Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra na Oculus Rift, która leczy wzrok

14 postów w tym temacie

Brawo. Oby więcej takich inicjatyw. Świetnie też, że jest taki odzew i w ciągu 5 dni James otrzymał prawie 250% tego o co prosił. A pozostało jeszcze prawie 50 dni do końca zbiórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo drogie leczenie, ale kto wie może oculus rift będzie refundowany przez NFZ. Ewentualnie pacjent zostanie wysłany na zabiegi. Ale kto wysiedzi przy tej grze trzy tygodnie po dwie godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego, jednym słowem. Takowe leczenia są bardzo drogie, pamiętam dobrze bo sam kiedyś miałem problemy ze wzrokiem. Na szczęście mój problem był na tyle mały że dało się go prosto rozwiązać. Cudowne jest to że może wreszcie co poniektóre osoby docenią tą branże i zaczną, inaczej patrzeć na gry. Gry to nie tylko zło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, mimo tego że nigdy nie miałem problemów ze wzrokiem a dość długo siedzę na kompie to sam bym spróbował by się upewnić że jednak wszystko jest git. Więcej takich gier ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam ''''leniwe oko''''... kupilem occulusa i wiem ze wyleczenie i tego schorzenia jest mozliwe.

Na poczatku nasza glowka miusi sie dostosowac do Occulusa... po paru dniach 5-10min gry na occulusie uczucie ''''dziwnego kaca'''' znika. U mnie bardzo szybko zniknelo ale kazdy jest inny. Najwiekszym wyzwanie teworcow Occulussa bedzie dopasowanie tego sprzetu pod kazdego..a to nie bedzie latwe

Nawet bez occulusa mozna wyleczyc tak zeza czy leniwe oko o czym dowiodla Pani Sue Barry zwana ''''Stereo Sue'''' stoujac terapie o ktorej nasi doktorzy zapewne nie wiedza. Zrobila to w wieku 48lat!!! Pozdrawiam wszystkich ''''Rifterow''''!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 14:38, Piotrek54321 napisał:

> Naprzód bolały oczy po używaniu OR a teraz nagle leczy? :D

Przeczytaj artykuł, dowiesz się w czym pomaga.



Czytałem więc ocb? Tylko jak mają leczyć oczy skoro wpierw je "psuły"? To wbrew logice chyba że poprawili technologie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem więc ocb? Tylko jak mają leczyć oczy skoro wpierw je "psuły"? To wbrew logice
> chyba że poprawili technologie :).

Oculus nie psuje oczu.... kazdy ma inne oczy. Niektore meczy sie szybciej badz wolniej.. problemem byla ''''NAUSEA'''' - tj. zawroty glowy przy adaptowaniu sie do oculusa. Niektorym wogole ten etap nie przechodzi. Jak juz sie przyzwyczaisz to jest OK i mozesz no poprawic wzrok tym programem ,....ale jak nie masz wady to nie ma czego poprawiac LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuje Oculus ale powiem jedno - ta gra (nie Oculus lecz Diplopia) jest warta więcej niż 1000zł pfffff i teraz pytanie odnośnie konsolowych tytułów - 304zł za DIGITAL na PSN for PS 4 ? "F-word" was that ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 22:34, szyslay napisał:

> Czytałem więc ocb? Tylko jak mają leczyć oczy skoro wpierw je "psuły"? To wbrew
logice
> chyba że poprawili technologie :).

Oculus nie psuje oczu.... kazdy ma inne oczy. Niektore meczy sie szybciej badz wolniej..
problemem byla ''''NAUSEA'''' - tj. zawroty glowy przy adaptowaniu sie do oculusa. Niektorym
wogole ten etap nie przechodzi. Jak juz sie przyzwyczaisz to jest OK i mozesz no poprawic
wzrok tym programem ,....ale jak nie masz wady to nie ma czego poprawiac LOL


Z tego co slyszalem to oprócz zawrotów głowy było też z oczami coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Eternal101 Masz jakieś linki do takich informacji ? Wszystko co do tej ory czytałem, to to, że Rift ma właśnie nie mieć takich problemów w stosunku do starszych generacji VR. I znacznie lepiej sobie radzić niż telewizory 3d, przy któych wzrok ogniskujemy w niewłąściwym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować