Zaloguj się, aby obserwować  
Gramik

Wybory Gramowiczów Roku 2013

226 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2014 o 18:01, Muradin_07 napisał:

No co prawda to prawda. Tylko też prawda jest taka, że niektórzy mogli w ogóle nie ogarniać
tematu pod kątem społeczności w tym roku. Dlatego też następny rok może zmotywuje Gramowiczów
do bliższego zapoznania się z forum czy gramsajtami, poznawania bliższego ludzi tutaj
przebywających.


Czas pokaże. Pożyjemy, zobaczymy. Przyszłoroczna frekwencja prawdę nam powie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:04, theZoSo napisał:

No przepraszam, ale w porównaniu do tego, jak GŁÓWNI ZAINTERESOWANI sami siebie reklamowali
[bo komu jak komu, ale im najbardziej powinno zależeć na zdobywaniu wyborców], to gramowe
i gramikowe reklamy wyborów były wręcz aż nadto wystarczające :D

Można by było coś zrobić, ale do tego przydałoby się jakieś zainteresowanie ze strony
samych nominowanych, a tutaj... cóż - z niektórymi nawet wywiadu nie udało się przeprowadzić.

Ja nie mam takie fantazji, żeby tworzyć sobie jakieś sztaby wyborcze. Uznałem, że moje wpisy są dla mnie wystarczającą reklamą, w końcu to za nie ktoś mnie zgłosił ;) No i zmotywowałem się w końcu do reorganizacji spisu treści, żeby ewentualni chętni mieli łatwiejszy dostęp do moich wypocin :D Polityk ze mnie nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:01, ManweKallahan napisał:

Zastanawiam się tylko jak można przez parę tygodni ani razu nie zauważyć podwieszonego
tematu na forum, skoro się na nim często przebywa. Ale rzeczywiście, w środku okresu
głosowania trochę się cicho zrobiło. Ale będzie nauka na przyszłość.


Jakby się tak zastanowić, to taki przyklejony temat i tak jest chyba jedyną naprawdę skuteczną formą ogłoszenia czegoś na gramie. Nie news, nie spot, nie post na fejsie. Sad but true...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:01, ManweKallahan napisał:

Zastanawiam się tylko jak można przez parę tygodni ani razu nie zauważyć podwieszonego
tematu na forum, skoro się na nim często przebywa.


Wielu tylko komentuje newsy i nie wpada na forum. Podwieszony temat zauważył każdy człowiek, który przeglądał forum. widocznie, nie każdy głosował.

Dnia 07.01.2014 o 18:01, ManweKallahan napisał:

Ale rzeczywiście, w środku okresu
głosowania trochę się cicho zrobiło. Ale będzie nauka na przyszłość.


Patrząc optymistycznie, frekwencja była przynajmniej wyższa niż zero. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony także to są pierwsze wybory po długim czasie. Nie liczyłem na wielkie zainteresowanie, ale i tak jest większe niż zakładałem i to jest według mnie sukces. Dlatego myślę, że w następnym roku będzie jeszcze większe. Tym bardziej, że:

1. Wiadomo, że takie wybory były i będą (w 99%) w 2014 roku.
2. Jakie były kategorie plus pewnie dojdą jakieś nowe (layoutowa, może let''s playe)
3. Jakie były nagrody (a są uber moim zdaniem)

Dlatego tylko wystarczy nieco to nagłośnić w różny sposób. I będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że spora część forumowiczów nie wiedziała o wyborach. Teraz piszesz, że każdy kto wchodził na forum temat zobaczył. Czyli dowiedział się o wyborach. Coś mi tu nie gra :P No bo czy ci, którzy "tylko komentują newsy i nie wpadają na forum" to też użytkownicy forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:04, theZoSo napisał:

No przepraszam, ale w porównaniu do tego, jak GŁÓWNI ZAINTERESOWANI sami siebie reklamowali
[bo komu jak komu, ale im najbardziej powinno zależeć na zdobywaniu wyborców], to gramowe
i gramikowe reklamy wyborów były wręcz aż nadto wystarczające :D


Główni zainteresowani, w ogóle się nie reklamowali. ICH pytaj o brak reklamy. Być może rozumiem ICH, nie chcieli się narzucać i pozostać skromni. ;)

Dnia 07.01.2014 o 18:04, theZoSo napisał:

Można by było coś zrobić, ale do tego przydałoby się jakieś zainteresowanie ze strony
samych nominowanych, a tutaj... cóż - z niektórymi nawet wywiadu nie udało się przeprowadzić.


W kwestii wywiadów, nie mam sobie nic do zarzucenia. Dobrze żyję z mediami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:13, Muradin_07 napisał:

2. Jakie były kategorie plus pewnie dojdą jakieś nowe (layoutowa, może let''s playe)


inb4 zosieł = nope, nope, nope

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:18, Kakarotto napisał:

Główni zainteresowani, w ogóle się nie reklamowali. ICH pytaj o brak reklamy. Być może
rozumiem ICH, nie chcieli się narzucać i pozostać skromni. ;)

A była taka fajna możliwość na kampanie wyborcze. Nikt nie zabraniał :>
A tak - z pustego i Salomon nie naleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:13, Muradin_07 napisał:

Z drugiej strony także to są pierwsze wybory po długim czasie. Nie liczyłem na wielkie
zainteresowanie, ale i tak jest większe niż zakładałem i to jest według mnie sukces.


Nic nie mam, do kwestii organizacyjnych. Organizacja tych wyborów stoi na wysokim poziomie. Po prostu, w przyszłości, trzeba więcej reklamować i tyle. ;)

Dnia 07.01.2014 o 18:13, Muradin_07 napisał:

Dlatego myślę, że w następnym roku będzie jeszcze większe. Tym bardziej, że:

1. Wiadomo, że takie wybory były i będą (w 99%) w 2014 roku.


Siła rzeczy, będzie wyższe. Trzeba było tylko przetrzeć szlaki, gdyż od ostatnich wyborów minęło sporo czasu.

Dnia 07.01.2014 o 18:13, Muradin_07 napisał:

2. Jakie były kategorie plus pewnie dojdą jakieś nowe (layoutowa, może let''s playe)


Kategorie obecne były trafione, choć im ich więcej, tym lepiej, :D

Dnia 07.01.2014 o 18:13, Muradin_07 napisał:

3. Jakie były nagrody (a są uber moim zdaniem)


Ciągle wychwalasz te nagrody, że już powoli mam na nie chęć. :P
Szkoda, że nie wygram. ;(

Dnia 07.01.2014 o 18:13, Muradin_07 napisał:

Dlatego tylko wystarczy nieco to nagłośnić w różny sposób. I będzie dobrze ;)


To jest sedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:14, ManweKallahan napisał:

Napisałeś, że spora część forumowiczów nie wiedziała o wyborach. Teraz piszesz, że każdy
kto wchodził na forum temat zobaczył. Czyli dowiedział się o wyborach.


Na forum jest zarejestrowanych ponad 60k userów. Spora ich część to konta nieaktywne, mało aktywne lub konta do spamu albo jakieś inne takie, które na forum nie zaglądają...

Dnia 07.01.2014 o 18:14, ManweKallahan napisał:

Coś mi tu nie
gra :P No bo czy ci, którzy "tylko komentują newsy i nie wpadają na forum" to też użytkownicy
forum?


Tak, ale należących do podgrupy komentatorów newsów. :D

P.S. Napisałem także, że widział, nie znaczy, że głosował. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:25, Kakarotto napisał:

Nic nie mam, do kwestii organizacyjnych. Organizacja tych wyborów stoi na wysokim poziomie.
Po prostu, w przyszłości, trzeba więcej reklamować i tyle. ;)


Może inaczej - przydałoby się jeszcze jakieś miejsce do reklamowania, bo z tego co wiem, to reklamy były wszędzie, gdzie się dało. A nie ma sensu codziennie dodawać posta na forum, ani wpisu na gramikowym sajcie, tylko po to by przypomnieć jednym zdaniem o wyborach. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:31, Kakarotto napisał:

Na forum jest zarejestrowanych ponad 60k userów. Spora ich część to konta nieaktywne,
mało aktywne lub konta do spamu albo jakieś inne takie, które na forum nie zaglądają...


Wg gramstatów na forum w grudniu aktywnych było ok 1600 użytkowników - w porównaniu do tych 60 tysięcy to dość niewiele :D Zresztą, jak tak patrzę, to z miesiąca na miesiąc coraz mniej jest aktywnych użytkowników, którzy piszą coraz mniej postów, szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 17:09, theZoSo napisał:

A co do samych wyborów, to faktycznie troszeczkę cicho było. Nie wiem czemu nikt nie
chciał sam z siebie i na własną rękę walczyć o głosy.


Za siebie powiem. Nie sądziłem, że to mi przystoi oraz jakby coś takiego zostało odebrane. To co robię na forum/GSie jest tworzone w celu jako takiego promowania Nintendo i ukazania, że jest to fajne. Nie robiłem tego oczekując zaszczytów, no jedynie wyróżnienia w postaci osób, które to czytają/komentują. Przez to jakbym teraz wywalił "kampanie" to nie wiedziałem czy to nie będzie miecz obosieczny, a powiem że myślałem o tym, żeby jakoś żartobliwie nawoływać do głosowania :D
Po prostu nie wiedziałem czy zostaną wyczute dobre intencje, no i informacja o tym głosowaniu mogłaby wisieć na głównej, to fakt.
Teraz trochę żałuję, że nic nie zrobiłem, chcę koszulkę z nickiem dammit! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:45, Ichibanboshi-kun napisał:

no i informacja o tym głosowaniu mogłaby wisieć na głównej, to fakt.

Jeżeli dobrze widziałem, to na głównej nawet wisiała grafika w formie reklamy, ale że mam na co dzień adblocka odpalonego, to niestety...

Dnia 07.01.2014 o 18:45, Ichibanboshi-kun napisał:

Teraz trochę żałuję, że nic nie zrobiłem, chcę koszulkę z nickiem dammit! :D

Koszulka to tam pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:31, Kakarotto napisał:

Na forum jest zarejestrowanych ponad 60k userów. Spora ich część to konta nieaktywne,
mało aktywne lub konta do spamu albo jakieś inne takie, które na forum nie zaglądają...

No to na nich chyba nie można było w tej kwestii liczyć? ;)

Dnia 07.01.2014 o 18:31, Kakarotto napisał:

Tak, ale należących do podgrupy komentatorów newsów. :D

Powiedziałbym, że to użytkownicy głównej części serwisu. Forum jest tylko częścią gram.pl, nie każdy zarejestrowany user (użytkownik gram.pl) jest jednocześnie użytkownikiem forum.

Dnia 07.01.2014 o 18:31, Kakarotto napisał:

P.S. Napisałem także, że widział, nie znaczy, że głosował. :P

No ale skoro widział i nie zagłosował, to raczej ciężko, żeby dodatkowa reklama miała to zmienić. Reklama ma jak dla mnie na celu poinformowanie, że coś takiego jest, a ludzi, którzy wiedzą, a nie głosują to zachęcić by mogły chyba tylko jakieś akcje ze strony nominowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:49, theZoSo napisał:

> Teraz trochę żałuję, że nic nie zrobiłem, chcę koszulkę z nickiem dammit! :D
Koszulka to tam pikuś.


Racja! W końcu są jeszcze
( *_*)>⌐■-■
specjalne tytuły na forum
(⌐■_■)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:45, Ichibanboshi-kun napisał:

Za siebie powiem. Nie sądziłem, że to mi przystoi oraz jakby coś takiego zostało odebrane.
To co robię na forum/GSie jest tworzone w celu jako takiego promowania Nintendo i ukazania,
że jest to fajne.

oho, inb4 "Doskonały, idealny, klawy, luksusowy, mistrzowski, najlepszy, pierwszej klasy, pierwszorzędny, przedni, równy, w dechę, wspaniały, wybitny, wyborowy, wyśmienity, znakomity, byczy, świetny, wystrzałowy i wiele, wiele innych. Zamienników jest szałowa ilość, nic tylko brać."
;)

Dnia 07.01.2014 o 18:45, Ichibanboshi-kun napisał:

Nie robiłem tego oczekując zaszczytów, no jedynie wyróżnienia w postaci
osób, które to czytają/komentują. Przez to jakbym teraz wywalił "kampanie" to nie wiedziałem
czy to nie będzie miecz obosieczny, a powiem że myślałem o tym, żeby jakoś żartobliwie
nawoływać do głosowania :D
Po prostu nie wiedziałem czy zostaną wyczute dobre intencje, no i informacja o tym głosowaniu
mogłaby wisieć na głównej, to fakt.

Same here- ja to nawet bym nie wiedział których kogo zaprząc do roboty przy kampanii:)

Dnia 07.01.2014 o 18:45, Ichibanboshi-kun napisał:

Teraz trochę żałuję, że nic nie zrobiłem, chcę koszulkę z nickiem dammit! :D

Jako, że solidarność to nasza narodowa cecha (ponoć;) to łącząc się z kolegą w żalu: chcą moją koszulkę z Diablo, siora, ODDAWAJJJJJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować