Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia: pecety są lepsze od jakiejkolwiek konsoli

86 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2013 o 13:03, jasnygwint napisał:

wersja z ps store tak, wersje pudełkowe można kupić za 250-270 zł w zależności od sklepu.

bo to już spuszczanie z marży, bo ludzie nie są aż tak głupi (tzn może głupi i są, ale nikt nie wyda 1/4 pensji na jedną grę, bo tyle nie ma) by płacić 300 zł ceny sugerowanej. Tak patrząc, to gry na PC mam nawet i za dolara, i to za tytuły, które nie mają nawet roku - patrz wojna wyprzedażowa w pecetowej dystrybucji elektronicznej z bundle''ami na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli PC jest lepszy od jakiejkolwiek konsoli to po co zrobili własną konsole ?

Żeby pokazać że są beznadziejne i lepiej kupić nową kartę graficzną :P

A co do firmy Nvidia to proponuję żeby zabrali się za sterowniki do swoich kart, jakoś bardziej na powarzenie a nie kazali kupować coraz nowsze modele jako remedium na wszystkie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nVidia so salty.
Wow.


Anyway, niech mnie licho. Nigdy bym się nie domyślił, że PC z GPU za 4 kafle i zasilaczem 800W będzie wydajniejszy od konsoli za niecałe dwa tysiaki i zasilaczem 250W. NIGDY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2013 o 13:17, Jbl napisał:

Żeby pokazać że są beznadziejne i lepiej kupić nową kartę graficzną :

Miałem tylko jedną kartę od Nvidii i więcej nie zamierzam kupować ich produktów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ludzie wieszczacy koniec pc i ich nizszosc wzgledem konsol mogli miec racje ale sytuacja sie odmienila... Pc zawsze bedzie silniejszy od konsoli typu ps czy xbox dlatego ze ciagle sie zmienia, rozwija i dopasowuje. Granie na konsolach jest duzo bardziej skomplikowane niz kiedys gdyz nagle okazuje sie ze trzeba cos instalowac, cos sciagac i uaktualniac. Jesli mialbym sie bac upadku pc to nie przez konsole lecz przez wszelkie tablety, ifony, ajpody i reszte tego ***** a konsole? TEZ POWINNY SIE OBAWIAC....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od tego że właśnie kontynuujesz rozpoczęty przez
> siebie wątek? Tzn. dyskusje? Nie zaprzeczaj samemu sobie, swoją drogą miło się gawędziło
> :)

Wiedzialem, ze to napiszesz ;] I znow punkt dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem oburzenie. Nvidia w dużej mierze żyje dzięki produkcji kart graficznych do PC. Jest więc oczywiste, że zależy jej na jak naj-naj-naj obrazie PC jako najlepszej platformy do grania. W reklamie zawsze podkreśla się zalety produktu pomijając wady lub powiedzmy "niedogodności". Jasne więc, że nie zaczną nagle wymieniać gier/marek/serii/gatunków, których na PC nie uświadczymy, bo całą "lepszość" blaszaka by szlag trafił ;-). Zresztą to już by było działanie na szkodę firmy, a na to zdaje się są odpowiednie paragrafy.

Trochę jednak dziwi mnie sposób zachwalania peceta jako maszyny do wszystkiego. Oprócz znanego powiedzonka, że jak "coś jest do wszystkiego, to jest do... ;-)", to widzę tutaj kilka potencjalnych faili ;-). Raz - czy w blaszaku "do wszystkiego" aby na pewno potrzebuję topowej grzałki Nvidii ? Czy potrzebuję mocnej karty aby zagrać w World of Tanks albo Minecrafta (gry multiplatformowe swoją drogą) ? Śliski temat ;-). Natomiast reklamowanie PC jak platformy dla casuali, pokazywanie, że ta grupa na blaszaku jest liczna... no cóż, to IMO strzał w kolano ;-). Co bardziej zacietrzewieni przedstawiciele "master race" mogą się zagotować przed monitorami ;-). IMO kiepska ta reklama, wygląda jakby tonący chwytał się brzytwy. Coś musiało nie zagrać, coś gości z Nvidii wprawiło w smutny nastrój :/ Wysiudanie z rynku konsolowego przez AMD ? Mantle (tu już przeszli samych siebie pod względem wypowiadanych nonsensów) od AMD ? Wyjątkowo mocne otwarcie nowej generacji ? Chyba to ostatnie, bo dość wyraźnie pokazało, gdzie konsumenci mają tą "lepszość" w wykonaniu firmy z zielonym logo ;-). A może wszystko po trochu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2013 o 13:07, dark_master napisał:

Tak patrząc, to gry na PC mam nawet i za dolara, i to za tytuły, które nie mają nawet
roku - patrz wojna wyprzedażowa w pecetowej dystrybucji elektronicznej z bundle''ami
na czele.



Po ostaniach zmianach na Steam odkąd można sprzedawać itemy i karty za normalne pieniądze to i nawet za darmo da się wyłapać niektóre tytuły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 300 na konsoli*, fixed for you. Nie zapominajmy o nowym cenniku sony.

To fakt gry w wersji cyfrowej na konsole nowej generacji są drogie .Sony zapewniało że ceny się ustabilizują , no cóż pożyjemy zobaczymy. CO do ceny gier pudełkowych to trzeba pamiętać że np takiego Battlefielda 4 w wersji na PS4 możecie sprzedać jak Wam się znudzi bo nie ma żadnych online passow. Nie tylko EA ale chyba Ubisoft też się wycofuje z online passow na konsole. A na PC Battlefielda 4 wpisujecie klucz na orginsie i koniec , co się wiąże ze sprzedażą całego konta co jest ryzykiem bo może ktoś w każdej chwili je odzyskać.
Wiadomo nie od dziś że PCty są wydajniejsze od konsol tak jak porównując dwa auta jeden za 300 tys zl i drugi za 150 tys. Ten za 300 tys jest lepszy ale w tym za 150 tys dla kogos moze byc lepszy konfort jazdy i ja tak dla mnie z konsolami ja mam wiekszy konfort grania na konsoli niz na PC.
Sami producenci gier przyzawali ze Microsoft i Sony dali im malo czasu na obezanie sie z nowa generacja bo raptem nie cale 1.5 roku w przypadku EA z tego co czytalem gdzie srednio potrzebuja 2 lat+ . To ze niektore gry nie wyciagaja 1080p to tylko kwestia czasu i obezania sie w pelni z nowymi konsolkami przez producentow.
Prawda jest taka ze Pan z NVIDI nie odpaliby Crysisa 3 czy tez Battlefielda 4 na 7 letnim PC z taka plynnoscia i jakoscia ja kto robi PS3 i Xbox 360

Ja osobiscie wole wydac 1790 zl na nowa konsole niz na high ednowa grafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Henrar Jeśli pobór mocy jest miarą wydajności to mój stary telewizor kineskopowy bije wszystko na głowę. :D
A to wkładasz płytę i grasz to można między bajki włożyć. Zakupiłem sobie całkiem niedawno konsole i jakoś każda gra wymagała ode mnie instalacji (i wcale to krótko nie trwało), a do tego czasy ładowania np takie w GT5 i poruszanie się po menu dodało mi kilku siwych włosów do kolekcji. :P
A swoją drogą już panowie nie przesadzajcie że trzeba kompa za 5k mieć żeby grać na full. Bo wystarczy trochę poczytać i dobrego pcta złoży się za 3k.
@slonik666 Ja mam Core 2 duo @3,4 GHz; 6BG ramu i GF 570 i jakoś BF3 na ultra chodzi, a kupiony w 2008 roku komp był (wymiana karty 3 lata temu bo się spaliła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidii -jak widać- nie pozostało już nic poza wytwarzaniem karmy dla forumowych męczenników ^^
Trzeba było myśleć kiedy producenci konsol chodzili z ofertami od drzwi do drzwi. Pazerność was zgubiła, jęczcie sobie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ nvidia się miota :D Ale w sumie nic dziwnego. Teraz to dla nich ZŁOTY INTERES - przekonać klientów do zakupu nowych grzałek, które będą musieli i tak za rok wymienić. Złoty strzał, idealny moment. Warto dla takiego zysku łechtać ego pewnej grupy graczy, oj warto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ależ nvidia się miota :D Ale w sumie nic dziwnego. Teraz to dla nich ZŁOTY INTERES -
> przekonać klientów do zakupu nowych grzałek, które będą musieli i tak za rok wymienić.
> Złoty strzał, idealny moment. Warto dla takiego zysku łechtać ego pewnej grupy graczy,
> oj warto :D
Co jak co ale to AMD grzałki obecnie produkuje -> Radeon R9 290. A co do tej wymiany co roku kart graficznych to bardzo ciekawa teza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 15:13, Monotyp napisał:

Co jak co ale to AMD grzałki obecnie produkuje -> Radeon R9 290. A co do tej wymiany
co roku kart graficznych to bardzo ciekawa teza :D


Nigdzie nie napisałem o wymianie "co rok". Napisałem, ze zakupione teraz trzeba będzie wymienić za rok. Sprawdza się po premierze każdej z generacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia coraz bardziej żałosna jest. To że przegrali i nie biorą udziału w konsolowej generacji to nie znaczy by od razu się obrażać. Eh, każdy temat od nvidi powinien zawierać nazwę określającą tą firmę czyli "Wielki przegrany" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> przekonać klientów do zakupu nowych grzałek, które będą musieli i tak za rok wymienić.
Wywnioskowałem tak z tego ;).
@ Kafar A to przypadkiem nie było tak że NV w ogóle nie brało pod uwagę budowy APU dla nowych konsol? AMD wygrało bo wykupili ATI i mieli zaplecze technologiczne do zbudowania takiego APU (tak bardzo ogólnie mówiąc procesora połączonego z kartą graficzną.) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2013 o 15:26, Monotyp napisał:

@ Kafar A to przypadkiem nie było tak że NV w ogóle nie brało pod uwagę budowy APU dla
nowych konsol? AMD wygrało bo wykupili ATI i mieli zaplecze technologiczne do zbudowania
takiego APU (tak bardzo ogólnie mówiąc procesora połączonego z kartą graficzną.) :)


Z tego co wiem nvidia była brana pod uwagę ale twórcy konsol wybrali własnie ATI której właścicielem jest AMD.

Sony bodajże mówiło że po długich rozmowach postanowiono zdecydować się na układy AMD. Więc jeżeli zdecydowano się wybrać AMD to musiały być jakieś inne wybory. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować