Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Assassin`s Creed IV: - Optymalizacja na pecetach nie jest ważna

77 postów w tym temacie

Takie rzeczy działy się już po premierze Skyrima - często gra chodziła płynniej osobom ze słabszymi kompami :D Jeśli dobrze pamiętam później (pewnie w którymś z patchy) to naprawiono, może z AC4 będzie podobnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego mieliby dbać o wizerunek wśród graczy PC, skoro w debiucie, w którym Black
> Flag znalazła się na szczycie (wersje x360 i ps3) wersja PC nie znalazła się nawet w
> pierwszej 30 wyników sprzedaży?
Bo wersja PC debiutuje dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temu panu ktoś powinien uświadomić, że pecetowi gracze nie grają tylko i wyłącznie na stacjonarnych komputerach, ale także na laptopach, w których tak jak w konsoli nie można po prostu kupić lepszej karty graficznej. Może kiedyś granie na laptopie to była nisza, ale teraz jest przecież całe mnóstwo różnych serii laptopów dla graczy różnych producentów (Alienware, MSI, Asus).

Wracając bezpośrednio do AC4. To czy przypadkiem Ubi nie zapewniało, że optymalizacja będzie o niebo lepsza niż w AC3 bo PC to obok next-genów wiodąca platforma i samo programowanie jest podobne bo to ta sama architektura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 11:43, naczelnyk napisał:

_<aope
Nice try. Ale to chyba charakterystyczne dla graczy PC ''podziękowanie'' za każdy dobry
tytuł.


Dobry troll nie jest zły... Nie uogólniaj, nie oceniaj, skoro nie masz pojęcia jak wygląda optymalizacja.
Odbijając piłeczkę - stado konsolowców roni łzy nad niesamowicie wysoka rozdzielczością i "genialnym" frameratem w tytułach na nextgeny. Knack - dropy do 14 FPS, Dead Rising 3 – "prawie" stabilne 30 FPS. "Ale to chyba charakterystyczne dla graczy konsolowych ''podziękowanie'' za każdy dobry tytuł", że muszą sobie popłakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 11:56, ACE_2005 napisał:

Dla mnie sprawa jest oczywista. Facet mówi, że ma nas w dupie, bo jesteśmy frajerami,
którzy i tak kupią grę. Myślę, że ma rację.


Nie, facet mówi, że ma was w dupie, bo więcej ukradniecie niż kupicie, a obydwie te liczby będą mało znaczące w wynikach sprzedaży tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 11:58, naczelnyk napisał:

Nie, facet mówi, że ma was w dupie, bo więcej ukradniecie niż kupicie, a obydwie te liczby
będą mało znaczące w wynikach sprzedaży tytułu.


"Ukradniecie"? Nie wiem synku do kogo się zwracasz. Ta kosmiczna liczba seedów przy torrentach GTA V na X360 to pewnie też pecetowcy, którzy ściągali z przyzwyczajenia? Możemy uogólniać - uruchamiając BF3 i CoD BO2 na swojej PS3 słyszę cały czas masę gimbów. Jesteś więc gimbem, bo tak jak oni jesteś konsolowcem. Nawet ja jestem w takim razie gimbem, bo gram na konsoli. Wyjdź i skończ trollować, skoro temat Cię nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft ma na pieńku z PCtowcami (i z piratami też) od czasów ACII i nic co teraz zrobi lub czego nie zrobi nie sprawi nagle, że gracze PC ich polubią i zaczną kupować ich gry. Od czasów tego feralnego ACII mam wrażenie, że piracenie ich gier stało się czymś oczywistym i czymś co ludzie robią specjalnie i z premedytacją na złość byleby tylko im dopiec tak jak oni próbowali/próbują (?) dopiec nam.
Ja jako ktoś kto kupił EK ACIII i komu ta gra chodziła strasznie słabo na kompie, który spełniał zalecane wymagania mówiłem sobie, że następnej części nie kupię bo tak, na złość. Niech się nauczą. No ale dzięki super "promocji" w Ubishopie gdzie można było wyrwać ACIV za 50zł albo mniej jak się zmieniło walutę to jednak kupiłem i jestem zadowolony. Gra technicznie dużo lepiej wykonana, dużo ładniejsza i dużo lepiej zoptymalizowana niż ACIII. Jeżeli na moim złomie sprzed 4 lat mogę grać na prawie najwyższych ustawianiach, gdzie jeszcze nigdy nie miałem spadku klatek poniżej 24, a przeważnie jest ich 30-50 to znaczy, że Kijów się postarał. Ale to z kolei nie znaczy, że od teraz ich lubię... Za dużo sobie nagrabili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie, facet mówi, że ma was w dupie, bo więcej ukradniecie niż kupicie, a obydwie te liczby
> będą mało znaczące w wynikach sprzedaży tytułu.

Szkoda, że piraci kupują więcej niż osoby nie ściągające :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Szkoda, że piraci kupują więcej niż osoby nie ściągające :]
> Źródło?

http://uploaduj.com/topic/954-piractwo-podwy%C5%BCsza-legaln%C4%85-sprzeda%C5%BC/

Poczytaj sobie, źródła masz pod konkretnymi częściami tekstu.
Tutaj inny raport:
http://www.gao.gov/new.items/d10423.pdf

Możliwość sprawdzenia produktu jest tu kluczowa i tak jest w każdej branży, gdzie masz pliki cyfrowe. Dlatego też Adobe przez długi czas miało totalnie w d*pie piracenie Photoshopa, bo na końcu i tak ludzie kupowali licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 12:03, BlindObserver napisał:

"Ukradniecie"? Nie wiem synku do kogo się zwracasz. Ta kosmiczna liczba seedów przy torrentach
GTA V na X360 to pewnie też pecetowcy, którzy ściągali z przyzwyczajenia? Możemy uogólniać
- uruchamiając BF3 i CoD BO2 na swojej PS3 słyszę cały czas masę gimbów. Jesteś więc
gimbem, bo tak jak oni jesteś konsolowcem. Nawet ja jestem w takim razie gimbem, bo gram
na konsoli. Wyjdź i skończ trollować, skoro temat Cię nie dotyczy.


Normalny człowiek nie zwraca się do starszych per ''synku''. Chciałbyś o tym z kimś porozmawiać? Bo to trzeba leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach liczyłem na flejm w tym wątku i się nie zawiodłem :)

Prawda jest taka, że NVIDII ZALEŻY na tym żeby gry chodziło jak najgorzej. Dlatego robią wszystko, żeby tak było. I np. płacą za zintegrowania ich bibliotek od postprocessów które korbią niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 12:42, naczelnyk napisał:

Normalny człowiek nie zwraca się do starszych per ''synku''. Chciałbyś o tym z kimś porozmawiać?
Bo to trzeba leczyć.


Wiek nie jest substytutem inteligencji czy mądrości, a szacunek mam właśnie do tej drugiej grupy ludzi. To by tłumaczyło "synku". A o leczenie to może Ty zadbaj, bo kompleksów widzę sporo. Kiepskie życie, kiepskie sprawy...

@HiddenNick
To mówisz, że Nvidii zależy, żeby gra działała jak najgorzej także na ich kartach graficznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu mogą wąchać mi kasiorę. Z całym szacunkiem, ale nie zamierzam znowu przeżywać tego samego rozczarowania, gdzie ACIII na komputerze za 4k+ nie potrafił latać w stałych 60fps,a miejscami jak np, Boston to nawet ledwo 30 trzymał. (Mówię o ustawieniach ultra rzecz jasna) Z takim podejściem aż mnie zachęcają do zakupu, któregoś z next-genów(osobiście miałem czekać na slimy :/ ). Widać, że szykuje się kolejna generacja, gdzie gry z mniej wydajnych konsol portuje się żywcem na pc, doczepia się "ficzery" graficzne i podbija się wymagania wraz z kolejną częścią/sequelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli według nich optymalizacja nie jest ważna na PC.. dobra, wiec i kupno gry tez nie jest ważne.. Potem idioci płaczą że jest piractwo, ale sami je nakręcają:
- tekstem z artykułu
- ponownym kłamaniem odnośnie wspólnej premiery z konsolami (klamią tak od AC2 przy każdej cześci)
- kłamliwymi wymaganiami gry
- zabugowaną grą jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego gier Ubisoftu czy EA się nie kupuje. Obie firmy często olewają, oszukują i manipulują faktami - a większość i tak biegnie po kolejną grę ze stajni. Skoro gracze postępują w ten sposób sami są sobie winni. W końcu nikt ich do grania w kolejny kiepski port czy dziurawą niczym polska droga grę nie zmusza. Część już przejrzała na oczy, co odbija się dość wyraźnie w sprzedaży ''hitów'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2013 o 11:12, Ring5 napisał:

Takie słowa nie rażą, bo gość mówi o procesie powstawania gry (gdzie optymalizacja jest
jednym z ostatnich etapów), natomiast jeden redaktorzyna z drugim uznali, że lepiej będzie,
jak się wytnie fragment z kontekstu, bo przecież to UBI, zrobi się jakiś mały shitstorm
i będzie fajnie. Tekst poszedł w świat i teraz jest powielany raz za razem. Dokładnie
o tym samym pisałem już dziś tu -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89653&pid=51


Co i tak nie zmienia faktu, ze ostatnie gry od UBI to były technologiczne badziewia. Już AC3 potrafił się zakrztusić w kilku lokacjach na sprzęcie dwukrotnie przebijającym jego rekomendowane wymagania. Najgorsze jest to, ze to my sami napędzamy ta machinę wciskania nam niedorobionego produktu. Zamawiamy w ciemno pre-ordery, prezentujemy zero konsekwencji [czyli "uu nie kupie już gry od firmy xxx" a za 5 min taki jegomość leci zrobić preorder na 3 gry tejże firmy, hipokryzja i turbo-debilizm]. Smutna prawda jest taka, że obecnie system kontroli jakości to jakiś odległy mit, niemal miejska legenda. Patrząc np na takiego Batmana Origins zachodzę w głowę jak ten tytuł z taką liczbą bugów i glitchy opuścił właśnie dział QC. Gry UBI też nie są tu lepsze, mierna optymalizacja, słabe porty konsola->pc, upierdliwe i wadliwe DRMy [obecnie nieco mniej ale do przyzwoitości dalej daleko].

Osobiście nie ściągam gier z torrentów jako wersji demo, ale coraz mniej dziwię się ludziom którzy tak robią, patrząc na to jakie bzdury się wypisuje w prasie branżowej w recenzjach [od ładnych paru lat mam wrażenie że 99% recenzji to teksty sponsorowane "pod stołem"] w kontraście do tego jak produkt wypada w rzeczywistości [inna sprawa to sami recenzenci, z których cała masa to kretyni oceniający produkty pobieżnie, byle tylko licznik wejśc/odsłon filmu/bloga/whatever się nabijał i pieniążki z reklam spływały].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować