Zaloguj się, aby obserwować  
Gramik

Wybory Gramowiczów Roku 2013

226 postów w tym temacie

Wiesz no, co tu dużo gadać - gram za czasów cdp, a teraz to są dwie różne bajki. I tego oczywiście się nie da zmienić. Dodatkowo nie ma co się oszukiwać: wszystko idzie w kierunku fb, twittera i innych. Różne fora działają, ale wiele osób teraz raczej na ogólnych takich miejscach o grach się nie udziela i woli już czysto sprecyzowane miejsca (jak forum SC II czy inne fora danej gry, bo tam są jednak wszyscy z jednej parafii).

Ale... zawsze się znajdzie jakieś ale... po prostu fajnie by było, aby ta gramowa społeczność się czymś jednak wyróżniała. Nawet jakby to było coś tylko dla nas. Ktoś zobaczy z zewnątrz i powie "Ej... oni coś tam wybierają, coś tam piszą... może to fajne miejsce". I tutaj wchodzi rola społeczności, która ma nie odrzucać, a zachęcić. Oczywiście nie mówię, że gramowa społeczność odrzuca nowych, bo tak oczywiście nie jest.

Po prostu krótka piłka: jeżeli jest coś organizowane dla społeczności to dlaczego nie wziąć w tym udziału? Właśnie też mnie to w pewnym stopniu boli, że zazwyczaj idą teksty "nic się nie dzieje", a jak już coś się pojawi to idą teksty "a komu to potrzebne, przecież i tak to się nie uda". I oczywiście nie mówię tutaj o Tobie, bo wiadomo - każdy jak chce to bierze udział. Tylko mówię o całości, która nie raz się pojawiła i sam o tym wspomniałeś.

No i oczywiście raczej Gramik tworem chwilowym nie jest... ewentualnie może nieco ewoluować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:28, pawbuk napisał:

Może od razu dodać też kategorię "Moderator Roku"? :D Może starali by się być mniej "okrutni"
w wydawaniu "wyroków" :D


Zły pomysł :P

Ale sama idea wyboru Gramowicza roku jest fajna, może forum się trochę rozrusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było jakiegoś kwasu, to tamten mój post wyżej był pisany bez nawet najmniejszej kapki pretensji. Wszyscy wiemy jak jest, nikt nie oczekuje, że będzie jak kiedyś ;] To co robimy z Muradinem to na pewno tymczasowe, niewielkie przejaśnienie na gramie, ale chcemy, by jak najwięcej osób na tym coś jeszcze skorzystało. I tyle. Może ktoś będzie z tego zadowolony, może ktoś nie... no, ale od tego jest to nasze gramowe podwórko :D

Dzięki za wsparcie... czy coś ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja uwielbiam to jak jesteśmy zgodni ze sobą Zosieł. Ale to są właśnie Muradiny takie moje vs. Zosieły pospolite :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:28, pawbuk napisał:

Może od razu dodać też kategorię "Moderator Roku"? :D Może starali by się być mniej "okrutni"
w wydawaniu "wyroków" :D


Chodzą plotki, że moderator to też forumowicz, więc można wystawiać modków do tej kategorii. Można też do kategorii Nagroda “Gram Fair Play”, któż jest największym bohaterem forum, usłużnym, uniżonym pomocnikiem i przewodnikiem dla forumowej braci? Każdy modek z osobna. :D
_____________________________

Co do całej akcji, to cieszę się, że nie skończyło się na słowach.
Trzeba dobrze się zastanowić i może jakieś kandydatury podesłać. Trudny wybór. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to co stoi na przeszkodzie zrobić to po raz kolejny? :D Tylko oczywiście mam nadzieję, że wtedy za tym pójdzie fakt, iż wielu Gramowiczów weźmie udział w pierwszym etapie nominacji. Wtedy drugi etap będzie czysto wyborczy i... może nawet udałoby się coś o tym więcej napisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 18:45, kindziukxxx napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45885&u=227 kilka lat temu się nie udało może
teraz? :P


Teraz też się nie uda, bo niby dlaczego miałby?
Napisanie kilku głupot na gramsajcie to, poważnie rzecz ujmując, za mało na sukces. ;(
A i ktoś musiałby mnie zgłosić, gdyż pewnie samemu nie można siebie, nie wypada. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten óczuć, kiedy Wybory Gramowiczów #sentyment

Fajnie, że staracie się wskrzesić starą ideę, która być może nie ma już prawa bytu, a może i ma, nie mnie osądzać. W każdym razie - powodzenia i miłej zabawy. Czekam na dobre kampanie wyborcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 20:13, Magwisienka napisał:

Czekam na dobre
kampanie wyborcze ;)


Kampanie wyborcze... Jeśli chodzi o kategorie "gramsajtowe", nie ma sensu prowadzenia kampanii, tak mi się wydaje. Gramsajt i wpisy na nim, mówią nam wszystko, świadczą o danej osobie, czyż nie?
Co do reszty kategorii, głosować będzie się na znanych i lubionych, żadna kampania nie przekona mnie do głosowania na jakiegoś, nieznanego mi kandydata.
Do głównego konceptu Wyborów Gramowiczów 2013 roku nie bardzo mi pasują kampanie wyborcze. Znając życie i tak będą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 20:22, Kakarotto napisał:

Do głównego konceptu Wyborów Gramowiczów 2013 roku nie bardzo mi pasują kampanie wyborcze.
Znając życie i tak będą. :D


Powiem tak - zbierzemy nominacje, zaprezentujemy kandydatów, a co się dalej wydarzy w kwestii walki o głosy, to już w wasze ręce oddajemy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 20:54, Gramik napisał:

Powiem tak - zbierzemy nominacje, zaprezentujemy kandydatów, a co się dalej wydarzy w
kwestii walki o głosy, to już w wasze ręce oddajemy ;]


A co z ilością nominacji? Będzie można głosować na wszystkich nominowanych, czy będzie jakaś selekcja?
No i czy już wiadomo jak będzie wyglądać głosowanie? Ankiety na Gramiku, czy jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow... incepcja... jest 21:00 u mnie, a widzę przyszłość 2 minuty do przodu :O

Ale to ja wyjaśnię - nominować można tyle osób, ile napisaliśmy w poście przypiętym do tematu jak i we wpisie GSowym. Głównie po to, aby nie było sporego bałaganu, a i łatwiej jest napisać coś więcej do kilku nominacji niż do zyliarda i nie napisać nic. Selekcja będzie prosta - po prostu najczęściej nominowani wezmą udział w głosowaniu. Jeżeli będzie ich więcej np. ze względu na ilość głosów to będzie tych nominacji naturalnie więcej.

Co do głosowania to z tego co rozmawiałem z zielonymi będzie specjalna ankieta do głosowania w newsie przedstawiającym wszystkich nominowanych :)

21:03... dziennik pokładowy Muradina... mamy o dziwo godzinę 21:06... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować