Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed IV: Black Flag - minimalne i zalecane wymagania sprzętowe

60 postów w tym temacie

> gracie na piracie wyjdze pewnie pach i bedze git
Juz do trojki wyszedł taki patch ze do tej pory na pc jej nie ukończyłem, musiałem sprzedac. Nie było sensu, 15 fps w Bostonie.Dopiero jakiś czas temu ukończyłem wersje na Xboxa. Chyba tym razem tez tak zrobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubisraczka wydaje bubel, który ma bugi (wiele razy spotkałem jak mój statek wyparował po moim wyjściu na ląd, a w jego miejscu postała dziura w wodzie, czy po wyskoczeniu z statku do wody postać "wchodziła" pod tekstury i kaplica.. wyjść się juz nie dało)..do tego optymalizacja nie istnieje (choć na i7 4770, 12gb ramu i 660Ti mam 40-60fps zawsze stabilne, to jak widzę ludzi którzy piszą że na i7 i 7970 GHZ czy nawet GTX 770 maja po 30 fps to cos jest nie tak..). A potem ubistaczka dziwi się, iż ludzie piracą ich (kłamliwie opisaną od strony wymagań) grę... Sami do tego doprowadzają takimi zagrywkami.. nie wpsominając o tym, iż po raz kolejny okłamali graczy PC mówiąc iż premiera będzie na równi z konsolami. Przy AC4 tak mówili, przy AC3 tak mówili, przy 2 dodatkach do AC2 tak mówili.. ktos w ogóle jeszcze wierzy w to co mówi ubisraczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Win 7 64 ,4 Gb ram ,HD 7850 1 Gb i Phenom 965 4.0 GHZ hula na maksa w 1920x1080 także czy ja wiem czy duże wymagania? A zdaję sobie że nie mam jakiegoś potwora .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Wymagania nie mają nic do spapranej optymalizacji gry.
>
> Ale... premiera dopiero przed nami, skąd takie informacje? Masz jakieś tajne dojścia,
> skoro już teraz wiesz, że to "porażka totalna"?

Bo wersja "do testowania" jest dostępna od miesiąca... tak zwana piracka jak sam gra XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ta bieda i płakanie - gra ma SUPER-DOBRĄ optymalizację. 30-60 FPS''ów na moim 3letin sprzęcie - Radeon 5850, I5 i 4GB ramu. Na początku gra strasznie ścina - do momentu dojścia do miasta Havany (jakies 15-30 min rozgrywki) - to nie jest jakies info wyssane z palca - zarówno ja jak i mój znajomy mieliśmy identyczną sytuację. Ja byłem przekonany ze nie pogram sobie w nowego AC na początku ale później... gra śmiga super płynnie. Na wodzie zawsze stałe 60fps. Na Lądzie czasami spada do ok. 20FPS''ow ale to raz na kilka h gry. Nie wiem czemu w sumie...

Gra jest BARDZO DOBRZE zoptymalizowana. Gram na Max ustawieniach poza AA (FSAA mam ustawione) i gods rays (bo to do nvidii). Poczekajcie az dojedziecie do Havany i będzie git. Grając w AC3 miałem 15 FPS''ów przez całą grę od momentu wkroczenia do Bostonu. Ustawienia grafiki nic nie pomagały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 13:31, Maverick81PL napisał:

Bo wersja "do testowania" jest dostępna od miesiąca... tak zwana piracka jak sam gra
XD


I grałeś w tę "wersję testową", że tak się wypowiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest BARDZO DOBRZE ZOPTYMALIZOWANA, JAK WYŻEJ PISAŁEM 2 RDZENIE ,9800 GT 1 GB, jak ktoś ma śmietnik w kompie to i na dobrym sprzęcie może ciąć. Często robię defragmentacje, czyszczenie rejestru. Wiele osób o tym nie wie ,albo zapomina, a to ma duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Degrad -2 - Nie mam zamiaru po raz któryś prosić by nie obrażać i nie wysyłać treści obraźliwych w stronę różnych firm, poza tym przekręcanie nazw na obraźliwe lub nie również jest niemile widziane.. Jeszcze raz zobaczę tego typu posta to wyciągnę większe konsekwencje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że ci którzy kupili przez Uplay już grają (ja dopiero jutro paczuszkę odbiorę) więc chciałem się zapytać jak to jest z tym miejscem na dysku ile faktycznie miejsca ta gra zajmuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wymagania nie mają nic do spapranej optymalizacji gry. Nie ważne czy masz dobrego kompa


Nie no skądże, przecież Gothic 3 i jego optymalizacja albo GTA IV też nie miała nic do tego jak chodziły optymalizacja prawda a taki FC 3 z lepszą grafiką chodził jednak lepiej ;>. Prosze Cię nie gadaj takich bzdur...

P.S. Wymagania na poziomie next genów ale też nie przesadzone jak z nowym CoD''em chociaz czy WD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 13:36, TheGejsza napisał:

Nie wiem skąd ta bieda i płakanie - gra ma SUPER-DOBRĄ optymalizację. 30-60 FPS''ów na
moim 3letin sprzęcie - Radeon 5850, I5 i 4GB ramu. Na początku gra strasznie ścina -
do momentu dojścia do miasta Havany (jakies 15-30 min rozgrywki) - to nie jest jakies
info wyssane z palca - zarówno ja jak i mój znajomy mieliśmy identyczną sytuację. Ja
byłem przekonany ze nie pogram sobie w nowego AC na początku ale później... gra śmiga
super płynnie. Na wodzie zawsze stałe 60fps. Na Lądzie czasami spada do ok. 20FPS''ow
ale to raz na kilka h gry. Nie wiem czemu w sumie
...

Krótko - lol.
Z tego co widzę na forach, sporo ludzi z mocnym sprzętem ma problem z wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcgameshardware.de/Assassins-Creed-4-Black-Flag-PC-256660/Specials/Assassins-Creed-Black-Flag-Test-Benchmarks-1097928/#a2

Powyższy link daje pojęcie jak to faktycznie z wydajnością w przypadku AC IV jest. Wydaje się bardziej wiarygodny niż opinie osób, którym magicznym sposobem gra niby śmiga na maksa na czymś na czym nie ma prawa (przy okazji 30 fps to w przypadku gier dolna granica płynności, cokolwiek poniżej płynnym już nie jest).

Obecnie nie ma blaszaka, który uciągnąłby Black Flag w maksymalnych detalach w stałych 60 klatkach, chyba, że mowa o składakach z SLI. Jeśli to jest b. dobra optymalizacja, to doprawdy nie wiem, co zasługuje na miano złej, tym bardziej, że poziom oprawy w żaden sposób nie usprawiedliwia horrendalnych realnych wymagań sprzętowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to na razie mam nie lada problem z samym zainstalowaniem gry: launcher pluje mi się, że mam za mało miejsca na dysku - gra wymaga 30GB wolnego, a ja próbuję instalować ją na 135GB wolnego i mimo to nic z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, momentami potrafi mi chrupnąć pomimo przewyższania zalecanych. Chyba czas powoli się żegnać z graniem w tytuły AAA na PC. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 16:39, Pajonk78 napisał:

/ciach/

Już nieważne: mimo ustawiania folderu z launcherem również na dysk, który miał 135GB wolnego ten niestety z uporem maniak chce się umieszczać na dysku C:, a co za tym idzie trzeba mieć na nim prawie 30GB wolnego - gg Ubi. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 17:12, kodi24 napisał:

Wiesz, gdyby jeszcze owi spece pisali w jakich rozdzielczosciach im to "smiga" ;) Ale
po co sie wychylac...


Zapewne chodziło o 4k, które przecież już staje się standardem na PC ;)

Anyway - to jakaś kpina :D Nie dobija do 50 fpsów na GTX 780 Ti. Sezon na sprzętowe barabara oficjalnie uważam za otwarty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować