Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy Tomb Raider pokaże dalszy rozwój Lary. Gra jest "odpowiednio finansowana"

28 postów w tym temacie

Najnowszy Tomb Raider to dobra gra ale wolalbym aby TR bardziej trzymal sie kanonu wyznaczonego przez poprzedniczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najnowszy Tomb Raider to dobra gra ale wolalbym aby TR bardziej trzymal sie kanonu wyznaczonego
> przez poprzedniczki...


To se ne wrati... Restet serii pozwala na zupełnie nowe opcje. Obawiam się, że nowa odsłona Lary będzie właśnie tym... Czymś zupełnie nowym, ale mam też wrażenie, że da to zupełnie nowe możliwości fabularne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na temat TR wielokrotnie już się wypowiadałem, więc teraz będzie krótko - droga ekipo Crystal D., potencjał był, ale go zmarnowaliście. Tym razem: zatrudnijcie kogoś, kto potrafi pisać (fabuła, dialogi i bohaterowie - wszystko to prezentowało nadzwyczaj słaby poziom), postawcie na zagadki oraz eksplorację/stanowiące wyzwanie elementy platformowe, a nie walkę. To nie Gears of War czy Uncharted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy tomb rider był wyśmienity. Dnem ta gra może być dla osób, którym zależało tylko na oglądaniu wielkich napompowanych silikonem cycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spasuję... Ostatnia to gniot o zmarnowanym potencjale... wszystko nastawione na durną akcję, bezmyślne strzelanie, akcję, QTE i akcję oraz wybuchy. Nie wspominając już o przegiętej do bólu akcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dobrze, że to tylko twoje zdanie. Gracze dziękują tobie.

Nie tylko moje. Lubię Tomb Raidera, ale stare części. Nieważne czy to restart czy nie, to jest po prostu głupi żart robiąc z Lary połączenie Rambo z Terminatorem, a o debilnych akcjach QTE tym bardziej szkoda wspominać.

Ta gra jest po prostu przykładem, że gracze są przyzwyczajeni i coraz bardziej wolą syf pokroju CoDa niż coś wymagającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie też ''odpowiednio dostosowana do nowego typu gracza''. Czyli dostaniemy to co wszystkim podobało się pod koniec gry. W końcu kto nie lubi hord wybiegających przeciwników których wykańczamy na 101 sposobów?

No tak w końcu to przecież ''nowy'' Tomb Raider ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra z tego roku, zatytułowana "Tomb Raider" była dobrą grą. Tyle że nie wiem czemu nosi tytuł innej gry, całej serii z którą nie ma nic wspólnego po za nazwą oraz imieniem głównej bohaterki. Tak, imieniem bo ta Lara to nie Lara jaką znamy z serii TR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Tomb Raider to bardzo dobra gra, ale ja przywykłam, że w tej serii muszę myśleć. I to nie tylko nad zagadkami, ale także "jak gdzieś wskoczyć". Fajnie mi się grało w TR, ale brakowało mi zagadek, a skakanie było za proste. QTE faktycznie nie porywały, strzelania było nieco za dużo. Mam nadzieję, że kolejna gra będzie bardziej zbliżona do serii jaką znamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ta gra jest po prostu przykładem, że gracze są przyzwyczajeni i coraz bardziej wolą syf
> pokroju CoDa niż coś wymagającego.

Stare Tomb Rider''y przecież nie były niczym ambitnym. Moim zdaniem były one bardziej wymagające tylko dlatego, że cechowały się gorszą mechaniką rozgrywki. No i z całą pewnością fabuła i dialogi w starszych Tomb Rider''ach nie były niczym ambitnym. Przecież wspomniane elementy były dużo słabsze od tych pokazanych w najnowszej odsłonie - ludzie na miłość boską jak możecie tego nie dostrzegać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanuje poprzednie Tomb Raider''y bo sam świetnie bawiłem się przy TR2 czy TR4 ale ta seria potrzebowała zmian może nie aż tak dużych jak nam zaserwowano bo każdy powie, że wiele tu było zapożyczeń z Uncharted co nie jest złe ale niech twórcy zostawią przygody Drake w spokoju a poszukają swojego stylu. Nowy Tomb Raider jest krokiem naprzód, była akcja i walka o przeżycie dobra sytuacja zrozumiana bo taka była wyspa, czciciele bogini itp. W TR2 liczę na więcej myślenia i trochę mniej akcji choć nikt nie zaprzeczy że strzelanie z łuku było cholernie satysfakcjonujące a

Spoiler

początek etapu gdzie lara brodzi do pasa w krwi

było najlepszym momentem dla mnie w grze.

Także TR jak i DMC było w tym roku przyjemnym doświadczeniem i jako fan obydwu serii czekam niecierpliwie na kontynuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 19:56, kupon napisał:

Stare Tomb Rider''y przecież nie były niczym ambitnym. Moim zdaniem były one bardziej
wymagające tylko dlatego, że cechowały się gorszą mechaniką rozgrywki.


"Gorszą" pod jakim względem? Lara poruszała się jak czołg, to racja, ale design poziomów, ciekawe zagadki i wymagające sekwencje platformowe biją reboot i jego QTE na łeb, na szyję. Czy było idealnie? Nie. Ale było ciekawie i trzeba było pomyśleć - czego o nowym TR powiedzieć nie mogę.

Dnia 21.11.2013 o 19:56, kupon napisał:

No i z całą pewnością
fabuła i dialogi w starszych Tomb Rider''ach nie były niczym ambitnym. Przecież wspomniane
elementy były dużo słabsze od tych pokazanych w najnowszej odsłonie - ludzie na miłość
boską jak możecie tego nie dostrzegać !!!


Skoro o tym mówimy - w "starych" TR fabuła pełniła szczególną rolę - szeroko pojętego "tła", "otoczki". Ot, była. Nikomu się nie narzucała. Niczym w Doom czy Quake 2 - tak na dobrą sprawę, można było ukończyć TR1-4 bez zwracania na owe fabularne niuanse uwagi.
W przypadku najnowszej części gra ona pierwsze skrzypce, stanowi główny filar tej produkcji - cała struktura rozgrywki jest jej podporządkowana, DLATEGO właśnie jej przeciętność razi i rozczarowuje. Dostaliśmy drewniane, napisane na kolanie dialogi, przewidywalny do bólu wątek główny i antagonistów rodem z "Dobranocki". Nawet biorąc pod uwagę (nadzwyczaj niskie pod tym względem) standardy gier komputerowych - efekt był po prostu słaby. Z takim budżetem, z taką marką można było i należało bardziej się postarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gra jest należycie finansowana." Ha, jeszcze niech dadzą na stare geny i Square będzie oczekiwało sprzedaży w wysokości miliarda pudełek. Lol. :P

Co do dyskusji, który Tomb Raider lepszy stary/nowy.
To jednak stawiam na stare części, nowy był fajny, ale to nie to co kiedyś - świetnie, że gra się przyjęła i osiągnęła sukces. Może Crystal wróci, do niektórych starych cech serii TR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować