Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 4: Łatka do wersji PC do pobrania w nadchodzącym tygodniu

30 postów w tym temacie

Nic, bo nie kupiłem tej wersji alfa* (buahahahahaha, kulam się ze śmiechu ze swojego dowcipu !).

* Nauczony doświadczeniem po BF3, gdzie gra stała się u mnie grywalna po około roku i pierdyliardzie łatek. Oczywiście jak to u DICE (a może bardziej EA) bywa do dziś nie naprawiono części błędów, no ale gra się przyjemnie. Dziś. Bo po premierze nie było dnia, żebym po pięciu minutach nie zaliczał crasha z serwera ;-). IMO w wypadku czwórki będzie podobnie, także spokojnie z rok poczekam z kupnem i później chętnie wezmę w jakiejś wyprzedaży, bo jednak multi w batku to klasa sama w sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z gram są chyba uprzedzeni do BF4, najpierw 7/10 w rece która była kierowana emocjami i stanem gry kilka dni po premierze, teraz widoczny brak wiedzy, tendencyjne i aroganckie informacje od ludzi którzy pewnie od tygodnia nie zagrali nawet minuty w BF4 i nie mają pojęcia o stabilności gry która mi od jakiegoś tygodnia się nie wywaliła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 09:59, Aludra napisał:

Panowie z gram są chyba uprzedzeni do BF4, najpierw 7/10 w rece która była kierowana
emocjami i stanem gry kilka dni po premierze, teraz widoczny brak wiedzy, tendencyjne
i aroganckie informacje od ludzi którzy pewnie od tygodnia nie zagrali nawet minuty w
BF4 i nie mają pojęcia o stabilności gry która mi od jakiegoś tygodnia się nie wywaliła...

Przypominam, że Gram nie jest jednolitym bytem i pracuje u nas nieco więcej ludzi, niż jedna osoba.

Jak to bywa przy wydaniu PC-towym, jedna konfiguracja zapewni brak wywalania, inna już niestety nie - a wylewy, jakie przewalają mi się przy przeglądaniu choćby Reddita, czy komentarzy na co-którymś serwisie growym przy szukaniu materiałów do newsa, świadczą o tym, że opcja numer dwa jest wciąż jak najbardziej obecna.

A samo pytanie na końcu wiadomości w żadnym wypadku nie jest prowokacyjne. Jeśli nie macie problemów, to o tym napiszecie - i, uwaga, tak właśnie robicie. Jeśli jest inaczej, odpowiednio się poskarżycie.

I ostatnia sprawa - nie ja pisałem recenzję, ale od kiedy "7/10" jest oceną złą lub średnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Panowie z gram są chyba uprzedzeni do BF4, najpierw 7/10 w rece która była kierowana
> emocjami i stanem gry kilka dni po premierze, teraz widoczny brak wiedzy, tendencyjne
> i aroganckie informacje od ludzi którzy pewnie od tygodnia nie zagrali nawet minuty w
> BF4 i nie mają pojęcia o stabilności gry która mi od jakiegoś tygodnia się nie wywaliła...
Mi już pękło 30h i myśle, że więcej gry nie włącze. Zdecydowanie najgorszy tytul spod znaku Battlefield. Fatalne mapy ktore nie zapadają w pamięc, uszkodzony netcode, brak mozliwosci grania dla uzytkownikow tp/netii, itd. w sieci bez odblokowywania portów...
Reasumując, 7/10 to i tak duzo za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I ostatnia sprawa - nie ja pisałem recenzję, ale od kiedy "7/10" jest oceną złą lub średnią?

Pewnie od wtedy, kiedy byle g@#% dostaje 7/10. I nie jest to przytyk tylko do gram.pl ale większości serwisów, gdzie jeśli gra ma budżet AAA to nie można jej przecież wystawić oceny poniżej 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BF4 kupiłem wczoraj, zagrałem jakieś 3 godzinki i uświadczyłem:
- zanikający dźwięk
- zawieszanie się gry podczas wczytywania mapy
- błąd przy dołączaniu do serwera

Gra chodzi przyzwoicie, ale najbardziej wkurzają mnie zawieszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jasne, zaczekajmy z recka do 2015, kiedy wpadnie ostatnia latka. Albo od razu walnijmy 10/10 zeby zadowolic fanbaze, nastepnego batka dostaniemy na dyskietce z kodem promocyjnym na reszte zawartosci i vip-owski dostep do naprawczych update''ow (dla preorderow od reki, dla plebsu za rok);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> brak mozliwosci grania dla uzytkownikow tp/netii, itd. w sieci bez odblokowywania >portów...

Co takiego? Mam internet od Netii i nic nie musiałem odblokowywać...

A co do błędów, to najbardziej mnie wkurza to, że czasami muszę z 5 próbować dołączyć do serwera, bo wyskakuje po prostu "Błąd" na battlelogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mi już pękło 30h i myśle, że więcej gry nie włącze. Zdecydowanie najgorszy tytul spod
> znaku Battlefield. Fatalne mapy ktore nie zapadają w pamięc, uszkodzony netcode, brak
> mozliwosci grania dla uzytkownikow tp/netii, itd. w sieci bez odblokowywania portów...
> Reasumując, 7/10 to i tak duzo za duzo.

Widzisz.Ja mam zupełnie inne zdanie.BF4 przebija trójkę i to znacząco.A mapy?O ile w BF3 mapy jak dla mnie ssały, to już w BF4 są wyśmienite.A sam gameplay jest na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 11:01, Gohan1989 napisał:

Ocena 7/10 jest niesprawiedliwa dlatego że o wiele gorszy tytuł (sami wiecie jaki[ten
z psem]) dostał 8/10. Dla tego wasze recki są już niewiarygodne

O wiele gorszy tytuł według kogo? Ciebie? Pfff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przypominam, że Gram nie jest jednolitym bytem i pracuje u nas nieco więcej ludzi, niż
> jedna osoba.
>
> Jak to bywa przy wydaniu PC-towym, jedna konfiguracja zapewni brak wywalania, inna już
> niestety nie - a wylewy, jakie przewalają mi się przy przeglądaniu choćby Reddita, czy
> komentarzy na co-którymś serwisie growym przy szukaniu materiałów do newsa, świadczą
> o tym, że opcja numer dwa jest wciąż jak najbardziej obecna.
>
> A samo pytanie na końcu wiadomości w żadnym wypadku nie jest prowokacyjne. Jeśli nie
> macie problemów, to o tym napiszecie - i, uwaga, tak właśnie robicie. Jeśli jest inaczej,
> odpowiednio się poskarżycie.
>
> I ostatnia sprawa - nie ja pisałem recenzję, ale od kiedy "7/10" jest oceną złą lub średnią?

Myślę że 7/10 to i tak za wysoka ocena dla tak niedopracowanej gry. 7 powinny dostawać tytuły dobre ale to kwestia popsutej skali. Jak dla mnie BF4 zasługuje na 4/10 ze swoją tandetną i kiczowatą "kampanią", "świetnym" polskim dubbingiem i możliwością zmiany na angielski, epickimi bugami oraz usilną chęcią zdążenia na premierę PS4 i możliwością chwalenia się że 33% sprzedanych gier na tą konsolę to gry EA. O braku znaczących usprawnień i innowacji nie mówiąc, zachwalane levolution też nie powala. Fani cyklu na pewno wycisną z tej gry wiele dobrej zabawy, ja jednak zostaje przy BF3 czekając na ewentualne informacje o wydatnej poprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie €A. Gra została wypuszczona na rynek jak żywcem wyjęta z fazy beta (lub alpha), to trzeba naprawić... ale spokojnie, wszystko po kolei! Najpierw zapowiemy dwa płatne DLC, dopiero potem weźmiemy się za naprawdę bugów i serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 11:01, Gohan1989 napisał:

Ocena 7/10 jest niesprawiedliwa dlatego że o wiele gorszy tytuł (sami wiecie jaki[ten z psem]) dostał 8/10. Dla tego wasze recki są już niewiarygodne.


Obie gry są siebie warte. Ocena końcowa to wypadkowa wszystkich aspektów gry, stabilności, a z tym jak wiemy za dobrze nie było. Przynajmniej na początku. Zresztą liczy się tekst recenzji nie numerek pod tekstem, 7 czy 8 to i tak dobra gra. Przynajmniej dla recenzenta. Co niekoniecznie musi przełożyć się na gracza który grę kupił. Tak już się utarło, że tytuły AAA zazwyczaj poniżej tej granicy nie schodzą. Cokolwiek by się nie działo. Nic dziwnego, skoro zaraz podniesie się lament, że ma ulubiona gra dostała tyle, a nie tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> I ostatnia sprawa - nie ja pisałem recenzję, ale od kiedy "7/10" jest oceną złą lub średnią?

7/10 jest złą oceną, bo znacznie gorsze gry dostają u was 8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gratulacje dla ludzi którzy po zagraniu w betę nie zauważyli gromady bugów, bądź myśleli że zostaną one usunięte w niecałe 3 tygodnie przed premierą gry.

Ja po godzinie wiedziałem że trzeba będzie poczekać z pół roku na stabilną wersję, albo i dłużej, bo cholera wie czy dodatki nie wprowadzą nowych bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować