Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 4 - redakcyjny test konsoli

60 postów w tym temacie

Zamawiałem konsole w gram.pl ( 3 sztuki ) , zamawiałem również w paru innych miejscach, tydzień przed premierą okazało się iż nigdzie nie będzie, a gram.pl miał, i dostałem na premierę, VIVA LA GRAM.PL !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zamawiałem konsole w gram.pl ( 3 sztuki ) , zamawiałem również w paru innych miejscach,
> tydzień przed premierą okazało się iż nigdzie nie będzie, a gram.pl miał, i dostałem
> na premierę, VIVA LA GRAM.PL !
Dwie zapasówki . Dobrze kombinujesz , ale na razie za bardzo nie będziesz miał ich czym zajechać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 11:41, kris090 napisał:

Dokładnie, a i ceny samej konsoli powinny nieco spaść, myślę że zakup przed wakacjami
będzie miał sens.
Chyba że nie wyjdzie/nie zostanie zapowiedziane nic ciekawego na PS4


Tak zgodzę się tylko nie każdy chce czekać do wakacji. Teraz są przecież długie zimowe wieczory :D a latem trochę nie bardzo mam czas przesiadywać przed ekranem są wtedy dużo ciekawsze formy zajęć :D.
Ja czekam właśnie aż czymś porządnym mnie przyciągną bo nie ukrywam że Forza5 mocno mnie przyciąga na korzyść konkurencji a Killzone jakoś tak niebardzo do mnie przemawia. Poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zasadnicza różnica między high-endowym PC a nową generacją jest taka że nową konsolę kupiusz za 1800zł a komputer za 3000zł bez kontrolera i kupując konsolę nie martwisz się żadną rozbudową itp, na 5-8 lat masz spokój. Jeśli dla kogoś najważniejszy jest wyższy AA to niech gra na PC, ja tam wolę rozłożyć się przed 42" z wygodnym padem i grać jak człowiek a nie garbić się nad monitorem. I nie chodzi tylko o cenę

Po pierwsze... Garbiłeś się kiedyś nad monitorem? Masz 14 cali i żyjesz w komórce za domem?

Twoja argumentacja jest kompletnie nieprzemyślana. Po pierwsze może samo urządzenie jest droższe w przypadku PC, ale gry znacznie tańsze, nie mówiąc o całej masie gier f2p. Po drugie jeśli lubisz grajcować patrząc na telewizor - łaczysz kompa kablem HDMI z telewizorem, w garść chwytasz bezprzewodowy pad i jedziesz. Bezprzewodowa klawiatura i mysz to koszt rzędu 100 zł. A ile kosztuje pad do PS4? lol

Nie obrażaj innych ludzi swoją ignorancją oraz zarzutami, że nie wiedzą, co dobre, jeśli chodzi o granie. Maksymalne ustawione, wypasione wygładzanie krawędzi i wtedy można pograć. Jeżeli tego nie doceniasz, to najprawdopodobniej nigdy nie miałeś z tym styczności i brak ci porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 10:29, hiperanty napisał:

Maksymalne ustawione, wypasione wygładzanie krawędzi i wtedy można pograć.
Jeżeli tego nie doceniasz, to najprawdopodobniej nigdy nie miałeś z tym styczności i
brak ci porównani.


A chwilę wcześniej.

Dnia 02.12.2013 o 10:29, hiperanty napisał:

Nie obrażaj innych ludzi swoją ignorancją oraz zarzutami, że nie wiedzą, co dobre, jeśli
chodzi o granie



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 10:29, hiperanty napisał:

Twoja argumentacja jest kompletnie nieprzemyślana. Po pierwsze może samo urządzenie jest
droższe w przypadku PC, ale gry znacznie tańsze,

Nope. Nope. Nope. Nope. Dla Polaków tak. Na Zachodzie, gdzie rynek jest największy ceny gier są zbliżone. I promocje na Steamie nic nie dają - na konsolach też są, w dodatku jest PS+ i przede wszystkim używki.

Dnia 02.12.2013 o 10:29, hiperanty napisał:

nie mówiąc o całej masie gier f2p.

Które na konsolach również zaczynają lądować.

Dnia 02.12.2013 o 10:29, hiperanty napisał:

Po
drugie jeśli lubisz grajcować patrząc na telewizor - łaczysz kompa kablem HDMI z telewizorem,
w garść chwytasz bezprzewodowy pad i jedziesz.

I tu pojawiają się problemy.
a) nie wszystkie gry na PC obsługują pada, i to nawet cholerne porty z konsol (tak, Mass Effect, do ciebie piję, BF3 nawet w kampanii też tego nie rusza). A nawet jeżeli pady działają, to bardzo często tylko jedyny słuszny od X360 (chociażby Dungeon Siege 3).
b) kolejny problem - dźwięk. Mam kino domowe podpięte optykiem do TV. Konsola z kolei wpięta przez HDMI do telewizora. Efekt? DTS i Dolby Digital 5.1 leci jak złoto bez problemów. Co w przypadku PC? Dupa. Nawet jak kupię kartę z DTS Connect albo Dolby Digital Live nie mogę przesłać tego przez HDMI i muszę przepinać pod optyka. Nope, nie mam na to ochoty.

Dnia 02.12.2013 o 10:29, hiperanty napisał:

Bezprzewodowa klawiatura i mysz to koszt
rzędu 100 zł. A ile kosztuje pad do PS4? lol

Zaiste, komfort grania na K&B przed TV jest ogromny.

Dnia 02.12.2013 o 10:29, hiperanty napisał:

Nie obrażaj innych ludzi swoją ignorancją oraz zarzutami, że nie wiedzą, co dobre, jeśli
chodzi o granie. Maksymalne ustawione, wypasione wygładzanie krawędzi i wtedy można pograć.
Jeżeli tego nie doceniasz, to najprawdopodobniej nigdy nie miałeś z tym styczności i
brak ci porównania.

Mam, grałem, wciąż wolę wysłużone PS3. Dlaczzego? Bo:
a) nie mam problemów ze sterownikami (tak, to wciąż na PC jest problem, Windows Update nie rozwiązuje problemu, jedynie go ogranicza)
b) wszystkie gry obsługują pada
c) wszystko jest scentralizowane bez podziału na Steamy, Originy czy inne Uplay''e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 11:03, Henrar napisał:

c) wszystko jest scentralizowane bez podziału na Steamy, Originy czy inne Uplay''e.


Podzialy mozna utworzyc wg. roznych cech np.wymog starszego/nowszego windowsa czy windows i inne systemy mac-linux, a same konsole tez wg "firm-marek", czy nawet "generacje", bo wsteczna kompatybilność nie obejmuje wszystkiego i nie zawsze wystepuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że kupujesz takie Playstation 4 i gry na niego. Gry na nim działają i nie wymagają instalacji pierdyliarda kolejnych klientów. A na PC w ciągu ostatnich paru lat dostaliśmy Steama (do 90% gier), Origina (do gier EA), GfWL (który zdążył umrzeć i część gier po prostu straci tryb sieciowy i część funkcji jeżeli nie dostanie patcha) i Uplay (dla Ubisoftu), często także w kombinacjach tychże - jak np. Dawn of War 2, wymagający Steama i GfWL, czy wszystkie gry Ubi kupowane na Steamie.

Na cholerę mi to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ale popatrz na tytuly exclusive do wybranej konsoli (zwykle jednej) tez mozna potraktowac jako cos be, zblizonego do steam/origin/uplay w pewnym sensie(raczej dalekim).

Sa gracze co nie kupia gry PC, wymagajacej klienta, ktoregos z wymienionych, bo go nie chca, nawet super-extra-gry, wiec nie ma gry oraz drm, a ten co chce gre musi sie zgodzic na instalacje klienta-drm.
Podobnie jest przy exclusiv''ach, chcąc taka gre trzeba kupic kolejna konsole(i zgodzic sie na jej zasady-jak przy instalacji klienta). Ale to juz zgadywanie, bo nie wiadomo ile graczy tak naprawde robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku no. Każdy pod tą recenzją się kłuci i przekonuje do swoich argumentów a większość z was ma troszkę racji w tym co pisaliście. Nie wiem kiedy wogóle nadejdzie dzień, w którym powstanie platforma idealna bo konsole i PC mają swoje wady. Jedni piszą, że bebechy nowych konsol są JUŻ o niebo za słabe, żeby się równać z blaszakami a w obu przypadkach przeliczniki mocy są inne i na kompie taki sam procesor a w konsoli w rzeczywistości inaczej działa mimo, że według opisu jest taki sam. Przy konsoli możesz wygodnie się rozsiąść przed dużym telewizorem i wieczorkami popykać, pad to wielka wygoda ale poznasz ją po dłuższym użytkowaniu. Menu, włączanie i wiele aspektów jest lepszych na konsoli ale nie wszystkim to podpadnie pod gust. Komputer ma więcej opcji i nie oszukując się jest wszechstronniejszy(więcej na nim zrobisz). Szybkość wykonywanych czynności jest o niebo większa niż na wszelakich padach.
Pc ma wiele gier darmowych typu WoT, WoW itp. i to jest dużym plusem ale jednak większa satysfakcja z grania jest na konsolach(poprustu magia, której nie wytłumacze).
Nie powinienem się dalej rozpisywać bo w tej chwili powinienem pisać prace na filozofię a przecież ten mój wywód i tak nic nie wniesie w tą dyskusje. I do mojego postu podpiszcie sobie argumenty poprzedników bo każdy tu pasuje. PC jest o wiele droższym wydatkiem i zapewne będziesz musiał go ulepszać ale za to masz więcej darmowych aplikacji i gry są prawie o połowe tańsze. Konsola jest tańszym i jednorazowym wydatkiem lecz to co jest dla nich najważniejsze czyli gry są drogie. Koszt gry w PSN(to takie miejsce Ty "Pecetowcu" zły gdzie kupujesz gry) na ps3 średnio wynosił 273zł a na nastpcy już 304( sony stwierdziło, że to za dużo i zmniejszyło kwote do 299zł). TAK WIĘC OBIE OPCJE I ZWAŚNIONE STRONY OBROŃCÓW MAJĄ SWOJE WADY I ZALETY A DECYDUJĄCYM CZYNNKIEM JEST POTENCJALNY NABYWCA A RACZEJ TO JAK GRUBY JEST JEGO PORTFEL. Sam mam ps3 i skromnego lapka i planuje kupno PS4 a brat komputera bo obie rzeczy są bez siebie nie idealne. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zauważyłem, że każdy w swoim komentarzu do dyskusji musiał się nieco pochwalić posiadanymi dobrami(jaki proc itp) więc i ja chciałem się poszycić faktem, IŻ NIEDŁUGO MAM SESJE NA UCZELNI. Zauważyłeś ile ortografów nawaliłem?? Ach ta dyskekcja i kulejący program nauczania a może po prostu lenistwo i ZA DUŻO CZASU PRZED GRAMI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:08, Henrar napisał:

Na cholerę mi to wszystko?


Dobrze to podsumowałeś. Teraz ptichfork w dłoń i do dzieła.

Komputery stwarzają same problemy, mnogość konfiguracji, zabawy w BIOS''ie, podkręcanie, OGROMNA trudność w instalacji sterowników, uciążliwe korzystanie z tysięcy modów, skandaliczne wyprzedaże, tragiczne i niewygodne połączenie klawiatury / myszki / pada wedle własnego uznania. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Pozostaje tylko rytualne samobójstwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Taka konstrukcja pozwala też na coś, co zostało zignorowane w PS3, czyli możliwość ustawienia
> urządzenia pionowo."
>
> qué? a przepraszam PS3 FAT (bo przecie to jest PS4 FAT i jak mniemam jeszcze dostaniemy
> od zatrzęsienia wersji "hiper-uber-odchudzone"), też bez problemu można ustawić pionowo
> więc ekhm..

Najwyraźniej osoba pisząca recenzje nie była doinformowana przez te lata że ps3 można było stawiać bez problemu pionowo i grać hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> AA to niech gra na PC, ja tam wolę rozłożyć się przed 42" z wygodnym padem i grać jak
> człowiek a nie garbić się nad monitorem. I nie chodzi tylko o cenę konsoli bo i tak mam
> dobry komputer do dyspozycji. Przede wszystkim wygoda :)

...
heh
ja mam projektor hd podłaczony do kompa zamiast monitora... przy relatywnie małym ekranie 108cali (tyle mam tylko miejsca w pokoju wygodnie lezac).... wiec niech nikt nie pisze ze pc= maly monitor czy brak wygody czy co tam...

ps. Czy PC czy Konsala to bez znaczenia. Ważne mile spędzić czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie lubię konsol i nigdy nie będę to fakt. Sercem zawsze jestem za PC-mi. Premiera nowych
> konsol i tak jest sporo "opóźniona" a przy okazji rewolucji nie robią.
> I tak nie uciągnie Crysis''a więc słabo

Skoro mieć nowego PC za 7.000 taki co byłby na może 10 lat ... twój problem.

Ps. mój problem kupić coś dobrego do grania ... kupić do 7000 PLN, czyli konsole + gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 23:47, Lucas_the_Great napisał:

Konkurs świąteczny - pytanie konkursowe:
W którym roku pierwsze konsole PlayStation trafiły do sprzedaży?


1994, Japonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować