Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Killzone: Shadow Fall - recenzja

43 postów w tym temacie

> Co już jest moim zdaniem głupotą, ponieważ na PC wyszło multum gier, które mogą spokojnie
> konkurować z "art stajlem" Killzona. To zdanie jest narzucaniem jedynej i słusznej opinii,
> a wg ciebie odmienne zdanie innych to już bezpodstawna krytyka? Yeah, fuck logic.

No wiesz, jak ktoś nie ma zbyt wielkiego pojęcia o tym, jak wyglądają pecetowe shootery i myśli, że świat kończy się na Battlefieldzie i Call of Duty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No wiesz, jak ktoś nie ma zbyt wielkiego pojęcia o tym, jak wyglądają pecetowe shootery
> i myśli, że świat kończy się na Battlefieldzie i Call of Duty...

Tak? A niby jaki to shooter może "konkurować" z Killzone czy Halo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TobiAlex nie grałem nigdy w Killzone czy Halo, obejrzałem tylko te gry na youtube i odrazu przyszły mi na myśl Tribes Ascend i Planetside 2. Może nie mają singleplayer, tylko kogo to obchodzi jak np. Planetside ma epickie multi, przynajmniej dla mnie i moich znajomych.
Dobrze wiem że będzie i na PS4 ale póki co to konkurencja. :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noaim84 ale właśnie chodzi o singleplayer (ew. gier z co-op) a nie o multi. Gier z multi jest multum, z dobrym single już nie bardzo (z dobrym co-op jeszcze mniej). PS2? Dopiero po ostatnim patchu jest w miarę grywalne (optymalizacja), wcześniej można było mieć komp z NASA a i tak ludzie często mieli po 15-20fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy całej tej "skromnej bibliotece gier na PS4" lepiej jest poczekać na nowsze, lepsze wersje konsoli, większą ilość gier i jakieś obniżki cen miast dać się w bambuko zrobić.

Pozdrawiam i salutuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Tak? A niby jaki to shooter może "konkurować" z Killzone czy Halo?

Shadow Warrior wyciera sobie buty konsolowymi "hiciorami". Już nawet wolę durnowaty RotT, przynajmniej jest śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 20:53, TobiAlex napisał:

Noaim84 ale właśnie chodzi o singleplayer (ew. gier z co-op) a nie o multi. Gier z multi
jest multum, z dobrym single już nie bardzo (z dobrym co-op jeszcze mniej). PS2? Dopiero
po ostatnim patchu jest w miarę grywalne (optymalizacja), wcześniej można było mieć komp
z NASA a i tak ludzie często mieli po 15-20fps.

Metro Last Light. Nie ma multi, jest tylko świetna kampania, a i grafika moim zdaniem lepsza od tej w nowym Killzone (inna sprawa że w Metrze z oczywistych względów nie ma tych wszystkich oczojebnych neonów) W dodatku jest całkiem dobrze zoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-->Darkstar
Metro to fajna gra (grałem na PC), ale u mnie miała pecha, bo kupiłem ją w tym samym czasie co ''The Last of us.'' I rywalizację o prime time przegrała z kretesem.

-->KeyserSoze
"No wiesz, jak ktoś nie ma zbyt wielkiego pojęcia o tym, jak wyglądają pecetowe shootery i myśli, że świat kończy się na Battlefieldzie i Call of Duty... "

Wydaje mi się, że jako posiadacz -obok konsol i tabletu oczywiście - niezłego PC (i7+gtx680)- chyba ciągle mocniejszego niż przeciętny użytkownik forum i pokaźnej biblioteki gier na Steamie mam dobre spojrzenie na granie na różnych platformach i wiem, co każda z nich ma najlepszego do zaoferowania.

W odróżnieniu od tych, którzy grają tylko na PC, a inne gry znają tylko z opowieści albo youtube. Ja wiem o czym mówię. Większość z was chyba nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 21:42, Jerjerrod napisał:

Przy całej tej "skromnej bibliotece gier na PS4" lepiej jest poczekać na nowsze, lepsze
wersje konsoli

Pierwsze 60 GB miały największy radiator i wentylator (najlepiej odprowadzając przy tym ciepło), sprzętową wsteczną kompatybilność z PS2 i obudowę wykonaną z droższych materiałów.

"Lepsze" wersje, przynajmniej w kwestii technologicznej, pojawią się dopiero przy ewentualnych slimkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 10:32, naczelnyk napisał:



Argumenty drogi Panie, argumenty!
Jeszcze nic nie wynika z samego faktu posiadania różnych sprzętów i możliwości porównania. W Killzone grałem u kumpla (nie pamiętam którą część) i dupy nie urwało. Z punktu mechaniki normalny shooter jakich wiele. Bronie też niezbyt ciekawe.

Co zatem pozostaje? Klimat, styl artystyczny, fabuła? Lepiej to robią gry z innych gatunków.
FPS to przecież tradycyjnie była dobra rozwałka, możliwość kreatywnej ekspresji poprzez różnorodne środki destrukcji. ;) Cała reszta to dodatek. Seria Bioshock niech będzie tutaj doskonałym przykładem. Bo co z tego, że koncepcja fabularna i przedstawiony świat jest bardzo dobry, skoro sama walka nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja powtórzę pytanie z góry: czy w polskiej edycji gry można przełączyć się na ang audio + polskie napisy?
Bo w sumie ma to dla mnie kluczowe znaczenie. O ile w niektórych grach (RPG fantasy głównie) nasz rodzimy język jak najbardziej pasuje, to w fpsach raczej go nie trawię i bardzo burzy mi klimat - a więc większą częśc odbioru gry...
Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 12:24, Campbell napisał:

To ja powtórzę pytanie z góry: czy w polskiej edycji gry można przełączyć się na ang
audio + polskie napisy?

W review code mogłem zmieniac języki jak rękawiczki.
Najprawdopodobniej w retail jest tak samo, w większości gier od Sony nie ma przymusu grania w wersję PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> W review code mogłem zmieniac języki jak rękawiczki.
> Najprawdopodobniej w retail jest tak samo, w większości gier od Sony nie ma przymusu
> grania w wersję PL.

Dzięki bardzo, na to liczyłem. Fakt, Sony na ogół pozostawia wybór, choć są też niechlubne wyjątki w stylu pierwszego Infamous czy innych gier, w których trzeba było zmienić język w menu konsoli zeby grać po angielsku. W każdym razie, mam nadzieję że nie zmienią tego podejścia przy PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a pierwsze wersje PS2 miały zasilacz za blisko napędu dvd i padał przez to szybko, nie miały też kieszeni na HDD... O x360 pisać nie będę :P
Więc lepiej spokojnie poczekać i patrzeć na rozwój wydarzeń :)

PS. Wersja 60gb umożliwiała też odtwarzanie płyt w SACD, była to gratka dla audiofili. PS4 nawet zwykłego CD nie odtwarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo zwykłe CD to już przeszłość. Nikt konsoli nie wykorzystuje do odtwarzania muzyki :/ To tak jakby pralkę wykorzystywać do ubijania śmietany :D - da się, ale po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 16:13, TobiAlex napisał:

To tak jakby pralkę wykorzystywać do ubijania śmietany :D - da się, ale po co?

Bo potrzebuję 30 litrów bitej śmietany NA JUŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 13:15, Lucas_the_Great napisał:

> To ja powtórzę pytanie z góry: czy w polskiej edycji gry można przełączyć się na
ang
> audio + polskie napisy?
W review code mogłem zmieniac języki jak rękawiczki.
Najprawdopodobniej w retail jest tak samo, w większości gier od Sony nie ma przymusu
grania w wersję PL.


A wiesz jak sprawa wygląda w grach Ubisoftu (AC4) ? Da się przełączać między polskimi a angielskimi napisami i menu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadając wszystkie konsole (poza nowymi, ale to się zmieni na dniach) i posiadając komputer z NASA ;) uważam że lepszych fps''ów jak seria Halo nie ma. Killzone jest sporo za nim, ale też jest nadal przed większością fps z PC. Po prostu od czasu FEAR mało który fps ma jakiekolwiek AI sprawiające radość z grania. Fakt bawiłem się świetnie w nowe Ghosts ale głównie za sprawą budowy misji i ultra zawyżonego poziomu na najtrudniejszym gdzie chowanie się za zasłonami czy precyzyjne strzelanie było konieczne, ale ani CoD, ani BF, ani też seria Crysis nie ma w ogóle AI porównywalnego z poziomem serii Killzone, o Halo to nawet nie ma co myśleć.

Potwierdzam też że pierwsza konsola Sony 60GB była najlepsza, sam taką mam i doceniam nawet dzisiaj możliwość uruchomienia na niej gier z PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować