Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Analitycy: Pierwsze cztery lata sprzedaży zdecydowanie na korzyść PS4

23 postów w tym temacie

> plus to iż ps4 trafi do wszystkich krajów w jednym miesiącu. xboxa pewnie przez pół roku
> nie zobaczymy w Polsce

ja bym się tak nie rozpędzał - pytanie czy sony nadąży z produkcją bo też do świąt dostępność może być czysto teoretyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena 2000 zł za konsole to jak dla mnie i moich okolic duża przesada :-/
Nie widzę przyszłości dla tej konsoli w Polsce... Przy naszych zarobkach chyba tylko panowie politycy i sam Tusk sobie takie sprawi XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inni analitycy niedawno przewidywali stosunek sprzedanych egzemplarzy nowych konsol 3:1 ma korzyść XONE! Teraz inni przewidują inaczej. Niezły zawód - analityk rynku gier. Sam mógłby zostać kimś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze cztery lata, czyli niemal przez cala generacje- to sie role odwocily :-) Microsoft powinien sie mimo wszystko cieszyc z takiej prognozy- 40 mln sztuk do konca 2017 to i tak duzo jak na ten ich "produkt". Ja tam nie bylem pewien czy X1 wygra nawet w USA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> plus to iż ps4 trafi do wszystkich krajów w jednym miesiącu. xboxa pewnie przez pół roku
> nie zobaczymy w Polsce
Tylko kto by go tu chciał zobaczyć ;p
Są jacyś chętni?
Ja po doskonałych wrażeniach z PS3, mając jednak świadomość ułomności technicznej tego sprzętu(CELL i kiespko predstawione na tym procku gry multiplatformowe oraz ogólną leciwośc), czekam na PS4 jak na zbawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 15:51, Maverick81PL napisał:

Cena 2000 zł za konsole to jak dla mnie i moich okolic duża przesada :-/
Nie widzę przyszłości dla tej konsoli w Polsce... Przy naszych zarobkach chyba tylko
panowie politycy i sam Tusk sobie takie sprawi XD

Prawda, cena jest duża, lecz gdybyś miał sobie złożyć komputer za tą cenę to nie odpalił by ci takich gier jak AC4 czy BF4 a w tym świetle podstawowe 1800zł za PS4 wypada raczej dobrze wliczając że konsola ma wbudowane WIFI, Bluetooth, napęd BD czy pada, który sam oddzielnie kosztuje 250zł.
Pozostaje jeszcze kwestia piratów, jeśli nie zamierzasz kupować gier to komputer wydaje się tańszą opcją bo naprawde 250zł za nową grę to ceny z kosmosu...
Jednak zawsze da się złapać jakieś promocje itp. ewentualnie używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać konsol do PC-ecików w tej samej cenie ponieważ zarówno wnętrzności konsolek jak i ich oprogramowanie są przede wszystkim stworzone do gierek dlatego ich wydajność w porównaniu do PC''a posiadającego teoretycznie podobną konfiguracje jest niebotycznie wyższa.
Przecież bardzo łatwo można to zaobserwować na jeszcze aktualnej generacji konsol. Taki Xbox 360 zadebiutował w 2006 r. i nadal daje radę - tzn. najnowsze giereczki może nie zachwycają grafiką, ale działają na nim w miarę płynnie - spróbujcie sobie odpalić najnowszego Assassina na topowym komputerze z końca 2006 r. - wątpię czy dałoby się na nim grać chociażby na najniższych detalach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak xbox 360 wchodził na polski rynek to Microsoft rzeczywiście mógł olać Polskę bo zarobki były kiepskie i mało kto to kupił. Za xklocka dałem wtedy 1500zł. Teraz po chyba ośmiu latach kiedy jesteśmy już chwilę w tej Unii i można za wypłatę komputer lub używane auto kupić , a pokolenie graczy już pracuje zobaczycie, że Sony w Polsce dobrze wyjdzie na swojej polityce.Oczywiście bycie graczem to drogi sport i nie każdego stać na konsolę.Reklamy zresztą pokazują, że to sprzęt do zabawy taty i mamy z dzieckiem (kinect) lub młodego ,pracującego singla ;). Nigdzie nie widziałem żeby dziecko wracało z podstawówki i zapuszczało Gearsów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że kupujemy sprzęt na co najmniej 5 lat cena nie jest wcale wygórowana. To nie to co PC gdzie co 1,2 lata trzeba zainwestować 500-1000 zl na grafikę i pewnie koło 500 na nowy procesor.
Ceny gier to inna bajka - rzeczywiście blisko 300 zl za gre to zdecydowanie za dużo.
Ja bez wahania kupiłem Fife 14 na PS4 bo będę w to grał cały następny rok. Co do innych gier to pewnie wzbogacę sie o nie w okolicach świąt urodzin itp:) i w sytuacji gdy wyjdzie na prawdę jakiś hit.
Nie widzę sensu na wydanie 300 zl np. ca COD którego przejdę w klika godzin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Biorąc pod uwagę, że kupujemy sprzęt na co najmniej 5 lat cena nie jest wcale wygórowana.
> To nie to co PC gdzie co 1,2 lata trzeba zainwestować 500-1000 zl na grafikę i pewnie
> koło 500 na nowy procesor.
> Ceny gier to inna bajka - rzeczywiście blisko 300 zl za gre to zdecydowanie za dużo.
> Ja bez wahania kupiłem Fife 14 na PS4 bo będę w to grał cały następny rok. Co do innych
> gier to pewnie wzbogacę sie o nie w okolicach świąt urodzin itp:) i w sytuacji gdy wyjdzie
> na prawdę jakiś hit.
> Nie widzę sensu na wydanie 300 zl np. ca COD którego przejdę w klika godzin..

Pamiętam jak po premierze xboxa w Polsce kupiłem Gearsów za 249 zł. Teraz jest podobnie , ale myślę, że rynek wtórny wymusi szybsze obniżenie cen gier po premierach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanotuje strate w postaci zmarnowanego projektu i kosztow przygotowania infrastruktury, musi to sprzedawac nawet minimalnie doplacajac ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 19:01, kupon napisał:

Nie ma co porównywać konsol do PC-ecików w tej samej cenie ponieważ zarówno wnętrzności
konsolek jak i ich oprogramowanie są przede wszystkim stworzone do gierek dlatego ich
wydajność w porównaniu do PC''a posiadającego teoretycznie podobną konfiguracje jest
niebotycznie wyższa.

Niebotycznie wyższa? Hahaha :D

Dnia 12.11.2013 o 19:01, kupon napisał:

Przecież bardzo łatwo można to zaobserwować na jeszcze aktualnej generacji konsol. Taki
Xbox 360 zadebiutował w 2006 r. i nadal daje radę - tzn. najnowsze giereczki może nie
zachwycają grafiką, ale działają na nim w miarę płynnie - spróbujcie sobie odpalić najnowszego
Assassina na topowym komputerze z końca 2006 r. - wątpię czy dałoby się na nim grać chociażby
na najniższych detalach :)

A po co? Gry na PC kosztują połowę tego co faworyzowana przez Ciebie konsola. Zakładając, że kupuję jedną grę miesięcznie to zostaje mi w kieszeni jakieś 120pln więcej, niż Tobie. 12*120, co daje 1440pln w skali roku. Czyli co roku mogę sobie sprawić TOPOWĄ kartę graficzną lub nową i5 z płytą główną. I cieszyć się natywnym FHD na najwyższych detalach, a nie skalowanym HD na nędznych ustawieniach. Więc o czym tu gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować