Zaloguj się, aby obserwować  
MATEmasagrator

Gry, w których pojawia się piwo

24 postów w tym temacie

Krótko i na temat: zwróciliście kiedyś uwagę w jakich sytuacjach i w jakiej roli występuje piwo w grach?

Moje pierwsze skojarzenia:
*Knights and Merchants - piwo podnosiło morale żołnierzy
*Twierdza - dzięki piwu trzepaliśmy hajs w karczmie
*GTAV - Trevor w kanciapie mógł się nawalić browcami
*The Game of Dwarves Ale Pack - gatunek piwa w nazwie DLC
*Wacki: Kosmiczna Rozgrywka - tu do końca nie pamiętam o co chodziło z piwem, ale pamiętam, że kufel przewijał się w ekwipunku :)
*Kajko i Kokosz - walili piwo całymi kuflami w karczmie
*Call of Juarez: Gunslinger - cała fabuła opowiadana jest w saloonie przy piwku
*Bang! - to akurat planszówka, ale karta "Piwko!" odnawia punkt życia :)

Macie jakieś własne spostrzeżenia odnośnie wirtualnego złotego trunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, jak było w starszych częściach, ale w Settlers 7 piwo odgrywało dość ważną rolę jako jeden z "surowców" do produkcji jednostek.

Swoją drogą - jakoś poza Max Payne 3 nie przypominam sobie tytułu, który przedstawiałby złożoną postać alkoholika.

Rozumiem, że szykuje się artykuł, trzymam kciuki i czekam na publikację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 10:52, LESZ3u napisał:

Nie pamiętam, jak było w starszych częściach, ale w Settlers 7 piwo odgrywało dość ważną
rolę jako jeden z "surowców" do produkcji jednostek.


Rzeczywiście, tak samo było też w poprzednich częściach. :)

Dnia 22.11.2013 o 10:52, LESZ3u napisał:

Rozumiem, że szykuje się artykuł, trzymam kciuki i czekam na publikację :)


Pytałem raczej z ciekawości, ale faktycznie temat jest bardzo wdzięczny. Zobaczymy co się z tego wykluje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Wiedźminie był chyba dość bogaty asortyment, choć już nie pamiętam czy dawało to coś konkretnego w sensie czy się przydawało do robienia mikstur, czy tak po prostu było :P

Edit: Jeszcze tak mi się przypomniało, że w WoWie był zdaje się event związany z piwem (Brewfest), nie wiem czy jeszcze jest bo dawno nie grałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 11:05, CatInABag napisał:

czy się przydawało do robienia mikstur, czy tak po prostu było :P

Mikstur nie dało się robić, można się nim było tylko upić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serii TES występuje cała masa alkoholi w tym najmniej kilka gatunków piwa.
W wiedźminach też się pojawiało jeśli mnie pamięć nie myli [a Geralta można było solidnie nabzdryngolić].
W Neverwinterach również pojawiał się owy napitek.

Była też taka stara arcadeowa gierka gdzie jako barman musieliśmy szybko serwować piwo klientom którzy szli w nasza stronę wzdłuż lady [było kilka takowych, na końcu każdej beczka z piwem, jak doszli przy którejś ladzie do końca - przegrywałeś] ale za cholerę nazwy nie pamiętam.

@edit
Przypomniało mi się Tapper :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 11:12, Pietro87 napisał:

Była też taka stara arcadeowa gierka gdzie jako barman musieliśmy szybko serwować piwo
klientom którzy szli w nasza stronę wzdłuż lady [było kilka takowych, na końcu każdej
beczka z piwem, jak doszli przy którejś ladzie do końca - przegrywałeś] ale za cholerę
nazwy nie pamiętam.


Nosiła tytuł Tapper :)
teraz jest nawet wersja na iOS
http://appadvice.com/appnn/2011/03/gdc-11-classic-arcade-game-tapper-great-ios

Edit:
O, widzę, że sam sobie przypomniałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeszcze nikt nie wspomniał o Robin Hood: Legenda Sherwood :D Brat Tuck mógł stawiać na ziemi piwo, które na chwilę odwracało od nas uwagę żołnierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bilboardy reklamowe, reklamy w TV i radiu piwa Pisswasser w GTA IV :P

W Skyrimie jest zadanie dla pijaczka z Białej Grani "Wykradnij Argoniańskie Piwo". W deadrycznym queście dla Sanguine''a po zawodach w piciu bohater budzi się w innym mieście, choć nie jest powiedziane jaki to typ alkoholu. Piwo nieraz też stanowi element perswazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

World of Warcraft jak najbardziej. Gdzie Krasnoludy tam piwo i inne trunki, praktycznie wszędzie gdzie są jakieś questy dla Krasnali znajdzie się parę związanych z ratowaniem/transportowaniem/zdobywaniem lub warzeniem alkoholu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Gothicu 2 można było otrzymać Specjalne piwo Coragona, za oddanie mu księgi rachunkowej Lehmara. Zwiększało na stałe manę i hp. Poza tym, normalne piwko też w Gothicach w dużej ilości występuje.

W Guild Wars 1 za spożywanie alkoholi wszelkiej maści (piwo pewnie też było, nie pamiętam) można było otrzymać tytuł Pijaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 10:35, MATEmasagrator napisał:

*Knights and Merchants - piwo podnosiło morale żołnierzy

Na pewno? Grałem w tą grę bardzo dużo i sobie czegoś takiego nie przypominam. Było wino, które było jednym z trzech rodzajów pożywienia (obok chleba i kiełbasy, w dodatku doszły jeszcze ryby) i przywracało żołnierzom wytrzymałość. W K&M w ogóle nie było morale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o G2 w Nocy Kruka trunku w obozie piratów były na porządku dziennym. Po wypiciu takiego "szybkiego śledzia" Kilkadziesiąt sekund się biegło eliksirowym tempem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout - zmniejszenie percepcji o 1, ale po nabyciu perka Pijanego mistrza dodawało bonusy do walki wręcz. Był też chyba perk dodający charyzmę pod wpływem alkoholu. No i też pojawiało się w paru rozmowach z npcami postawienie kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś Human Rewoluszyny ci w głowie [ mi w sumie też bo zacząłem niedawno ^^ ]? A w jedynce co się znajdowało, piło i regenerowało? Co się dawało Jockowi w Underworld? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować