Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Są pierwsze screeny z Middle-earth: Shadow of Mordor!

22 postów w tym temacie

Kurczę, obawiam się, że mimo iż sama gra może być b. dobrą produkcją to zatraci klimat z książek Tolkiena. Już sam pomysł na bohatera, którym jest WSKRZESZONY wojownik nie za bardzo pasuje mi do tego świata. Ale jak zwykle wszystko okaże się dopiero po premierze, a na razie pozostaje tylko uważne śledzenia informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstawanie upiorów nie zostało opisane w książkach, ale było wspomniane. Wydaje się, że sam pomysł już jest przesadą, mogli by go trochę bardziej przemyśleć i dostosować do książek- bo ja wiem? Postać, która przeżyła najazd orków prawie umierając? To nie moja praca tworzyć fabułę za nich, ale o dziwo motyw wskrzeszonego bohatera jest strasznie oklepany, tak bardzo, że tylko Tolkien który był mistrzem pod tym względem mógłby napisać go logicznie.
Graficznie wygląda dobrze, ale choć to dziwne zdanie na obrazki- nie widzę tutaj niczego poza slasherem, a to nie jest nic dobrego. Nawiązania do Batmana widać, za to świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale ja bym chciał żeby to miało klimat książki. Świetnie byłoby sterować jakimś władcą na czele ośmiotysięcznej armii (w końcu mamy next geny więc raczej jest to możliwe). Chciałbym prawdziwą i mroczną przygodę. Żeby ta gra miała nutke dramatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, mam mieszane uczucia... i to silniej kierujące się ku negatywnym. Nie do końca mi się to ani klimatycznie nie wpasowuje, ani gameplayowo... Nagle jeden bohater ma pół Mordoru wybić? i to hasając pod tak niebieściutkim niebem jak na 7 screenie?

nie do konca mi ta koncepcja się podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to uniwersum idealnie pasuje do dwóch gatunków : RPG (czekam cierpliwie i mam nadzieję, że wreszcie się doczekam) i slashera. Wygląda na to że dostaniemy to drugie więc jestem na tak oby tylko system walki jak i historia trzymała się kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Graficznie wygląda dobrze, ale choć to dziwne zdanie na obrazki- nie widzę tutaj niczego
> poza slasherem, a to nie jest nic dobrego.
The Lord of the Rings: The Return of the King był slasherem i zarazem jedną z najlepszych gier ''tolkienowskich'' więc bycie slasherem wcale nie musi być złe.

PS: BFME 3 plz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 21:02, czaki222 napisał:

> /.../
PS: BFME 3 plz?


Niestety na to ostatnie nie ma co liczyć, EA straciła prawa do tworzenie kontynuacji gry która im się udała, a do premiery następnych części Hobbita lub w przyszłości Silmarillion nie zapowiada się, by wydawcy byli zainteresowani stworzeniem niszowej z punktu widzenia komercyjnego gry jaką jest rts...

Na szczęście BFME 2 nadal jest niesamowicie grywalną grą, choć prawie nieosiągalną dzisiaj i zapomnianą, mimo bardzo dobrych ocen i w miarę sukcesu sprzedażowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 21:21, Boguslav4 napisał:

Na szczęście BFME 2 nadal jest niesamowicie grywalną grą, choć prawie nieosiągalną dzisiaj
i zapomnianą, mimo bardzo dobrych ocen i w miarę sukcesu sprzedażowego.

ja jestem na siebie strasznie zły, bo gdzieś zgubiłem płytę. mam pudełko, mam klucz, a gry nie ma, bo oczywiście do Origina nie da się przypisać, głupie EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 22:23, Robertcik1 napisał:

>/.../


Raczej problemy z licencjami sprawiające, że twórca gry nie może jej sprzedawać...
Absurd na który nie ma się wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 00:33, Boguslav4 napisał:

Raczej problemy z licencjami sprawiające, że twórca gry nie może jej sprzedawać...
Absurd na który nie ma się wpływu.

wiem, wiem. i niby nie mam prawa być zły, że nie mogę grać w grę, do której płytę zgubiłem, ale w dzisiejszych czasach czegoś innego jednak oczekuję. ten sam problem mam z WOjnami o Tyberium, bo płytę mi czytnik kiedyś zarysował i też się zainstalować nie da. po zgubieniu płyty do The Sims 3 nie mam żadnych problemów, nawet wolę z Origina ściągnąć, bo nie muszę się z aktualizacjami potem męczyć. a BfME2 naprawdę ciężko jest nie ściągnąć z torrentów, bo to świetna gra jest. ech, te problemy pierwszego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 00:36, Robertcik1 napisał:

> /.../


ME SoM z pewnością będzie dystrybowane cyfrowo, zabawność tego rozwiązania jest jednak taka, że to tez nie musi uchronić gracza od straty gry. Choć wszystkie systemy dystrybucji wydająsię niesamowicie stabilne istnieją właściwie tylko kilka lat i nie można ocenić, co będzie z nimi za kolejne kilka. Straty kont, upadek firm i zmiany ich profilu działalności zdarzają się codziennie, nie tylko raz na kilka lat :/

Dlatego nie przywiązywał bym się do gier zbytnio. Ciekawe jednak, czy ta konkretna będzie tego warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 00:51, Boguslav4 napisał:

Dlatego nie przywiązywał bym się do gier zbytnio. Ciekawe jednak, czy ta konkretna będzie
tego warta.

screeny wyglądają fajnie. tylko nadal twórcy mi nie wyjaśnili, czemu rozgrywa się w Śródziemiu. jak na razie nie widzę takiej potrzeby. skąd ten strach przed nowymi markami? (to znaczy wiem skąd ten strach, ale i tak nie pochwalam.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 00:54, Robertcik1 napisał:

> /.../


Powrót do starych czasów gdy nie potrzeba było pretekstu do zrobienia gry w danym uniwersum (innych niż kasa :) ). Icewind Dale też nie musiał dziać się w Fearunie, a Warcraft na szczęście jednak nie dzieje się w Warhammerze. Zdania podzielone :P Może będzie to dobra gra? Widać wreszcie jakiś ruch w tym kierunku tzn. ożywienia marki. Chyba że to ruch w stronę portfeli ("ambitny" żart :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować