Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 4 nadchodzi? Trwa odliczanie

57 postów w tym temacie

> "Fani Fallouta zgodzą się chyba, że nastał już najwyższy czas na zapowiedź kolejnej
> części serii."
>

>
> Słusznie. Trzeciej. Która się jeszcze nie ukazała.
Wasteland 2. Już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bethesda zrobiła jak dla mnie najlepszego i najbardziej klimatycznego Fallouta, więc
> czekam. ^^

I dobrze. Ja niestety należę do ludzi którzy lubią zadawać pytania i pewne rzeczy, które były nielogiczne w produkcie Bethesdy przeszkadzały mi w czerpaniu pełnej radości z gry.
RPG to fabuła, a spójność fabuły w F3 niestety trochę kulała.

Mam nadzieję, że przy F4 odrobili lekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 13:17, Kadaj napisał:

Bethesda zrobiła jak dla mnie najlepszego i najbardziej klimatycznego Fallouta, więc
czekam. ^^


Oni nie zrobili Fallouta, tylko kolejny TES. Toczka w toczkę ta sama filozofia rozgrywki, tylko przeniesiona w inne realia (które zresztą skopali).
Studio-rzemieślnik, zdolne robić wszystko na jedno kopyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

długo się rozwodziłem który z nich lepszy 3 czy NV i stwierdzam po przegraniu jakiś 2000 godzin, że jednej brakuje tego co w drugiej a drugiej tej co ma pierwsza, tak jak było w wypadku fallouta, a później kozackiej 2 części:) co mi się podoba: za mało miast, za mało ludzi, za mało questów... wszystko inne raczej jest w porządku...
''''miasto terroryzowane przez super bohatera i super łotra, którzy też się zachowują jak idioci'''' - bo to właśnie odróżnia fallouty od innych poważnych produkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję na dobrą grę w klimatach postapokaliptycznych z gęstą atmosfęrą i ciekawymi questami. To czy będzię się nazywała Fallout jest mi zupełnie obojętnę, bo co było, to już nie wróci. Wiadomo że Beth prawdziwie intrygującej fabuły robić nie potrafi, przynajmniej w moim odczuciu, bo i oni nie na tym się skupiają. Ale powiedzmy sobie szczerze, gier post-apo jest niewiele, a takich ze światem otwartym nie ma wcale. Więc ja się z każdego porządnie wykonanego produktu tego rodzaju będzie cieszył, a w końcu od Bethesdy poruszającego serce dzieła sztuki się nie spodziewam. Spodziewam się natomiast wielu godzin ciekawej rozgrywki w dobrze stworzonym świecie, i tyle. A to wszystko przy założeniu że ten news ma coś wspólnego z Falloutem, co jest założeniem bardzo optymistycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby nie miał klimatu beznadziejnego Vegas ;/ nie mówie ze to zła gra.. ale Vegas to była najgorsza lokalizacja w jakiej można było umieścić Fallouta ;P

F3 miał więcej klimatu niż Vegas. Może to przez tą pustkę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła w F3 powalająca nie była, choć przyjemna. Co mam do zarzucenia: główny wątek fabularny był poprowadzony przez połowę świata gry, resztę trzeba było pozwiedzać na własną rękę. Więc jeśli ktoś chce przejść tylko główny wątek fabularny to omija połowę mapy. A muszę przyznać że ilość pobocznych questów na tej połówce jest dość mizerna, i właściwie idzie się tam tylko po to aby wleźć na jakieś wieże z antenami i dostać baty od króla błotniaków(?) w skyrimie lepiej to rozwiązali bo odwiedziło się wszystkie części mapy ale fabuła była tragiczna, zwykły wątek poboczny był bardziej wciągający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Europa w świecie Fallouta to nie byłby już Fallout. Duża ilość klimatu F czerpie właśnie z amerykańskiej kultury oraz nawiązań. Nie licząc easter eggow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 19:34, Selv napisał:

Europa w świecie Fallouta to nie byłby już Fallout. Duża ilość klimatu F czerpie właśnie
z amerykańskiej kultury oraz nawiązań. Nie licząc easter eggow :P

Czerpie i wyczerpał już. Postapokaliptyczna Europa to temat, który został draśnięty tylko w Half-Life 2, a i tak było to zupełnie inaczej przedstawione. Zróżnicowanie kulturowe Europy byłoby bardzo ciekawym eksperymentem, który, przy założeniu, że gra nie zostałaby zrobiona na odwal się, mógłby przyćmić amerykańskie korzenie serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nah, nie sądze. Gracze ciągle chcą Fallouta który będzie w starym dobrym klimacie. To już się raczej nie zmieni.
Takie studio jak Bethesda nie stawia na eksperymenty tylko na sprawdzone schematy które w większości przypadków zadziałają. Europa ma znacznie mniej charakterystycznych sobie elementów poza schematami w stylu "francuzi mają berety z antenką". Prawda jest taka, że podczas XXw czyli podstawy falloutowej apokalipsy cały świat śledził amerykę, wyścig zbrojeń, człowieka na księżycu i bombe atomową. Co się wtedy działo w powojennej europie?
Falloutowa oraz Wastelandowa apokalipsa to western z elementami Mad Maxa, coś czego europa nie miała nigdy.

Do europy pasuje za to steampunk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 19:34, Selv napisał:

Europa w świecie Fallouta to nie byłby już Fallout. Duża ilość klimatu F czerpie właśnie
z amerykańskiej kultury oraz nawiązań. Nie licząc easter eggow :P

Akurat można pociągnąć wątek punków na Valdezie. Wiem, że wypłynęli od zachodniego wybrzeża, ale całkiem możliwe, że Kanał Panamski mógł jako tako przetrwać (co mogłoby być dobrym przyczynkiem do krajów latynoskich).
Dlaczego Fallout 3 uważam za kiepskiego przedstawił już Principes. Poprzednie Fallout to świetnie zrobiony świat w którym nie tyle liczy się główny wątek (ten tylko daje pretekst do zwiedzania i świetnego finału), a cała otoczka zbudowana poprzez questy, lokalizacje, postacie, rozmowy.
Jednak do tej listy dorzuciłbym:
-irytujące metro
-sporo terenu tak naprawdę nie zachęca do zwiedzania, masa pustki (coś co zredukowano w New Vegas poprzez zmniejszenie obszaru działania)
-zmarnowany potencjał Waszyngtonu - masa miejsc kompletnie niedostępnych znanych jako korytka, jeszcze więcej domów do których nie można wejść (ot stoją zabite deskami, sensu to nie ma)
-cholerna Latarenka
-wybory moralne poważnie upłycone
-najgorsze zakończenie serii (poważnie? 2 minutowa animacja zależna od karmy i 1 wyboru?)
-mając 1 lvl, z pistoletem możesz rozwalić żołnierza enklawy z karabinem laserowym, nie musisz pakować skilli do broni jeżeli masz doświadczenie w fpsach (znane jako strzelanie w jedną część ciała aż się urwie)
-Ogólnie po końcówce fabuły pojawiło się u mnie pytanie "To tyle? Naprawdę?"
Żeby nie było gra miała jeden, jedyny moment, który był iście falloutowy: Tranquility lane. Pomysł sam w sobie był dosyć genialny i nie mówiąc o tym jak podchodził pod kategorię "creepy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj jest już problem. Ciągnięcie tego świata "a co tam słychać w chinach czy europie" to już zbyt duża zmiana klimatu imo.
Na chwilę obecną Fallout to właśnie wizja ameryki z nakreśleniem amerykańskich cech charakterystycznych (:P) takich jak posiadanie broni, prawo własności, patriotyzm itp itd
Do europy pasuje klimat z Mechanicznej Pomarańczy.

Stanowcze nie dla Fallouta w Europie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 20:08, Selv napisał:

Właśnie tutaj jest już problem. Ciągnięcie tego świata "a co tam słychać w chinach czy
europie" to już zbyt duża zmiana klimatu imo.
Na chwilę obecną Fallout to właśnie wizja ameryki z nakreśleniem amerykańskich cech charakterystycznych
(:P) takich jak posiadanie broni, prawo własności, patriotyzm itp itd
Do europy pasuje klimat z Mechanicznej Pomarańczy.

Stanowcze nie dla Fallouta w Europie :P

Ale z drugiej strony to byłoby coś niezmiernie fajnego prześledzić ewentualną podróż tankowca. Tyle lokacji postapokaliptycznego świata tyle potencjalnych możliwości. No tyle, że to byłoby bliskie bardziej do "Wodnego świata"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Europę to mamy w grach pokroju Metro czy S.T.A.L.K.E.R.

O post-apo Azji pewnie też była jakaś gra, ale to już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 19:57, Selv napisał:

Do europy pasuje za to steampunk.


O tak, zdecydowanie, japoni oddajmy gatunek cyberpunku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już jest od dawna potwierdzone i wiadome, że akcja Fallout 4 zostanie osadzona w Bostonie.
Do licha Bethesda, najwyższy czas. F3 jedną z najlepszych gier w historii, a FNV z kolei był "tylko" dobry, a do tego zbugowany że hej. Zróbcie mi wreszcie dobrą grę, najlepiej jako jakąś pośrednią kontynuację F3. Od chwili zapowiedzi to będzie moja najbardziej oczekiwana gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować