Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia: pecety są lepsze od jakiejkolwiek konsoli

86 postów w tym temacie

No coz - to jest prawda - i nawet nie ma sensu kolejna - miliard któraśtam dyskusja - "o wyższości platformy X nad Y...." - bo kazdy zna argumenty, swiadczace na korzysc X czy Y. Moje przemyslenie jest takie - jezeli chodzi o Playstation - gdy ogladamy pokazy gier, pojawiajacych sie na coraz to nowsze generacje konsol, to nie widac juz takiego skoku jakosciowego, jak chocby pomiedzy PS 1 i PS 2, albo PS 2 i PS 3. Mamy swiadomosc, ze to nowa, niezbadana jeszcze, technologia, ale ohów i ahów jest juz chyba mniej niz w momencie premier kilkanascie lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No coz - to jest prawda - i nawet nie ma sensu kolejna - miliard któraśtam dyskusja -
> "o wyższości platformy X nad Y...." - bo kazdy zna argumenty, swiadczace na korzysc X
> czy Y. Moje przemyslenie jest takie - jezeli chodzi o Playstation - gdy ogladamy pokazy
> gier, pojawiajacych sie na coraz to nowsze generacje konsol, to nie widac juz takiego
> skoku jakosciowego, jak chocby pomiedzy PS 1 i PS 2, albo PS 2 i PS 3. Mamy swiadomosc,
> ze to nowa, niezbadana jeszcze, technologia, ale ohów i ahów jest juz chyba mniej niz
> w momencie premier kilkanascie lat temu.

Nie ma sensu dyskusja, a i tak ją zaczynasz, logic...
swoja droga nadal się nie zgadzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pecety są i zawsze będą lepsze od konsol, a nasza wypowiedź nie ma absolutnie żadnego związku z tym, że wszyscy twórcy konsol wystawili nas do wiatru."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Pecety są i zawsze będą lepsze od konsol, a nasza wypowiedź nie ma absolutnie żadnego
> związku z tym, że wszyscy twórcy konsol wystawili nas do wiatru."

Podsumowanie całego "parcia" na Pc przez nvidię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2013 o 12:11, Kirlen napisał:

Nie ma sensu dyskusja, a i tak ją zaczynasz, logic...
swoja droga nadal się nie zgadzam :)


dyskusja moze sie zaczac przy obecnosci co najmniej 2 osob ... no chyba, ze ktos ma fiziu z głowką. Skoro moj post byl pierwszy i jedyny, to napisalem opinie. Tym bardziej, ze dotyczyla osobistej refleksji, a nie rzucania tezami z rękawa, zeby kogos pobudzic do odpowiedzi. Dyskusja pewnie rozwinie sie przez 20 postow nizej i zapewniam cie, ze nie bede w niej uczestniczyl, wiec moja logic jest jednak wieksza, niz twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli AMD nie strzeli jakiejś wypowiedzi ala "Konsole mają już praktycznie taką samą moc co najnowsze komputery" to się zdziwię.

Wojenki są światu potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 12:11, Dared00 napisał:

"Pecety są i zawsze będą lepsze od konsol, a nasza wypowiedź nie ma absolutnie żadnego
związku z tym, że wszyscy twórcy konsol wystawili nas do wiatru."


Wypowiedzi MS i Sony na temat "wspaniałości" ich konsol mają natomiast związek z pragnieniem sprzedania masom mieszanek plastiku i krzemu, w których stworzenie owe koncerny wpompowały grube miliardy dolarów.
To się nazywa promowanie swoich produktów i nie jest niczym nowym ani nagannym. Wolny rynek się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 12:04, Dragoon84 napisał:

Gdy ogladamy pokazy
gier, pojawiajacych sie na coraz to nowsze generacje konsol, to nie widac juz takiego
skoku jakosciowego, jak chocby pomiedzy PS 1 i PS 2, albo PS 2 i PS 3.

Różnie. RYSE wygląda fenomenalnie w porównaniu do takiego The Last of Us, a pierwszy Resistance na PS3 stał mniej więcej na poziomie Black (jakościowo pomiędzy wersjami PS2 i Xbox).

... wiem, bo ledwo co Resistance wyłączyłem i nie jest to najpiękniejszy tytuł na świecie, choć na premierę określali to jako ''killer nextgen graphics''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cała ta wypowiedź pana Wrighta to nic innego jak płacz za tym że nic Nvidii nie skapnie ze sprzedaży konsol, w przeciwieństwie do ich konkurencji. Aż dziwne że w akcie desperacji nie padł na kolana błagając "kupujcie nasze najnowsze gtx-y! są pierdyliard razy mocniejsze niż te z konsol"...
nie mówię że pc jest cacy a konsole są bee, czy odwrotnie, sam gram na pc i to z gtx-em na pokładzie, mam zamiar kupić konsolę, i nie jestem funbojem żednego, ale w tej całej gonitwie za klientem to niektórzy producenci zaczynają czasem wyglądać idiotycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> dyskusja moze sie zaczac przy obecnosci co najmniej 2 osob ... no chyba, ze ktos ma fiziu
> z głowką. Skoro moj post byl pierwszy i jedyny, to napisalem opinie. Tym bardziej, ze
> dotyczyla osobistej refleksji, a nie rzucania tezami z rękawa, zeby kogos pobudzic do
> odpowiedzi. Dyskusja pewnie rozwinie sie przez 20 postow nizej i zapewniam cie, ze nie
> bede w niej uczestniczyl, wiec moja logic jest jednak wieksza, niz twoja.

Nawet nie wiem od czego by tu zacząć, od tego że właśnie kontynuujesz rozpoczęty przez siebie wątek? Tzn. dyskusje? Nie zaprzeczaj samemu sobie, swoją drogą miło się gawędziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 12:39, nYguss napisał:

Konsola za 2k vs PC za 5K ...

i niestety cena gier: konsola 250 vs pc 150, plus opłata za milti na konsoli, na pc multi jest free. coś za coś.
i jeśli w ciągu roku kupujeszcz sporo gier, np 10 na rok, to z tej różnicy cen stać cię już na nową grafę czy nowego procka, i co roku można wymieniać na coraz to nowszy i wydajniejszy sprzęt, oczywiście stary możesz odsprzedać i kasa się w pewnym stopniu zwraca.
z kolei konsola, kupujesz raz i masz spokój na powiedzmy 6 lat ale nie masz możliwości upgradowania.
jak już mówiłem: coś za coś, jak to w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przy okazji dyskusji na temat "pecety vs konsole" często podnoszonym argumentem jest ten o łatwości grania na konsolach - ich użytkownicy często chwalą sobie możliwość zabawy już w chwilę po włożeniu płyty do napędu, bez zbędnych instalacji itp"
tak twierdzą chyba ci, którzy zatrzymali się umysłowo w epoce wczesnego PS2 lol. Wtedy faktycznie wsadzało się płytę i grało, ale dzisiaj procedura wsadzenia płyty, instalacji, ściągnięcia day 0 patcha i całej reszty ''dobrodziejstwa inwentarza'' nie różni się niczym od tego na PC, zwłaszcza jak ktoś jeszcze dorzuca gratis jakieś online passy czy inne DLC których potem nijak nie odsprzedasz razem z płytą. Choć to było nawet zabawne, jak "koronny argument przeciw PC" zamienił się w najlepszy ficzer "nowych konsol", "bo działa szybciej", "bo można naprawić ewentualne błędy" blablabla ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 12:57, jasnygwint napisał:

i niestety cena gier: konsola 250 vs pc 150, plus opłata za milti na konsoli, na pc multi
jest free. coś za coś.

300 na konsoli*, fixed for you. Nie zapominajmy o nowym cenniku sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 13:01, dark_master napisał:

300 na konsoli*, fixed for you. Nie zapominajmy o nowym cenniku sony.

wersja z ps store tak, wersje pudełkowe można kupić za 250-270 zł w zależności od sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować