• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukasz2525

Drukarka podłączona do modemu .

Pytanie

Ja już nie mam siły , więc szukam pomocy . Pomijam że to złom i do tego wyjątkowo kapryśny ( brother j315w ) , ale podłączyłem do portu usb w modemie , do którego są również podłączone komputery czy laptopy przez wi-fi i chciałbym , żeby można było drukować z każdego urządzenia ( windowsy 7 i 8 ) . Nie mogę jej dodać , ani nie chce mi jej wyszukać . Jakiś patencik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

  • 0

Po pierwsze, ta drukarka ma wbudowane WiFi, więc jedynym kablem, jaki trzeba do niej podłączyć, jest ten zasilający. Zgodnie z instrukcją (powinna być w formacie PDF na płycie ze sterownikami z tego co pamiętam, albo do ściągnięcia ze strony Brothera) skonfiguruj w drukarce połączenie sieci bezprzewodowej, czyli po prostu podłącz się do swojej sieci WiFi, a następnie przy pomocy oprogramowania dołączonego do sterowników wyszukaj drukarkę w sieci.
Strzelam też, że przez podłączenie kablem do modemu miałeś na myśli podłączeniem pod router. Jeżeli tak, to router musi mieć funkcję pracy jako print serwer, musi być ona włączona, oraz drukarka powinna być obsługiwana przez uniwersalny sterownik, zainstalowany w print serwerze (czasami są z tym problemy).
Wystarczy dodać wtedy w systemie nową drukarkę i jako port wybrać protokół TCP i wpisać adres IP routera. Większośc nowych systemów poradzi sobie dalej automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować