Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam - system recenzji od dziś w ogólnodostępnej fazie beta

19 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Teraz sami możecie być jak Myszasty - bez hodowania brody, bez chodzenia do pracy, a wszystko tylko za sprawą odpalenia komputera i zalogowania się do Steama. Inaczej mówiąc, jeśli uważacie, że rzeczywiście umiecie pisać, to teraz macie okazję udowodnić to całemu światu.

Przeczytaj cały tekst "Steam - system recenzji od dziś w ogólnodostępnej fazie beta" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I będzie kupa śmiechu jak na metacritic. ;p

Dobrze przynajmniej, że trzeba w grę zagrać. IMO powinno być jeszcze jakieś minimum czasu spędzonego przy ocenianej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 00:18, Kadaj napisał:

I będzie kupa śmiechu jak na metacritic. ;p

Dobrze przynajmniej, że trzeba w grę zagrać. IMO powinno być jeszcze jakieś minimum czasu
spędzonego przy ocenianej produkcji.

No, jak napisałem w newsie - 10 godzin przy Moonbase Alpha spędzone na pisaniu ''lolololo'' i ''Jon Madden'' gwarantuje mi przepustkę do Złotej Recenzji Steam 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 00:18, Kadaj napisał:

I będzie kupa śmiechu jak na metacritic. ;p


Pomysł ogólnie bardzo ciekawy, ale rzeczywiście może stać się z tego taki drugi Metacritic :D Trzeba zobaczyć jak to się rozwinie :)

Dnia 26.11.2013 o 00:18, Kadaj napisał:


Dobrze przynajmniej, że trzeba w grę zagrać. IMO powinno być jeszcze jakieś minimum czasu
spędzonego przy ocenianej produkcji.


Problem w tym, że niektóre gry na przykład w 4 godziny można ukończyć, a w innych 4 godziny to jedynie połowa prologu :D Może lepszym systemem byłby taki oparty na średnim czasie gry, albo na kwartylach. Może trzeba by zdobyć jakieś osiągnięcie w grze, które by świadczyło o trochę dłuższym z nią obcowaniu... No nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie będą recenzje tylko krótkie komentarze mieszające grę z błotem, bądź wychwalające ją pod niebiosa z minimalną dozą argumentacji.

Trzeba będzie przewalić masę gnoju by znaleźć faktycznie jakieś rzetelne recenzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 05:12, Panopticon napisał:

Czyli krótko mówiąc, znaleźli sobie frajerów, którzy będą im pisać recenzje za darmo.


Ja pierdzielę, ktoś Cię do tego zmusza? Wielu ludzi lubi pobawić się w takie rzeczy i naprawdę nie widzę w tym większego interesu ze strony Valve - to czysty ukłon w stronę społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli krótko mówiąc, znaleźli sobie frajerów, którzy będą im pisać recenzje za darmo.
Nikt nikogo do tego nie zmusza to pierwsze. Steam nigdy się recenzjami zreszta nie zajmował więc to raczej nie jest "za nich".

Co do obaw że będzie to kolejny metacritic, to fakt że przy każdej recenzji mamy wyświetlone ile dana osoba spędziła w grze daje rozeznanie co warto czytać a co nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie to działało, ale pewnie nie zbyt dobrze, jeśli klientowi Steam dalej będzie zajmowało przejście pomiędzy zakładkami (np. Społeczność i zakładka o mnie) wieki z potencjalnym ryzykiem dostania komunikatu że się nie dało. Spr. na kilku kompach, na kilku łączach, efekt tfu ficzer nie występuje jeśli na Steama wejdzie się z poziomu przeglądarki. Może ich własny program potrafił by mieć załadowane wcześniej do pamięci grafiki, skoro musi się aktualizować raz na 2 dni.

Mało użytkowników napisało kiedykolwiek recenzję, a jeszcze mniej coś wartego napisania. Trudno też wyszukać recenzje innych, nawet jeśli to ludzi z listy znajomych, ponieważ ciężki i wolny interfejs do tego nie zachęca. Szczególnie, że większość ludzi włącza Steam by grać, ewentualnie więcej jest grafomanów niż tych, co chcą to czytać :P
Ja dalej będę w każdym razie czytał recenzję na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam idzie w ciekawym kierunku. Nie raz społeczność skupiona w okół danej gry, na forum jest większa i bardziej aktywna niż na oficjalnym forum gry u producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię pisać krótkie recki gier, które przeszedłem. Bo czemu nie, by pisać długie rozbujane nie mam czasu, albo uważam je za słabe i lecą do kosza. :)
Póki co system lepszy od poprzedniego, w którym pisanie "rekomendacji", która była negatywna i tak rekomendowała tą grę, więc teraz przynajmniej można dać łapkę w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jedno pomnieliście ze producent gry może usunąć recenzje jeśli z zbyt negatywna lub
> "niewłaściwa" .

Nie może usunąć... jedynie oznaczyć jako spam niczym na demotach lub youtube. tylko moderator może wywalić reckę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 10:30, deamon-pl napisał:

jedno pomnieliście ze producent gry może usunąć recenzje jeśli z zbyt negatywna lub
"niewłaściwa" .

Q. I''m a developer. Can I delete reviews of my product?
A. Not directly.


Tiaaa. Może je co najwyżej oznaczyć jako spam, a i to może być cofnięte przez moderatora. Takie zabezpieczenie przed buractwem z Metacritica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Lepsze to niż metacirtic, gdzie nie trzeba posiadac gry do oceniania, a wystarczy tylko
> paczka fanbojów aby zmienic diametralnie ocene gry.

Dokładnie zgadzam się z Tobą. Na metacritic często jest tak, że gra dostaje ocenę 10 od jednej osoby po czym następna to 0 od kolejnej. Przecież to debilizm jest. Dotyczy to np. Diablo III gdzie ludzie wystawiający jej 0 (jak w ogóle można wystawić grze 0 ja się pytam) argumentują to błędem 3003 i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie zgadzam się z Tobą. Na metacritic często jest tak, że gra dostaje ocenę 10
> od jednej osoby po czym następna to 0 od kolejnej. Przecież to debilizm jest. Dotyczy
> to np. Diablo III gdzie ludzie wystawiający jej 0 (jak w ogóle można wystawić grze 0
> ja się pytam) argumentują to błędem 3003 i to wszystko.
Ha! A co powiesz na to, że ocena Doty 2 na Matecriticu spadła z 9 do 3 tylko dlatego, że Valve spóźnili się z Halloweenowym eventem.
Nie mogę pojąc jak jakiś głupi event może mieć tak duży wpływ na ocenę... Paranoja.
--------------------------------------------------
Ostatnio (znaczy jeszcze przed wprowadzeniem tego) złapałem się na tym, że przeglądając Steam store odruchowo przewijałem stronę na dół żeby zobaczyć opinie na temat produktu... Dziwne, bo zwykle robię tak na muzycznych stronach typu Rate Your Music. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować