Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Middle-earth: Shadow of Mordor

128 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2014 o 10:28, Rick napisał:

Po kilku latach, jak cena zejdzie. Sporo. ;D


Ja miałem nadzieję na jakąś ciekawą kolekcjonerkę (podobnie, jak w przypadku Lords of the Fallen, ale tam się zawartością trochę zawiodłem), wtedy bym brał w dniu premiery. A tak, to pewnie też trochę poczekam, choć może nie kilka lat, ale na pewno tyle, by poczytać recenzje i dopiero podejmować decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę martwi monotonność lokacji pokazywanych na zapisach rozgrywki ( najwięcej pokazują z PS4 ), wszystko wygląda tak samo, te same lokacje, ci sami przeciwnicy, sama rozgrywka też wygląda dosyć podobnie.
Wielu graczy narzeka na " Ryse " ale moim zdaniem, gra CryTeku ma więcej do zaoferowania dla gracza, niż " Cień Mordoru " ...
Grę mam w pre orderze za zz3 zł a zapłacę 103 zł wraz ze steel case, więc chyba się skuszę ale nie tryskam optymizmem co do samej gry, " Lords of the Fallen " zapowiada się znacznie ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 09:55, lis_23 napisał:

wszystko wygląda tak samo, te same lokacje, ci sami przeciwnicy


Pewnie po prostu nie chcą zbyt wiele pokazywać, więc pokazują trawkę, drzewka, ruinki... Podejrzewam, że możemy założyć spokojnie, że zobaczymy zarówno bardziej "sielankowe" rejony (np. Ithilien), jak i mniej bajkowe Góry Cienia czy Gorgoroth.

Dnia 18.09.2014 o 09:55, lis_23 napisał:

zapłacę 103 zł wraz ze steel case, więc chyba się skuszę


Ja jestem mocno zawiedziony faktem, że nikt się nie postarał o edycję kolekcjonerską SoM. Gdyby do kolekcjonerki LotF dali coś lepszego, niż kolejne popiersie, to pewnie bym brał, a tak, to widze, że w tym roku nie ma żadnej ciekawej kolekcjonerki, która by mnie interesowała. A liczyłem, że przynajmniej jeden z tych tytułów (SoM lub LotF) zagości u mnie w wersji kolekcjonerskiej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gdyby do kolekcjonerki LotF dali coś lepszego, niż kolejne popiersie, to pewnie

Dnia 18.09.2014 o 10:17, Ring5 napisał:

bym brał, a tak, to widze, że w tym roku nie ma żadnej ciekawej kolekcjonerki, która
by mnie interesowała. A liczyłem, że przynajmniej jeden z tych tytułów (SoM lub LotF)
zagości u mnie w wersji kolekcjonerskiej :(


Heh, mnie się EK Lords of the Fallen bardzo podoba ale cena stanowczo zbyt wysoka, za EK AC Unity z figurką, fajnym pudełkiem artbookiem, soundtrackiem i czymś tam jeszcze dam 120 zł, więc twórcy LotF stanowczo przegięli, choć popiersie jest bardzo fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2014 o 10:29, lis_23 napisał:

za EK AC Unity z figurką, fajnym pudełkiem artbookiem, soundtrackiem i czymś tam jeszcze
dam 120 zł


Źle czytam czy za EK AC Unity masz gdzieś za 120zł? Aktualnie cene za to widze 220 zł jak przy AC4, nie wiem jak w innych sklepach niż gram.pl, albo się pomyliłeś albo ja źle rozumuje albo zapodaj linka to chętnie wersję z figurką kupię za taka niska cene :D AC4 z figurką już mam :P

A co do Cienie Mordoru, gieram sobie od premierki na PC, całkiem przyjemnie się sieka, jeśli mam kiepski dzień jak wczoraj to zginałem ze 3 razy i żadnej misji nie zrobiłem, a np. dziś zrobiłem juz 3 misje i ani razu nie padłem. Gierka wymaga troche przy walce poklikania i ogarnięcia tematu, bałem się też tego całego systemu garnizonu armi Saurona że będzie mało przejrzyste i zagmatwane ale ogarnałem i całkiem się sprawdza. Szkoda że nie ma jeszcze czegoś typu zbierania nowych broni, czy elementów zbroji, wtedy dla mnie była by już perfekcyjnie miodzio :P no ale coż, ja mam na liczniku lekko ponad 4h i 19% gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2014 o 16:36, Przemkoj napisał:


Źle czytam czy za EK AC Unity masz gdzieś za 120zł? Aktualnie cene za to widze 220 zł

>

Dnia 04.10.2014 o 16:36, Przemkoj napisał:


>
Tak, mój błąd, 220 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co grają na PC.
W jakim stopniu podane wymagania przekładają się na praktykę?
Czy rzeczywiście gra jest aż tak wymagająca by pograć choć na minimalnych?
Pytam, bo jak wiemy wielokrotnie zdarza się, że podane przed premierą wymagania są mocno zawyżone.
Jakiś czas temu grałem w nowego Wolfa na średnio-wysokich, a według wymagań, mój laptop nie powinien pociągnąć go nawet na minimalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co tak na dobrą sprawę obciąża kompa to tekstury. Jeżeli ustawisz je na większe, niż Twoja karta może uciągnąć, to nie pograsz, nawet jak wszystko inne zmniejszysz na minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 20:22, Kraju napisał:

Jedyne co tak na dobrą sprawę obciąża kompa to tekstury. Jeżeli ustawisz je na większe,
niż Twoja karta może uciągnąć, to nie pograsz, nawet jak wszystko inne zmniejszysz na
minimalne.

O niczym innym jak minimalne raczej nie myślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 22:12, kaczek93 napisał:

O niczym innym jak minimalne raczej nie myślę :)


Mam GTX 660 2GB i śmiga aż milo na wysokich (przwie wszystko na wysokie), myślałem, że będzie dużo gorzej po tych wszystkich narzekaniach a optymalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tekstury na jakie masz ustawione? Ja mam GTX 760 i wszystko mam ustawione na maksymalne, ale tekstury jedynie średnie. Gdy włącze wysokie gra się tnie gorzej niż GTA IV w dzień premiery. Co prawda ta gra to konwersja z konsol, tak samo było z Watch Dogsami, że jak się ma za mało ramu na karcie, to włączenie tekstur na wysokie/ultra kończyło się ostrymi ścięciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 22:12, kaczek93 napisał:

O niczym innym jak minimalne raczej nie myślę :)


O wymaganiach minimalnych możesz zapomnieć. Stanowczo zawyżone. Z ciekawości odpaliłem SoM na moim starym kompie (Athlon 64 X2 @3Ghz, 4GB ram, Radeon HD6950) i śmiga aż miło na wysokich (tekstury na średnie) w 1920x1200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania zawsze są zawyżane. Specjalnie. ;)

Na grę nie czekałem jakoś wyjątkowo, nie mam wygórowanych oczekiwań, więc się pewnie bardzo nie zawiodę.
Skusiłem się na Cień Mordoru i tak sobie myślę, że chyba odpalę na ultra, czyż nie?

Watch Dogs śmiga na ultra z "średnim" AA, Metro 2033 Redux na maksa z 2/4 AA, Crysis 3 na maksa z MSAA x4. Liczby fpsów nie pamiętam, ale jest znacznie powyżej komfortowego minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekstury też na wysokie mimo że w zaleceniach potrzebna jest katra z 4GB pamięci. Choć sam już nie wiem czy to są te wysokie tekstury bo nie dociągałem tej dodatkowej paczki tekstur, ale one chyba byłu na ultra.
Tylko okluzja mam ustawione na średnie.
Gram w 1680 x 1050 więc może przez to mi lepiej śmiga. Do tego i5 4690K @ 4,5GHz i 8GBram @ 2400.
Oczywiście sterowniki do grafy najnowsze i gra zainstalowana na SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też gram na takiej rozdziałce, mam więcej ramu, ale za to procesor dużo słabszy. Tu moze leżeć przyczyna, ale gra nie wygląda aż tak źle. Co najwyżej na zbliżeniach, a i potrafi czasami wyłapać te 60 FPS-ów, więc nie mam prawa narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest fajna, system Nemesis daje radę i czyni grę niepowtarzalną, szkoda tylko, że twórcy mieli tylko jeden patent na rozgrywkę i zbytnio jej nie zbalansowali, mamy więc przez 90% gry nawalankę z Orkami. Takie Batmany mają świetny balans pomiędzy bijatyką, skradanką, platformówką i innymi gatunkami, tutaj tego brakuje, jest tylko nawalanka i skradanka. Ponadto, lepiej by było, gdyby gra była liniowa ale posiadała różnorodne lokacje, a nie sam Mordor ( coś jak God of War ). Właśnie, Mordor: czy nie jest tam zbyt zielono jak na " krainę gdzie zaległy cienie "? Po której stronie Czarnej Bramy jesteśmy? Zewnętrznej czy wewnętrznej?
Wnioskuję, że zewnętrznej, gdyż na widnokręgu nie ma Orogruiny, jest zielono i są nie Orkowe budowle, przypomina to bardziej Ithilien, niż Mordor, do tego sam design świata nie powala, nie jest zbyt mrocznie ( fajny design mamy w " Hunted Kuźnia Demona " )
Fajnie by było, gdyby ktoś zrobił grę w uniwersum Tolkiena z gameplayem będącym połączeniem " Dark Messiach " + system Nemesis z ŚCM, w której zwiedziliśmy większy zakątek Śródziemia, ale dobre i to, co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co robię źle? Każda potyczka z wodzem orków (to tych 5 na samej góze) kończy się fiaskiem. Jakimś cudem udało mi się zabić dwóch, ale kolejnych dwóch nie dam rady zabić. Są oni w miejscach, gdzie jest mnóstwo orków, a dodatkowo ich strażą przyboczną jest 1 lub 2 te cięższe orki, którzy już sami w sobie są potężni i nie mogę ich ubić, a co dopiero 2-3 w jednej walce. Gra nie miała chyba do wyboru poziomu trudności na samym początku, a przynajmniej nic takiego nie zaobserwowałem. Postać mam już nieźle rozwiniętą, ale wszystkie te zdobyte umiejętności i ulepszenai oręża zdają się na nic w większości walk. Musze ubić łączenie 4 tych wodzów, żeby pchnąć fabułę do przodu. Wszystkie zadania poboczne już zrobiłem. Ma ktoś jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować