Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed IV: Black Flag - minimalne i zalecane wymagania sprzętowe

60 postów w tym temacie

A przeszlo mi jakis czas temu przez dekiel, ze taka karciocha udzwignie generacje.. Wychodzi ze zdechnie w polowie drogi na konsolowych portach xD No bo ponizej 1080p nie ma co schodzic, w koncu to wieloletni standard ^^ Czasami zaluje, ze nie ma tu juz niektorych wizjonerow (albo ich aktywnosc znacznie spadla), zlosliwie mowiac chcialbym zobaczyc jak z hukiem wracaja na ziemie xD

Przy okazji warto wspomniec o niedawno omawianym OR- wraz z AC4 bedziemy podziwiac.. wirtualnie realny pokaz slajdow na kartach za 3 tysiace, nie moge sie doczekac tej nowej generacji, reszta zapewne tez ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 20:06, kodi24 napisał:

A przeszlo mi jakis czas temu przez dekiel, ze taka karciocha udzwignie generacje..


Jak czytam sobie Twoje posty to wychodzi mi, że straszny z Ciebie fanboy Sony" Sony najlepsze jest i koniec ;)
sam posiadam PS3 ale fanboyem nie jestem - poza tym, po co mi 150 FPS?, te 30 mi w zupełności wystarczy.
Pamiętajcie jeszcze, że wczoraj wyszły sterowniki Invidii i ma być patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GTX780/i7 3770 średnio wyciąga 43 klatki, ileś tam postów wcześniej podałem link do testów. Gra o w sumie z przeciętnej oprawie, w FHD nie działa w 60fps''ach nawet na najmocniejszym na rynku GTX780Ti, dopiero w SLI osiąga taki rezultat. Optymalizacja praktycznie nie istnieje bo i po co skoro samo ubi przyznało, że na PC nie jest ona potrzebna, przecież zawsze można kupić lepszy sprzęt, prawda?

http://www.videogamer.com/pc/assassins_creed_4_black_flag/news/assassins_creed_4_producer_says_pc_optimisation_isnt_important.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 21:29, eustachy80 napisał:

Na GTX780/i7 3770 średnio wyciąga 43 klatki, ileś tam postów wcześniej podałem link do
testów. Gra o w sumie z przeciętnej oprawie, w FHD nie działa w 60fps''ach nawet na najmocniejszym
na rynku GTX780Ti, dopiero w SLI osiąga taki rezultat. Optymalizacja praktycznie nie
istnieje bo i po co skoro samo ubi przyznało, że na PC nie jest ona potrzebna, przecież
zawsze można kupić lepszy sprzęt, prawda?

http://www.videogamer.com/pc/assassins_creed_4_black_flag/news/assassins_creed_4_producer_says_pc_optimisation_isnt_important.html

To tylko dowód na to że rynek PC w zasadzie się dla nich nie liczy, bo gdyby tak było, to czas na optymalizacje by się znalazł. Zamiast tego zakładają że każdy ma od cholery kasy na komputer za 5 tysiecy. Troche żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio - mam juz słaby komp - Radeon 5850, I5, 4gb ramu - gram na maxa poza AA (FSAA mam ustawione) i god''s ray na Off oraz shadows medium. Full HD (1920x1080) i tak jak mówie - między 25 a 60 FPS''ami. Na morzu praktycznie cały czas 60FPS''ów. Na lądzie czasami spada ponizej 30fps''ów ale jest to rzadkością i w sumie nie wiem od czego zależy - w takim Kingstone mam 30-50 fpsów a czasami na normalnej małej wyspie spadami poniżej 30 odrobinę.

Mój znajomy ma jeszcze gorszego PC i gra na ustawieniach - Medium-high i gra czasamu gubi mu klatki ale i tak mówi ze jest zaskoczony ze chodzi tak płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawe bo z tego co widze w testach i na YT wymaksowany AC4 bez kilku dupereli i AA nie dobija do takich wartosci na HD 6850 (prawie to samo), w zwyklym HD.. W 1080p 20-30fps (30 kiedy nic sie nie dzieje). Magia kurde, magia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ustawiła mi wszystko na High, 1680x1050, GTX4600, i5 i żadnych problemów z optymalizacją nie widzę na chwilę obecną. Na dodatek Ubi zaszalało i... zwykłą edycję zamieniono mi na Deluxe, bo nie aktywowali mi jej na koncie z automatu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 22:41, Valmar napisał:

Skandal. Po prostu skandal. Właściwie się przyznał, że olali pc.


Zamiast "skandalić", zapalać pochodnie i ostrzyć widły, może najpierw upewnij się, że masz wszystkie fakty, a dopiero potem szykuj stos. Link, który podałeś, jest przykładem "pseudodziennikarstwa" i wyrywania cytatów z kontekstu. Sylvain mówi o tym, jak to wygląda w procesie powstawania gry (gdzie optymalizaję zostawia się na koniec), redaktorzyna uznał, że czytelnikom bardziej spodoba się, jak wytnie pewne rzeczy, żeby brzmiało bardziej sensacyjnie. Rzuć sobie okiem na to -> http://i.imgur.com/ckY3B1q.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 20.11.2013 o 21:09, lis_23 napisał:

Jeżeli Ubi chwali się 4K to niemożliwością jest, żeby gra źle działała w FHD na GTX 780


^^ Przy optymalizacji "pomagała" Nvidia, więc wszystko jest możliwe ;-). Zresztą na tej karcie gra wyciąga ponad 30 klatek, więc AŻ TAKIEJ tragedii nie ma. Choć IMO na takim GPU powinno być jednak stałe 60, wstyd że tego nie ma ;/ Tym bardziej, że to tytuł przejściowy, korzeniami sięgający current genów...

... strach się bać co będzie dalej, choć ja obstawiam standardowe: "15-25 klatek na moim PC - da się grać ;-)" lub (jeśli to nie pasuje) - szybciutko pędź do sklepu po nowe, bardzo kosztowne GPU ;-)

ps. 4K to już raczej ciekawostka z wymogiem dwóch kart w SLI co najmniej - no ale akurat tutaj nie czepiam się, wiadomo że to jest kosztowna zabawa i w sumie fajnie, że nie zapomniano a tym promilu entuzjastów super sprzętu. Lepiej, że jest i włączy to kilka osób niż miałoby nie być wcale.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Skandal. Po prostu skandal. Właściwie się przyznał, że olali pc.
>
> Zamiast "skandalić", zapalać pochodnie i ostrzyć widły, może najpierw upewnij się, że
> masz wszystkie fakty, a dopiero potem szykuj stos. Link, który podałeś, jest przykładem
> "pseudodziennikarstwa" i wyrywania cytatów z kontekstu. Sylvain mówi o tym, jak to wygląda
> w procesie powstawania gry (gdzie optymalizaję zostawia się na koniec), redaktorzyna
> uznał, że czytelnikom bardziej spodoba się, jak wytnie pewne rzeczy, żeby brzmiało bardziej
> sensacyjnie. Rzuć sobie okiem na to -> http://i.imgur.com/ckY3B1q.png

Zamiast czepiać się cytatów, lepiej popatrz na optymalizacją całej tej serii. Nawet jeśli jest to wyrwane z kontekstu, to skąd te moralne ciśnienie, by bronić partaczy, którzy mimo armii devków + morza kasy, nie potrafią zapewnić stabilnego silnika gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 18:36, Valmar napisał:

Zamiast czepiać się cytatów, lepiej popatrz na optymalizacją całej tej serii. Nawet jeśli
jest to wyrwane z kontekstu, to skąd te moralne ciśnienie, by bronić partaczy, którzy
mimo armii devków + morza kasy, nie potrafią zapewnić stabilnego silnika gry.


Wyjaśniłem to w tym poście -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89689&pid=43 To, że nie popieram polityki UBI i uważam, że przydałaby im się porządna nauczka, nie oznacza, że będę również popierał tego typu zagrywki ze strony pseudodziennikarzy. Być może na wojnie i w miłości wszystko jest dozwolone, ale w takiej sytuacji jednak wypadałoby zachować pewien poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> tu niestety widzimy wyższość konsol nad PC. Na konsoli twórcy odpalają grę , widzą, że
> chrupie i poprawiają. Na komputerze to loteria.Możesz mieć potwora ,a i tak nie jesteś
> pewien czy to zła optymalizacja gry czy brak jakiegoś sterownika sprawia ,że gra przytnie.


Ja wyższości konsol nad PC nie widzę wgl. Na kompie masz bardziej lub mniej szczegółową grafikę, ale zawsze jest ona lepsza. Ja nie toleruję pójścia na kompromis, jak ma to miejsce w przypadku konsol. W końcu co można wpakować do małego pudełka...mocny sprzęt wymaga miejsca, mocny sprzęt ma odpowiednio większy pobór mocy a przez to bardziej się grzeje...konieczne jest zastosowanie adekwatnego chłodzenia. Konsola jest dobra dla kogoś kto nie jest wymagającym graczem, ot chce sobie pograć w jakąś gierkę z "taką sobie" grafiką. Ale dla mnie jako bardzo wymagającego gracza, liczy się to jak wygląda gra. Dlatego wiem że muszę inwestować 3-5 krotność konsoli w dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 23:19, benyM16 napisał:

Ja wyższości konsol nad PC nie widzę wgl.

A czemu służy odgrzebanie tematu sprzed niemal roku to nie rozumiem. Chyba, że chcesz wywołać wojnę między PCtowcami, a konsolowcami co jest bez sensu.
Krótki staż na forum więc bez formalnych działań, proszę jednak stosować się do zasad netykiety na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 21:13, kubix530 napisał:

Czy pójdzie mi chociaz na najniższych?


Nikle szanse. Na i5 z 8GB RAM i GTX560M grze bylo daleko do plynnosci przy srednich detalach i rozdzielczosci 1920x1080. Nawet jesli Ci w ogole ruszy (procek tu zdecydowanie nie pomaga), to bedziesz mial raczej pokaz slajdow, niz plynna gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, choć to laptop to cholera wie.

Gra może nie działa super płynnie (szczególnie w miastach), ale gram sobie na średnich 1280x1024 na dwurdzeniowym starym Pentiumie 3Ghz, 2GB RAM i GF9800GTX.
Niby niektórzy by w ogóle nie tkneli palcem, ale dla mnie całekim przyejmne i grywalne rozwalanie kolejnych statków w tych 25-30FPSach. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 22:53, meryphillia napisał:

Bez przesady, choć to laptop to cholera wie.


Raz, ze lapek, a dwa, ze procek slabszy od Twojego. Gdyby mowa byla o stacjonarnym z ta konfiguracja, to pewnie by problemu nie bylo, ale wiem, ze moj lapek sie na Black Flag troche dlawil (co ciekawe, Shadow of Mordor, z wyzszymi wymaganiami, smigal jak marzenie, nie schodzac ponizej 30 klatek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować