Zaloguj się, aby obserwować  
Gramik

Wybory Gramowiczów Roku 2013

226 postów w tym temacie

Dawno, dawno temu… W gramowej galaktyce… Był sobie pewien konkurs. Nieco zapomniany przez wielu doświadczonych, przez nowych zupełnie nieznany. Doszliśmy do wniosku, iż przyszedł czas go wznowić. Dlaczego? Ano dlatego, że miło według nas jest być wyróżnionym za swój wkład w sprawne i przyjemne funkcjonowanie naszej społeczności. Panie i Panowie, mamy zaszczyt zapowiedzieć..

Wybory Gramowiczów 2013 Roku!

Nadszedł według nas najwyższy moment, by wskazać najaktywniejszego, najciekawszego, najbardziej sympatycznego i w ogóle naj, naj, naj użytkownika naszego serwisu. By jednak nie były to wybory bardzo ogólne, zdecydowaliśmy, że rozbijemy je na kilka szczegółowych kategorii. Przez dłuższy czas zastanawialiśmy się też, jakie to kategorie moglibyśmy Wam zaproponować, ale chyba znaleźliśmy złoty środek i już za chwilę wam je zaprezentujemy.

Ale najpierw krótka rozpiska przebiegu wyborów:

Pierwsza część głosowania będzie trwała od dnia 27 listopada do 11 grudnia 2013.
W czasie jej trwania możecie wysyłać nam drogą mailową
Waszych kandydatów do danej kategorii. Dobrze by było, gdybyście także krótko napisali, dlaczego właśnie ten Gramowicz został przez Was wybrany!

W drugiej części, będziecie mogli oddawać swoje głosy na nominowanych, których oczywiście podamy na naszej stronie. Wasze głosy będziemy odbierać od 12 grudnia do 5 stycznia. Wyniki zostaną przez nas podane dnia 7 stycznia 2014.
W przypadku jednej z kategorii, czyli Wpis Roku, będziemy chcieli wyróżnić autora najciekawszego wpisu z tych, które wybieraliście przez ostatnie pół roku w konkursach na Wpis Miesiąca.

A jakie kategorie przewidujemy?

Gramsajtowicz Roku - osoba, która potrafi zaintrygować swoimi materiałami na Gramsajcie.

Forumowicz Roku - użytkownik, na którego zawsze można liczyć w kwestii ciekawych dyskusji w różnych tematach na forum.

Nagroda “Gram Fair Play” - jest ukoronowaniem działalności Gramowicza, na którego inni użytkownicy mogą zawsze liczyć. Prawdziwy bohater społeczności, ktoś, kto chętnie wyciąga pomocną dłoń do innych Gramowiczów.

Najlepszy Wpis Gramsajtowy - co tu dużo mówić: po prostu najlepszy, najciekawszy wpis gramsajtowy w tym roku.

Nominować możecie w dowolnej liczbie kategorii:

1. W kategoriach 1 i 2 - maksymalnie po 3 osoby do każdej.
2. W kategorii 3 - maksymalnie 3 osoby wraz z uzasadnieniem
3. W kategorii 4 - będą brały udział wpisy tygodnia i miesiąca.

Zapraszamy was już od dziś do zgłaszania swoich nominacji. Jeszcze raz przypominamy możecie to zrobić pisząc na adres gramik(at)gram.pl z dopiskiem Gramik 2013

Link do newsa: http://www.gram.pl/news/2013/11/26/gramik-2013-czyli-wybory-gramowiczow-roku-i-najlepszych-wpisow-gramsajtowych-nominacje.shtml

Link do głosowania: http://www.gram.pl/news/2013/11/26/gramik-2013-czyli-wybory-gramowiczow-roku-i-najlepszych-wpisow-gramsajtowych-glosowanie.shtml

Wywiady z nominowanymi Gramsajtowiczami http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=976843&n=132

[m - 007]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, miły powrót. :D Szkoda, że moja aktywność na forum od kilku lat ogranicza się do 3-4 tematów, więc ani mnie nie znają, ani ja nie znam. Przynajmniej tych "naj" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze możesz zagłosować na tych, z którymi w obrębie tych 3-4 tematów rozmawia Ci się najlepiej lub pasują do którejś z tych kategorii. Nie trzeba także głosować na wszystkie kategorie, bo wiadomo - nie każdy przegląda Gramsajty regularnie, czy regularnie przesiaduje na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 09:44, Rick napisał:

Wow, miły powrót. :D Szkoda, że moja aktywność na forum od kilku lat ogranicza się do
3-4 tematów, więc ani mnie nie znają, ani ja nie znam. Przynajmniej tych "naj" ;)


Wątpię czy jest dużo osób, które regularnie wypowiadałyby się w kilkunastu czy nawet więcej tematach. Wydaje mi się, że większość właśnie "siedzi" w kilku tematach. Ja też tak mam, a swoje nominacje podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 09:16, Gramik napisał:

Pierwsza część głosowania będzie trwała od dnia 17 listopada do 1 grudnia 2013.


Czyli nominować można już od tygodnia, a informujecie o tym dzisiaj? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 13:58, rob006 napisał:

Czyli nominować można już od tygodnia, a informujecie o tym dzisiaj? :P


Oj tam, marudzisz :P Lepiej późno niż wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 13:58, rob006 napisał:

Czyli nominować można już od tygodnia, a informujecie o tym dzisiaj? :P

Info do tej pory było na gramsajcie Gramika.

@Gramik

Spoiler

A nie mówiłem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę, ktoś to reaktywował? Ech ... stare dzieje i te czasy kiedy nawet ja brałem w tym udział jako kandydat. ;-D

Ciekawy jestem jaki będzie odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... przy obecnym okrojonym składzie wybranie modka roku jest banalnie proste. ;-)

Pomysł na reaktywację konkursu fajny ale ciekawiej by było jakby były te całe sztaby wyborcze, dyskusje między kandydatami i z nimi samymi tak jak miało to miejsce kiedyś. Takie moje skromne zdanie w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 13:58, rob006 napisał:

Czyli nominować można już od tygodnia, a informujecie o tym dzisiaj? :P


Do tego co napisał Manwe, należy też dodać fakt, że mieliśmy też trochę problemów związanych ze szczegółami dotyczącymi wsparcia ze strony gram.pl i nie sądziliśmy, że aż tak to się nam przesunie. Czekaliśmy po prostu, aż sprawy nabiorą jakiś oficjalny kształt, by dopiero wtedy to trochę bardziej nagłośnić, już mając wszystko dopięte na ostatni guzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:42, Tyler_D napisał:

Napisałeś/liście o pierwszej części głosowania ... a co będzie dalej? Dobrze by było
jakbyście przybliżyli ludziom o co biega.

Jest napisane - w drugiej części będziemy oddawać głosy na nominowanych. Zapewne zwykła ankieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:32, Tyler_D napisał:

Wiesz ... przy obecnym okrojonym składzie wybranie modka roku jest banalnie proste. ;-)

Pomysł na reaktywację konkursu fajny ale ciekawiej by było jakby były te całe sztaby
wyborcze, dyskusje między kandydatami i z nimi samymi tak jak miało to miejsce kiedyś.
Takie moje skromne zdanie w tej sprawie.


Nie udzielam się aż tak na gramie i nie pamiętam starych dziejów, ale muszę przyznać, że ten pomysł wydaje się bardzo ciekawy :) Chociaż chyba byłoby za dużo roboty z takim przedsięwzięciem. Może uda się za rok coś takiego zorganizować? Co o tym sądzicie, Marudny i Zoso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytując pewną babcię ze znanego niektórym filmiku na YT, pytaną o zalegizybanie marihuaenu "a komu to potrzebne, a dlaczego?".

Wyborów gramowicza roku nie ma od kilku lat nie dlatego, że ktoś zły stwierdził, że nie będzie. Ostatnia edycja miała tak znikome zainteresowanie, że nie powinno się jej nawet wskrzeszać. Jestem już na tym forum bardzo długo i tych wszystkich "listów otwartych", "inicjatyw gramowych", "akcji społecznościowych", "próśb o zmiany" i inszych "rewolucji" obwieszczanych zawsze w strasznie patetycznym tonie widziałem tyle, że ciężko jest mi je zliczyć. Tak, jakby ktoś jeszcze tego nie zauważył - to nie ma zbytnio sensu. I też nie wróżę powodzenia tej inicjatywie.

Choć może to zrzędzenie starej gwardii, huehue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marudin odpowiada. Postaram się tak zbiorczo, bo każdemu z osobna odpowiadać to trochę ciężko:

Tak jak powiedział ZoSo: czekaliśmy na wsparcie gramu i ono będzie. Dzisiaj dowiedziałem się kilku szczegółów w tej sprawie i w najbliższym czasie jeszcze kilka rzeczy zostanie zaktualizowanych. Takich jak m.in. termin głosowań w poszczególnych etapach. Głównie dlatego, iż chcemy oficjalnie to wszystko zacząć. Oczywiście nie oznacza to, że głosy już oddane się nie liczą, bo liczą się jak najbardziej.

Co do sztabów wyborczych i innych pomysłów uatrakcyjnienia wyborów - tutaj już wszystko zależy od Was. Jeżeli chcecie, aby taka forma tutaj zagościła to proszę bardzo. W tym liczy się przede wszystkim dobra zabawa. My dajemy pewien pomysł i taki rdzeń tego wszystkiego jak to będzie wyglądało. Jeśli macie dodatkowe pomysły to chętnie je ogarnę w wolnej chwili. Przecież to wszystko robione jest dla społeczności gramu ;)

Natomiast co do tego "a komu to potrzebne". Ja osobiście uważam, że takie reaktywacje są potrzebne tutaj. Głównie dlatego, że z tego co widzę gram.pl wygląda jak takie stare miasteczko jak w westernach. Jest szeryfów kilku, kilku rozbójników, saloon, gdzie można napić się czegoś dobrego. I tak cały czas, w kółko... i tak pojawiło się kilka osób, które w tym roku stworzyły różne inicjatywy mające na celu przywróceniu życia tutaj może nie tak jak było dawniej, ale żeby chociaż było nieco lepiej. Malowanie i przebudowę starej elewacji zostawiam innym, którzy lepiej się znają (choć nie powiem - chciałbym nauczyć się tego i owego...). My możemy zaoferować coś innego w kooperacji z gramem i powiem szczerze: łatwe to nie jest, ale po prostu jakoś tak... kurczę nie powiem, ale chce się to tutaj robić. Dlaczego? Bo ktoś by powiedział "muradiny tak mają...", a ja mówię po prostu fajnie jest coś dla innych zorganizować ;)

Koniec mojego przydługiego marudzenia. Feel free to discuss...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 17:20, Outlander-pro napisał:

Choć może to zrzędzenie starej gwardii, huehue.

Tak jakby kto inny to przygotowywał ;]

Wszystkie te wymienione "akcje" na gramie to już element ekosystemu. Czy potrzebne, czy nie, zawsze były i będą. Przynajmniej nie szkodzą zbytnio, a zawsze coś się dzieje. I tak samo znajdą się narzekający i chwalący... taka kolej rzeczy. Dobrze wiemy, że kijem Wisły nie zawrócimy, ale nawet takie niewielkie poruszenie to coś lepszego niż trwanie w miejscu. Poza tym, jeżeli gram będzie chciał w tym miejscu stać, to nawet cudem go nikt nie poruszy, dlatego oczywiste jest, że żadna akcja z założenia nie będzie tutaj miała powodzenia.

Mimo to warto zawsze spróbować, nie? W razie czego gromy polecą na nas ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2013 o 17:42, theZoSo napisał:

Mimo to warto zawsze spróbować, nie? W razie czego gromy polecą na nas ;>


Ależ oczywiście, ja nikomu niczego nie zakazuję :) Ale jednak Muradin dobrze prawisz - gram już od dawna stoi w miejscu i jest "nuda panie, nic się nie dzieje". Dawno już minął złoty wiek, czy by być w topce aktywnych forumowiczów danego miesiąca trzeba było mieć ponad 500 postów - teraz styknie około 150 (co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia). I tak dalej mamy z regularną częstotliwością głosy że "gram się skończył" inni są go "wskrzeszać" różnymi akcjami ... ale jednak aktywność spadła i coraz bardziej wracamy do takiego przyjemnego stanu zawieszenia: gdzie ot, nic się nie dzieje. Kiedyś jeszcze bym też może krzyczał, że tak być nie może, że trzeba nam działać, inicjatyw, odegnać marazm i dobrze się bawić :) Gdy były zloty, forumowe akcje, urodziny gramu w ich siedzibie, Soleila, oraz fajni ludzie (przyznam, że niesamowita ilość starych użytkowników odpadła). I teraz mamy taki stan tej "nudy". Czy to źle? Nie wiem, ale mi chyba to pasuje, bo się nie łudzę by takie czasy miały wrócić :)

Have fun z tą inicjatywą, popatrzę sobie z boku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować