Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft tłumaczy dlaczego startowe tytuły nie robią wielkiego wrażenia

29 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2013 o 00:26, Henrar napisał:

Widziałem. I? Ile jest ludzi na PC, którzy rzeczywiście grali w pełni zmodowanego graficznie
Skyrima?
Powtarzam - gdyby to było opłacalne dla twórców, to już dawno olaliby konsole i skupili
się na high-endowych PCtach. Nie robią tego. Nawet Crytek poszedł w konsole. Kto został?
Chyba tylko ci, co robią RTSy, czyli gatunek, który na konsolach nigdy nie stał się popularny
i twórcy symulatorów wszelakiego rodzaju. No i indie, ale nawet ci idą w konsole.


Twoja odpowiedź nie jest na temat. To co jet popularne i opłacalne to juz inny wątek. Ja odniosłem się do ograniczeń jakie my wszyscy urzytkownicy elektronicznych rozrywek dostejemy przez konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 23:13, Giret napisał:

/.../ moim zdaniem konsole ograniczają i to mocno,


Teraz i tak większość gier to tytuły multiplatformowe, ile tych na wyłączność ukazało się na obecnej generacji konsol przez ponad rok obecności na rynku? Mowa oczywiście o tych które starają się wykorzystać możliwości nowego sprzętu. Raptem kilka wartych uwagi.

Problem większości gier polega na tym, że tworzy się je jednocześnie na kilka platform, co nigdy nie przyniesie takich rezultatów jak przyłożenie się do jednej, dedykowanej. Dowal do tego często wciskany na siłę MP, czy inne pierdoły i wychodzi na to, że zmarnowany w ten sposób czas można było poświęcić na bardziej naglące i potrzebne kwestie.

Coś mi się wydaje, że taki los spotkał naszego Wiedźmina, twórcy nie byli przygotowani na to ile pracy będzie ich kosztowało stworzenie gry jednocześnie na trzy największe platformy. Stąd obsuwy, przekładanie premier, różnice w jakości grafiki, płynności. A wystarczyło skupić się na jednej i powoli w miarę możliwości tworzyć kolejne. Tylko teraz to nie wchodzi w grę.

Więc siłą rzeczy w tym upatrywałbym całego ''zła'' nie w tej czy innej platformie a chęci wyciągnięcia jak największych zysków przy jednoczesnym traktowaniu każdej wersji po macoszemu. Co tam i tak kupią, a my powoli będziemy sobie wtedy dłubać i łatać wrzucając kolejne mniejsze i większe patche. Pozdrawiam gry z 10-40 GB łatek czy innych dodatków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 17:26, Giret napisał:

Twoja odpowiedź nie jest na temat. To co jet popularne i opłacalne to juz inny wątek.
Ja odniosłem się do ograniczeń jakie my wszyscy urzytkownicy elektronicznych rozrywek
dostejemy przez konsole.

Ograniczenia nie są spowodowane tylko przez konsole, o czym świadczy każdy temat o wymaganiach nowej gry AAA. PCtowcy sami się ograniczają i konsole do tego nie są im potrzebne. Mają często za słaby sprzęt, zbyt wygórowane wymagania względem wymagań sprzętowych (lol) i "optymalizacji" i często multiplatformy na konsolach sprzedają się lepiej niż na PC. Gdyby powyższe zdania były fałszywe, PCtowcy mieliby już od dawna kolejną grę-benchmark, która wyznacza standardy graficzne jak Crysis w 2007 roku. A jednak tak nie jest.

A poza tym - konsole tak bardzo ograniczają sprzęt, że PCtowcy mogą grać w tak wyglądające gry:
http://i6.minus.com/igjwooyfwHvIS.jpg

Innymi słowy, przestańcie już pieprzyć głupoty, tylko inwestujcie w nowy sprzęt i nowe gry, bo tylko tak zobaczycie postęp graficzny, którego tak bardzo chcecie (bo, jak widać, obecny jest dla was za mały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henrar

Dnia 01.02.2015 o 17:53, Shinigami napisał:

.......
Innymi słowy, przestańcie już pieprzyć głupoty, tylko inwestujcie w nowy sprzęt i nowe
gry, bo tylko tak zobaczycie postęp graficzny, którego tak bardzo chcecie (bo, jak widać,
obecny jest dla was za mały).


Spokojnie bez nerwów, nie chcę rozpoczynać wojenek czy agresji, wypowiedziałem sie tylko jak ja to widzę. Dla mnie grafika to plan mocno drugi, chodzi mi o całokształt . Gram obecnie ponad rok w Old Runcsape. Często Henrar podajesz spece ze steama odnośnie PC, ale powiedz mi zasadność zakupu 980 jak gry są robione na 7970? A o różnicach CPU nawet szkoda zdania. Wiec jak juz złoże PC za 10k to co dostane inną leprzą grę?
Co do Skyrima, goła gra sorry ale moim zdaniem to 4/10 i taką dostałyśmy wszyscy bez wyjątku. Za to ja na 180+ modach miąłem grę 11/10.

hans_olo
>Kreatywność pochodzi z ludzkiego umysłu, nie z mocy obliczeniowej.

Tak tu masz racje, ale gdy była większa moc to miałbym mniej modow bo więcej tych rzeczy znalazła by sie w grze. Całe szczescie na PC nie byl to problem, szkoda tylko ze gracze z konsol nie mieli takiej mozliwosci bo pewnie niektorzy by zmienili zdanie na temat tej gry. Moze powstanie kiedys taki workshop ze steama na konsole.

Aha, ja nie mam nawet 7970 mam kartę starsza. Dopiero teraz zaczym widzieć zasadność zakupu nowej.
Więc bez spiny, jak dla mnie to konsole są nawet winne globalnego ocieplenia :P (tak jestem PC ortodoksem)
Rak DLC z konsol przyszedł na PC za to podobny rak F2P idzie z PC na konsole. Pozdrawiam i zalecam dystans do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Henrar co jak co, ale nie mogę zrozumieć dlaczego używasz Bugity którego optymalizacja jest spartaczona na każdej platformie. I to do takiego stopnia, że chyba nawet legendarny Gothic 3 miał mniej problemów na starcie.

Druga sprawa wymagania podawane, a wymagania realne by dana gra działała przynajmnie na low detalach jak należy.

AC:U - cholernie zaniżone i na low to crapisko jakich mało. Druga sprawa nawet konsolowcy zaczynają się wstrzymywać jak widzą takie cyrki na wersji PC to zaczynają się także zastanawiać jak bardzo dany twórca spartaczył wersję Pecetową to wiadomo już na 50% że podobne jaja będą na konsolach. Ta i jeszcze czy dany producent naprawi grę tak jak Egosoft który ma u mnie plusa że doprowadził X Rebirth do stanu używalności(co prawda rok im to zajęło ale zrobili co trzeba). Czy też jak to w stylu UBI i innych oleje sprawę zupełnie.

DL - dobra może nie jest takie super na ultra graficznie ale wymagania ostro zawyżone. Fakt problemy technicznetu i ówdzie są ale spokojnie idzie pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 20:43, Giret napisał:

Tak tu masz racje, ale gdy była większa moc to miałbym mniej modow bo więcej tych rzeczy
znalazła by sie w grze. Całe szczescie na PC nie byl to problem, szkoda tylko ze gracze
z konsol nie mieli takiej mozliwosci bo pewnie niektorzy by zmienili zdanie na temat
tej gry. Moze powstanie kiedys taki workshop ze steama na konsole.

Nieprawda.
90% z tych rzeczy mogłoby wylądować na konsolach, ale:
a) budżet
b) czas produkcji
c) część nie pasowałaby producentom/wydawcy/etc.

Dnia 01.02.2015 o 20:43, Giret napisał:

Często Henrar podajesz spece ze steama odnośnie PC, ale powiedz mi zasadność zakupu 980 jak gry są
robione na 7970? A o różnicach CPU nawet szkoda zdania. Wiec jak juz złoże PC za 10k to co dostane inną
leprzą grę?

Dostaniesz lepiej wyglądajacą grę. Większość modów, które nie mogą zostać odpalone na konsoli to mody graficzne. Gameplay'owe to tylko kwestia otwartości platformy a nie mocy konsol. Jakoś nie widzę w PCtowych eksach rzeczy, które na konsoli pod względem mocy nie byłyby wykonalne (jeżeli chodzi o wszystko poza grafiką/fizyką), pomijając chyba Star Citizena. Większość gier tego typu da się odpalić na integrze intela i ma raczej nieskomplikowany gameplay. Dlaczego? Bo to się sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejni biedni ograniczani przez konsole.. Jeśli chcecie jeszcze większego progresu w/w dziedzinach to sami do niego łaskawie przystąpcie :) W końcu tyle zasobożernych technologii zalega na wyciągnięcie ręki, powiedziałbym że jest tego dość by zapchać najmocniejsze karty (nawet w SLi), co kto komu ogranicza?.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować