Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 4: trwa odliczanie do "nuklearnej zimy"

53 postów w tym temacie

"EMRG MSG" - Emergency message
"LAS VEGAS UNKNOWN" - Jak pewnie wiecie

Spoiler

Las Vegas nie zostało zniszczone dzięki rakietom Pana House''a, które zestrzeliły nuki nadlatujące w stronę miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzuciło mi się w oczy, że między jednym a drugim licznikiem jest 35 minut różnicy.
I did it 35 minutes ago.
No ale chyba ta 15 przed drugim licznikiem oznacza 15 dni, więc to chyba tylko zbieg okoliczności (albo zwyczajne nawiązanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 zajmuje honorowe miejsce na mojej półce. Jest to jedyna gra cRPG, którą zakupiłem i nie zmęczyłem - kaszana epickich wręcz rozmiarów. Nuda, nuda i nuda, a także nuda, nie wspominając o nudzie doprawionej potężną porcją głupoty.

Ale nie am tego złego co by na dobre nie wyszło, dzięki F3 miałem okazję zagrać w F1&2. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 16:21, Principes napisał:

"Ewolucji"? Czy to żart? Stworzenie kolejnej części The Elder Scrolls (tym razem w post-apokaliptycznych
klimatach nieudolnie imitujących falloutowe realia) to żadna ewolucja, to po prostu kolejny
TES (CoD wśród action-RPGów) pod inną nazwą.


Ja tam w the elder scrolls nie grałem, bardziej wkurzało mnie to, że skyrim był dla mnie jak fallout. I mimo tego, że obie gry teoretycznie są podobne bo zrobione na tym samym silniku to różnią się uniwersum i fallout 3 daje tyle samo co poprzednie i następna odsłony serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ktoś jeszcze uważa, że 1 i 2 były lepsze od 3 i New Vegas? Osobiście lubię stare cRPG, grałem w oba pierwsze Fallout''y i uważam je za bardzo dobre gry, ale ludzie zlitujcie się. Odpalcie sobie teraz jedynkę albo dwójkę, zobaczymy jak długo dacie rade pograć. Te gry były świetne w swoich czasach ale zarówno 3 jak i New Vegas wyprzedzają je gameplayem, fabułą i ogólną immersją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 18:11, Stefan_Skellen napisał:

Naprawdę ktoś jeszcze uważa, że 1 i 2 były lepsze od 3 i New Vegas? Osobiście lubię stare
cRPG, grałem w oba pierwsze Fallout''y i uważam je za bardzo dobre gry, ale ludzie zlitujcie
się. Odpalcie sobie teraz jedynkę albo dwójkę, zobaczymy jak długo dacie rade pograć.
Te gry były świetne w swoich czasach ale zarówno 3 jak i New Vegas wyprzedzają je gameplayem,
fabułą i ogólną immersją.

Zgodzę się z tobą. Pierwsze 2 (i Tactics), są warte uwagi ze względu na fabułę i ciekawe podejście do tematu. 3 i NV są też świetne ze względu na 3D, swoboda poruszania się, oraz możliwość "pociągnięcia za spust" samemu. Jedyny mankament, to że mogli zrobić lepszą grafikę i nie bazować tak mocno na TES, jako że w pewnym momencie (dzięki mechanice rozgrywki i najazdom na twarz w ten sam sposób), można odnieść wrażenie że to jest TES w post-apo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 18:11, Stefan_Skellen napisał:

Naprawdę ktoś jeszcze uważa, że 1 i 2 były lepsze od 3 i New Vegas? Osobiście lubię stare
cRPG, grałem w oba pierwsze Fallout''y i uważam je za bardzo dobre gry, ale ludzie zlitujcie
się. Odpalcie sobie teraz jedynkę albo dwójkę, zobaczymy jak długo dacie rade pograć.
Te gry były świetne w swoich czasach ale zarówno 3 jak i New Vegas wyprzedzają je gameplayem,
fabułą i ogólną immersją.

A tak się składa, że niedawno odświerzałem sobie pierwsze Fallouty i grało mi się lepiej niż w F3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że parę osób myśli iż pojęcie "nuklearnej zimy" zwiastuje śnieg w grze. Amatorzy...
> :D


Oczywiście. I byłoby to w miarę logiczne, mieliśmy ruiny miast, potem pustynię, śnieg byłby miły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 18:11, Stefan_Skellen napisał:

Naprawdę ktoś jeszcze uważa, że 1 i 2 były lepsze od 3 i New Vegas? Osobiście lubię stare
cRPG, grałem w oba pierwsze Fallout''y i uważam je za bardzo dobre gry, ale ludzie zlitujcie
się. Odpalcie sobie teraz jedynkę albo dwójkę, zobaczymy jak długo dacie rade pograć.
Te gry były świetne w swoich czasach ale zarówno 3 jak i New Vegas wyprzedzają je gameplayem,
fabułą i ogólną immersją.

Fallout 2 przerobiony więcej niż 8 razy, a i tak części rzeczy nie widziałem. Fallout 3 - raz i nigdy nie zamierzam do niego wrócić. Fallout Nev Vegas pomimo częściowego powrotu do korzeni za trzecim razem mnie nieco przynudzał.Lepsza imersja, fabuła i gameplay w Fallout 3? Naprawdę kwestia dyskusyjna zaczynając od zrąbanego systemu postaci (wywalenie traitsów chociażby, więc twoja postać nie miała kompletnie wad, a i śmiechowych cech jak pechowiec,seksapil czy krwawa jatka nie wspominając). Fabuła ? Hmm w sumie nic się nie trzyma kanonu, ot pogoń za ojcem bo tak. Immersja o dziwo była o wiele lepsza w niż w 3d, gdzie zwiedzanie przy ambiencie Mariposy czytając holodyski (których w F3 nie ma) gdzie dalej mogę być rozwalony na każdym encounterze podczas podróży i lecząc nogę za pomocą umiejętności doktora, a nie pojedynczego stimpaka. Gdzie umiejętność w danej dziedzinie broni ma sens tak wielki jak siła, która może uniemożliwić mi skuteczne korzystanie, a nie jak w F3 gdzie mogę strzelać w jedną część ciała aż odpadnie bo przeciwnicy mają przeważnie IQ ameby i zazwyczaj są tarczami strzelniczymi olewając punkty skilli i siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że parę osób myśli iż pojęcie "nuklearnej zimy" zwiastuje śnieg w grze. Amatorzy...
> :D
To samo pomyślałem :D

Uwielbiam Fallouty od czasów podstawówki. Pamiętam jak na lekcji wfu kolega opowiedział mi, że można wejść do bazy Enklawy i zgarnąć power armor mk2 - byłem w szoku. :D Fallout Tactics był świetny, Fallouta 3 kupiłem w premierę, w New Vegas grałem u kumpla :P
Co do F4 chciałbym żeby to był prequel - wydarzenia tuż przed wybuchem, widziane z perspektywy kogoś komu zamknięto wrota od krypty przed nosem, a potem bum - grzyby atomowe na horyzoncie i to wszystko na ulepszonym silniku Skyrima. :DD

Czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 21:21, StNimrod napisał:

Oczywiście. I byłoby to w miarę logiczne

No nie bardzo. Ruiny miast i słoneczne pustynie sugerują raczej postęp czasu, a nuklearna zima to jedno z pierwszych następstw jednoczesnej detonacji wielu ładunków nuklearnych.

Dnia 26.11.2013 o 21:21, StNimrod napisał:

śnieg byłby miły :)

Wszyscy lubią śnieg :) Ale czy nie zadebiutował on już w DLC do Fallouta 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się z Hydro, posiadam Fallouta 3 i NV ze wszystkimi dlc.
Przyznam że nawet z modami (no dobrze, RTS do F3 i Wateland defense do NV to wyjątki) nie byłem w stanie zmusić się do skończenia obu gier o dziwo NV odrzucił mnie od samego początku kretyńską lokacja startową i wg mnie dużo gorszą "grafiką" i plastycznym wykonaniem niż f3 , Fallout 3 pod tym względem (pierwszego wrażenia) jest dużo lepszy.
Natomiast do dzisiaj pogrywam (poza innymi grami oczywiście) w Fallout 1 (z modem FIXT 6.4 z No mutants Allowes) w Fallout 2 (z modem Fallout 2 restoration 2.0 z NMA) i w Fallout Tactics z modem zmieniającym grę też z NMA (nazwy nie pamiętam).
Owszem gry w wersji z lat kiedy wyszły są już z lekka leciwe graficznie, dlatego polecam kupić sobie fallouty w "odświeżonej" wersji ze strony gog.com, genialnie się gra w F1 czy F2 w 1920x1200 bez żadnych kombinacji.
A warstwa crpg obu gier? No cóż nie ma nawet porównania do F3 czy NV (z dlc i modami). Nie mówię że F3 i F:NV to gry złe , to są zwyczajnie inne gry niż oryginalne Fallouty 1 i 2 i FT. Pozbawione tego czegoś. Na dłuższą mete nudne, choć genialne mody jak Real Time Settler (polecam sprawdzić na Nexus Mods dla F3 http://fallout3.nexusmods.com/ , granie w gry od Bethesdy , także w serię ES bez modów to jak picie dobrego wina z butelki) Arcoolki dla F3 dodają im blasku, to jednak w ostatecznym rozrachunku nie mają tego elementu wielowątkowości co przodkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich hejterów F3: jak widać, ludzie nie chcą kolejnego fallouta 2:
http://www.kickstarter.com/projects/2146421095/after-reset-rpg
nikt nie chce sypnąć groszem na grę a''la fallout w rzucie izometrycznym. Więc jak naprawdę tak wam się nie podobał fallout 3 i NV to przestańcie skomleć i sypnijcie groszem na grę, która rzekomo tak wam się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacje z cdaction:
Na STRONIE, którą znacie z poprzednich doniesień o nowej odsłonie Fallouta, pojawił się nowy licznik oraz nowe zdanie "wypikane" alfabetem Morse''a. Na ekranie widzimy odliczanie do 7 grudnia, czyli do gali rozdania nagród VGX, zwyczajowo napakowanej zwiastunami i zapowiedziami. Po odkodowaniu "pikającej" na stronie sekwencji otrzymujemy zdanie:

Nuklearna zima nadchodzi. Zarezerwuj już dziś swój przyszły dom! 877-260-2299

Dociekliwi gracze sprawdzili już podany numer telefonu - po zadzwonieniu słyszymy utwór Tranquility Lane z Fallouta 3, po czym częstowani jesteśmy komunikatem:

Dostęp odcięty przez Overseera (15334)

Ponadto w obszarze podanej w linku strony pojawił się kod, który po odszyfrowaniu daje nam wiadomość:

Droga siostro. Zmierzam do instytutu. Bóg jeden wie, co stało się z tym miejscem. Ten stary pryk nam pomoże. Musi to zrobić. -0321-

Jakieś wątpliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować