• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
theKarnifexTM

Gry - Tną się

Pytanie

Witam wszystkich.
Od pewnego czasu prawie wszystkie gry mi sie tną. Jakiś czas temu miałem procesor Intel Pentium D 2,8 GHz i takie gry jak left 4 dead 2, aliens vs Predator, aliens: colonial Marines czy slender: The Arrival chodził moze nie na wysokich ustawieniach ale chodziły później z czasem nie dało sie grać w NIC wszystko sie cieło teraz mam Intel Core 2 1.87GHz ale gry nadal mi sie tną. mimo ze wszystkie ustawienia wezme na najniższe. Przeinstalowałem system (Win7 Ulitimate 64bit) i nadal sie tną nie wiem o co chodzi bo przecież jeszcze jakiś czas temu działały. może mi ktoś to wytłumaczyć? pomóc?

Win7 Ultimate 64bit
CPU Intel Core 2 1.87GHz
Ram 4GB ddr3
Grafika Geforce 9600GT 512MB

Przykład gry (o dziwo dysk nie pracuje ciężko a dźwiek jest płynny)
http://www.youtube.com/watch?v=vLSlmRaNT6M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jeżeli gra Ci się tak zacina to jest sprawka karty graficznej. Trudno mi powiedzieć co konkretnie może powodować problem, ale wiem na pewno, że wymiana procka nic nie da, nawet gdybyś wymienił go na 6 rdzeniowy Intel.

Czy obraz zacina si się tylko w grach 3d czy również podczas np.: oglądania filmu albo w gierce flashowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2013 o 21:31, Last_Aid napisał:

Jeżeli gra Ci się tak zacina to jest sprawka karty graficznej.


Bzdura, to może być wszystko, np załadowany procesor, ram, dysk...


Skan pod katem wirusów, mallware, defragmentacja dysku, czyszczenie ccleanerem plików tymczasowych i rejestru, podejrzenie menedżera zadań i poziomu obciążenia procesora, sprawdzenie temperatur grafiki i procesora, względnie dysku twardego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.11.2013 o 21:44, Pietro87 napisał:

Bzdura

Ta, no oczywiście, że bzdura... Przecież nie wiem kompletnie co odpowiada za wyświetlanie obrazu na ekranie...

Dnia 11.11.2013 o 21:44, Pietro87 napisał:

Skan pod katem wirusów, mallware, defragmentacja dysku, czyszczenie ccleanerem plików
tymczasowych i rejestru, podejrzenie menedżera zadań i poziomu obciążenia procesora,
sprawdzenie temperatur grafiki i procesora, względnie dysku twardego.


Kilka lat temu miałem podobny problem. Gdy włączałem grę 2d to wszystko działało cacy. Jak uruchamiałem grę 3d to widziałem może 1 klatkę na 4 sekundy. Procek, ram, hdd, płyta główna, zasilacz były sprawne. System regularnie był czyszczony i nic to nie dało. W opisie jest napisane, że gry mu klatkują. Nic nie napisał, że cały system wolniej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.11.2013 o 23:01, Last_Aid napisał:

Ta, no oczywiście, że bzdura... Przecież nie wiem kompletnie co odpowiada za wyświetlanie
obrazu na ekranie...


Jak widać nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Dnia 11.11.2013 o 23:01, Last_Aid napisał:

Kilka lat temu miałem podobny problem. Gdy włączałem grę 2d to wszystko działało cacy.
Jak uruchamiałem grę 3d to widziałem może 1 klatkę na 4 sekundy. Procek, ram, hdd, płyta
główna, zasilacz były sprawne. System regularnie był czyszczony i nic to nie dało. W
opisie jest napisane, że gry mu klatkują. Nic nie napisał, że cały system wolniej działa.


On nie podał czy procesor i ram są sprawne a to może być zapchany na 100% jakimś procesem w tle CPU.
Może to być źle łapana koligacja [gdzie gra chodzi na 1 rdzeniu zamiast na kilku], może to być uszkodzony ram lub dysk który nie daje rady odczytać lub załadować danych [np przeładować ich z pamięci ram do pamięci gpu]

dlatego celowanie na pale, bez żadnych informacji "o hurra to na bank gpu" to - bzdura.
To może być wszystko. Nawet kopnięte sekcja zasilania.

Cały system nie musi wolniej działać, bo jakiś proces może zapychać procesor np tylko podczas przeskoku karty w tryb 3d a przez 90% czasu użytkowania komputera jak w nic nie gramy karta lata na trybie 2d, sporadycznie podkręcając obroty [np jak akceleracja gpu jest włączona przy odtwarzaniu video czy flasha] i to tez nie zawsze na pełny full [bo każda karta ma tryb pośredni opisywany często jako 2.5D]

P.S.
To, że coś odpowiada za wyświetlanie obrazu nie znaczy, że z automatu jest jedyną rzeczą jaka może spowodować problem z owym obrazem, komputer to nie telewizor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gry takie jak avp 2000 (jest czym sie chwalić xD ) czy Prince of persia WW mi sie nie tną (w POPie tylko jak jest mgła)

Procesor podczas działającego Slendera miał zużyce około 50% a bez gry od 0 do 5% więc chyba nie w tym problem.

Karta graficzna jest dobra raczej (nie przegrzewa sie) bo na tej bym mógł jeszcze w bfa grać a co tu gadać o l4d2 czy avp z 2010 xD

Dyski tez odpadaja (tak myśle) bo system ma wolne jeszcze ponad 60GB a steam jest na inny dysku gdzie ma wolnego jeszcze ponad 270GB a podczas "grania" w slendera lampka (jak widac na wideo) tylko czasam sie zapali wiec nie jest obciażony. : /

20131112211326

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli tylko ten slender jest problematyczny tak ?
A nie było w tej grze jakiejś aktualizacji ? Może jakiś patch coś zepsuł ?
Próbowałeś ją reinstalować ? Bo jeśli inne gry działają normalnie to marne szanse, żeby to była wina sprzętu stricte pod kątem jakiejś usterki, prędzej konflikt samej gry z jakimś softem [np sterownikiem, procesem działającym w tle].

Rzuć sobie jeszcze jakiś benchmark np 3dmark i sprawdź czy wyniki wyjdą ok i czy bench przejdzie bez zawieszenia czy wysypania kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie, Slender to tylko przykład, tak sie dzieje z każda gra prawie (oprócz tych dwóch co wymieniłem wcześniej). A jestem zdziwiony bo jeszcze jakiś czas temu tak nie było.

Jak wrócę do domu to sprawdzę tego Benchmark-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pobierz sobie program CPUID Hardware Monitor.
Odpal go, potem odpal jakiś benchmark [np ten przykładowy 3dmark] i jak benchmark skończy prace zrób zdjęcie danych z HWMonitora [będą tam podane wtedy informacje jakie temperatury osiągały poszczególne podzespoły w czasie obciążenia]

Bo w momencie w którym wszystkie gry tak klatkują to jest jakiś problem odgórny ze sprzętem lub systemem.

P.S.
Kompa masz generalnie słabiutkiego pod granie...
Fakt faktem gry nie powinny aż tak źle chodzić na najniższych ustawieniach, ale szału wydajnościowego i tak nie ma, procek slaby, karta też marna do tego system 64bit kompletnie od czapy bo tylko 4gb ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiem wiem... mój PC że tak powiem dupy nie urywa ma juz swoje lata wiec sie nie dziwie ale skoro wcześniej MW3 chodziło AvP 2010 tez czy L4D2 a teraz nie to cos tu jest nie tak. tylko nie mam zielonego pojecia co.

Wyniki testu 3dmark-iem wyszły takie jak na zdjeciu (przy jednoczesnym otwartym steamie gg i chromie)

Sam Ice Storme test był ok ale cloud to była porażka.

20131113214815

20131113214820

20131113214824

20131113214828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm troche źle ci podałem, bo powinieneś się w zasadzie przetestować 3dmarkiem 06, twoja karta nie ma wsparcia dla directa 11 a 3dmark ten ogólny najnowszy to właśnie bench dedykowany pod dx11.
I tu pojawia się pytanie - czy z kartą jest wszystko ok i zwyczajnie nie była obciążona bo nie wspiera na full dx11 czy coś z nią nie halo bo w ogóle system je nie obciążył [temperatura praktycznie niezmienna, podobnie obroty wiatraka, więc nawet chyba nie przeszła w tryb 3d z zegarami]
Zastanawiałem się czy twój komp nie ma czasem drugiej zintegrowanej grafiki i czy ci nie przełączył układów, ale po wynikach widać, że raczej nie bo rozpoznawał tego 9600.
Fajnie by było trzasnąć jeszcze test z 3dmarka 06 [chociaż nawet mimo braku wsparcia dla 11 obsługuje 10.1 i w teście leciała w trybie emulacji więc coś powinno ją obciążyć]

Btw nie raportował ci nigdy odnośnie tej karty nic system NVIDIA Sentinel ?
To takie zabezpieczenie które daje znać jak układ dostaje za mało mocy [np gdy obluzuje się z jeden z kabli zasilania] i wtedy automatycznie obniża moc karty [downclock] żeby się nie uszkodziła. Nie wyskakiwały nigdy takie komunikaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Faktycznie chyba cos jest nie tak z karta (6 od tego roku nie wspieraja wiec nie mogłem zobaczyć wyników bo wyskakiwał błąd ) bo mimoze procek jakoś tam podskoczył z temperatura ale temperatura grafiki jest niezmienna. a co do błędu to nie przypominam sobie wydaje mi sie ze nie.

20131116185805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować