Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Dark Eye: Demonicon - recenzja

16 postów w tym temacie

Gra jest świetna jeśli chodzi o fabułę i źle wykonana jeśli chodzi o warsztat. Nie potwierdzam zarzutów o nie stabilność, czy bugi bo sam ich nie doświadczyłem, a ostatni reset komputera miałem w ok. 2007 roku. Fabularnie słabsza od Gry o Tron jednak mimo wszystko najlepsza fabularnie gra z uniwersum Dark Eye. Ode mnie mocne 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzetelna i konkretna recenzja. Od siebie dodam, że gra jest liniowa zaś dodatkowe opcje dialogowe, czy wybór frakcji nie mają większego wpływu na grę poza paroma innymi cutscenkami.

To co trzyma przy monitorze, to rzeczywiście fabuła - jest dobra. Jednak zakończenie gry równie przewidywalne.

Gdyby gra wyszła 10 lat temu jak Gothic 2, to byłby pewnie hit. Drugi raz na pewno w to bym nie zagrał i nie za tą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 14:51, dawid1997214 napisał:

czy ta gra ma język polski?


Na samym dole recenzji jak byk jest link: "Kup cyfrową wersję The Dark Eye: Demonicon w sklepie gram.pl"
Wtedy ląduje się na stronie gry w sklepie gram a tam można przeczytać: "Wersja językowa: w całości po angielsku"
Serio, to maksymalnie dwa kliknięcia a się ludziom nie chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, długo Ci zajęło pisanie tej recki, bo grałeś już od dłuższego czasu ;P
Ja niestety odpadłem coś około 3 aktu. Sejw się zrypał i nie chciało mi się grać po raz kolejny, zwłaszcza że gra jest nudna na początku, i trzeba mieć naprawdę silną wolę by grać ;) Zawsze miałem słabość do niemieckich RPGów, Sacredy, Gothiki, Drakensangi, ale ta już chyba pobiła wszystko. Grafika i mechanika pasuje do gry rodem z ubiegłej dekady (Jakbym widział nieszczęsnego brata bliźniaka DA2 :/), nie 2013, rozumiem jednak że kasy było mało. Momentami przewidywalna do bólu, rozczarowała mnie gdy okazało się że "towarzysze" są tutaj bezużyteczni. Szkoda że zerżnęli od miszczów tylko to durne koło, a nie system drużyny ;( Jedyne co mnie trzymało to fabuła, która z czasem robiła się ciekawa... No cóż, może jak najdzie mnie znów ochota to zagram znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 09:31, Galnospoke napisał:

Jeszcze latwniej odpisac "nie", medrku.


Jakoś osobie, której odpowiadałem, moja odpowiedź nie przeszkadzała i nie miała pretensji. Najwyraźniej nie wiedziała, że sprawdzić te informacje a teraz już wie i w przyszłości nie będzie pytać.
Ale Ty musiałeś się wtrącić. Znów masz gorszy dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś osobie, której odpowiadałem, moja odpowiedź nie przeszkadzała i nie miała pretensji.
> Najwyraźniej nie wiedziała, że sprawdzić te informacje a teraz już wie i w przyszłości
> nie będzie pytać.
> Ale Ty musiałeś się wtrącić. Znów masz gorszy dzień?

To jest forum publiczne, nie Twoje prywatne. Masz dokladnie zero do powiedzienia co kto moze i komu pisac. To raz. Nie wiem kim jestes i zywczajnie mnie to nie obchodzi wiec nie mam pojecia skad teksty typu "ze mam zly dzien" - znamy sie? Nie. No wlasnie. To dwa. Zamiast pierniczyc bez sensu i dawac pseudomadre rady (swego czasu tacy jak Ty nagminne pisali "google nie dziala?" zreszta samemu potoczne "gie" w temacie wiedzac) po prostu odpowiadaj "tak" albo "nie". To trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 21:07, Galnospoke napisał:

Masz dokladnie zero do powiedzienia co kto moze i komu pisac. To raz.
[...]
Zamiast pierniczyc bez sensu i dawac pseudomadre rady po prostu
odpowiadaj "tak" albo "nie". To trzy.

Dobre, dobre. "Źdźbło w cudzym oku" i te sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 21:07, Galnospoke napisał:

Masz dokladnie zero do powiedzienia co kto moze i komu pisac.
[...]
po prostu odpowiadaj "tak" albo "nie". To trzy.


Ty masz takie samo prawo jak ja. Więc zastosuj się łaskawie do własnej rady.

I przeczytaj raz jeszcze co do Ciebie napisałem. Powiedziałem Ci co masz pisać lub nie?
W przeciwieństwie do Ciebie, nie zrobiłem tego.
Wiec żegnam ozięble. To cztery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedopracowany system walki z niewygodną obsługą

Cóż, podobnie było w Grze o Tron, widać nie można wymagać zbyt wiele od cRPG z budżetem nieporównywalnie mniejszym do gigantów na rynku. Być może sprawdzę, skoro fabuła jest tego warta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować