Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Assassin`s Creed IV: - Optymalizacja na pecetach nie jest ważna

77 postów w tym temacie

> > Mogliby chociaż wymagania zalecane podawać prawdziwe - podali gf 470, a na 690 mam
> spadki
> > do 45fps.
>
> Oh straszne, 45 fps!!!1

Tak, straszne. Spadek jest odczuwalny, a gdy w zalecanych jest 470, a fps spada nawet na 690 to CHYBA COŚ JEST NIE TAK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 14:12, Pietro87 napisał:

Co i tak nie zmienia faktu, ze ostatnie gry od UBI to były technologiczne badziewia.


A z tym akurat polemizować nie mam zamiaru. Sam mam do UBI dość negatywne nastawienie, po nieciekawych przejściach z premierowym AC II (którego szybko się pozbyłem), dopiero Steamowa wyprzedaż, gdzie był prawie za darmo (2 euro? Jakoś tak) skłoniła mnie do dania mu drugiej szansy. Podobnie było z Heroes VI, które od premiery obchodziłem baaaaardzo szerokim łukiem i dopiero na wyprzedaży ostatnio kupiłem (też jakoś za 3 czy 4 euracze). AC III nie kupiłem do dziś (poczekamy, na pewno będzie taniej), a jedynym powodem, dla którego rzuciłem się na pre-order AC IV (i to Edycji Bukaniera) była ciekawa kolekcjonerka. No i fakt, że właściwie nie ma dobrych gier o piratach. Nowa wersja Sid Meier''s Pirates! mnie nie zachwyciła (zbyt bajkowa), Risen 2 jest niezły, ale zbyt liniowy (no i nie ma walk morskich), Port Royale to z kolei bardziej strategia. Dlatego jak tylko pojawiła się opcja pre-ordera AC IV, wziąłem. Trochę w ślepo i na przekór własnym przekonaniom, ale mam nadzieję, że będzie warto.

Tak czy siak, odrobinę obiektywizmu wypadałoby zachować i, choć UBI nie błyszczy pod względem sprawności działania gier na PC, w sytuacji, gdy mamy do czynienia z jawną i dość bezczelną manipulacją, wypadałoby jednak powiedzieć "dość tego dobrego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2013 o 11:58, naczelnyk napisał:

Nie, facet mówi, że ma was w dupie, bo więcej ukradniecie niż kupicie, a obydwie te liczby
będą mało znaczące w wynikach sprzedaży tytułu.



No tak, niezmiernie dokładna wyrocznia - skala pobrań z torrentów... oh wait.
Ona nie liczy ile pobrań się nie finalizuje [vide missclick, ludzie którzy chcieli pobrać ale to olali z różnych powodów] i nie liczy też ile tych pobrań było dokonanych przez graczy którzy grę już maja lub którzy ja po pograniu w wersję torrentową kupią.

Najlepszy przykład ostatni Batman - podczas gdy wersja oryginalna wymagała reinstalowania net frameworka, dx9 i dx11 i okazjonalnie innych cudów, żeby w ogóle odpaliła wersja piracka hulała sobie w najlepsze zaraz po pobraniu - pytanie ilu ludzi którzy kupili BAO pobrało torrenta żeby sobie pograć czekając na patcha.

Jeśli dalej jakimś argumentem ma być "skala piractwa" wyliczana z licznika pobrań torrenta [czyli defacto licznika kliknięć w magnet link na piratebayu] to osoba która takim argumentem operuje jest debilem nie wartym cudzego czasu na dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ja cię, ile tu fachowców. Ja wam coś doradzę: jak nie macie pojęcia o czymś to się nie udzielajcie. Ja tak robię i jestem szczęśliwym obywatelem tego jakże cudownego kraju.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry najlepiej sprzedają się na konsolach więc niech zwiększają wymagania, bo często jak stać kogoś na porządnego kompa to stać go również na gry na PC i nie piraci jak większość pctowców z gównianym sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 14:45, Sark9 napisał:

O ja cię, ile tu fachowców. Ja wam coś doradzę: jak nie macie pojęcia o czymś to się
nie udzielajcie. Ja tak robię i jestem szczęśliwym obywatelem tego jakże cudownego kraju.
Pozdrawiam.


Masz rację, zamknijmy w diabły to forum, zostawmy jedynie przycisk "lubię to" pod każdym artykułem, w ten sposób nikt nie będzie komentował, nikt nie będzie udawał fachowca, kto będzie chciał, to polubi, a reszta oleje. Że też redakcja wcześniej na to nie wpadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC to tylko piractwo i niska sprzedaż. Winni są sami gracze i zamiast przesiąść się na jedynie słuszne konsole jak przystało porządnemu konsumentowi (bo tam to dopiero da się ludzi z kasy doić), to siedzą na tych pecetach i nic tylko kradną. Mniej więcej taką postawę prezentuje lwia część deweloperów, gość z Ubi jedynie potwierdził, że tak jest, ale przecież to z kontekstu wyrwane i tak dalej...
I co z tego, skoro jego wypowiedź zgodna jest ze stanem faktycznym? W przypadku pecetów do optymalizacji nie przykłada się praktycznie żadnej wagi, a i tak zwany program partnerski Nvidii ma za zadanie jedynie napędzać sprzedaż GPU, bo faktycznej optymalizacji próżno tam szukać.

Ubisoft i wielu innych ma głęboko gdzieś segment PC, wydając niezoptymalizowane gnioty, utrudniając życie uczciwym graczom DRM''ami itd. Tym samym drastycznie ograniczając liczbę potencjalnych klientów, bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi gry tylko po to by podpiąć ją do konta i ewentualnie postawić pudełko na półce. Mało tego, twórcy sami napędzają proceder piractwa, gracz jeden z drugim najpierw sięgnie po "nieoficjalną" wersję demo, by sprawdzić jak dany tytuł spisze się na jego blaszaku i wskaźnik pobrań na torrentach rośnie (oczywiście to nie jedyna przyczyna tego zjawiska), bo sugerować się oficjalnymi wymaganiami, to istna ruletka.
Nawet testy branżowych portali nie są w pełni miarodajne, bo gry są obecnie tak nieprzewidywalne, że na dwóch bardzo podobnych konfigach konkretny tytuł może działać zupełnie różnie.

Ale oczywiście wygodniej co rusz dowodzić jakim jest się hipokrytą narzekając na piractwo i niską sprzedaż zamiast próbować pozyskać klienta, prawda? Nie wszyscy w branży gier prezentują takie podejście, na szczęście, ale takich delikwentów niestety nie brakuje.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna po dla mnie słabej 3. Tylko mam problem z zapisami bo jak wychodzę z gry to mi pojawia się niebieski ekran przed zapisaniem w chmurze i lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, tylko niech potem nie narzekają że gry im się nie sprzedają na PC i niech nie obwiniają piractwa... Bo to nie wina piractwa tylko lenistwa twórców którym nawet się optymalizować nie chce, a to co mówi użytkownik pierwszego posta jest w połowie prawdą, bo na xboxie 360 też sie jakoś rewelacyjnie nie sprzedała ta gra po za tym jeśli 30 fpsów na konsolach to dla graczy dobra optymalizacja to proszę nawet nie wszczynać dyskusji bo dla mnie temat jest z automatu zamknięty... A to że się sprzedaje lepiej na konsolach to jest zwyczajna leniwość i nie umiejętność graczy którzy chcą by wszystko za nich było robione i konsola to właśnie spełnia, na xboxie włoży do konsoli płytę i kliknie "A" na padzie i już gra a na PC jest troszkę bardziej skomplikowane ;>, po za tym zarobili ile chcieli (wiadomo gry są 2x droższe na konsolach więc na jednej konsoli zarobili i za PC i za konsole wiec po co mają się trudzić)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 17:20, Eternal101 napisał:

No oczywiście, tylko niech potem nie narzekają że gry im się nie sprzedają na PC i niech
nie obwiniają piractwa... Bo to nie wina piractwa tylko lenistwa twórców

Popracuj troszeczkę jako twórca gier a dopiero potem pisz o lenistwie...

Dnia 21.11.2013 o 17:20, Eternal101 napisał:

którym nawet się optymalizować nie chce,

No ba, oczywiście, że twórcom nie chce się kodu optymalizować. Przecież wcale to nieogranicza liczby PCtowych graczy, którym ta gra odpali...

Dnia 21.11.2013 o 17:20, Eternal101 napisał:

a to co mówi użytkownik pierwszego posta jest w połowie prawdą,
bo na xboxie 360 też sie jakoś rewelacyjnie nie sprzedała ta gra po za tym jeśli 30 fpsów
na konsolach to dla graczy dobra optymalizacja to proszę nawet nie wszczynać dyskusji
bo dla mnie temat jest z automatu zamknięty...

30 FPSów jest płynne. Koniec i kropka. Ale stabilne 30 klatek, nie ze spadkami do 20.

Dnia 21.11.2013 o 17:20, Eternal101 napisał:

A to że się sprzedaje lepiej na konsolach
to jest zwyczajna leniwość i nie umiejętność graczy którzy chcą by wszystko za nich było
robione i konsola to właśnie spełnia, na xboxie włoży do konsoli płytę i kliknie "A"
na padzie i już gra a na PC jest troszkę bardziej skomplikowane ;>,

Bo, jak rozumiem, każdy ma czas, chęci i umiejętności, by bawić się w grzebanie sterownikach, configach czy cholera wie czym jeszcze, by sobie pograć. No sorry.

Dnia 21.11.2013 o 17:20, Eternal101 napisał:

po za tym zarobili
ile chcieli (wiadomo gry są 2x droższe na konsolach więc na jednej konsoli zarobili i
za PC i za konsole wiec po co mają się trudzić)?

Ile.
Razy.
Trzeba.
Powtarzać.
Że.
Gry.
Na.
PC.
Są.
Dwa.
Razy.
Droższe.
Od.
Konsolowych.
W.
Polsce.
A.
Nie.
Na.
Świecie?

Moderatorów przepraszam, ale ja już tych głupot nie mogę wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 17:27, Henrar napisał:

Moderatorów przepraszam, ale ja już tych głupot nie mogę wytrzymać.


a co jeżeli yarr

płacisz tylko za sprzęt, ohoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na też starym lapku i5-2410m gt 540m mam około 20 w mieście na morzu troche więcej na roździelczości 1366x768 mozna grać ale trzeba się przyzwyczajać do niskiego frame rate''u . AC3 na wysokich miałem więcej fpsów wię OPTYMALIZACJA JEST GORSZA NIZ W AC3 i jak ktoś wspominał dżungla w FC3 też była szczegółowa a miałem stałe 35 fps chyba na średnich nie pamiętam dokładnie WIĘC OPTYMALKA AC4 JEST SKOPANA dziękuje dobranoc pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 17:27, Henrar napisał:

Popracuj troszeczkę jako twórca gier a dopiero potem pisz o lenistwie...

Yhy szkoda tylko że połowa gier ma spieprzoną optymalizację widać to nawet było po Rome 2 TW i co może powiesz ze też spieprzyli ją dlatego że robili wersje konsolowe?

Dnia 21.11.2013 o 17:27, Henrar napisał:

30 FPSów jest płynne. Koniec i kropka. Ale stabilne 30 klatek, nie ze spadkami do 20.

A w połowie gier nie ma płynnych 30 fpsów, dlatego do płynnego działania to minimum ale minimum 50 fpsów a najlepiej 60.

Dnia 21.11.2013 o 17:27, Henrar napisał:

> A to że się sprzedaje lepiej na konsolach
> to jest zwyczajna leniwość i nie umiejętność graczy którzy chcą by wszystko za nich
było
> robione i konsola to właśnie spełnia, na xboxie włoży do konsoli płytę i kliknie
"A"
> na padzie i już gra a na PC jest troszkę bardziej skomplikowane ;>,
Bo, jak rozumiem, każdy ma czas, chęci i umiejętności, by bawić się w grzebanie sterownikach,
configach czy cholera wie czym jeszcze, by sobie pograć. No sorry.
> po za tym zarobili
> ile chcieli (wiadomo gry są 2x droższe na konsolach więc na jednej konsoli zarobili
i
> za PC i za konsole wiec po co mają się trudzić)?
Ile.
Razy.
Trzeba.
Powtarzać.
Że.
Gry.
Na.
PC.
Są.
Dwa.
Razy.
Droższe.
Od.
Konsolowych.
W.
Polsce.
A.
Nie.
Na.
Świecie?

Moderatorów przepraszam, ale ja już tych głupot nie mogę wytrzymać.


Ty chyba sobie teraz żartujesz... Zrobienie portu na PC jest droższe? Albo ogólnie są droższe? Ha! Powiem ci tak nowa gra wychodzi kupuje na konsole za 260 zł a na PC za 130 zł a to że ktoś od typa kupił za 100 zł używkę to mnie nie interesuje bo koleś który sprzedaje ma strate 130 zł i koniec kropka, GRY na konsole są droższe i nict mi nie wmówi że jest inaczej.


Siwy102p Laptopy nie są do grania proste... O podobnych parametrach stacjonarce która w dodatku jest jeszcze tania jest spokojnie 35-40 fpsów na wysokich. A jeśli optymalizacja dla ciebie w czwórce jest gorsza niż w trójce to radzę ci jeszcze raz zagrać w trójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 20:06, Eternal101 napisał:

Yhy szkoda tylko że połowa gier ma spieprzoną optymalizację widać to nawet było po Rome 2 TW i co może
powiesz ze też spieprzyli ją dlatego że robili wersje konsolowe?

No ba, nie dość, że robili port na konsole, to jeszcze na iOSa i kalkulatory Citizena. A jako że byli leniwi, to je skasowali i olali optymalizację na PC. Ludzie, trzymajcie mnie.

Dnia 21.11.2013 o 20:06, Eternal101 napisał:

A w połowie gier nie ma płynnych 30 fpsów, dlatego do płynnego działania to minimum ale minimum 50 fpsów a > najlepiej 60.

Tradycyjnie: Źróóóóóóódłooooooooo.

Dnia 21.11.2013 o 20:06, Eternal101 napisał:

Ty chyba sobie teraz żartujesz... Zrobienie portu na PC jest droższe? Albo ogólnie są
droższe? Ha! Powiem ci tak nowa gra wychodzi kupuje na konsole za 260 zł a na PC za 130
zł a to że ktoś od typa kupił za 100 zł używkę to mnie nie interesuje bo koleś który
sprzedaje ma strate 130 zł i koniec kropka, GRY na konsole są droższe i nict mi nie wmówi
że jest inaczej.


Jedno pytanie: czytałeś chociaż mojego posta, czy po raz kolejny nie potrafisz go ogarnąć?

Przeczytaj jeszcze raz. I jeszcze. I jeszcze. Ten dokładnie fragment:
> Ile. Razy. Trzeba. Powtarzać. Że. Gry. Na. PC. Są. Dwa. Razy. Droższe. Od. Konsolowych. W. Polsce. A. Nie. Na. Świecie?
Pogrubiam. Może w końcu zobaczysz.

Nie odpisuj, dopóki go nie przeczytasz i nie zrozumiesz. Polecam poszukać cen premierówek PCtowych na Steamie czy innym Amazonie i porównać z ceną gry konsolowej. Potem podzielić i zobaczyć wynik. Prosta matematyka. Nie, nie wychodzi dwa razy drożej.

Dnia 21.11.2013 o 20:06, Eternal101 napisał:

Laptopy nie są do grania proste


Co za bzdury. Alienware, Clevo, Asus i MSI totalnie się z tym zgodzą. Nie, nie obchodzi mnie argument o cenie. Nawet kobyła w postaci m18x jest łatwiejsza do przenoszenia niż desktop. A na LAN PARTY mobilność jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A jak sprzet nie wyrabia-w kazdej chwili moge zrobic upgrade etc.", ile razy to tutaj widzialem zliczyc nie zlicze. Rozumialem to jako pewien przywilej okreslonej platformy i niewatpliwie mocny argument w dyskusjach o zywotnosci tego i owego- co sie nagle stalo?

@Eternal101 on mial na mysli "gry konsolowe w Polsce sa drozsze od gier pc, reszta swiata za jedne i drugie placi mniej wiecej tyle samo", przez co w skali globalnej nie ma wiekszej roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2013 o 20:21, Henrar napisał:

Przeczytaj jeszcze raz. I jeszcze. I jeszcze. Ten dokładnie fragment:
> Ile. Razy. Trzeba. Powtarzać. Że. Gry. Na. PC. Są. Dwa. Razy. Droższe.
Od. Konsolowych. W. Polsce. A. Nie. Na. Świecie?

Pogrubiam. Może w końcu zobaczysz.


I piszesz tu jak byk, że w Polsce gry na PC są dwa razy droższe ? Chyba na odwrót, gry konsolowe są u nas średnio 1.5-2x droższe niż gry PC [premierowa batman AC PC 99-129zł, premierowa wersja konsolowa 189-229zł taki przykład który akurat pamiętam bo kupowałem ją na prezent w dniu premiery na xa dla brata a sam miałem pre-order na wersje pc do momentu aż nie zrobili edycji EK w pre-orderach]

W kwestii cen "światowych" te są na równi z konsolami [czyli średnio 40-50 euro za premierówke PC tak samo za konsolowe wersje].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować