Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia: pecety są lepsze od jakiejkolwiek konsoli

86 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2013 o 19:53, Darkstar181 napisał:

Dziwnym trafem 4 pozycje z 6 które podałeś to niezoptymalizowane buble. Company of Heroes
2 wygląda w zasadzie identycznie jak jej poprzedniczka sprzed 6 lat (a wymagania wyższe),
Rome Total War II obrywa bez przerwy za bycie betą (niedawno wyszedł 7 patch), to sama
sytuacja z ARMA III

Co zabawne, jak coś nie pasuje PCtowcom do teorii, to jest zwalane na kiepską optymalizację. Ludzie, face it. Te gry to przykłady, że nawet PC za 5 kafli może nie nie wyrobić na maksymalnych detalach. Czy są zoptymalizwane czy nie - mnie to w tej chwili nie obchodzi. A teraz będzie spory wysyp takich "niezoptymalizowanych" gierek, które będą masakrować PCty.

Dnia 02.12.2013 o 19:53, Darkstar181 napisał:

Wstawienie Cod Ghosts to chyba żart ?

Nope. To nie jest żart. To jest gra, której nawet mocne PCty nie potrafią uruchomić w 1080p@60.

Dnia 02.12.2013 o 19:53, Darkstar181 napisał:

Metro Last Light : A tu już zarzut z rzyci wzięty, gra jest ładna i na mojej trzyletniej
gtx 570 (wartej teraz może ze 400zł) chodzi w 33 klatkach po ustawieniu AA na 4 zamiast
16. Wszystko pozostałe na fulla w Dx11.

Rozdzielczość?

Dnia 02.12.2013 o 19:53, Darkstar181 napisał:


Obiektywny to Ty nie jesteś. Albo dawno już nie grałeś na PC. Nie wystarczy przeglądać
słupków w testach, trzeba też nieco siedzieć w temacie i wiedzieć że testowane gry mają
skopany kod, i co chwila są do nich wydawane patche.

Grałem na PC, i to nie raz. I wciąż jest zawsze jeden i ten sam problem. Skopany kod mnie w tej chwili nie obchodzi. Argument był, że kupno kompa za 5 kafli pozwoli na ogranie wszystkiego na maksymalnych detalach w FullHD. Pokazałem, że wcale tak nie musi być. I nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:10, Ksywiarz napisał:

"mogłem wydać na coś lepszego" "czy ten gtx był wart 2,5k" itp

Ja się tak zastanawiam. Ile osób kupuje GTX''a za 2,5k. A jak już się decyduje na coś takiego. To czy zdaje sobie sprawę, czy nie przepłaca. Podobnie z Titanem. No chyba, nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 20:07, Kafar napisał:

> No, w końcu ktoś to powiedział prosto z mostu ;>

Od kiedy przegrali z AMD jeżeli chodzi o konsole to jakoś zaczęli mówić prosto z mostu
i wypowiadać się na tematy na które NIGDY się nie wypowiadali. Czyli ich zdanie jest
g warte, zazdrości mówimy nie;)


Zazdrości? A czego oni mają zazdrościć gdy ich produkty sprzedają się lepiej niż te AMD i są wydajniejsze? Zazdrościć to by mogli gdyby przez konsole nawet PC''towcy zaczęli nagle kupować części AMD''ka a tak póki co się nie stało. Mówią prawdę prosto z mostu i to niektórych widzę boli.

Zgreed66 Do grania w gry na poziomie FHD i 55-60 fpsów oraz ultra detale nie trzeba moim zdaniem karty za 2,5k, takie karty kupują ludzie którzy chcą być pierwsi w rankingach najwydajniejszych komputerów ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:19, Eternal101 napisał:

Do grania w gry na poziomie FHD i 55-60 fpsów oraz ultra detale

Zależy w co. Są gry które bardziej na procku będą siedzieć (GW2,czy Rome II np). To i nawet karta za milion nie pomoże. A w innych po prostu nie starczy. Im dalej w las, tym więcej kasy potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:19, Eternal101 napisał:

Zazdrości? A czego oni mają zazdrościć gdy ich produkty sprzedają się lepiej niż te AMD
i są wydajniejsze?

R9 290x would like to have a word with you. Tak, wiem 780Ti a za niedługo kolejny Titan Black Edition (czy jak mu tam będzie).

Dnia 02.12.2013 o 21:19, Eternal101 napisał:

Mówią prawdę prosto z mostu i to niektórych widzę boli.

eee? Wut? Czy ktoś w tym temacie zaprzeczył, że high-endowe PCty są mocniejsze od current(już)-genów? Posty?

Dnia 02.12.2013 o 21:19, Eternal101 napisał:

Zgreed66 Do grania w gry na poziomie FHD i 55-60 fpsów oraz ultra detale nie trzeba
moim zdaniem karty za 2,5k, takie karty kupują ludzie którzy chcą być pierwsi w rankingach
najwydajniejszych komputerów ;>.

Stałe 55-60FPSów? You are joking, right? W nowych grach absolutnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2013 o 21:14, Henrar napisał:

Nope. To nie jest żart. To jest gra, której nawet mocne PCty nie potrafią uruchomić w
1080p@60.

BO JEST ZWALONYM PORTEM Z KONSOL !
Popatrz na Crysisa 3. Teraz na Call of Duty Ghost. Która ma lepszą grafikę ? Ta pierwsza. Która ma mniejsze wymagania ?
Ta pierwsza... (tak, Crysis 3 nie ma w zalecanych GTX 770, i daje radę na starszych kartach...)

Dnia 02.12.2013 o 21:14, Henrar napisał:

> Metro Last Light : A tu już zarzut z rzyci wzięty, gra jest ładna i na mojej trzyletniej

> gtx 570 (wartej teraz może ze 400zł) chodzi w 33 klatkach po ustawieniu AA na 4
zamiast
> 16. Wszystko pozostałe na fulla w Dx11.
Rozdzielczość?

1920x1200. Jakaż by inna ? No, na wyższej to pewnie już by nieźle klatkowało, ale lepszego monitora póki co z takimi nie posiadam.

Dnia 02.12.2013 o 21:14, Henrar napisał:

> Obiektywny to Ty nie jesteś. Albo dawno już nie grałeś na PC. Nie wystarczy przeglądać

> słupków w testach, trzeba też nieco siedzieć w temacie i wiedzieć że testowane gry
mają
> skopany kod, i co chwila są do nich wydawane patche.
Grałem na PC, i to nie raz.

Ciekawe czy 5 czy 10 lat temu :D
>Skopany kod

Dnia 02.12.2013 o 21:14, Henrar napisał:

mnie w tej chwili nie obchodzi.

No jasne. Winny jest sprzęt, a nie skopany kod. Mimo że na te Twoje przykłady można znaleźć kontrę w postaci chociażby takiego Maxa Payne 3 który ma naprawdę bardzo dobrą grafę i nie potrzebuje budy z kosmosu.
>Argument był, że kupno kompa za 5 kafli pozwoli na ogranie

Dnia 02.12.2013 o 21:14, Henrar napisał:

wszystkiego na maksymalnych detalach w FullHD. Pokazałem, że wcale tak nie musi być.
I nie jest.

Owszem.
Ale nie dodałeś że tyczy się to spieprzonego kodu gry. Który Ciebie nie interesuje, bo inaczej zmieniło by to wydźwięk Twego pseudo argumentu.
Tak, masz rację, użytkownika może to nie interesować. Tylko że dobrze by było aby wiedział że to nie jest wina jego sprzętu a zwykłego lenistwa, tudzież partactwa devów.
Ja mogę uwierzyć że nowe Metro albo Crysis potrzebują dobrego sprzętu. Ale jeżeli wychodzi nowy Cod z tym samym silnikiem co poprzedniczka sprzed 6 lat, to znaczy że ktoś coś spartolił.

Swoją drogą, czy spadki FPS nie występują także na konsolach ? Występują, jak najbardziej. Tyle że o tym się już tak głośno nie mówi, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:29, Darkstar181 napisał:

Swoją drogą, czy spadki FPS nie występują także na konsolach ? Występują, jak najbardziej.
Tyle że o tym się już tak głośno nie mówi, nie ?

W tym momencie dyskusja jest tylko o PC i argumencie, że kupując PCta za 5 kafli pograsz we wszystko na full. O frameracie na konsolach wspominałem nie raz (chociażby w przypadku pierwszego Mass Effecta na X360 czy Skyrima na PS3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:29, Darkstar181 napisał:

Owszem.
Ale nie dodałeś że tyczy się to spieprzonego kodu gry. Który Ciebie nie interesuje, bo
inaczej zmieniło by to wydźwięk Twego pseudo argumentu.
Tak, masz rację, użytkownika może to nie interesować. Tylko że dobrze by było aby wiedział
że to nie jest wina jego sprzętu a zwykłego lenistwa, tudzież partactwa devów.
Ja mogę uwierzyć że nowe Metro albo Crysis potrzebują dobrego sprzętu. Ale jeżeli wychodzi
nowy Cod z tym samym silnikiem co poprzedniczka sprzed 6 lat, to znaczy że ktoś coś spartolił.

Ale skoro tylu twórców partaczy swoje gry na PC, to czy nie jest to kolejny argument ZA konsolami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:34, Zgreed66 napisał:

> Była gorsza cóż ;P
Prędzej warunki jakie NV by postawiło nie te.


Tak czy siak AMD wygrało. Nie ważne kto jakie warunki miał tylko komu jaka mamona wpadła ;) hajs musi się zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 22:07, Kafar napisał:

Tak czy siak AMD wygrało. Nie ważne kto jakie warunki miał tylko komu jaka mamona wpadła
;) hajs musi się zgadzać.

Mamona sobie mogła wpaść. Pytanie jaki jest dochód netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:31, Kafar napisał:

To że to nie ich technologia jest w konsolach a mogła być. Była gorsza cóż ;P


Nie były gorsze tylko nvidia zbyt wygórowane warunki postawiła. AMD wygrało i niech się cieszą ale to nie znaczy że ów producent jest lepszy ;>.

Henrar Nie wiem jaki masz komp ale gry której optymalizacja nie jest skopana przed lenistwo developerów chodza jak marzenie ;>. Po 2 gra której optymalizacja nie jest skopana na ten przykład MP 3 czy TWD (jedne z nowszych bo z zeszłego roku) chodzą w 60 fpsach, a gry robione na odwal się na PC no to cóż i 30 fpsów nie wyciągną.

Zgreed66 No wiadomo koszta rosną ale do grania w gry naprawdę nie trzeba grafiki za 2,5k jak ludzie piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mówiłem że jest lepszy. Mówiłem że wygrała. A to różnica. Po za tym firma która podpisuje duży kontrakt ma zawsze więcej kasy z niego niż firma która takiego kontraktu nie podpisała. A przynajmniej tak wiem z doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > @Henrar
Widzę że mimo tego iż gram i na pc i na konsolach niektórzy już mi się wypowiedzieć nie pozwalają (bo to stara generacja i się nie znasz). No i co z tego, konsola działa jak dział a niesmak pozostał. Ale i tak w nowej generacji trzeba grę zainstalować tak?
Czemu w poprzedniej generacji nie było się czepiania o pobór mocy a w tej jest? Czepialstwo zwykłe czy co? (I to był żart nie przytyk :P ;chodzi o ten telewizor)
Nie wiem o co chodzi w tych linkach całkowicie. Bo nie działają :D Ale widzę coś o CODzie nowym a gra jest zwyczajnie skopana i na PC popsuta, :/
Swoją drogą można grać na kompie który będzie i 20k warty nawet i 60k ale co z tego jak naprawdę wystarczy coś za 3k. Do pracy też moge jeżdzić ferrari :D albo fiatem ale tak samo się oba samochody sprawdzają (mam nadzieję że to zrozumiałe o co mi chodzi. :P)
A co do BFa3, jak wrócę z pracy to screeny zrobie bo nigdy fpsów nie mierzyłem ale gra mi się dobrze. Wyłączony mam tylko blur bo wkurza. Gram też w full HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2013 o 21:52, Dared00 napisał:

Ale skoro tylu twórców partaczy swoje gry na PC, to czy nie jest to kolejny argument
ZA konsolami?

Wiesz... niekoniecznie, patrząc po tym ile wyszlo spartaczonych gier chociażby na takie PS3. Z obecną generacją na razie też nie jest jakoś specjalnie różowo w tej kwestii. No ale to początki więc jeszcze nie oceniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 09:02, Monotyp napisał:

> > @Henrar
Widzę że mimo tego iż gram i na pc i na konsolach niektórzy już mi się wypowiedzieć nie
pozwalają (bo to stara generacja i się nie znasz).


Polski internet, tutaj bronić można tylko konsol, bo to nad podziw świete krowy, które zsyłają branży tylko szczęście i dobrobyt, a jak czasami ześlą śmierdzacy placek to nie wina krów tylko co najwyżej producenta paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 11:22, Bambusek napisał:

Polski internet, tutaj bronić można tylko konsol, bo to nad podziw świete krowy, które
zsyłają branży tylko szczęście i dobrobyt, a jak czasami ześlą śmierdzacy placek to nie
wina krów tylko co najwyżej producenta paszy.

Zdecydowanie brakuje nam obrońców PCtów. Przecież te sprzęty są sporo tańsze i odpalają wszystkie gry w lepszej jakości!

...tylko nie tą, bo ktoś zwalił port. I tą też nie. I tą, bo jest badziewnie zoptymalizowana. I tą, bo ktoś dał ciała i wydał betę. I tamte trzy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2013 o 09:19, maniekk napisał:

Czyżby płacz Nvidii, bo przegrali z AMD kontrakt o zaopatrzenie Microsoftu i Sony w procesory?


Dzieki za info, nie wiem czemu nikt na to tutaj wczesniej nie wpadl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować