Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż komputerów spadła w roku 2013 o ponad 10 procent

23 postów w tym temacie

W ogóle czy ktoś z graczy kupuje gotowe kompy? Przecież to taki shit za kosmiczną cenę... Dużo osób składa samemu, lub przez znajomych czy sklep...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W ogóle czy ktoś z graczy kupuje gotowe kompy? Przecież to taki shit za kosmiczną cenę...
> Dużo osób składa samemu, lub przez znajomych czy sklep...

Stereotyp. Słyszałeś o takich firmach jak np. Alienware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 19:51, TobiAlex napisał:

Stereotyp. Słyszałeś o takich firmach jak np. Alienware?

Przecież to też kosmiczne ceny zależne od Della ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby skąd to wiedzą. Przebadali cały rynek? Ciekawe za pomocą jakiej magii.

Od wszelkich takich analityków i firm analitycznych trzeba się trzymać z daleka, bo powiedzą ci co tylko chcesz, jeśli im zapłacisz. To samo zresztą z sondażami jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 19:51, TobiAlex napisał:

Stereotyp. Słyszałeś o takich firmach jak np. Alienware?


No ich sprzetu to akurat tanim nazwać nie można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To jest właśnie przewaga pecetów nad laptopami czy konsolami - podzespoły można modernizować, odkładając tym samym konieczność zakupu nowej jednostki. "

Eee... to chyba jest raczej wada bo jeśli wszystkie Assassyny chodzą na 8 letniej konsoli tak samo a na PC każdy następny wymaga lepszego sprzętu do zakupu to jaka w tym zaleta? Po za tym od startu konsoli 7 generacji do dzisiaj bez całkowitej wymiany kompa nie da się zagrać w żadną nową grę. Jedyne czego nie trzeba wymieniać to obudowa i napęd DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 22:00, TAPOUT napisał:

Eee... to chyba jest raczej wada bo jeśli wszystkie Assassyny chodzą na 8 letniej konsoli
tak samo a na PC każdy następny wymaga lepszego sprzętu do zakupu to jaka w tym zaleta?
Po za tym od startu konsoli 7 generacji do dzisiaj bez całkowitej wymiany kompa nie da
się zagrać w żadną nową grę. Jedyne czego nie trzeba wymieniać to obudowa i napęd DVD.

PC 8800GT i procesorem core 2 duo czyli sprzęt który można było zakupić przed premierą PS3, do dziś uciągnie każdą grę konsolową w 720p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> PC 8800GT i procesorem core 2 duo czyli sprzęt który można było zakupić przed premierą
> PS3, do dziś uciągnie każdą grę konsolową w 720p.

Popieram. Moje HD4850 i 3 rdzeniowy Phenom do dziś radzą sobie świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2013 o 22:00, TAPOUT napisał:

Eee... to chyba jest raczej wada bo jeśli wszystkie Assassyny chodzą na 8 letniej konsoli
tak samo a na PC każdy następny wymaga lepszego sprzętu do zakupu to jaka w tym zaleta?
Po za tym od startu konsoli 7 generacji do dzisiaj bez całkowitej wymiany kompa nie da
się zagrać w żadną nową grę. Jedyne czego nie trzeba wymieniać to obudowa i napęd DVD.


I to niby wina kompa, czy producentow gier? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.12.2013 o 22:00, TAPOUT napisał:

Eee... to chyba jest raczej wada bo jeśli wszystkie Assassyny chodzą na 8 letniej konsoli
tak samo a na PC każdy następny wymaga lepszego sprzętu do zakupu to jaka w tym zaleta?
Po za tym od startu konsoli 7 generacji do dzisiaj bez całkowitej wymiany kompa nie da
się zagrać w żadną nową grę. Jedyne czego nie trzeba wymieniać to obudowa i napęd DVD.

Raz że to wina producentów gier a nie sprzętu, dwa, że mi wszystkie Assasiny chodziły na tym samym sprzęcie równie dobrze...no, nie wszystkie, bo pierwszego uruchamiałem na starym kompie zanim sobie kupilem nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ITT: Ludzie na forum growym wciąż myślą, że przeciętny Kowalski składa PCta z części zamiast kupować gotowca. Nie mierzcie innych swoją miarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego nie trzeba wymieniać to obudowa i napęd DVD.


^^ DVD też trzeba ;-). W sierpniu robiłem upgrade i w pewnym momencie się okazało, że nowa płyta główna ma inne złącza i nie mam jak windy zainstalować ;-). Nagrywarka z 2008 poszła na śmietnik, a ja musiałem się wykosztować na nową. To akurat na szczęscie nie był duży wydatek.

@Zuben,

Akurat miałem tą kartę i jesteś niepoprawnym optymistą :). Już dwa lata temu zaczęła niedomagać w nowszych tytułach, a jakość "low" (zawsze gorsza od konsolowej) i (przede wszystkim) szarpiący framerate to nie jest szczyt marzeń. Wszystkie tytuły ? Nie wnikam, ale choćby Crysisa 3 nie odpalisz, bo na PC wymaga DX 11, a poczciwy 8800 nie jest z nim zgodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 01:05, Henrar napisał:

ITT: Ludzie na forum growym wciąż myślą, że przeciętny Kowalski składa PCta z części
zamiast kupować gotowca. Nie mierzcie innych swoją miarą.


True story, 4 rdzeniowe(bo przecież HT) GAMER POTWORY z i3 i grafiką 2 giga(co z tego, że ddr3) zamknięte w obudowach typu ibox z fabrycznym zasilaczem trzymają się mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy potrzebują PC do grania. Niektórym wystarczy do przejrzenia poczty, czy chociażby napisania prostego dokumentu. Do takich rzeczy, nie muszę kupować uber części, wystarczy zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://restinpc.blogspot.com/2013/11/lol-dnia-battlefild-4-current-gen-vs.html

Ja nie chcę żeby mi te gry PC ciągnął... ja chce w nie grać.

"I to niby wina kompa, czy producentow gier?".

Czyli producentom gier zależy aby im gry chodziły słabiej, gracze się denerwowali i ściągali piraty aby przedtem je przetestować? Crytek zrobił Crysis na PC... aby wkurzyć graczy? Przecież z logicznego punktu widzenia to producentom gier powinno zależeć aby gra chodziła na jak największej ilości PC jak najpłynniej. No chyba że czegoś nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 07:16, Lordpilot napisał:

^^ DVD też trzeba ;-). W sierpniu robiłem upgrade i w pewnym momencie się okazało, że
nowa płyta główna ma inne złącza i nie mam jak windy zainstalować ;-). Nagrywarka z 2008
poszła na śmietnik, a ja musiałem się wykosztować na nową. To akurat na szczęscie nie
był duży wydatek.

To jaką ty płytę główną kupiłeś większość nowych nadal ma to stare złącze.

Dnia 06.12.2013 o 07:16, Lordpilot napisał:

@Zuben,

Akurat miałem tą kartę i jesteś niepoprawnym optymistą :). Już dwa lata temu zaczęła
niedomagać w nowszych tytułach, a jakość "low" (zawsze gorsza od konsolowej) i (przede
wszystkim) szarpiący framerate to nie jest szczyt marzeń. Wszystkie tytuły ? Nie wnikam,

Crysis 3 na low wygląda znacznie lepiej od wersji ps3, xbox 360 http://www.youtube.com/watch?v=mVcx_qnevEk

Dnia 06.12.2013 o 07:16, Lordpilot napisał:

ale choćby Crysisa 3 nie odpalisz, bo na PC wymaga DX 11, a poczciwy 8800 nie jest z
nim zgodny.

Crysis 3 wyszedł w tym roku a 8800 w 2006 a i tak do dziś nielicznych gier nie da się na nim odpalić. Wydajność zależy też od tego jaki to 8800 bo jest spora różnica między wersją GT a GTX czy Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować