Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One: Część posiadaczy zgłasza uszkodzone napędy konsoli

14 postów w tym temacie

Osobiście myślę ze część tych problemow jest spowodowanych choćby pospiechem przy montażu... po za tym pod czas montażu/składaniu elektroniki mile widziane są kontrole jakościowe a na samym końcu test funkcjonalny czy wszystko na pewno działa.... to jak to możliwe ze konsole np. w ogolę się nie uruchamiają (??) podzespoły elektroniczne można uszkodzić na wiele sposobów i zdarza się to nawet profesjonalistą .... (elektronik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS4 nie zaliczyło ciężkiego startu. Obie konsole zaliczyło lepszy start niż kiedykolwiek, jakakolwiek konsola. Moim zdaniem to sukces zarówno M$, jak i Sony. Trochę rzetelności, a mniej Faktoidowych leadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie^^ Dwie udane premiery.
A jest tak pewnie dlatego, bo tym razem nintendo oddało część tortu i posiadaczy Xboksów/PlayStation w tej generacji będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam wrażenie, że ostatni czas w ogóle to jakaś kpina z graczy/konsumentów. Niedokończone gry, mnóstwo ważnych patchy do nawet sporych tytułów (TW Rome 2, FM14, PES14 itd.) bez których ciężko się skupić na czerpaniu przyjemności z grania. Czyżby technologia wyprzedziła "strefę kontroli" deweloperów i zwyczajnie teraz uczą się jej na nas, czy mają taką bezczelną pewność, że i tak nabiją sprzedaż zabugowanymi i niedokończonymi grami/kotletami? I do tego te problemy z konsolami [ps4 nie włączał się - czy ktoś go w ogółe testował (jakim cudem wtedy ma nadane znaki bezpieczeństwa użytkowania CE itp.?)?]. Mada faka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama usterka prosta do usuniecia bo podajnik nie pobiera do konca plyty i zembatki sie zsuwaja, wiec albo sie blokuje kolo albo jest zle ulozone. Znajomy w usa stwierdzil ze nie bedzie czekac za naprawa i sam rozkrecil konsole i problem usunal w pol godziny, jak to ujal dosc sie naczekal na premiere, wystal w kolejce. Moze gwarancje stracil ale w razie co kupi nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy raz, gdy występują problemy z napędem w konsoli Xbox. Jej poprzedniczka, a więc 360-tka też miała problemy z napędem. Potrafiła porysować płytę do tego stopnia, że gra nadawała się co najwyżej do wyrzucenia na śmietnik. Wiem, bo sam tak miałem. Zniszczyło mi płytę na krótko po zakupie konsoli. Wysłałem ją do serwisu, wymieniono mi napęd i do dziś, a minęło ze 3 - 4 lata, chodzi idealnie. Płyt już nie krzywdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dział kontroli jakości przy masowej produkcji nie sprawdza każdej sztuki.
Sprawdza się z danej partii na wyrywki ustalona liczbę sztuk [np procentowo 5-10%] i na podstawie wyniku puszcza lub odrzuca całą produkcję.
Jeśli wedle ustalonej normy w sprawdzanych sztukach jest niedopuszczalna liczba wadliwych egzemplarzy cała partia idzie w odstawkę i wtedy jest faktycznie sprawdzana na 100% każda konsola jedna po drugiej.

Gdyby dział QC miał sprawdzić każda jedną sztukę z każdej jednej partii produkcyjnej [czyli z każdego jednego zamówienia jakie leci potem na sklepowe półki] to czekał byś miesiącami na towar w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój xbox 360 2 razy był w naprawie.Najpierw grzebali w nim Niemcy , a później Czesi. Teraz po ładnych paru latach chodzi jak szwajcar tylko cr-rom po naciśnięciu nie zawsze chce się wysuwać i trzeba mu przygrzmocić z pięści w łeb. Wtedy grzecznie wysuwa jęzor jak dziecko przy pierwszej komunii. Autentycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jeżeli myślicie, że za 3 lata ktoś kupi konsolę i będzie ona bez usterek (jak to się teraz często mówi "wiek dziecięcy") to się mylicie. To tylko elektronika. Jeden kupi konsolę w dniu premiery i posłuży mu 10 lat bez żadnych usterek, drugi kupi 3 lata później i konsola będzie mu się psuła. Ot, złośliwość rzeczy martwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować