Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Analitycy: Wii U pod względem sprzedaży zatrzyma się na poziomie GameCube`a

20 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Firma analityczna DFC Intelligence po raz kolejny zaniżyła swoje prognozy dotyczące łącznej sprzedaży Wii U. Konsoli Nintendo znacznie bliżej niż do Wii ma być pod tym względem do GameCube'a.

Przeczytaj cały tekst "Analitycy: Wii U pod względem sprzedaży zatrzyma się na poziomie GameCube'a" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Wii U nie czeka jakaś wielka przyszłość ... za bardzo się ociągają z nowymi grami, aby coś z tego miało wyjść ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja się pytam skąd oni takie chore informacje mają? Nie wiem czy tylko mnie krew zalewa
> na widok "analitycy..." ?
Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale to jest ich praca. Oni wiedzą znacznie więcej jak działa rynek i w jakim stanie jest dana firma od przeciętnego użytkownika internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 20:11, Eternal101 napisał:

Ja się pytam skąd oni takie chore informacje mają? Nie wiem czy tylko mnie krew zalewa
na widok "analitycy..." ?


Krew zalewa bo najwyraźniej nie masz zielonego pojęcia o pracy analityka. Nie, nie polega na wróżeniu z fusów i ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prognozowanie zależy od danych i jest obarczone błędem.
Od jakości i ilości danych wyjściowych oraz zmiennych wpływających na dany czynnik zależy jakość wyniku końcowego.
Jednym słowem mówiąc ekonometria ... skomplikowana rzecz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie powiedziałem jedno: wyjdzie następca Xenoblade''a - kupuję WiiU (taaak, jestem wstanie to zrobić dla jednej gry, o ile utrzyma ona poziom poprzedniczki) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja wystartowała, żaden tytuł nie przyciągnie nowych graczy do Wii U jak każdy gracz ciuła na PS4 i xboxa bo może PS4 się lepiej sprzedaje ale w dłuższej perspektywie jak zawsze.. gracze chcą mieć obie konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 21:16, RENMEi napisał:

Ja sobie powiedziałem jedno: wyjdzie następca Xenoblade''a - kupuję WiiU (taaak, jestem
wstanie to zrobić dla jednej gry, o ile utrzyma ona poziom poprzedniczki) :D


Dokładnie tylko ta gra mogła by mnie ewentualnie przekonać do kupna konsoli. Ale pewnie po ograniu i tak sprzęt poszedł by pod młotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 20:56, Niflheim napisał:

> Ja się pytam skąd oni takie chore informacje mają? Nie wiem czy tylko mnie krew
zalewa
> na widok "analitycy..." ?

Krew zalewa bo najwyraźniej nie masz zielonego pojęcia o pracy analityka. Nie, nie polega
na wróżeniu z fusów i ognia.



Nie znam? Widać to było po ich wróżeniu z fusów na temat dochodów Blizza z WoW''a... Tyle mi wystarczy by nie wierzyć w ich prorokowanie.

Witka1995 Tak jak na temat zarobków Blizza, gdzie sam Blizz ich chore teorie zgasił jednym wpisem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 21:45, Eternal101 napisał:

Nie znam? Widać to było po ich wróżeniu z fusów na temat dochodów Blizza z WoW''a...
Tyle mi wystarczy by nie wierzyć w ich prorokowanie.


Jakie wróżenie z fusów? Jak już powiedziałem, nie masz zielonego pojęcia na ten temat - nie, prognozy nie są zawsze w 100% zgodne z rzeczywistością, i nie, nie są one wyssane z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 22:13, Niflheim napisał:

> Nie znam? Widać to było po ich wróżeniu z fusów na temat dochodów Blizza z WoW''a...

> Tyle mi wystarczy by nie wierzyć w ich prorokowanie.

Jakie wróżenie z fusów? Jak już powiedziałem, nie masz zielonego pojęcia na ten temat
- nie, prognozy nie są zawsze w 100% zgodne z rzeczywistością, i nie, nie są one wyssane
z palca.


Są wyssane z palca, powiedzieli że Blizz ma spadek dochodów wraz ze spadkiem graczy a w rzeczywistości jest na odwrót czyli dla mnie to oszukiwanie ludzi i tyle... Analiza powinna opierać się na faktach a nie domysłach, widać że to ty nie masz pojęcia czego powinna dotyczyć analiza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 22:51, Eternal101 napisał:

Są wyssane z palca, powiedzieli że Blizz ma spadek dochodów wraz ze spadkiem graczy a
w rzeczywistości jest na odwrót czyli dla mnie to oszukiwanie ludzi i tyle... Analiza
powinna opierać się na faktach a nie domysłach, widać że to ty nie masz pojęcia czego
powinna dotyczyć analiza.


Nie wiesz o czym piszesz, ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 22:59, Niflheim napisał:

> Są wyssane z palca, powiedzieli że Blizz ma spadek dochodów wraz ze spadkiem graczy
a
> w rzeczywistości jest na odwrót czyli dla mnie to oszukiwanie ludzi i tyle... Analiza

> powinna opierać się na faktach a nie domysłach, widać że to ty nie masz pojęcia
czego
> powinna dotyczyć analiza.

Nie wiesz o czym piszesz, ręce opadają...


No ty nie wiesz o czym piszesz człowieku, wielokrotnie były poruszane tematy o analitykach ale co tam... Normalnie ręce opadają -.-.

Analityk specjalista zajmujący się analizą danych i wysuwaniem prognoz w obrębie konkretnej dziedzinie wiedzy.

Jak wyżej jest napisane zajmuje się analizą danych a nie informacji wyssanych z palca. Więc jak już samo to wskazuje to co pisano o zarobkach blizza jest bzdurą, więc równie dobrze wierzenie w to co napisano w tym artykule równiez wierzyć nie można do końca.
Źródło http://pl.wiktionary.org/wiki/analityk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 23:06, Eternal101 napisał:

No ty nie wiesz o czym piszesz człowieku, wielokrotnie były poruszane tematy o analitykach
ale co tam... Normalnie ręce opadają -.-.


Ty dalej swoje - praca analityka NIE polega na wymyślaniu bajek, to NIE jest wróżenie z fusów. To, że prognozy bywają nietrafne nie znaczy, że wymyślają je sobie na poczekaniu nie opierając się o wiedzę i dane. Przeczytaj ze zrozumieniem ten artykuł na Wikipedii i skończ pleść głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 23:13, Niflheim napisał:

> No ty nie wiesz o czym piszesz człowieku, wielokrotnie były poruszane tematy o analitykach

> ale co tam... Normalnie ręce opadają -.-.

Ty dalej swoje - praca analityka NIE polega na wymyślaniu bajek, to NIE jest wróżenie
z fusów. To, że prognozy bywają nietrafne nie znaczy, że wymyślają je sobie na poczekaniu
nie opierając się o wiedzę i dane. Przeczytaj ze zrozumieniem ten artykuł na Wikipedii
i skończ pleść głupoty.


Człowieku może nie każda jest feralna ale większośc to bzdury, nie oparte nawet o pełne dane tylko połowe, a analityk musi brać pod uwagę WSZYSTKIE dostepne dane, a jeżeli takowych nie ma to analiza jest nie kompletna i nic nie warta ot co. I mam pytanie jestes analitykiem z zawodu że tak ich bronisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 23:16, Eternal101 napisał:

Człowieku może nie każda jest feralna ale większośc to bzdury,


Jak grochem o ścianę...

Dnia 21.11.2013 o 23:16, Eternal101 napisał:

nie oparte nawet o pełne
dane tylko połowe, a analityk musi brać pod uwagę WSZYSTKIE dostepne dane, a jeżeli takowych
nie ma to analiza jest nie kompletna i nic nie warta ot co.


Jaka ''połowa danych''? Masz wgląd w pracę analityka, patrzysz mu na ręce, że kwestionujesz jego kompetencje? Człowieku, o czym ty w ogóle piszesz? Nie, to nie są bzdury, nie, analityk w poważnej firmie analitycznej nie bierze jakichś połowicznych danych i nie wyczarowuje reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw kiedy Nintendo wyda kolejną konsolę stacjonarną. Co prawda przyszła generacja raczej nie będzie trwała 7/8 lat jak obecna ale 5/6 to na pewno, za 2 lata pewnie wyjdzie Zelda wyciskająca 100% możliwości i Wii U już nic nie zostanie. Czyżby dwie konsole w jednej generacji? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować