardware.jpg
Taki projekt to moze zrobic kazdy z nas;

Bill powinien ich wszystkich powiesic za jaja, zwlasza ludzi odpowiedzialnych za wizerunek firmy, oni zwyczajnie szkodza i nie widze sensu ich dluzej utrzymywac, naprawde;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 17:52, Henrar napisał:

Zobacz sobie dowolne pudełko od gry na PS3. Co widzisz?
WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU DOMOWEGO:
Użytkowanie niniejszego oprogramowania jest dozwolone wyłącznie na autoryzowanych systemach
Playstation 3. Zabrania się nieautoryzowanego udostępniania lub rozpowszechniania produktu.


Na pudełku gry od PS2 jest napisane wprost: Unauthorized copying, adaptation, rental, lending, distribution, extraction, re-sale, arcade use, charging for use, broadcast ... are prohibited". Także takie zapisy istnieją długo, ale fakt, że dopiero teraz dostępne są techniczne sposoby ich egzekwowania ...
Także SONY niczym się do MS nie różni, no może są bardziej kłamliwi i manipulują klientami (np. tworząc reklamówkę, że gry można pożyczać podczas gdy wszystkie ich EULA stanowią inaczej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapis o zakazie pożyczania istnieje po to, aby nie powstawały wypożyczalnie gier. Nie wyobrażam sobie by kiedykolwiek doszło do pozwu o pożyczenie gry znajomemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na pudełku gry od PS2 jest napisane wprost: Unauthorized copying, adaptation, rental,
> lending, distribution, extraction, re-sale, arcade use, charging for use,
> broadcast ... are prohibited". Także takie zapisy istnieją długo, ale fakt, że dopiero
> teraz dostępne są techniczne sposoby ich egzekwowania ...
> Także SONY niczym się do MS nie różni, no może są bardziej kłamliwi i manipulują klientami
> (np. tworząc reklamówkę, że gry można pożyczać podczas gdy wszystkie ich EULA stanowią
> inaczej).

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Taka treść musi być zawarta gdyby ktoś w przyszłości znalazł sposób na wykorzystanie pewnych rzeczy do np. działalności przestępczej (i wielu wielu innych rzeczy których nawet sony nie może przewidzieć). Dzięki temu to nie jest furtka, ale zabezpieczenie się firmy w razie gdyby do jakiejś rozprawy doszło.

Nie rozumiem dlaczego jak ktoś chce się zabezpieczyć by bronić swojego interesu to od razu jest kłamcą? dorośnijcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 12:48, Fatal-X napisał:

Zapis o zakazie pożyczania istnieje po to, aby nie powstawały wypożyczalnie gier. Nie
wyobrażam sobie by kiedykolwiek doszło do pozwu o pożyczenie gry znajomemu.


Jest "rental" i "lending" odczytywał bym, że jedno dotyczy pożyczania za pieniące, a drugie bez opłaty. Jeśli nie chcą nikogo ścigać to czemu nie usuną tych zapisów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 13:47, Kafar napisał:

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Taka treść musi być zawarta gdyby ktoś w przyszłości
znalazł sposób na wykorzystanie pewnych rzeczy do np. działalności przestępczej (i wielu
wielu innych rzeczy których nawet sony nie może przewidzieć). Dzięki temu to nie jest
furtka, ale zabezpieczenie się firmy w razie gdyby do jakiejś rozprawy doszło.

Nie rozumiem dlaczego jak ktoś chce się zabezpieczyć by bronić swojego interesu to od
razu jest kłamcą? dorośnijcie.


Działalność przestępcza związana z odsprzedażą czy pożyczeniem kumplowi? Sorki, ale Twoje tłumaczenie ma niewiele sensu. Jak idziesz do banku i masz w umowie, że bank po spóźnieniu z jedną ratą może naliczyć 100% wartości kredytu, a miła pani wyjaśni Ci , że tak porpostu się zabezpieczają ale nigdy tego nie wykorzystują to uwierzysz jej na słowo? Oczywiście, że te zapisy są poto żeby się zabezpieczyli, jak będą chcieli w przyszłości zmienić zasady, a wtedy Ty nie będziesz miał nic do powiedzenia. Dlaczego? Bo oficjalnie zgodziłeś się na te zasady, a że nie były stosowane? SONY Ci powie, że to była ich dobra wola i ustawienie się przodem do klienta ;) Także dorosły człowiek ma sprzeciw zgłosić swoje zastrzeżenia gdy ktoś robi sobie dupochron jego kosztem.

A tak wogóle definiujesz kłamstwo? Bo dla mnie to jest sytuacja w której szef firmy mówi jedno, a co innego potem jest stosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2013 o 16:40, Namaru napisał:


Działalność przestępcza związana z odsprzedażą czy pożyczeniem kumplowi? Sorki, ale Twoje
tłumaczenie ma niewiele sensu. Jak idziesz do banku i masz w umowie, że bank po spóźnieniu


Bo nie rozumiesz sensu. Wyraźnie napisałem że mogą być sytuacje których nikt nie jest w stanie przewidzieć i firma zawsze zabezpiecza się na takie sytuacje. To jest dokładnie przypadek jak afera instagramu jak zmienili regulamin/zasady.. każdy od razu że chcą kraść ludzi zdjęcia itp. po prostu ludzki debilizm aktywowany od razu. Nikt nie pomyśli że to może być zabezpieczenie przed przypadkiem gdy np. ktoś z ich firmy użył zdjęcia i firma jest od razu oskarżona. Dzięki temu mają prawną strone zabezpieczoną a nie oznacza od razu że nagle będą od ludzi kraść zdjęcia i produkować kartki pocztowe.

A to że wyraźnie powiedzieli i od lat 90 i premiery PSX to samo jest a ludzie sprzedają i pożyczają gry to inna sprawa. Serio myślisz że będą ścigać Ciebie za pożyczanie lub sprzedaż gier?:P Panie, nie bądź pan frajer.

Ja osobiście popieram ściganie osób które zarabiają na używkach skupując je od innych i sprzedając drożej i mam nadzieje że takie gamestopy i inne w końcu upadną ale to także nie oznacza że od razu prawnicy rzucają się na takie sklepy.

Po prostu najprościej jak się da Ci to wytłumaczę. "Nie może brakować takiego punktu w takim dokumencie, nawet gdy im się to nie podoba po prostu nie może."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 17:29, Kafar napisał:

Dzięki temu mają prawną strone zabezpieczoną a nie oznacza
od razu że nagle będą od ludzi kraść zdjęcia i produkować kartki pocztowe.


To jest wzorcowy przykład gdy firma rości sobie prawa do dzieł swoich użytkowników. I w mojej opinii dobrze, że ludzie są przeczuleni, bo dzięki temu takie np. ACTA poszło w piach.

Dnia 17.11.2013 o 17:29, Kafar napisał:

A to że wyraźnie powiedzieli i od lat 90 i premiery PSX to samo jest a ludzie sprzedają
i pożyczają gry to inna sprawa. Serio myślisz że będą ścigać Ciebie za pożyczanie lub
sprzedaż gier?:P Panie, nie bądź pan frajer.


Ścigać nie ale mogą mi skasować konto (albo savy, albo achivmenty z gry) za łamanie regulaminu, bo wykryją, że gierkę w pudełku sprzedałem koledze (jestem praktycznie pewien, że każda płytka na konsolach nowej generacji będzie miała swój indywidualny kod).

Dnia 17.11.2013 o 17:29, Kafar napisał:

Po prostu najprościej jak się da Ci to wytłumaczę. "Nie może brakować takiego punktu
w takim dokumencie, nawet gdy im się to nie podoba po prostu nie może."


Niech będzie sobie ta cała klauzula, tylko niech wykasują słowa "resale" i "lending" ;) Rozumiem, że firma się zabezpiecza, że np. jeśli podczas graniu w grę spali się sprzet to nie bierze odpowiedzialności, ale dyskutowany przypadek ma służyć ewentualnego ograniczeniu możliwości użytkownika i to w kwestii, którą podobno firma pochwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować