Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Killzone: Shadow Fall - recenzja

43 postów w tym temacie

Nie mam jeszcze PS4, więc niestety nie mogę sam sprawdzić, ale mam nadzieję że dostanę na dniach. Moje pytania więc są taki:
- czy gra działa w 1080p, jeśli tak to jak działa ?
- jak wielki jest skok jakościowy, tzn. może coś na temat technologii ?
- czy wersja gry ma możliwość włączenia wersji angielskiej z napisami ?

Dziękuje za odpowiedz, mimo wszystko z recenzji nie wynika, że ktoś dostał do ręki nową generację konsol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tak czy inaczej, tryb wieloosobowy w Killzone: Shadow Fall jest naprawdę udany"
----
Tak naprawdę we wszystkich częściach KZ multi był świetny.

Recenzja dobrze napisana, chociaż nie rozumiem tego ciągłego podniecania się grafiką i porównaniami do PC. Dla posiadaczy konsol PC to maszynka do worda i excela, bo wszystko inne wygodniej się robi na konsoli albo na dobrym tablecie. Panie Łukaszu, tu nie chodzi o samą jakość grafiki. Tu chodzi o to, że wspaniały klimat i art style w Killzone jest specyficzny, niedostępny w bezpłciowych BFach - tak naprawdę Titanfall to obecnie jedyna ''strzelankowa'' szansa dla graczy PC, żeby zobaczyć grę z jajem - coś więcej niż pustkę graficznych efektów.

Oczywiście czekam na Ps4 i nowy KZ z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> ''strzelankowa'' szansa dla graczy PC, żeby zobaczyć grę z jajem - coś więcej niż pustkę
> graficznych efektów.
>
> Oczywiście czekam na Ps4 i nowy KZ z niecierpliwością.

A dla graczy Pc Killzone jest kolejnym nudnym powolnym konsolowym Fpsem zupelnie jak Halo :P
Co do gier FPS z jajem dziekuje postoje jesli chodzi o titanfalla wole BF-a ,a dla czegoś bardziej klimatycznego Metro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Recenzja dobrze napisana, chociaż nie rozumiem tego ciągłego podniecania się grafiką
> i porównaniami do PC. Dla posiadaczy konsol PC to maszynka do worda i excela, bo wszystko
> inne wygodniej się robi na konsoli albo na dobrym tablecie. Panie Łukaszu, tu nie chodzi

Dobre, mam konsole i dla mnie tym ubogim narzędziem jest właśnie ona, ma swoje zalety, ale bez jaj człowieku :) Nie wszyscy grają tylko w tępe mało dynamiczne shootery i arcade .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8? Bardzo wysoko jak na next genową strzelankę która od nie-next genowych różni się wyłącznie grafiką. Tak poza tym to przeciętniak jakich na FPSowym rynku pełno. Jak opadnie kurz podniecenia wodotryskami to zostaje 6/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 02:07, Alekde napisał:

- czy gra działa w 1080p, jeśli tak to jak działa ?

Działa w 1080p. Singiel 30-40FPSów, multi w okolicach 40-60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd się tacy ludzie biorą?? Info o grze na PS4 a ci wychwalają zalety PC, coś o X''e a ci od razu PS4 itp. No Ludzie, każdy ma niby prawo do własnej opinii ale krytykowanie kogoś gdyż nie uznaje on jednej właściwej opcji?
Co do recki to niczego innego się nie spodziewałem, to w końcu wiek niemowlęcy konsoli. Gry z miesiąca na miesiąc będą lepsze<mam nadzieję :P>

PS. Mało dynamiczne FPS''y z konsol nadal potrafią wgnieść w ziemie te PC''towe uber szybkie strzelanki. Ale to jest moja opinia z którą nie każdy musi się zgadzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skąd się tacy ludzie biorą?? Info o grze na PS4 a ci wychwalają zalety PC, coś o X''e
> a ci od razu PS4 itp. No Ludzie, każdy ma niby prawo do własnej opinii ale krytykowanie
> kogoś gdyż nie uznaje on jednej właściwej opcji?
Co ? :D Pomijając fakt, że o X''e nikt nic nie wspomniał, a ludzie "wychwalający" zalety, akurat odnosili do pewnego komentarza: "tak naprawdę Titanfall to obecnie jedyna ''strzelankowa'' szansa dla graczy PC, żeby zobaczyć grę z jajem - coś więcej niż pustkę graficznych efektów."
Co już jest moim zdaniem głupotą, ponieważ na PC wyszło multum gier, które mogą spokojnie konkurować z "art stajlem" Killzona. To zdanie jest narzucaniem jedynej i słusznej opinii, a wg ciebie odmienne zdanie innych to już bezpodstawna krytyka? Yeah, fuck logic.

> PS. Mało dynamiczne FPS''y z konsol nadal potrafią wgnieść w ziemie te PC''towe uber
> szybkie strzelanki. Ale to jest moja opinia z którą nie każdy musi się zgadzać...

I masz rację, nie zgadzam się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Działa w 1080p. Singiel 30-40FPSów, multi w okolicach 40-60.

Tak z ciekawości, bo chyba jesteś kształcony w tym kierunku... ;-). Jakim cudem nie ma tearingu (bo z tego co wyczytałem na DF to nie ma) skoro gra nie ma locka na 30 lub 60 klatek ? Sam tytuł średnio mnie interesuje, ale ta ciekawostka techniczna mnie... zastanawia. Jeśli byłbyś tak miły, to z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 11:06, gmx napisał:

Nie karmcie fanboja :P

Ja ps4 odpuszczam na najbliższy rok, nie kupuje się konsoli dla jednej gry.


Właśnie, że się kupuje, nawet dla jednej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałem Watch Dogs - no ale wiadomo co się stało :P
Assasina IV nie kupię bo już, że tak powiem mi się przejadło.

Mówie sobie - zostaje Killzone (ciekawa oprawa, II przeszedłem całą), a tu czytam, że to jedyne 10h w single (multi mnie nie intererere) i mam zagłostkę 250zł za 10h gry? Chyba poczekam, aż stanieje, a wezmę tylko Fife 14 (na którą jaram się niemiłosiernie [ nowy pad + nowy silnik)]) i ogram to co jest z PS+.

W związku z tym, że ten Killzone będzie najczęście wybieraną grą w bundle''u - to z pewnością szybko będzie dużo dostępnych kopii na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 12:13, Fisher7 napisał:

Co ? :D Pomijając fakt, że o X''e nikt nic nie wspomniał, a ludzie "wychwalający" zalety,
akurat odnosili do pewnego komentarza: "tak naprawdę Titanfall to obecnie jedyna ''strzelankowa''
szansa dla graczy PC, żeby zobaczyć grę z jajem - coś więcej niż pustkę graficznych efektów.
"


Czytanie ze zrozumieniem, to był dodatkowy przykład potwierdzający to, że pod newsem o każdej platformie znajdzie się delikwent wychwalający jedną słuszną i szydzący<w durny sposób>z innych.

Dnia 25.11.2013 o 12:13, Fisher7 napisał:

Co już jest moim zdaniem głupotą, ponieważ na PC wyszło multum gier, które mogą spokojnie
konkurować z "art stajlem" Killzona. To zdanie jest narzucaniem jedynej i słusznej opinii,
a wg ciebie odmienne zdanie innych to już bezpodstawna krytyka? Yeah, fuck logic.


Znowu owe czytanie leży, ja tym komentarzem krytykuje ogólnie takie zachowanie. Nie ważne, którą platformę taki delikwent oczernia/wychwala. Krytyka mile widziana ale konstruktywna a nie taka "Be, bo ja tak twierdze". Zimne fakty a nie ...

Dnia 25.11.2013 o 12:13, Fisher7 napisał:


I masz rację, nie zgadzam się :P


Subiektywizm, każdy ma własne zdanie na każdy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 12:22, TobiAlex napisał:

Właśnie, że się kupuje, nawet dla jednej gry.


nie widzę gry wartej 2k :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra przyzwoita, niezła, ale nic ponadto, przynajmniej na to wskazuje spora część recenzji.
Można się nią zainteresować, gdy cena zamykać się będzie w przedziale 60-80 złotych. Na pewno nie jest warta tych 289 złotych jakie sobie zań krzyczą. W ogóle ceny gier konsolowych to rozbój w biały dzień, poprzednia generacja ustaliła je na szalenie wysokim poziomie, nowa przesuwa granicę absurdu na jeszcze wyższy level. 150 złotych mam za górną, nieprzekraczalną granicę (w przypadku gier), niezależnie od tego jak dobry jest dany tytuł więcej nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 13:28, marcin-malysza napisał:

/ciach/


Ok, wybacz, swój post napisałem pod lekkim wzburzeniem, bo mam dosyć fanatycznych graczy :P Ostatnimi czasy zawsze się znajdzie jakaś osoba, która wypisuje wyższości danej platformy nad innymi (w tym topicu też taki ktoś się znalazł...), a twoją wypowiedź, w przypływie impulsu, omyłkowo uznałem za dezaprobatę wobec graczy, którzy się z takimi nie zgadzają ("Skąd się tacy ludzie biorą?? Info o grze na PS4 a ci wychwalają zalety PC, coś o X''e a ci od razu PS4 itp"). Po przeczytaniu na spokojnie, rzeczywiście z kontekstu wynika, że potępiasz takie zachowania. :P No nic, posypuję głowę popiołem, nie warto w nerwach od razu na kogoś naskakiwać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że nikt tu Ps 4 nie krytykował:) Poprostu na hejt skierowany w pctowych graczy odpowiedziałem standardowym argumentem Pc-etowych fanbojow :) z ":P" co mialo zakomunikowac ze jest to ironia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /ucięte/
Masz moje pełne zrozumienie, sam jestem cięty na takich ludzi. Ale też sam pod podobnym tematem zrobiłem takie "faux pas" <czytanie komentarza będąc zirytowanym psuje nam pełne zrozumienie tego co czytamy>.
Ja jestem fanbojem Sony ale nie do tego stopnia by wmawiać komuś kto woli X''a lub PeCeta, że ich platforma jest gorsza. O Zgrozo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować