Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Assassin`s Creed IV: - Optymalizacja na pecetach nie jest ważna

77 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2013 o 20:21, Henrar napisał:

No ba, nie dość, że robili port na konsole, to jeszcze na iOSa i kalkulatory Citizena.
A jako że byli leniwi, to je skasowali i olali optymalizację na PC. Ludzie, trzymajcie
mnie.

No a powiedz że po wyjściu optymalizacja była genialna to naprawdę chyba nie grałes w tę grę nigdy :).

Dnia 21.11.2013 o 20:21, Henrar napisał:

> A w połowie gier nie ma płynnych 30 fpsów, dlatego do płynnego działania to minimum
ale minimum 50 fpsów a > najlepiej 60.
Tradycyjnie: Źróóóóóóódłooooooooo.

Yt i fraps ;>

Dnia 21.11.2013 o 20:21, Henrar napisał:

Jedno pytanie: czytałeś chociaż mojego posta, czy po raz kolejny nie potrafisz go ogarnąć?
Przeczytaj jeszcze raz. I jeszcze. I jeszcze. Ten dokładnie fragment:
> Ile. Razy. Trzeba. Powtarzać. Że. Gry. Na. PC. Są. Dwa. Razy. Droższe.
Od. Konsolowych. W. Polsce. A. Nie. Na. Świecie?

Pogrubiam. Może w końcu zobaczysz.

Hmm w Niemczech gra kosztuje 30 euro na PC a na konsole jakies 50 euro wiec ocb? Nadal są tańsze?

Dnia 21.11.2013 o 20:21, Henrar napisał:

Nie odpisuj, dopóki go nie przeczytasz i nie zrozumiesz. Polecam poszukać cen premierówek
PCtowych na Steamie czy innym Amazonie i porównać z ceną gry konsolowej. Potem podzielić
i zobaczyć wynik. Prosta matematyka. Nie, nie wychodzi dwa razy drożej.

Liczyłem i gry konsolowe nadal wychodza drożej, może i byłem słabszy z matmy ale liczyć umiem ale wy zapatrzeni we własne konsole zrobicie wszystko by uduwodnić swoje ideologie.

Dnia 21.11.2013 o 20:21, Henrar napisał:

> Laptopy nie są do grania proste

Co za bzdury. Alienware, Clevo, Asus i MSI totalnie się z tym zgodzą. Nie, nie obchodzi
mnie argument o cenie. Nawet kobyła w postaci m18x jest łatwiejsza do przenoszenia niż
desktop. A na LAN PARTY mobilność jest ważna.

No tak lepiej wydać 20k za lapka do gry niz 3-4k za stacjonarke, TA EKONOMIA :D. Właśnie tacy ludzie psują Polską i światową ekonomie ale co tam ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 21:50, Eternal101 napisał:

Hmm w Niemczech gra kosztuje 30 euro na PC a na konsole jakies 50 euro wiec ocb? Nadal
są tańsze?


Że się tylko wtrące, bo znowu bredzisz :>

Niemiecki Amazon.

CoD: Ghost: http://tiny.pl/q72sm
PC - 60 ojro
PS3 - 60 ojro
X360 - 55 ojro

BF4: http://tiny.pl/q72sg
PC - 55 ojro
PS3 - 60 ojro
X360 - 54 ojro

A to tylko 2 głośne nowości. Co wiecej wychodzi, że sa nawet tańsze od wersji PC.
No ale tak jak henrar napisał - do niektórych nie trafia, że Polska =/= cały świat.

Dnia 21.11.2013 o 21:50, Eternal101 napisał:

No tak lepiej wydać 20k za lapka do gry niz 3-4k za stacjonarke, TA EKONOMIA :D. Właśnie
tacy ludzie psują Polską i światową ekonomie ale co tam ;>


Ja tam nie wydałbym więcej niż 999 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra chodzi mi na najwyższych ustawieniach (ale chyba bez tego super antyaliasingu) w 20-25 z porywami do 30 klatkach na sekundę. Na wysokich jest już lepiej, bo raczej nie spada poniżej 30. Moja konfiguracja to gtx 660, amd 4100, 8gb ramu, GA-970A-D3 więc set raczej mocny. Pytanie czy dodatkowe chłodzenie do płyty głównej pomoże w efektywności pracy komputera? Odkąd pół roku temu złożyli mi w sklepie komputerowym ten zestaw mam problemy z temperaturą. Po godzinnym graniu w bioshock infinite dochodzi juz do 80-85 stopni na płycie i gra zaczyna gubić klatki, i to ostro. Battlefield 3 klatkuje mi nawet na średnich przy 64 osobwym serwie, czego nie robił na ultra w pierwszym tygodniu pracy komputera. Nie mam żadnego dodatkowego chłodzenia, tylko to co jest oryginalnie w podzespołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 22:06, aope napisał:

Że się tylko wtrące, bo znowu bredzisz :>

Niemiecki Amazon.

CoD: Ghost: http://tiny.pl/q72sm
PC - 60 ojro
PS3 - 60 ojro
X360 - 55 ojro

BF4: http://tiny.pl/q72sg
PC - 55 ojro
PS3 - 60 ojro
X360 - 54 ojro

A to tylko 2 głośne nowości. Co wiecej wychodzi, że sa nawet tańsze od wersji PC.
No ale tak jak henrar napisał - do niektórych nie trafia, że Polska =/= cały świat.


Człowieku a powiedz mi ile ludzi kupuje gry za granicą? I to wtedy gdy jest trudno dostepna w PL albo nakład się skończył. Widać że nie masz pojęcia właśnie o czym piszesz zawsze wtrącasz sie w tematy ze swoimi "mądrościami"... P.S. Brednie to ty piszesz ;> z resztą tak samo jak na GoL'u... I nie tylko ja mam tam takie zdanie.

Dnia 21.11.2013 o 22:06, aope napisał:

> No tak lepiej wydać 20k za lapka do gry niz 3-4k za stacjonarke, TA EKONOMIA :D.
Właśnie
> tacy ludzie psują Polską i światową ekonomie ale co tam ;>

Ja tam nie wydałbym więcej niż 999 PLN.

Daruj sobie tą ironie bo jest słaba i żałosna. Nie możesz przeboleć że ktoś miał coś co przewyższa wasze konsole za cenę taką samą jak owe konsole, jakie to smutne.


faceless078
Z takim konfigem 30 klatek masz tylko? Ale czego się spodziewać po procku AMD'ka :D. Zmień z ultra na wysokie, graficznie niewielka różnica a wydajność skoczy kilkakrotnie zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 22:56, Eternal101 napisał:

Człowieku a powiedz mi ile ludzi kupuje gry za granicą? P.S. Brednie to ty piszesz ;>



Eternal101: Hmm w Niemczech gra kosztuje 30 euro na PC a na konsole jakies 50 euro wiec ocb? Nadal są
tańsze?


<tutaj następuje podanie przykładu z niemieckiego Amazona, widac jak na dłoni że troll eternal101 bredzi>

CoD: Ghost: http://tiny.pl/q72sm
PC - 60 ojro
PS3 - 60 ojro
X360 - 55 ojro

BF4: http://tiny.pl/q72sg
PC - 55 ojro
PS3 - 60 ojro
X360 - 54 ojro

Następnym razem czytaj co piszesz. Twój trolling jest już mocno męczący.

P.S. Brednie to ty piszesz ;>

Przeciez Ty nawet nie rozumiesz co się do ciebie pisze, to skąd takie wnioski?

z resztą tak samo jak na GoL''u... I nie tylko ja mam tam takie zdanie.

Tam gdzie dostałeś już kilkanaście banów? LOL^2.

Dnia 21.11.2013 o 22:56, Eternal101 napisał:

Daruj sobie tą ironie bo jest słaba i żałosna. Nie możesz przeboleć że ktoś miał coś
co przewyższa wasze konsole za cenę taką samą jak owe konsole, jakie to smutne.


Nie, wręcz przeciwnie, ubaw z ciebie jest po pachy i nie tylko ja mam takie zdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zostałem złapany. Mój błąd. Potrzebuję kawy :/

@Eternal:

Dnia 21.11.2013 o 21:39, Pietro87 napisał:

Liczyłem i gry konsolowe nadal wychodza drożej,

Sprawdź cenę premierówki Diablo 3 czy chociażby Total Wara II. 59,99 euro. Tyle, ile konsolówka.
BTW. 60/50 =/= 2. Rozumiesz? Ceny gier na konsole nie są dwa razy droższe od PCtowych. Wydawca w dodatku na różnicy w cenie nie zarabia.

Dnia 21.11.2013 o 21:39, Pietro87 napisał:

No tak lepiej wydać 20k za lapka do gry niz 3-4k za stacjonarke, TA EKONOMIA :D.

Sporo tańszy Alienware z dwoma 780m to na czysto wydajność PCta z Titanem. Tak, tym Titanem.
I waży sporo mniej, ma zintegrowany monitor (w dodatku ma wejście HDMI) i jest o wiele łatwiejszy do przeniesienia niż cały desktop. Sorry, ale coś za coś. I nie, zestaw z Titanem nie wychodzi jakoś specjalnie drożej od niego. To samo tyczy się 780m, który ma wydajność desktopowej 680tki.

Dnia 21.11.2013 o 21:39, Pietro87 napisał:

Właśnie tacy ludzie psują Polską i światową ekonomie ale co tam ;>

Miniaturyzacja kosztuje.

Dnia 21.11.2013 o 21:39, Pietro87 napisał:

Człowieku a powiedz mi ile ludzi kupuje gry za granicą?

Cytuję poprzedniego posta, od którego się to zaczęło:
> po za tym zarobili

Dnia 21.11.2013 o 21:39, Pietro87 napisał:

ile chcieli (wiadomo gry są 2x droższe na konsolach więc na jednej konsoli zarobili i
za PC i za konsole wiec po co mają się trudzić)?

Ile ludzi kupuje gry za granicą? Ładnych parę milionów. Mówimy tu o całym świecie a nie garstce graczy w Polsce.

Dnia 21.11.2013 o 21:39, Pietro87 napisał:

Daruj sobie tą ironie bo jest słaba i żałosna. Nie możesz przeboleć że ktoś miał coś co przewyższa wasze
konsole za cenę taką samą jak owe konsole, jakie to smutne.

Gdybyś pokazał w końcu te screeny, to dalibyśmy spokój. Ale nadal się kompromitujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, ogarnij sie -_- Ilu ludzi kupuje gry za granica Polski? RESZTA SWIATA na przyklad. A temat tego feralnego komputera za 999zl byl epicka wtopa, wiec uderz sie w piers a nikt o tym wiecej nie wspomni;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie dostałem banów ;>. No z was tez mam ubaw po pachy bo takie bzdury jak piszesz to po prostu w głowie się nie mieści ;>. Na golu już pare osób ci napisało że mają dosyć twojego fanboystwa względem konsol i hate względem PC''tów.


Henrar Jak mam ci pokazać screen wytłumacz mi równie dobrze mogę zrobić screena na innym PC i powiedziec że zrobiłem na wyżej wymienionym. A faktur nie trzymam bo po jasną anielkę mi na coś co nie ma kilka lat już gwarancji? I nie zrozum mnie że rachunki z prąd czy gaz też wyrzucam bo faktura na sprzęt od faktury za prąd, gaz czy wodę różni się diametralnie, gdyż owe sa potrzebne do rozliczeń zwykle ;>. Btw nie rozumiem czemu wy próbujecie mi narzucić swoje zdanie? Dla mnie gry PC są tańsze i tyle, kupuje je w Polsce a tutaj są drogie na konsole.


Kodi24 W nic się nie będę uderzał, sorry ale nie będę zaprzaczał faktom po to by was zadowolić, jeśli wy rezygnujecie z prawdy gdy tylko ktoś sobie zażyczy no to trudno. Wiem co i kiedy kupowałem i basta i skończcie ten temat bo się robi już naprawdę nudny, od pół roku go ciągniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktom? Ty i fakty... Sorry ze sie wtracilem, ale pewne zjawiska na tym forum az prosza sie o komentarz. I chyba wlasnie dlatego temat cyklicznie powraca, chciales robic w konia forumowych garusow (nie mowie o sobie, ja tu swiezak jestem), zbieraj gromy, twoj wybor ^^ Ja z dobrego serca tylko, wszak doskonale wiadomo, ze internet nie miewa amnezji;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 23:36, kodi24 napisał:

Faktom? Ty i fakty... Sorry ze sie wtracilem, ale pewne zjawiska na tym forum az prosza
sie o komentarz. I chyba wlasnie dlatego temat cyklicznie powraca, chciales robic w konia
forumowych garusow (nie mowie o sobie, ja tu swiezak jestem), zbieraj gromy, twoj wybor
^^


Trudno jeśli ktos wie lepiej co mam w domu to jego wybór, pewnie że mam Forda Fieste tez nikt mi nie uwierzy bo przecież nie widzieli faktury za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 11:13, Lordpilot napisał:

^^ Koniec lekcji :) Sorry, że temat z gatunku tych politycznych, ale to jeden z najbardziej
jaskrawych przykładów jak słabe jest wyrywanie czegokolwiek z kontekstu ;-)

W Polityce to ma nawet ładną nazwę. Demagogia z biegiem lat pokazuje jak bardzo nakłamana.
Ale tak czy siak temat od razu urywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 11:28, pepsi napisał:

Dziękuję za wszystkie uwagi i pozdrawiam.


Fajnie gdybyś też poprawił "zrzeszonego producenta". Associate producer to asystent producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 22:06, aope napisał:

A to tylko 2 głośne nowości. Co wiecej wychodzi, że sa nawet tańsze od wersji PC.
No ale tak jak henrar napisał - do niektórych nie trafia, że Polska =/= cały świat.


Nie licząc tytułów kilku wydawców (wśród nich oczywiście EA i Activision) gry pecetowe na Zachodzie generalnie są tańsze od konsolowych. Różnica w cenie zależy od gatunku, półki budżetowej i wydawcy. Jakieś 2 miechy do tyłu robiłem spis bieżących nowości ze Steama i wychodziło od 15 do 5 € różnicy (indyki pomijam, bo te są w ogromnej większości stosunkowo tanie dla gracza z Zachodu). Próg 60 € jest jak najbardziej obecny, ale nie dominujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie mogą się pogodzić się z tym, że granie na PC jest z zasady tańsze. Promocje, wyprzedaże, bundle czy setki stron oferujących klucze w konkurencyjnych cenach - nawet w dniu premiery. Wygodnie pomijamy ceny gier na nowe konsole, bo dlaczego by nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować