Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grand Theft Auto: San Andreas w drodze na Androida, iOS, Kindle i Windows Phone

28 postów w tym temacie

przyszedł czas na ostatnią odsłonę

Ostatnią częścią jest Vice City Stories.

Na doczepkę: nie było żadnych oficjalnych screenów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W San Andreas bylo cos czego nie umiem wyrazic slowami, mozna w to po prostu grac i grac takze polecam wszystkim niezdecydowanym zakup tej gry po wyjsciu na swiatlo dziennie ;) GTA V ktore jest dla mnie na 2 miejscu w duzo mniejszym stopniu ciagnie mnie by sobie po prostu pograc :/ Chociaz i tak <3 obie :>

Czekam na GTA IV na telefon, to bedzie rewolucja :) Najnowszej czesci daje max 6 lat aby ukazala sie na telefonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2013 o 19:01, Xsaw napisał:

Jak dla mnie własnie SA jest najgorszą odsłoną serii. Proszę Cię bardzo własnie zobaczyłeś :P


Miałem raczej na myśli jakiegoś obiektywnego recenzenta, a nie subiektywnego gracza ;-)

Dnia 26.11.2013 o 19:01, Xsaw napisał:

Acz akurat mi ziomalski klimat nie przeszkadzał jedynie usimowienie rozgrywki i niepotrzebne dodanie "statystyk"


A ja się z tym nie zgodzę ;-) Dodawanie erpegowych elementów do gier akcji/FPS-ów może wyjść grze tylko na dobre (chyba że ktoś przesadzi i będziemy mieli setki niepotrzebnych opcji, jak szybkość poruszania się, wysokość skoku itp.). W GTA: SA mieliśmy następujące statystyki:

1. Fat - tu się zgodzę, statystyka jest bezsensowna i kompletnie niepotrzebna w grze (chyba nawet w The Sims nie ma odpowiednika tłuszczu :P)

2. Muscle - kolejna bezsensowna statystyka, która równie dobrze mogłaby być połączona ze Staminą.

3. Sex Appeal - trzecia i ostatnia statystyka, za którą nikt by nie płakał. Razem z Fat oraz Muscle wpływa na postrzeganie nas przez dziewczyny, z którymi możemy się umówić, co z kolei wiąże się z ciekawymi profitami, ale komu one tak na dobrą sprawę potrzebne?

4. Respect - statystka związana bezpośrednio z umiejscowieniem akcji gry, choć na dobrą sprawę można ją było umieścić w każdej części (a znaleźć ją można było już przecież w GTA 2). Respekt zwiększamy poprzez wykonywanie misji i zabijanie członków konkurencyjnego gangu, co pozwala nam na zrekrutowanie większej liczby członków do własnej obstawy. Jest spoko.

5. Stamina - im więcej biegasz lub jeździsz na rowerze, tym jesteś szybszy i masz zwiększoną wytrzymałość. Jasne, proste i klarowne.

6. Lung Capacity - zmora każdego gracza, który musiał doprowadzić tą statystykę powyżej pewnego poziomu, aby odblokować jedną z misji :P Właściwie to można ją wrzucić do tego samego worka, co Fat, Muscle oraz Sex Appeal - po co komu zwiększona pojemność płuc, gdy w SA nie znajdziemy pod wodą nic ciekawego (nie licząc ostryg)?

7. Gambling oraz Lucky - im więcej grasz, tym więcej możesz obstawić. Z kolei Lucky zwiększa Twoje szczęście w grach hazardowych. Te statsy nie są uwzględnione w małym menu statystyk, więc wspominam o nich jedynie z obowiązku.

8. Vehicle Skill - im dłużej poruszasz się danym typem pojazdu, tym lepiej go prowadzisz. Zupełnie jak w życiu ;-)

9. Weapon Skill - Ta sama zasada, co w przypadku prowadzenia pojazdów. Im dłużej korzystasz z danej broni, tym lepiej się nią posługujesz. Takie rozwiązanie świetnie sprawdziło się np. w Borderlands (choć tam była to kwestia statystyk, a tu mamy takie ficzery, jak poruszanie się w czasie strzelania czy możliwość noszenia po jednej broni w każdej ręce).

Dnia 26.11.2013 o 19:01, Xsaw napisał:

oraz IMO za duża mapa,no bo uwielbiam zaczynać misje w jednym mieście,rozgrywać
ją w innym i podczas na przykład kończącym misje pościgu zginać tylko po to by znowu
przemierzać te kilometry.


Bez przesady, ile było misji, które wymagały przejechania sporego odcinka mapy? ;-) Nie wspominając o tym, że w niektórych misjach można było skorzystać z funkcji szybkiego transportu, gdy wcześniej spartoliliśmy robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ,,drugich gloryfikowana ze względu na świetną atmosferę i niekończące się możliwości
> zmiany wyglądu postaci i tuningu własnych aut
" czy na pewno akurat przez to wspomina
> się tą grą. Jak dla mnie San Andreas to święta gra i odsłona tej częśći.Nie wyobrażam
> sobie na dłuższą metę gry na dotykowym ekranie ale jak to woli.

Nie wiem czy argument w stylu "gra jest dobra bo jest" byłby w takim artykule na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie będzie pograć w San Andreas, jedną z najbardziej udanych części GTA. Jestem tylko ciekaw, wymagań na jakich to ruszy. Czas chyba naprawdę wymienić mój tablet na mocniejszy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować